Skocz do zawartości
johan

Prescoty Na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

No i pracuję juz na intelku :) Tyle to trwało bo wszystko ładnie czyściłem i jeszcze radiator na kartę graficzną wkładałem no i tak zeszło :) Aha chciałem sie jeszcze pochwalić ze kupiłem nie obudowę soprano a Tsunami DREAM :D No dobra ale Was pewnie interesuje proc.

No proc chodzi :) Chodzi na 3.0, na 3.3, na 3520, na 3600 :) Wsszystko synchro z pamięciami 2.5-3-3-6-8.Superpi 16 mb przeszedł fajnie :)

Temp na procu przy 3,6 i superpi 52 stopnie max.To wszystko na zwykłym pentagramie 92 al-cu.A co dalej ?? Na 245 zaczynają sie problemy ale jest juz 4.00 prawie i nie chce mi się już.Myślę ze 250 będzie no problem.Bo teraz na 3.6 mam napięcie 1.38.Pozdro dla wszystkich jestem zadowolony z przejścia na platformę intel :)

 

 

Aha pytanko: teraz pracuję na starej windzie 2000 i mam w biosie HT włączone.A w menadzerze zadan nie pokazuje dwóch proców ??Stery wgrałem

Edytowane przez Kamilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam Kamilek działa HT. Jakie masz pamiątki, że poszły 1:1 4GHz?

Ja nie mogę nic dobrego kupić. Jak jest coś w dobrej cenie, to sprzedawca na pytanie o serię nabiera wody w usta, albo serie cienkie, a jak dobra seria to i cena wysoka.

Większość Prescotów 3.2 sprzedają z Białegostoku - czyżby jakiś kanał wschodni?

Ale też w sprawie serii cisza, być może tak jak w przypadku jamika seria pokrywa się z celeronami....

Szukam dalej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam juz HT na windzie 2003.Tylko proc się bardziej grzeje.Ale testowałem 4 godzinki i teraz mam 3600 i 1,4875 V w biosie.Tak mi styknie.Oczywiscie synchro z pamięciami.A pamięci 2,5-3-3-6 :) Tyle miałem na amd i 200 fsb :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

No mam juz HT na windzie 2003.Tylko proc się bardziej grzeje.Ale testowałem 4 godzinki i teraz mam 3600 i 1,4875 V w biosie.Tak mi styknie.Oczywiscie synchro z pamięciami.A pamięci 2,5-3-3-6 :) Tyle miałem na amd i 200 fsb :]

1455101[/snapback]

cos duze te napiecie.

Ja chyba pierwszy z tego forum zaryzykowalem kupno

shlifa z allegro. Pierwszy byl do niczego chodzil na napieciu

1.38 standart 3.2, strasznie sie grzal, nie wiem czy to sprawa

starego ai7 i dziwnego usytuowania socetu czy samego procka.

postraszylem gostka i wymienil mi go zbieglo sie to z wymiana

ai7 na ic7-g (cudowna plyta polecam)

Dostalem cudo, gdy zobaczylem jakie ma standardowe napiecie w biosie

wiedzialem ze to jest to co tygrysy lubia najbardziej

1.28 przy standardowym zegarku 3.2.

Na tym napieciu proc chodzi do 3.7, niedawno robilem testy

oczywiscie pamieci asynchro poniewaz moje wywalaja sie przy

235. Procek po zwiekszeniu napiecia do standartowego dla wiekszosci

prescottow czyli 1.38 poszedl na 4.2.

Polecam sie poszarpac z gostkiem co ci sprzedal tego proca.

Moze bedziesz mial farta i trafisz na taka sztuke jak moja na 1.28v

pozdrawiam

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"S ato tak zwane szlify. Zatem nie posiadja oryginalnego nadruku

INTELA. Jdnak sa w 100% sprawne.

Serdecznie Pozdrawiam z Krakowa"

1454708[/snapback]

tzn że jak... bios widzi np prescotta 3.2 a winda celerona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seraf chyba nie ma sensu.Po za tym ten mój ma w stresie juz 60 stopni.

Chyba ze ty chcesz zamienić sie swoim :) A po za tym co miałbym mu powiedzieć ??Pozdro

Edytowane przez Kamilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Seraf chyba nie ma sensu.Po za tym ten mój ma w stresie juz 60 stopni.

Chyba ze ty chcesz zamienić sie swoim :) A po za tym co miałbym mu powiedzieć ??Pozdro

1455397[/snapback]

w stresie przy 3.6 mam na frezerku 54. tyle chodzi na codzien

poniewaz to jest granica synchro moich ramow.

przy 4.2 super pi, dr.divx i povray temp dochodzi do 63.

Wymieniam ramy na cos lepszego niz moje kingstony.

Chce miec na codzien okolo 4. Duzo robie ostatnio dtv.

Filmy jedna w 2pass potrafia sie liczyc i na p4.

W domku mam i a64 i co zauwazylem ciekawego.

O ile na p4 duzo szybciej idzie sam dekodowanie i encodowanie

filma o tyle jezeli renderuje sie jakowes efekty czy fikusne przejscia

to material filmowy w tej czesc duzo szybciej liczy sie na athlonie.

Nie wiem czemu.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wylicytowałem na allegro Prescota 3.0 seria SL7PM, a więc steping E0 za 471zł. Serię ma wygrawerowaną, więc może nie szlifowany, gwarancja 3 miesiące.

Jak dostanę paczkę to się podzielę spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem paczkę. Procesor nie szlifowany, lekko porysowany, a więc używany. Seria się zgadza, ale miał być z Malezji, a jest z Filipin...

Zamontowałem i działa. Temperatura po godzinie prima 38st, chłodzenie arctic freezer 4 na 2100ob+pasta silver5, a do tego 4 wentyle, więc niezły przeciąg.

Jak pochodzi z tydzień to biorę się za oc.

Klient ma jeszcze parę sztuk:

aukcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na allegro widać wysyp Prescott 3.2 zza wschodniej granicy w cenach koło 570 zł. Kupiłem takiego 3.2E HT za 570 od niejakiego damianek16. Procek nieszlifowany, z kompletnym boxem. Działa elegancko i całkiem niezła seria.

Na razie tylko 3,8 na Boxowym chłodzeniu, czekam na freezera i powalcze, ale zapowiada się nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na allegro widać wysyp Prescott 3.2 zza wschodniej granicy w cenach koło 570 zł. Kupiłem takiego 3.2E HT za 570 od niejakiego damianek16. Procek nieszlifowany, z kompletnym boxem. Działa elegancko i całkiem niezła seria.

Na razie tylko 3,8 na Boxowym chłodzeniu, czekam na freezera i powalcze, ale zapowiada się nieźle.

1482877[/snapback]

No to może choć jedna osoba z Białego ma normalne procki. Ostatnio koleś sprzedawał, co kupił u Mtopik i jak sprawdziłem serie,którą mi podał to sie okazało że to celeron 2,53..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johan i co z twoim procem ?? Jak OC ?

1482082[/snapback]

Procek ok. Steping E0 więc można kręcić. Mam jednak problemy z ramem - zwykłe Kingstony. Przy 3.5GHz ustawione 1:1 już mają błedy. Założyłem radiatory i pracuję nad większym przeciągiem. Myślę że jeszcze trochę wyciągnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może choć jedna osoba z Białego ma normalne procki. Ostatnio koleś sprzedawał, co kupił u Mtopik i jak sprawdziłem serie,którą mi podał to sie okazało że to celeron 2,53..:)

1483364[/snapback]

Znalazłem gdzies na googlach arta o sl7ky czyli C2,53 @ na P3,2. Ponoć są to P4 pochodzące z rynku Chińskiego. Dlaczego jednak noszą oznaczenia z Celiny to nie wiadomo. Może jakiś Chińczyk w szopie produkuje takie P4 :lol:

Jak znajde linka to zapodam.

 

Znajomy też się skusił na Białostockiego 3.2 od tego samego gościa co ja i dostał właśnie sl7ky czyli seria z Celiny. Troszkę sie załamał, ale potestowaliśmy procka i wychodzi, że to jednak żeczywiście P4 3.2E HT, wszystko smiga cacy. SiSoft wyniki ok, HT działa, Everest też OK, i idzie na 1,35V na 3,9GHz! Lepiej niz mój z SL7E5. <_<

Edytowane przez ZeroSuper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez kupiłem tego pocka umnie smiga ale kupilem go z wentylatorem boxowym a ten jes holernie glosny pomozcie co wybrac jaki wentylator i co myslicie o czyms takim

1491149[/snapback]

wentylator super za te cene, ale nie pasuje na wszystkie plyty glowne, u mnie w MSI 865PE musialbym zmieniac chlodzenie chipsetu, zeby ten wiatrak sie zmiescil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany procka. Na chwilę obecną mam P4 3,2 GHz@3,5GHz, stepping D1. Więcej nie wycisłem z niego. Chciałbym natomiast znaleść na allegro takiego co by poszedł u mnie na 4GHz. Sprzęt jaki dysponuje to: mobo Asus P4P 800 E-Delux, pamiątki OCZ Performance 2x512 433Mhz Dual, zasiłka Antec True Power 550W, grafa eVGA GiForce 6800 GT, chłodzenie na cpu Pentagram ten miedziany, temp. w stresie nie przekracza na nim 40 st. W obudowei mam dobry przewiew 4 wentyle. Mam na oku jednego ale nie wiem czy sie podkręci do tylu jego seria to: SL7E6 Philipines 7416A684, Prescott 3,4GHz stepping jak podaje sprzedający ( tifonka nr aujcji 54656749 ) to D0, nie wiem czy go brać czy nie możecie luknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...