Skocz do zawartości
voytek__19

Internet Przez Modem Gprs/gsm Na Pc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich maniaków internetowych! :D (którzy niestety nie mają go wdomu)

Tak się akurat złozyło ze mieszkam w pewnej dziurze i od dawna próbuje wykombinować jakieś łącze za sensowna kase. Aktualnie posiadam zwykły modem ale chcę przejść na coś szybszego... :wink:

Neostrady nie moge sobie założyc więc wpadłem na pewien pomysł - modem GSM.

Jeżeli wiecie coś na ten temat to prosze was o wszelkie porady i wskazówki. Z góry dziekuje.

Dla przykładu zajżyjcie tutaj i oblukajcie czy sie opłaca:

 

http://www.elproma.com.pl/rb20.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GPRS bankowo taniej Ci nie wyjdzie... nie wspoinajac o GSM. Modem bedzie tanszy, duzo tanszy. Jezeli duzo zasysasz, to polecam satelite plus GPRS jako kanal zwrotny, ale to nie jest tanie, choc bankowo szybsze niz modem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mzoe blueconnect z ery 99zl

leci to najpierw po hotspotach a jak nie ma go w okolicy to po gprsie

ale jest ograniczenie transferu do ok 3Gb na miesiac a transfer to w erze po gprsie jest chyba oficjalnie 9600kb/s ale mi kiedys na 6310i udalo sie nawet z 4-5k/s wyciagnac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mzoe blueconnect z ery 99zl

leci to najpierw po hotspotach a jak nie ma go w okolicy to po gprsie

ale jest ograniczenie transferu do ok 3Gb na miesiac a transfer to w erze po gprsie jest chyba oficjalnie 9600kb/s ale mi kiedys na 6310i udalo sie nawet z 4-5k/s wyciagnac :D

1435074[/snapback]

To by było całkiem ciekawe rozwiązanie tylko czy abonament przy gprs-e byłby nadal taki sam? (czyli 99+vat) i ile ci sie dało wycisnąć - 4 kilo ale czego - bitów czy bajtów (4-5 kilo nawet bajtów to i tak juz mój modem szybciej śmiga... :cry: ).

A wcześniej napisałeś 9600kb/s takze już całkiem nie wiem o co chodzi.

A jak ma sie sprawa co do sprzętu- na reklamie pokazuja jakaś karte włożoną do laptopa - a co z PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa przejsciowki na PCI na allegro dostaniesz

a co to szybkosci najlepej zadzwn do Ery

mi powiedzieli ze oficjalnie smiga na 9600bitow/s (sorki za kb ale tak odruchowo)

 

ale wyciagnolem podczas sciagania czegos ze stronki ok 4kbajtow ciaglego transferu wiec nie tak zle

 

a co do oplat to dzwon do Ery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dawnomnie nie było na tym forum.

Blueconnect - shit connect :) 99 zł + vat czyli ok 120 zł

Jak mieszkasz w dziurze (takiej jak ja), masz 56kb max download a upload w zależności od posiadanej klasy modemu gprs ( 12kb lub 25 kbit). Era ma do tego kupowate btsy i działa to średnio beznadziejnie, jeśli nadajnik nie jest przeciązony to działa wolniej niżmodem. Max w downloadzie to to 8kB średnio 4kB. Przycięcie transferu następuje po 2gb danych. Co do sygnału (mając modem wlan/umts/edge/gprs) to karta wybiera sygnał najszybszy (biega o transmisje).

Od pewnegokolesia z idei słyszałem że szykują yelowconnect, ale więcej sam nie wiedział, podobnosuper cryptos tajnos.

Lepsza jazda to tak jak ja gprs+satka zwrotna. Zapierdziela że miło upload na modemie class10 do 25kb download max 320 kbit i to za 139zł z vat - onet konekt satelita. Wiecej o takich wynalazkach na forum.esat.pl

Pozdro all

Edytowane przez Pawelo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...