Skocz do zawartości
netes

Okno Z Plexi - Montaż

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W najbliższym czasie mam zamiar wstawić sobie okno z boku obudowy. W zamierzeniach ma wyglądać ono mniej więcej tak:

Dołączona grafika

bez uszczelki

Dołączona grafika

z uszczelką

Oczywiście to tylko przeróbka w Photoshopie, a nie prawdziwa fota.

Dlaczego taki, a nie inny kształt? Bo bok obudowy ma wgłębienie w takim kształcie, na którym znajduje się logo I-Tronic'a (firma, która robi te obudowy).

Teraz pytanie, jak montować tą plexę, i czy ciąć ją w taki kształt czy dać prostokąt pod spód blachy i zamocować np. na śruby? Raczej wątpie żeby udało mi się ją tak równo pociąć, dlatego pytam. Chyba, że macie jeszcze jakieś inne pomysły co do montażu tej plexi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie otoz mam problem matka sie wpierniczyla do kompa i umyla mi okienko gombka taka gruba i sie porybily ryski i jest teraz matowa da sie to jakos wypolerowac albo cos zeby znikly ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie wypolerować.

Trochę pasty do zębów na mokrą szmatkę i jedziesz do bólu.

Potem płyn do mycia okien i sprawdzasz jak to wygląda.

Oczywiście bez przesady z tego strzelać sie nie będzie.

Zawsze pod światło będzie znać lekkie zarysowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnosnie pleksi:

 

Przez przypadek poszlo troche "Kropelki" na Plexe. Teraz sa widoczne slady po kleju , w postaci duzych zaciekow, czy da sie to usunac? Czy klej sie "wzarl" do srodka? Fotki: Patrz watek : http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=3696161&N=1

 

Co do spinania kabli:

 

Czy da sie spiac kable tasma izolacyjna? Bo jedynie takowa posiadam. Warto sprobowac?

Edytowane przez subon2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tą pastą do zębów to majakis fizyczny sens czy to taki efekt placebo? :lol:

1432512[/snapback]

Mozna polerować i to całkiem skutecznie.

Tylko pasta musi mieć takie ziarenka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie wypolerować.

Trochę pasty do zębów na mokrą szmatkę i jedziesz do bólu.

Potem płyn do mycia okien i sprawdzasz jak to wygląda.

Oczywiście bez przesady z tego strzelać sie nie będzie.

Zawsze pod światło będzie znać lekkie zarysowania.

1432234[/snapback]

 

Po około godzinie polerowania pasta do zebow ani jednej ryski :) thx wszystki za pomoc a propo bok obudowy mam identycznie wyciety tez z uszczelka :)

Edytowane przez cykus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi ziarenkami to bez przesady - jeszcze większe rysy mogą powstać.

Już lepiej zainwestować 4zł w pastę polerską, która usunie szybciej rysy.

Pozdrawiam

1432575[/snapback]

A pasta polerska myślisz że nie ma ziarenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wziąłem się do roboty. Jako, że nie miałem skąd wykombinować dremla, w ruch poszła kątówka :D. Efekt mnie mile zaskoczył, po wycięciu trochę równania papierem ściernym i jest spoko, fotki dam jak zrobie. Zadowolony rozwojem prac wziąłem się za robienie otworów wentylacyjnych w plexi. Przy wierceniu przedostatniego otworu plexa pękła :/. Myślałem, że ją zaraz całą połamie :P, eh... bywa. Pewnie będę musiał kupić drugą, chyba, że z tą coś jeszcze wykombinuję, bo mam już pewne patenty. Jak tylko zrobię wrzucę foto. No i postanowiłem już, że będę malował swoją budę, tylko jeszcze się zastanawiam nad kolorem: czarny czy grafitowy metalik :)

 

Co do spinania kabli:

 

Czy da sie spiac kable tasma izolacyjna? Bo jedynie takowa posiadam. Warto sprobowac?

1432403[/snapback]

A czemu by miało się nie dać? Chociaż spiąć to może i nie, skleić się da :P, ale to mało praktyczne rozwiązanie, potem będziesz chciał rozkleić i kupę kleju na kablach będziesz miał. Edytowane przez netes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po około godzinie polerowania pasta do zebow ani jednej ryski  :)

po godzinie szlifowania to zwykłą wodą by chyba poszło :lol:.. osattnio szlifowałem plexe po krawędziach pastą polerską + filc na wiertarce... wygląda prawie jak ze sklepu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"przedostatniego otworu plexa pękła :"

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

Mi też jeden duży kawałek pękł i to na okno więc już nie miałem okna z pleksi

Tak sie w qrw...em że musiałem przerwać prace i odpocząć.

Po dniu namysłu wstawiłem szybę.

Skutki uboczne szyby w oknie to waga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pasta polerska myślisz że nie ma ziarenek

1432649[/snapback]

No ja by tego ziarenkami nie nazwał ale ok. A co do pasty to poprostu nasunęły mi się na mysl mikrogranulki or smth swojego czasu popularne w pastach do zębów, a uzywanie takiej pasty do polerowania to nienajlepszy pomysł.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szyby nie będę wstawiać, zostanie plexi, patent już obmyślony, a i pęknięcia się pozbęde :) jak - zobaczycie na fotkach może już jutro. Tymczasem podjąłem decyzje o kolorze budy :) - grafitowy metalik. Malowanie pewnie jeszcze w zbliżającym się tygodniu.

Zaprojektowałem też panel przedni 5.25":

Dołączona grafika

Z przodu wyprowadzony jest com, to niebieskie to wyświetlacz, cztery kółeczka po bokach to przyciski (mode, reset, *C/F switch, set) - jeszcze nie mam patentu jak będą wyglądać. Wyświetlacz pokazuje temperaturę z 3 czujników, symbol wiatraczka (kręci się jak wiatrak działa, piszczy i nie kręci się jak nie działa), godzinę (lub czas pracy komputera). No i to chyba wszystko na razie. Do kieszeni 3.5" robię panel USB i audio jak mi się będzie chciało i drugi panel - kontrola obrotów wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COM będzie przemalowany i w sumie powinien zlewać się z resztą więc za bardzo widoczny nie będzie, a jest po to, żebym nie musiał za każdym razem z tyłu kabla od fona podpinać, tylko z przodu od razu. Chociaż zastanowie się jeszcze - a co byś proponował zamiast COM-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały panel w projekcie wygląda ładnie.

USB bym wmontował tylko że masz to gdzie indziej zamontować.

COM ma brzydką wtyczkę, chyba że dasz jakąś zaślepkę (na COM-a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...