Skocz do zawartości
zavader

Slax + Neostrada --> Czy Sie Da ?

Rekomendowane odpowiedzi

hello!

szybkie yptanko czy d sie uruchomic neostrade w Slaxie i wogole w jakimkolwiek Live Linuxie?

 

System czyta moj modem [speedtoucha] podpietego pod usb ale adsl-setup prosi o konkretny interface a moj modem nie ejst niestety "eth1" wiec to chyba nie zadziala ;]

 

Jakies porady ;] ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale chodzi o to ze modem adsl jest podlaczany pod usb a nie jest na eth0, eth1 etc. Dlatgo po prostu nie wiem pod co podpiac w tym konfigu :)

1425398[/snapback]

Bo to jest tak, ze podczas instalacji modemu usb (jesli wszystko dobrze zadziala ;]) tworzony jest wirtualny interfejs "ethX", pod ktorym ten modem jest widoczny w systemie.

ifconfig -a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak da sie zainstalować neo na speedtouch na każdym linuxie he ale wymaga to po pierwsze rekompilacji jądra żeby włączyć "HDLC line discipline" po drugie kompilacji sterownika uzywanego przez pppd jako terminal strona projektu po trzecie ściągnięcia wgrywalnego firmware specjalnie przygotowanego dla linuxa firmware ze strony tomson po czwarte odpowiedzniej konfiguracji:

 

ładnowanie firmware:

/usr/local/sbin/modem_run -v 1 -f /usr/share/speedtouch/ZZZL_3.012

uruchamianie połaczenia:

/usr/sbin/pppd call neostrada

a to zawartość pliku neostrada:

noauthdebugkdebug 1usepeerdnsnoipdefaultdefaultroutepty "/usr/local/sbin/pppoa3 -e 1 -vpi 0 -vci 35"user twójlogin@neostrada.plsyncnovjnoaccompnopcompnoccppersistholdoff 10maxfail 4

jeszcze trzeba wypełnić sekretne pliki z chasłem i gotowe

 

jest to działająca konfiguracja ja z takiej kożystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...