Skocz do zawartości
Fidel

Box Box'owi Nie Rowny

Rekomendowane odpowiedzi

tak z nuduw zaczolem dzisiaj przeglądac allegro i zaciekawilo mnie to ze jest chyba pare rodzajow BOX'ow do prescottow na s478

 

tu mamy Boxa takiego jak mam ja i wiekszosc ludzi chyba

link

jak widac listki sie rozdzielaja

 

a tu

link

jakis inny jest (jak sie zdjecie powiekszy to widac)

nie rozdzielaja mu sie listki ale ma je wygiete a nie proste taj jak w jeszcze innym modelu

 

czy ten 2 cooler jest wydajniejszy??

albo czy ktos go ma i chce go sprzedac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link nie działa, ale domyślam się o jaki cooler chodzi. Co do drugiego to ja chyba właśnie taki dostałem w box'ie. A czy jest wydajniejszy to nie wiem bo ani razu go nie używałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z nuduw zaczolem dzisiaj przeglądac allegro i zaciekawilo mnie to ze jest chyba pare rodzajow BOX'ow do prescottow na s478

 

1428740[/snapback]

Boxy są z trzech fabryk, najczesciej spotykane sa z Sanyo Denki i Nidec, Są jeszcze z Fujikura i te najcichsze.

Intel przez pewien czas mial problemy z właściwymi wentylatorami do prescottów :/

teraz ostatnio zmieniły sie boxy dołączane do 540J (zamiast miedzianego rdzenia jest aluminium :(.

Jak juz wspomniałem najcichsze są boxy od Fujikury pożniej Nideca na koncu Sanyo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem dziwną anomalię co do boxów !!!!

Tylko, że mam nortwooda. Trafiłem na boxa z miedzianym rdzeniem takim jak w prescotach tylko że mam inaczej listki ustawione. Jak będe miał chęci i czas to pstrykne mu fote i wrzuce na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli chodzi o ten cooler od P4 EE 840 to jest on w gluwnym artykule o tym procku na tweaku na 1 stronie ale i ja dam te fotki i oto on:

 

 

 

a tu druga strona:

Edytowane przez <Lechu>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

A oto moja anomalia co do boxa :/ mianowicie to jest box od mojego NORTWOODA !!! Jeszcze u nikogo nie widziałem boxa w nortwoodzie z miedzianym rdzeniem. I jest o różny od boxów od prescota.

Dziwi mnie po co Intel dał mi takiego boxa :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jakby ktos szukal takiego to jak znalazl :D ale powaznie to mysle ze moze jakby wziac sam wentyl na radiator prescota to moze spasuja do siebie i bedzie fajnie ale nie wiem, moze kazdy radiator intela inaczej wspulgra z wentylem i inny z boxa do innego nie podejdzie, nie wiem tego tak tylko gdybam na podstawie tego ze wentyle to sa raczej jakis ustandaryzowanych moztazach jak to ze maja wentyle wymiary np 80x80x25 ale boxy to inna kategoria wiec ktos moze wie cos na ten temat i to sprawdzal to niech cos napisze :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja zapytam tak: który jest z nich najwydajniejszy (konstrukcja radiatora) i w miarę cichy (wentyl)

 

P.S

Czyum się różni wiatrak nr.3 od nr 2 :P

 

P.S2

najcichsze boxy są od "fujikiry"?

 

P.S3

może być na socket 478 lub LGA :)

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam northwooda i radiator nie przypomina zadnego z tych przez was zaprezentowanych zero miedzi i wogole jakis taki w porownaniu z tymi na obrazkach:) wydaje sie mało zawansowany technicznie (zero miedzi spod cały płaski wielka bryla aluminium:0 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...