Skocz do zawartości
ralph03

Chieftec: Gps-350eb-101a Vs 360-202 Df

Rekomendowane odpowiedzi

Ach ten postep technologiczny :) Mozna sie pogubić, bo Codegen nie mial tylu wtyczek. Zaraz wykombinuje jakies kable to miernika, bo sond nie mam :( i pomierze napiecia.

 

UPDATE:

 

mierzylem tylko 5V i 12V. 3,3V nie ruszam bo nie mam sond a nie chce robic niepotrzebnych spięć :)

 

5V stabilne jak skała czasem pojawia się 4.99V

12V - 11.46 +/- 0,01 i w stresie i w spoczynku. Moze moj miernik szaleje.

 

Mierzylem przy wlaczonych prime95 i Super PI.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w necie opinie na temat zasiłki Chieftec ATX-410-212

Jak wiadomo produkują je dwa zakłady: Sirtec oraz Delta Electronics.

Na naszym forum wszyscy jadą równo po Sirtecu, że gorszy jakościowo itp. ale ja znalazłem diametralnie inną opinię.

W opisie w poważnym portalu [benchmark.pl] jadą właśnie po Delta Electronics ! Tu macie linka :

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/zas...tec_ATX410.html

 

i cytat:

 

"Jakiś czas temu, kiedy podzespoły komputerowe zaczęły zgłaszać coraz większy apetyt na prąd, mieliśmy do wyboru: albo kupić tani zasilacz noname, albo Chiefteca. Oferta w polskich sklepach była ascetyczna, a klienci nie wiedzieli na ogół, jak ważnym podzespołem jest zasilacz. Chiefteki zdobyły sobie dużą popularność, lecz później nie było już tak różowo dla tej firmy - konkurencja znacząco wzrosła, a Chieftec chcąc obniżyć ceny dodał do oferty średnio udane modele produkowane przez zakłady Delta Electronics.

Model ATX-410-212 został na szczęście wyprodukowany w zakładach Sirtec, do których mamy jakoś większe zaufanie. Jest to konstrukcja z jednym, 12-centymetrowym wentylatorem, spełniająca normę ATX 2.0."

 

:mur: :mur: :mur:

 

I co Wy na to ?

BENITO - jesteś chyba najbardziej w temacie więc się wypowiedz :huh:

 

P.S.

Warto poczytać opinie klientów o tym zasilaczu:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_16450.html

 

Co prawda tam nie jest tanio ale ludzie są zadowoleni B)

Edytowane przez vangug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na to jak na lato :)

 

Jesli juz bierzemy pod uwagę Delte i Sirtec'a to spojrz tutaj:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_12153.html opinie i zasilaczu z Delty

Jest tanio i widac, ze ludzi zadowoleni.

http://sklep.benchmark.pl/pelny_15704.html opinie od zasilaczu z Sirtec'a.

Taniej o kilka zlotych i juz glolym okiem widać niepochlebne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vangug jak chcesz dac jakies ciekawe info to zapodaj jakis porzadny serwis komputerowy bo benchmark.pl jeszcze duzo brakuje do profesjonalizmu i obiektywizmu prezentowanych przez zachodnie i wschodnie serwisy :mur: A to ze powolujesz sie na taki serwis tylko swiadczy o poziomie Twojej wiedzy :lol:

Opinie szefom popsuly zasilki Sirteca ktore byly robione przez ostatnie okres a gwozdz do trumny przybily zasilki robione przez Enhance :-|

Ale juz dobrze ze Delta wraca i nowe szefy sa robione wlasnie przez nia :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. Ta 410-tka też nie wygląda na Deltę. Poza tym jak widzicie jest strasznie pusta w środku i raczej wygląda na max 350-tkę niż na porządną 410W.

W czasach kiedy Chieftec 360 SF był legendą i klasą samą w sobie to właśnie DELTA rządziła na serwerowych platformach. Jak myślicie , dlczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ze powolujesz sie na taki serwis tylko swiadczy o poziomie Twojej wiedzy :lol:

1473625[/snapback]

Wqrzyłeś mnie, wiec posłuchaj :

1. Pytałem tylko o zdanie gdyż znalazłem rozbieżne opinie w dwóch znanych serwisach [nie wmawiaj mi że benchmark nie jest znany]. Po to jest w końcu forum żeby zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi.

2. Nikogo nie chcę przekonać więc się nie "powołuję", ja chcę rozwiać swoje wątpliwości więc cytuję tylko czekając na komentarz.

3. O mojej wiedzy synku świadczy mój tytuł przed nazwiskiem. [Tu mnie już maksymalnie wqrzyłeś!] Moja dziedzina wiedzy leży poza informayką/elektroniką dlatego też zadaje pytania na forum poświęconym tym zagadnieniom!

4. Oczekuję odpowiedzi na poziomie od ludzi na poziomie.

5. Obrażanie innych na forum świadczy tylko o Tobie.

6. Pytanie kierowałem głównie do BENITO

7. Pozdrawiam

 

P.S. A jak myślicie te Chieftec`i które są obecnie dostęone na alledrogo.pl to delty czy sirtec ?

Edytowane przez vangug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie vanquq.

 

Napisałes o kilka słow za duzo w poprzednim poscie

W opisie w poważnym portalu [benchmark.pl]

.

 

A jak widzisz nie wszyscy biorą ten portal i jego testy za poważne.

 

A, że chemiczny_ali napisał o Twoim poziomie wiedzy, to mial na mysli poziomu wiedzy informatycznej/elektronicznej. Nie mial zamaru obrazać Twojego tytulu magistra, inzyniera czy tez profesora (niepotrzebne skreslić).

 

P.S. A jak myślicie te Chieftec`i które są obecnie dostęone na alledrogo.pl to delty czy sirtec ?

To zalezy od oznaczenia zasilacza. Ten, ktory ja kupilem jest z DELTY.

Edytowane przez ralph03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

3. O mojej wiedzy synku świadczy mój tytuł przed nazwiskiem. [Tu mnie już maksymalnie wqrzyłeś!] Moja dziedzina wiedzy leży poza informayką/elektroniką dlatego też zadaje pytania na forum poświęconym tym zagadnieniom!

Widzisz to jest forum komputerowe i malo kogo interesuje ze jestes specjalista w innej dziedzinie,poziom wiedzy ocenia sie poprzez wypowiedzi w danym temacie a po Twojej wypowiedzi i zacytowaniu tego co zacytowales ocenilem Twoj poziom wiedzy informatycznej jako mierny i to tez napisalem :-| Respect dla Ciebie ze masz jakis tytul naukowy ale co z tego :roll:

4. Oczekuję odpowiedzi na poziomie od ludzi na poziomie.

5. Obrażanie innych na forum świadczy tylko o Tobie.

...

1474000[/snapback]

Przepraszam ze poczules sie urazony ale nie to bylo moim celem...Na przyszlosc uwazaj co piszesz bo Twoj poprzedni post potraktowalem jako prowokacje a tego bardzo nie lubie :razz: Z mojej strony EOT w tej kwestii :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ralph03 jakoś mnie nie przekonałeś:

 

Jak ktoś wie z jakiej firmy podzespołów złożony jest zasilacz firmy X czy Y to nie jest on dla mnie informatycznym/elektronicznym guru. To, to ja mogę sam wyczytać w sieci. :wink:

Czy portal jest poważny czy niepoważny mogę sprawdzić po poziomie treści, także na forum [vide pamflet aliego]

Z komputerami mam kontakt od dłuższego czasu niż okres życia przytłaczjącej większości forumowiczów, ale to nie daje mi wcale prawa do tytułowania się ekspertem i oceniania 'wiedzy' innych.

Trochę pokory.

To co chemiczny_ali o mnie napisał to Jego i Moja sprawa - jesteś Jego adwokatem? Niech sam się teraz broni jak języka na wodzy nie trzyma [klawiatury właściwie :wink: ]

 

 

P.S.

Wracając do tematu Chieftec ATX-410-212

Jakie oznaczenia będzie miał ten od Delty [czyli lepszy] ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ch_ali:

1. Nie traktuj mnie jak upośledzonego w stopniu lekkim bo wiem że to jest forum komputerowe a nie kulinarne.

2. Zawsze uważam co piszę i co podpisuję bo to jest miarą dorosłości, a to nie jest też forum dla nastolatków only :)

3. Co do tego przed nazwiskiem to dużo z tego. Ja formułuję wypowiedź konkretnie, pragmatycznie, Ty agresywnie i niedojrzale mnie atakujesz.

4. Miernie to ja mogę wiele rzeczy ocenić, ale nie o to chodzi na tym forum, mi chodzi o informacje. Konkretne, a nie pod wpływem hormonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestm adwokatem. Nie chcialem tylko zeby byly kłotnie w temacie, ktory zalozylem i ktorego dokladnie nie przeczytales.

Jakbys przeczytal, to bys wiedzial, ze:

 

Wszystkie zasiłki z oznaczeniem GPS/DPS są od DELTY

Kilka postów wyzej pisał o tym BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vangug

Ad.1. Jestem daleki od tego...

Ad.2. Zadaj sobie pytanie co Twoj pierwszy post wniosl do dyskusji? Nie wiesz? Byl sformulowany w ten sposob jakbys chcial wprowadzic delikatny ferment...gratuluje udalo sie! I w ten sposob postepuje dorosly...

Ad.3. Ty odczytales mojego posta jako atak ale nie to bylo moim zmierzeniem. Co bylo? Mianowicie podanie informacji ze serwis benchmark.pl jest malo wiarygodny. Dlaczego malo wiarygodny? Popytaj bardziej doswiadczonych userow to sie dowiesz.

Ad.4. Chciales informacje to podalem ze zrodlo z jakiego czerpiesz info jest delikatnie mowiac nie obiektywne...a burze hormonow mam dawno za soba :wink: pozdrawiam

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie moglibyscie przestac i uznac obopolnej winy bo jeden zle mysl sforumowal, drugi zle ja zinterpretowal i zaczela sie klotnia , zamiast roztrzasac to w tym watku (tworzycie zajebis#$ offtopic) to pogadajcie na priv (gg,tlen PW) a reszta ekipy zajmie sie odpowiadaniem na pytanie postawione w 1 poscie lub inne pytania w maire sensowne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNO) Zasiłkę mam Foxcon 350W [średni chyba ?] ; Sorki za offtopic ale to nie ja zacząłem tu obrażać forumowiczów - ralph03

 

SECUNDO) Jak ktoś nie wie jaką sobie wyrobić opinię , gdyż odczytuje dwie sprzeczne informacje z dwóch różnych źródeł, to nie jest to "ferment" tylko "wątpliwość" [odsyłam do słownika języka polskiego] ; to jakie masz zdanie na temat benchmarka nie było przemiotem mojego pytania ; nie doszukuj się spisku tam gdzie go nie ma - tylko Ty odczułeś "święte oburzenie", inni rzeczowo mi odpowiedzieli ; jak miałeś taki zamiar to było powiedzieć jasno : "nie ufaj opinii z benchmarka" bez osobistych wycieczek pod moim adresem - chemiczny_ali

 

TERTIO) Rozumiem że te "nowe" Delty Chiefteca są jednak gorsze [głośniejsze] od tych poprzednich ? I czy w tej sytuacji nie lepiej będzie zainwestować w Enermaxa np. model EG 465P-VE ? Na allegro takie są po około 210 zł. Lepszy będzie od Chiefteca 410-212 410W od Delty ? Mówiąc lepszy mam na myśłi nie tylko moc ale także głośnośc a właściwie cichość. - BENITO

 

Pozdrawiam

Edytowane przez vangug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde no juz mam wode z muzgu naczytalem sie tyle tego bardziewa na temat Chiefteca 410 ze juz nie wiem którego brac tego GPS-400AA-101A czy ATX-410-212 kurde pomocy !!!!! w jednych testach jeda delte w inncyh sirteca w koncu co mam wybrac jutro ide do sklepu POMOCY !!! mam lekko ponad 200 zł !! prosze o szybka i fachowa odpowiedz !! ciagle bylem przekonany do tego ATX-410-212 ale teraz bardziej mysle nad tym GPS-400AA-101A kilka teamtów wczesniej nawet bylo ze sie takie popalily(ATX-410-212)....... sam nie wiem co byrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Ta 410-tka na pewno nie jest od delty. Delta robi zasiłki z oznaczeniem GPS lub DPS.

1497569[/snapback]

Dokładnie tak. Rozebrałem dziada i w niczym nie przypomina GPS-400AA-101A (w tym drugim na laminacie jest oznaczenie producenta). Prawdopodobnie (sądząc po wygladzie i paru detalach wewnątrz) producentem jest ENHANCE ELECTRONICS CO., LTD..

Firma jak firma, ale mieli już w ofercie kilka bubli :( :arrow: np. ATX-1136 sprzedawany również pod marką Chieftec (po kilku miesiącach wycofany ze sprzedaży ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli sugerujecie ze jesli jest sirteca to ma byc gorsza ?? czy o co chodzi ?? przeciez jest o niej duzo dobrego pozywy same.... testy przeszla nieźle (benchmark, chip) a jesli nie ona to jaka polecacie mi do 200 zł ? no moze lekko ponad 210 :) bylem napalony na ta 410 i w sumie dalej jestem ale moze znacie cos innego chodzi zeby pocigla kompa z sygnaturki przy czym zamierzam niedlugo modernizowac go.......

Edytowane przez masterdomin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie troche o zasiłkach. Jak myślisz, czemu mam tagana?

gdybym chciałmógłbym mieć dużo taniej nawet Enermaxa i jeszcze kilka innych markowych zasiłek, ale po co jeśli to co mam wystarcza z duuużą rezerwą na wszelkie eksperymenty takiego maniaka jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest lepszy niż chief, ale więcej nie powiem, bo nie testowałem.

1498731[/snapback]

Tak przy okazji mam pytanie do BENITA.

Jak wygląda porównanie głośności Tagana 380W i Topowera 350P5? Przy konfigu podobnym do mojego tyle, że procek puszczony docelowo 2,2 Ghz.

Pozdrawiam.

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...