Skocz do zawartości
_JaHu_

Wybór Doradźcie !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Mam obecnie Durona 850@910 MHz chciałbym gozamienić na cosik lepszego nieprzekraczającego 1300 MHz co mam wybrać Durona czy Athlona doradźcie !!!!!Prosze :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Athlona. Durony są tańsze ale ustępują Athlonom pod wzgledem wydajnosci. Mają o wiele mniej pamieci cache która jest teraz ważna (jeżeli nie najważniejsza). Pentium III serwerowy z 1MB pamiecie cache i 1200MHz będzie chodził wydajniej niż niejeden procesor domowy o zegarze ok. 2500Mhz. Athlony XP mają cache 384 Kb, starsze Durony mają łącznie 128Kb, te nowsze(Applebred) mają 256Kb cache, czyli o wiele mniej niż Athlony. Możesz kupić Athlona XP 1700(1487Mhz), są na Allegro wersje z odblokowanym mnożnikiem, cobyć sobie mógł go troche podkręcić :) .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam Athlona. Durony są tańsze ale ustępują Athlonom pod wzgledem wydajnosci. Mają o wiele mniej pamieci cache która jest teraz ważna (jeżeli nie najważniejsza). Pentium III serwerowy z 1MB pamiecie cache i 1200MHz będzie chodził wydajniej niż niejeden procesor domowy o zegarze ok. 2500Mhz. Athlony XP mają cache 384 Kb, starsze Durony mają łącznie 128Kb, te nowsze(Applebred) mają 256Kb cache, czyli o wiele mniej niż Athlony. Możesz kupić Athlona XP 1700(1487Mhz), są na Allegro wersje z odblokowanym mnożnikiem, cobyć sobie mógł go troche podkręcić  :) .

Pozdrawiam

1427369[/snapback]

:lol: Aż mnie skręciło jak to czytałem... Jak nie wiesz, to nie pisz... Nabijasz posty czy jak? Tekst z PIII 1.2GHz wydajniejszym niż 2.5GHz (np. Winchesterem) to rekord świata chyba... Mniej bez sensu, gdy mowa o Centrino, ale i tak 1.2GHz jakby goniło to nie dogoni... :lol:

 

Każdy Duron (od 600MHz po 1800MHz) miał 128KB pamięci cache L1 i 64KB cache L2. Czyli razem 192KB cache.

 

Applebredy były robione na jądrze Thoroughbred i miały wyłączone 3/4 pamięci L2. W sporej części udaje się pamięć uruchomić - przykład autora - i mieć pełnoprawnego Athlona.

 

Jeśli piszesz, że potrzebujesz procesora do 1300MHz (czemu akurat taki) to mógłbyś kupić jakiegoś Durona 1200, ew. Athlona Thunderbirda 1200. Ale moim zdaniem to bez sensu - zysk wydajności prawie żaden...

 

Jeżeli masz płytę na KT133A lub nowszą, to masz oficjalną obsługę FSB133 - możesz kupić już Athlona XP. Najlepiej jakiegoś na rdzeniu Thoroughbred B, jakiegoś 1700+ -2000+ z odblokowanym mnożnikiem...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze warto wziąć athlona

ale IMO w twoim przypadku w sensie 1300MHz nie odczujesz specjanie różnicy

jeśli chcesz sobie pograć powoli trzeba myśleć o zmianie mobo+proc+pamięć+grafa+zasiłka (OMG - kompa ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weż Athlona sa najlepsze!! Ale jak chcesz to mozesz kupic Durona 1,8GHz odblokowac pamiec i sie cieszyc ze przerobiles sobie na Athlona ;) Starsze Durony i Athlony sa do niczego szczegolnie w twoim przypadku za wiele by ci to nie dalo bo i tak przyrost wydajnosci np. w grach bedzie maly... Lepiej zbierac, zbierac forse i kupic sobie cos lepszego - wiem to z własnego doswiadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Aż mnie skręciło jak to czytałem... Jak nie wiesz, to nie pisz... Nabijasz posty czy jak? Tekst z PIII 1.2GHz wydajniejszym niż 2.5GHz (np. Winchesterem) to rekord świata chyba... Mniej bez sensu, gdy mowa o Centrino, ale i tak 1.2GHz jakby goniło to nie dogoni... :lol:

 

Każdy Duron (od 600MHz po 1800MHz) miał 128KB pamięci cache L1 i 64KB cache L2. Czyli razem 192KB cache.

 

Applebredy były robione na jądrze Thoroughbred i miały wyłączone 3/4 pamięci L2. W sporej części udaje się pamięć uruchomić - przykład autora - i mieć pełnoprawnego Athlona.

 

Jeśli piszesz, że potrzebujesz procesora do 1300MHz (czemu akurat taki) to mógłbyś kupić jakiegoś Durona 1200, ew. Athlona Thunderbirda 1200. Ale moim zdaniem to bez sensu - zysk wydajności prawie żaden...

 

Jeżeli masz płytę na KT133A lub nowszą, to masz oficjalną obsługę FSB133 - możesz kupić już Athlona XP. Najlepiej jakiegoś na rdzeniu Thoroughbred B, jakiegoś 1700+ -2000+ z odblokowanym mnożnikiem...

1427395[/snapback]

Hmm... Jak zwykle grogi krytykuje mnie. Facet nie udawaj że się znasz, bo wciskasz ludziom kit. Udając pewnego siebie przekonujesz ludzi że masz rację. A co do tego Pentiuma to pomyśl sobie że cache to najszybsza pamięć jaka istnieje i dlatego jest taka droga. Procesory Centrino z 2 lub 1 MB pamięci cache drugiego poziomu przeskoczą procki taktowane zegarem 2,5Ghz, choćby nawet miały tylko 1,2Ghz. Są drogie i dlatego nie są przeznaczone do użytku domowego.

_JaHu_ tutaj zgadzam się z grogi że lepiej zainwestować w Athlona XP. Jeżeli płyta ci nie obsługuje to musisz wymienić. Najtańszą płytę pod ten procek możesz już dostać za ok 50zł z obsługą DDR.

Pozdrowienia dla grogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak zwykle grogi krytykuje mnie. Facet nie udawaj że się znasz, bo wciskasz ludziom kit. Udając pewnego siebie przekonujesz ludzi że masz rację. A co do tego Pentiuma to pomyśl sobie że cache to najszybsza pamięć jaka istnieje i dlatego jest taka droga. Procesory Centrino z 2 lub 1 MB pamięci cache drugiego poziomu przeskoczą procki taktowane zegarem 2,5Ghz, choćby nawet miały tylko 1,2Ghz. Są drogie i dlatego nie są przeznaczone do użytku domowego.

_JaHu_ tutaj zgadzam się z grogi że lepiej zainwestować w Athlona XP. Jeżeli płyta ci nie obsługuje to musisz wymienić. Najtańszą płytę pod ten procek możesz już dostać za ok 50zł z obsługą DDR.

Pozdrowienia dla grogi :)

1427427[/snapback]

Pamięc cache jest najszybsza - bez dwóch zdań. Ale A64 mają też po 512KB-1MB pamięci cache... Więc z nimi cudowne PIII raczej nie wygra ;)

 

Nie czepiam się Ciebie, tylko Twoich momentami wątpliwej jakości informacji. Ten wątek tego tematu uważam za zamknięty - do dalszej dyskusji zapraszam na PM.

 

I jeszcze jedno - proszę nie dyskryminuj kobiet... Nie masz żadnych podstaw by sądzić, że jestem mężczyzną... (Tak wiem, to już szczyt czepialstwa, ale musiałem ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak zwykle grogi krytykuje mnie. Facet nie udawaj że się znasz, bo wciskasz ludziom kit. Udając pewnego siebie przekonujesz ludzi że masz rację. A co do tego Pentiuma to pomyśl sobie że cache to najszybsza pamięć jaka istnieje i dlatego jest taka droga. Procesory Centrino z 2 lub 1 MB pamięci cache drugiego poziomu przeskoczą procki taktowane zegarem 2,5Ghz, choćby nawet miały tylko 1,2Ghz. Są drogie i dlatego nie są przeznaczone do użytku domowego.

_JaHu_ tutaj zgadzam się z grogi że lepiej zainwestować w Athlona XP. Jeżeli płyta ci nie obsługuje to musisz wymienić. Najtańszą płytę pod ten procek możesz już dostać za ok 50zł z obsługą DDR.

Pozdrowienia dla grogi :)

1427427[/snapback]

Stary daj spokój.

 

grogi ma rację - a raczej mówi prawdę (wszystko co napisał to konkrety, w odróżnieniu od twoich dwóch postów - z których większość to "myślenie życzeniowe")

 

Co do centrino - to wydajność Centrino 1,4 GHz porównywalna jest do P4 2-2,2 GHz. Niestety 1,2 GHz nie doścignie P4 2,5 ... choćby się spocił.

 

A koledze jahu oczywiście polecę Athlona XP (Tbred-B0) i do tego jakąś płytkę ... moze taką jak ja mam ?

 

ECS L7S7A2 - obsługa FSB 200 (piszą FSB 333 - ale płyta ma PCI/AGP Lock i chodzi bez problemu na 400), LAN, dźwięk 5.1, USB 2.0, AGP x8 - i całkiem fajnie działa na niej OC - dostaniesz taką na allegro za 50-70 zł

 

tutaj za 80 zł masz taką z czytnikiem kart 6 in 1

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49914196

 

(mam i tą płytę i czytnik - czytnik rewelka. wkładasz kartę i zgrywasz dane - nie trzeba aparatu podłączać)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary daj spokój.

 

grogi ma rację - a raczej mówi prawdę (wszystko co napisał to konkrety, w odróżnieniu od twoich dwóch postów - z których większość  to "myślenie życzeniowe")

 

Co do centrino - to wydajność Centrino 1,4 GHz porównywalna jest do P4 2-2,2 GHz. Niestety 1,2 GHz nie doścignie P4 2,5 ... choćby się spocił.

 

A koledze jahu oczywiście polecę Athlona XP (Tbred-B0) i do tego jakąś płytkę ... moze taką jak ja mam ?

 

ECS L7S7A2 - obsługa FSB 200 (piszą FSB 333 - ale płyta ma PCI/AGP Lock i chodzi bez problemu na 400), LAN, dźwięk 5.1, USB 2.0, AGP x8 - i całkiem fajnie działa na niej OC - dostaniesz taką na allegro za 50-70 zł

 

tutaj za 80 zł masz taką z czytnikiem kart 6 in 1

1427520[/snapback]

Może przesadziłem. tylko nie rozumiem co to znaczy "myślenie życzeniowe". Co do ECS L7S7A2 to rzeczywiście jest dobra jak za takie pieniądze. Niedawno kupiłem Athlona XP 2000+ z oznaczeniami AXDA2000DUT3C JIUHB 0328. I okazało się że to T-bred A0 który prawie w ogóle się nie kręci(był sprawdzany na 3 płytach i kilkoma programami). Także trzeba uważać.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przesadziłem. tylko nie rozumiem co to znaczy "myślenie życzeniowe". Co do ECS L7S7A2 to rzeczywiście jest dobra jak za takie pieniądze. Niedawno kupiłem Athlona XP 2000+ z oznaczeniami AXDA2000DUT3C JIUHB 0328. I okazało się że to T-bred A0 który prawie w ogóle się nie kręci(był sprawdzany na 3 płytach i kilkoma programami). Także trzeba uważać.

Pozdrawiam

1427585[/snapback]

Mialem identycznego - sprzedalem tak szybko jak tylko moglem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kesze i kesze... AMD i tak zawsze lepszy a kolega chcial wymienić własnie na AMD wiec co sie wwalaćie z jakimis Centrino??? tylko mu w glowie mieszacie

1427537[/snapback]

Jakieś centrino :angry: dobre sobie to jakieś centrino jest lepsze od większości dostępnych amd, i ja (gdyby mnie było stać) wyp... bym swojego kompa i zastapił go takim cackiem :) (zresztą centrino to nie tylko procesor...).

Wracając do tematu to polecam Durona 1400 (nie wiem czemu, Jahu, załozyłes limit do 1300). Odblokować cache można bez problemu (w większości 1400 przynnajmniej tak powinno byc) i ew. podkręcić go np. drutmodem. Moze być także jakiś AXP ale z autopsji wiem, że większy cache nie wiele daje (przynajmnie ja miałem takie odczucia) więcej daje podkręcenie proca (ale też jakieś większe tak @2ghz+).

 

ps. piekara gadasz farmazony, rację ma grogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś centrino :angry: dobre sobie to jakieś centrino jest lepsze od większości dostępnych amd, i ja (gdyby mnie było stać) wyp... bym swojego kompa i zastapił go takim cackiem :) (zresztą centrino to nie tylko procesor...).

Wracając do tematu to polecam Durona 1400 (nie wiem czemu, Jahu, załozyłes limit do 1300). Odblokować cache można bez problemu (w większości 1400 przynnajmniej tak powinno byc) i ew. podkręcić go np. drutmodem. Moze być także jakiś AXP ale z autopsji wiem, że większy cache nie wiele daje (przynajmnie ja miałem takie odczucia) więcej daje podkręcenie proca (ale też jakieś większe tak @2ghz+).

 

ps. piekara gadasz farmazony, rację ma grogi.

1427608[/snapback]

Mnie chodziło raczej o porównanie Centrino do AMD. Ale tak jak mówie pewnie troche przesadziłem. Większy cache naprawde daje sporo(przynajmniej powinien). Z mojej strony koniec tematu kto miał racje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wiekszy cache z pewnoscia moze dac duzo. Ale nie przesadzajmy :) Wezmy chocby roznice w Athlonach 65 z 512 i 1 Mb cache. Tam roznica jest w granicach bledu pomiarowego, wynika to z tego ze pamiec cache jest bardzo potrzebna... ale czym wiecej jej dodajemy tym coraz mniejszy przyrost wydajnosci czy jakos tak, gdzies to czytalem... Wiec nie przesadzaj ze samym cachem tyle nadrobisz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...