Skocz do zawartości
steryd123

co podkrecic i co dokupic!!!!?????

Rekomendowane odpowiedzi

co podkrecic i co dokupic zeby komp chodzil mi optymalnie w programach typu 3d studio max i w ligthwave 3d bo mnie szlag trafia jak animacja renderuje mi sie kilka godzin i po tym okazjue sie ze efekt byl niezadowalajacy i musze jeszcze raz renderowac :evil: jak go podkrecic i co dokupic lub wymienic oczywiscie w ramach w miare rozsadnych cen aktualnie mam P4 1.6@2GHz 512mb sd ram (cl 2T, i ustawione sa na turbo ), gfti200 175@233 400@533 i hdd samsung 40gb co zmodyfikowac ?bo juz mnie szlag trafia w tych programach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakas Else. Ciezko bedzie dostac, ale warto sie rozgladnac. Najwyzsza jakosc. Mialem cos takiego w tym tygodniu kupowac, ale dupek mnie wykiwal. (Elsa Gladiac Ultra - GF2 ULTRA), ale do zastosowan profesjonalnych sa przeznaczone inne modele.

Zerknij na testy do Tom's Hardware w dziale indeks produktow odnajdziesz te karty bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tez pytanie czy te profesjonalne karty graficzne sa bardziej wydajne bo cos mi sie zdaje ze nie bo to przeciez gry powinny miec wieksze wymagania ? bo czytalem na temat jednej karty profesjonalnej przeznaczonej do cada ze z wydajnoscia cienikutko u niej a ma az 256 mb pamieci takze nie wiem jakimi kryteriami sie kierowac przy doborze sprzetu moze ktos mi doradzi i wyjasni o co tu chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a radek 9700 byl by dobry czy nie?

Raczej poszukaj sobie jakiejs uzywanej karty na Quadro? Taniej Cie to wyjdzie. Najwazniejsze sa w tym przypadku sterowniki do okreslonych programow, np: do 3D Studio czy tez Lightwave.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pleciecie trzy po trzy z tą kartą graficzną :!: Przecież akceleracja na karcie 3D w tego typu programach wykorzystywana jest jedynie do podglądu sceny (szybsza karta - szybsze odświeżanie okien podglądu), natomiast cały właściwy rendering jest realizowany czysto programowo. Tu przydać się może szybszy procek, a może dwa procki :?: . Nie wiem natomiast jaki wpływ ma przepustowość pamięci na pracę w w/w programach. Nie napisałeś jaką masz płytę główną i czy jest optymalnie skonfigurowana na niej pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie patrzalem na osiagi profesionalnych kart quadro 900xgl i sa one gorsze nawet od gf4 ti 4600 a co dopiero mowic o radku 9700 o co tu chodzi ze one sa lepsze w tych programach skoro jakosciowo sa gorsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renderingiem zajmują sie karty właśnie profesjonalne czyli stwożone do tego a nie do gier.Niewiem jak jest z Elzą ale chyba (niewiem dokładnie) zakończyła produkcji właśnie tych kart(może sie myle).Pamiętam że gdzieś czytałem jak testowali radka 9700 przy jakimś benchmarku z dwoma na przeciw ustawionymy lustrami która miały jakoś coś tam odbijać w nieskończoność(kurna no niepamiętam co) i właśnie ten radek se poradził znakomićie a GF4 całkowicie wysiadł, może to jest ta odpowiednia karta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie sie zastanawiam nad radkiem 9700 bo cholera nie wiem dlaczego te profesjonalne sa gorsze jakosciowo od tych do gier :(. nie rozumiem niech ktos mi to wytlumaczy o co chodzi ze karta quadro 900xgl za ponad 6000pln jest tyle warta i jest ponoc swietna w programach do renderingu a ma osiagi gorsze niz np ati readeon 9700 pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadro4 900 XGL Speicher:

Triangles/Sek:

MedMCAD-01:

ProCDRS-03:

 

Quadro4 750 XGL Speicher:

Triangles/Sek:

MedMCAD-01:

ProCDRS-03:

 

Quadro4 700 XGL Speicher:

Triangles/Sek:

MedMCAD-01:

ProCDRS-03:

 

Quadro4 550 XGL Speicher:

Triangles/Sek:

MedMCAD-01:

ProCDRS-03:

 

 

 

128MB DDR

60 Millionen

93 fps

104 fps

 

128MB DDR

54 Million

89 fps

93 fps

 

64MB DDR

54 Millionen

89 fps

93 fps

 

64MB DDR

34 Millionen

43 fps

49 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce4 Ti 4600 Triangles/Sec.:

Füllrate:

Operationen/Sec.:

Speicherbandbreite:

Maximaler Speicher:

 

GeForce4 Ti 4400 Triangles/Sec.:

Füllrate:

Operationen/Sec.:

Speicherbandbreite:

Maximaler Speicher:

 

GeForce4 Ti 4200 Triangles/Sec.:

Füllrate:

Operationen/Sec.:

Speicherbandbreite:

Maximaler Speicher:

 

136 Millionen

4.8 Mrd. AA Samples/Sec.

1.23 Billion

10.4GB/Sec.

128MB

 

125 Millionen

4.4 Mrd. AA Samples/Sec.

1.12 Billion

8.8GB/Sec.

128MB

 

113 Millionen

4 Mrd. AA Samples/Sec.

1.03 Billion

8GB/Sec.

128MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karty quadro sa oparte na tym samym ukladzie co ma gf4 ti 4600 tylko maja kilka wspomagan np anti aliasingu itp... z tego co wyczytalem niezlym rozwiazniem do grafiki jest tez nowy radeon 9700 pro jest gorszy osiagami od quadro ale zblizony a o ilez tanszy :) no i w gierki tez mozna se swobodnie pograc . chyba dla domowego grafika ( nieprofesjonalisty to najlepsza karta i optymalny wybor ) radeon ma takze sprzetowe wspomaganie renderingu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co podkrecic i co dokupic zeby komp chodzil mi ...

- co do grafiki zerknji tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=9395 - najpierw o wycinaniu filtrow, ale potem o przerabianu na Quadro - sa tez rozne linki

- IMHO u Ciebie waskim gardlem sa pamiatki SDRAM jest dobry do biura a nie do obrabiania grafiki (tym bardziej 3D) - ja na Twoim miejscu zmienilbym plytke na na cos na Intelu i845E (lub nawet na i845PE) i do tego z 1GB RAM DDR333 (PC2700) - bo w Twojej plycie nie dosc ze chipset niefortunny (SiS650) to jeszcze te nieszczesne pamieci :( - ale to jest moje zdanie moze ktos bardziej doswiadczony ma inne sugestie - moze tak jak pisal lechoo plyta 2 procesorowa byla by najlepsza - o ile pamietam 3D Studio Max "wykozystuje" wieloprocesorowosc a czy LightWave3D nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tylko gainwardy da sie przerobic na quadro a ja nie mam gainwarda

nie tylko gdzies mialem link chyba do Leadteka - ale trzeba bylo lutowac a nie tylko zakladac zworke ;)

jakby co to zerknij tu - ale nie ma o GF3 :(

http://www.geocities.com/tnaw_xtennis/

 

PS tu wygrzebalem niezly link - chyba po dunsku ale cos mozna wyczaic - niezla jest ta baza na dole 8)

http://www.tweakup.dk/HTML/trinfortrin/qs.htm

wynika z tego ze mozna przerabiac nawet GF4 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest następujaca:

 

Pentium IV 2GHz lub szybszy;

płyta z 512 MB Rambus (droższe rozwiązanie) lub 512 MB DDR (tańsze rozwiązanie);

grafika GeForce 4 z serii Quadro ze 128 MB DDR;

dysk twardy 40 GB (lub więcej) SCII (droższe rozwiązanie) lub ATA 133 7200 obrotów (tańsze rozwiązanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...