Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze o opinie uzytkownikow o tym napedzie , w celu konfrontacji z moimi spostrzezeniami . Po zapoznaniu sie z nimi dokonam ewentualnego zakupu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o opinie uzytkownikow o tym napedzie , w celu konfrontacji z moimi spostrzezeniami . Po zapoznaniu sie z nimi dokonam ewentualnego zakupu :)

Cóż, napęd ASUSa nie jest z pewnością produktem z najwyższej półki. Jeśli szukasz patelni, która poza smażeniem będzie Ci służyć do rippowania, to nie polecam DRW-1608P. Jeśli jednak chcesz po prostu kupić przyzwoitą nagrywarkę za niedużą kasę, to szczerze mogę powiedzieć, że ASUSik jest dobrym wyborem.

Dobra stabilność pracy, w miarę cicha, niezła korekcja błędów, niezłe rzeczywiste prędkości smażenia (i do tego OverSpeed Burning, który pozwala np. płytki x8 nagrywać z prędkością x12 - to działa!), czynią z tej nagrywareczki dobry wybór dla "zwykłego użytkownika".

 

Jednak - jak wspomniałem wcześniej, nie jest to nagrywarka dla ripperów. Nie jest to również nagrywarka dla centusiów, kupujących płytki po 80 groszy. Sam najczęściej używam perłowych Verbatim-ów DVD+R x8 i Esperanza DVD+R x8 - są stosunkowo niedrogie (ok. 1,70 - 2,00zł w detalu) i każda z tych płytek pięknie nagrywa się x12 - zarówno dane, jak i video nagrywane są bezbłędnie. CD-R Platinum (x52) nagrywam z prędkością x32 - jakoś z tymi nośnikami nagrywarka nie chce pracować szybciej - jednakże te prędkości są rzeczywiste, płytki smażą się bardzo elegancko. CD-RW Dysan-a (x24) nagrywałem x24 i nie zauważyłem ani spowolnień nagrywania, jak i błędów. Nagrywanie płytek DL przeprowadzałem wyłącznie na płytach Verbatim-a DVD+R DL x4 i muszę w tym względzie pochwalić ASUSa, bo nagrywarka spisała się na medal, nagrywając bezbłędnie płytki z prędkością x6.

Odczyt również jest bardzo elegancki - jedyne "skoki", jakie miałem, pojawiły się w trakcie odtwarzania dwuwarstwowej płytki DVD-Video tłoczonej przez Takt - cóż, płytka kupiona z jakąś gazetką, zdarza się. Poza tym odczyt zawsze był szybki i bezbłędny. Czyta prawie wszystko (poza CD+G), nagrywa też prawie wszystko (poza DVD-RAM). Szkoda tylko, że nie obsługuje Mt. Rainier.

 

Jedna rada dla kupujących ten napęd - natychmiast po zainstalowaniu tego napędu w kompie róbcie upgrade firmware'u! Bez tego nagrywarka pokaże wam może z 50% swoich możliwości...

 

 

Krótko podsumowując - wśród nagrywarek za ok. 200zł ASUS DRW-1608P to świetny wybór. Możliwe, że najlepszy, szczególnie że np. NEC ND-3520A kosztuje mniej więcej tyle samo w wersji "OEM" co ASUS w wersji "BOX", a pod względem parametrów nieco ustępuje produktowi firmy z Tajwanu.

 

 

 

W załączniku GIF ze zrzutem z Nero Info Tool...

post-120732-1127004126_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

proszę napisz mi procedurę krok po kroku jak updatować nowy bios do

ASUS DRW-1608 P.

dzięki

Konrad

 

może być na maila\

conrad12@wp.pl

1694448[/snapback]

Sorki, że dopiero teraz odpowiadam, praca, praca, praca...

 

 

Update firmware'u w ASUSie jest dziecinnie prosty - ściągasz odpowiedni plik z nową wersją firmware'u ze stronki ASUSa (dla DRW-1608P najnowszy firmware w wersji 1.57 znajdziesz pod adresem http://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/DVR/DRW-1...08P_FW157EU.ZIP - oficjalny rel ASUSa z ichniego serwera).

 

Rozpakowujesz ściągnięty plik zip, uruchamiasz UPR9AS.exe i to wszystko.

 

 

Uwaga dla niektórych użytkowników nie mających doświadczenia z flashowaniem - w czasie tej operacji nagrywarka powinna być pusta, najlepiej do tego powyłączać programy, które mogłyby zbytnio obciążać procka/pamięć, oraz takie, których działanie mogłoby spowodować zwiechę lub restart systemu... Wiem, że win sam z siebie potrafi taki numer wywinąć, ale lepiej minimalizować ryzyko. Najlepiej tego typu akcje przeprowadzać na świeżo uruchomionej windzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...