Skocz do zawartości
Running

Zakosic Mamie Athlona Xp 2000+

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie w zime nowego kompa Semprona 2300+ nf7

proc wstaje i chodzi stabilnie na FSB 225

mama ma w swoim athlona 2000+ Thoroughbred

i teraz zachodzi pytanie czy warto zamienic mojego na jej (ona i tak nie zauwazy :lol: )

tylko nurtuje mnie to czy warto....!?

pomorzecie ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyć zawsze warto, może właśnie 2000+ sprosta twym wymaganiom. Ale pamiętaj jak uszkodzisz madczynego proca to sam zapewne pożegnasz się ze swoim :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem swiadom ze jak cos pujdzie nie tak to sempron zostanie u starszej ale chodzi o to czy jest szansa uzyskac lepsze wyniki

ja wiem ze to zalezy ale chodzi mi czy warto zaryzykowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze nie warto , sempron jest na nowszym jadrze, barton mi sie zdaje i ma wieksza wydajnosc mimo ze ma mniej cachu

1428526[/snapback]

Racja, a i FSB szybsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze nie warto , sempron jest na nowszym jadrze, barton mi sie zdaje i ma wieksza wydajnosc mimo ze ma mniej cachu

1428526[/snapback]

Sempron 2300+ na jadrze barton :huh:

nono, czego to domorosli informatycy nie wymysla

 

@Running

nie zamieniaj semprona na athlona 2000+, jesli na palomino to wiadomo ze nic z tego nie wyciagniesz,

a jak T-bred to co tu zamieniac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij, sprawdź :) może to dobry tbred i podgonisz ;-) na 2300+ masz mnożnik raptem 9,5... poza tym wstaje a działa to różnica :-) 2000+ ma mnożnik 12,5 więc.. trzeba robić testy... jak nie odblokujesz nie wejdziesz na takie fsb,, za to już przy 200mhz masz w zasięgu 2500mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadlo by mi to na mysl gdyby nie to ze 225mhz to jest granica ktorej nie moge przekroczyc

config : semp 2300+ nf7 corsair Value Select 512 Spd (2,5.3.3.8)

obojetnie jakie bym nie dal napiecia i jak nie pozmienial wartosci ramu to powyrzej 225 (nawet 1 mhz) jest ciagle pikanie i musze robic clear cmos (oczywiscie T1 synchro)

T2 mi sie nie oplaca a asynchro to juz nawet pikania nie ma

bios tratsa bo inne byly nie stabilne i byly freezy

dlatego zastanawiam sie nad tym madczynym ale widze z waszych wypowiedzi ze to prawie to samo co mam wiec chyba zostane na tym sempie

dodam ze 225 jest wpelni stabilne przechodzi wszelakie testy poprostu rock stable a dodam 1 mhz to juz kapa nic nie wstaje i tylko to upierdliwe pikanie :)

a ten mamowy jest dziewica nigdy nie przetaktowany tytlko czy gra warta swieczki ?

Edytowane przez Running

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość memel

A moze ten Athlon 2000+ to thorton ? kto wie?! jestes pewien ze to Thoroughbred ? odpal Cpu-z u matki i sie okaze.

jak sie myle to przepraszam wszystkich ;)

 

 

-------

AMD Athlon Thorton 2000+ (1667MHz)@Barton 3000+ (2166MHz) 12,5x173 1,675V

1x256MB DDR CL 2,5

WinFast A180T 64MB DDR (64bit) Tv-out (geforce4 MX 440)

MSI KT4AV (VIA KT400A)

LG CD-RW 52x24x52

LG DVD 16x

WD 40GB

Edytowane przez mamelke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz jak mozesz mamusi zakosic procka ? Wstydzilbys sie :D Ten 2000+ thoroubred moze miec odblokowany mnoznik i wiekszy potencjał.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten athlon to na bank Thoroughbred bo sprawdzalem everestem i ma zablokowany mnoznik bo tez sprawdzalem :)

zrobie jeszcze l12 mod i pomecze jeszcze troche sempa

a jak nie bedzie chcial wspolpracowac to podmienie i zobacze co ten A XP potrafi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

nasuwa się pytanie czy masz to robić pokryjomu w 5min czy mozesz sobie do tego podejsc na spokojnie, posprawdzac mozliwosci oc i w najgorszym wypadku odstawic?

 

 

druga sprawa, sprawdz u matki na płycie (jesli jest taka mozliwosc) czy proc posiada regulacje mnoznika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge spokojnie podmienic pomeczyc go i jak cos to znowy zamienic spowrotem

starsza nawet nie zauwazy bo i tak jak juz to tylko cos drukuje na nim albo gra w pasjansa :lol:

starsza ma plytke abita KD7A The overclocking functions include CPU frequency, Vcore, multiplier and

memory voltage adjustment to maximize your system performance.

wiec jest tam zmiana mnoznika ale na jej plytce jak cos tego nie bede testowal tylko podmienie na pare dni proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...