Skocz do zawartości
djtomas

Gdzie Powinno Się Mierzyć Napięcie Vcore ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ktoś mi wspomniał że na cewce, ale nie wiem jak to zrobić... Napewno jest w kompeditium ale nie mam czasu przerzucać ~50 stron. Jakby mógł ktoś wrzucić fotkę z opisem.

 

A może lepiej gdzieś indziej niż na cewce?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w topicu All About eXtreme mod NF7 czy jakos tak w dziale extremalne podkręcanie. Świder gdzieś pisał ze mozna mierzyć poza mosfetem na cewce bodajrze ale głowy nie dam, poza tym nie wiem czego chcesz od pomiaru z nóżki mosfeta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem czrwoną strzałką 1432144[/snapback]

 

mam dotknąć do tego srebrnego kwadracika?

 

mam zamiar mierzyć napięcie multimetrem...

 

ktoś tam wspominał o mierzeniu "na cewce"... może mógłby ktoś zapodać takie foto jak kolega eclip?

 

THX for eclip...

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w topicu All About eXtreme mod NF7 czy jakos tak w dziale extremalne podkręcanie. Świder gdzieś pisał ze mozna mierzyć poza mosfetem na cewce bodajrze ale głowy nie dam, poza tym nie wiem czego chcesz od pomiaru z nóżki mosfeta ?

1432117[/snapback]

przeżuciłem cały topic http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=110474&st=0

i nie znalazłem foto jak zmierzyć "na cewce" :cry:

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełamie sie i powiem tylko że pkt pomiar "na cewce" który pokazał Świder i pkt pomiarowy pokazany przez eclipa to to samo! oba te miejsca sa połączone ze sobą, na brakującym fecie macie zbiorcze napięcie Vcore ze wszystkich 3 cewek. Róznica pomiędzy pomiarami w tych pkt powinna wynosić poniżej 0.00001% albo i mniej

-Dzlaczego nie mierzyć na fetach Vcore przed cewkami?

-bo układy sterujące i czówające nad poprawnym Vcore [hip6301 jak i hipy6601] biorą napięcie referencyjne za cewkami a nie przed nimi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełamie sie i powiem tylko że pkt pomiar "na cewce" który pokazał Świder i pkt pomiarowy pokazany przez eclipa to to samo! oba te miejsca sa połączone ze sobą, na brakującym fecie macie zbiorcze napięcie Vcore ze wszystkich 3 cewek. Róznica pomiędzy pomiarami w tych pkt powinna wynosić poniżej 0.00001% albo i mniej

-Dzlaczego nie mierzyć na fetach Vcore przed cewkami?

-bo układy sterujące i czówające nad poprawnym Vcore [hip6301 jak i hipy6601] biorą napięcie referencyjne za cewkami a nie przed nimi!

1432326[/snapback]

czyli gdzie ty radzisz? (zrozumiałem że za cewkami)

 

TOMAHAWK_ i eclip wskazali mi mierzenie przed czy za cewkami?

 

gdzie jest ten kondensator końcowy?

 

POzdr. i THX for all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli gdzie ty radzisz? (zrozumiałem że za cewkami)

 

gdzie jest ten kondensator końcowy?

 

1432462[/snapback]

za cewkami of coz, kondy końcowe to też te za cewkami ...ale przecież one tez są na tej samej ścieżce :-| więc znów za dużo to nie zmienia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, ok, dochodzimy do tych samych wniosków

właściwe pomiary to: 1)placek cyny po brakującym fecie 2)"nózka" cewki jak na zdjęciu (tu przyłóż końcówkę miernika :D )

mi jest np wygodniej mierzyć z tej cewki bo mam dużo gorszy dostęp do placka cyny

najważniejsze jest to, że problem niepewności co do vcore został rozwiązany

btw - te pomiary obalają (przynajmniej u mnie) mit ze nf7 zaniża napięcia - pomiary z cewy są takie same jak ustawienia w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej cynie mam 1,83-1,84V idle (w biosie ustawione 1,80V)

 

POzdr.

 

jak ustawię w biosie 1,65V to na cynie mam 1,63-1,64V idle :blink:

tu zawyża tu zaniża...

Edytowane przez djtomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...