Skocz do zawartości
mak777

Winning Eleven 9 / Pro Evolution Soccer 5

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.. zgapiłeś ten tekst o zawodnikach w FIFIE, ale o pes pierwszy raz słysze żeby dziwnie biegali.  :blink:

1651315[/snapback]

Nic nie zgapilem. Nawet watku o Fifie nie czytalem. Nie siedze jak co poniektorzy na tym forum 24h na dobe i pamietaja kazde slowo co kto napisal. Napisalem tu wlasna opinie i juz. Sama rozgrywka jest bardzo fajna ,ale denerwuja mnie strasznie przyjecia pilki (odskakuje im bardzo) no i ta pilka przy niektorych wrzutkach lata jak na ksiezycu :roll: :P Ale da sie to przezyc. Miejmy nadzieje ,ze da sie jakos normalnie w multi pograc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to demo jest wyjątkowo marne. Gra toczy się za wolno. PES4 był dynamiczny, szybkie akcje, podania, wrzutki, a tutaj wszystko takie senne... Jeśli tego nie poprawią to grywalność spada. :?

1651481[/snapback]

Myślę że to kwestia przyzwyczajenia, akcja w PES 4 toczyła się czasami aż za szybko - akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą - pomijając środek pola - co odbiega nieco od rzeczywistości. Jestem pewien że po pewnym czasie w PES 5 również będzie można stworzyć piękną, szybką akcje - gra się bowiem nieco inaczej i trzeba się przyzwyczaić. Podsumowując - gra stała się wolniejsza ale przez to bliższa prawdziwym rozgrywkom.

 

W rzeczywistości to Zidane nie biega :P

1651481[/snapback]

hehe no troche prawdy w tym jest ;) ale ja pamiętam ciągle jego gre sprzed paru lat :)

 

A żeby nie było że PES 5 jest idealny to powiem że czasami piłka zachowuje się dziwnie - np koleś podaje - ledwo sięga piłki czubkiem buta a ta mimo wszystko przelatuje ok 30 metrów - skąd ta siła uderzenia? nie mam pojęcia. Po paru meczach zrozumiecie o co chodzi. :)

W dalszym ciągu jestem jednak pod wrażeniem animacji, ruchów piłkarzy - poruszają się bardzo naturalnie zwłaszcza przy "piłkach sytuacyjnych" nie wykonują jakiś dziwnych ruchów B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zainstalowalem demko i mam za soba pierwsze 3 meczyki (polowki znaczy).

 

Piszecie, ze jest wolna. Hm, moim zdaniem jest szybsza, bardziej dynamiczna. Zawodnicy maja wyraznie wiecej swobody, bardziej mozna wyczuc to, co za chwile zrobia. Troche dziwne jest to blokowanie strzalow (zawsze ktos zdarzy noge wsadzic...) oraz odglos pilki (jeden i ten sam zawsze). Ale poza tym to...

wracam grac dalej :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO wy tak narzekacie ???rozumiem ze to Polska :mur: ale Pes 5 jest extra te wslizgi są boskie:) wogóle swietna technika lepszych zawodników kazdy zawodnik jest inny ,inaczej biega strzela,zachowuje sie na boisku ( np.Zidane) widac to na kazdym kroku! , cała gra jest boska Fifa niema szans .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BArdziej mnie denerwuje , że teraz chyba jednak gra środkiem będzie rządzić , a w 4 wolałem skzydełkiem się uwolnić dośrodkować na pole karne i strzalić głową albo zgrac komuś na wolej , tutaj bardzo ciężko się uwolnić , a jak już nawesz zyskasz teren to Ciężko dośrodkowac żeby nie być zablokowanym , a co do samej gry to ma dużo wolniejsze tempo od 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pes4 gram odkad wyszedl , srednio gram 2-5 meczy dziennie :) wiec troszke jednak czlowiek sie przyzwyczai.

Pierwsze spojrzenie na PES5 -

- grafika praktycznie bez zmian . gram 1280x1024 moze to i lepiej ze nic sie nie zmienila , bo jakby dx9.0 zarzucili pełnego to gra stałaby sie jak Prince of persja CUKIEREK :/,a w przypadku takiej gry to wykluczone.

 

Foule - hmm sedzia czesciej gwizdze, odbierajac pilke podaniem 60% konczy sie foulem.

Wslizgi poprawione , w pes4 byly kapke za dluge.

 

Ogolnie ruch postaci dopracowali , pilkarze ruszaja sie bardziej naturalnie , pilka nie trzyma sie tak nogi ;)

 

Ogolnie czekam na Pełna wersje i mam nadzieje ze Pan WOLF znow zrobi kawalek dobrej roboty i z patciach!e gre tak jak powinna byc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:|...Wolf się miał wycofać ze światka PES/WE...choć nie wiem - może zmienił zdanie (już raz tak było)...może Spinhx coś wymodzi :)

 

Gra środkiem ??...po skrzydłach mi się lepiej gra...

 

Szybkie akcje ??...jak najbardziej...kontry są kapitalne w tej grze...

 

Faule ??...wszystko ok..

 

Tylko jak na mój gust za dużo spalonych...

 

Gram dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pustymi trybunami to prawda zauwazylem juz to w we9 na ps2 i tam dobrze bylo widac na angielskich stadionach gdzie trybuny sa blisko polozone murawy. Widac to na dalekiej kamerze a co ciekawe to wlasnie w czasie wykonywania wolnych i na powtorkach jest publicznosc. Z czasem zauwazycie... paka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o moje przemyślenia dotyczące we9 to muszę skwitować to tym, że tej gry trzeba się nauczyć!

Jak dla mnie mowa o tym, że jest mnóstwo fauli jest bezzasadna, moja rada - oduczcie się nawyków z serii we8/pes4, poprostu teraz klawisz odbioru trzeba używać z rozwagą, a nie jak w we8/pes4 wystarczyło go trzymać i w 80% przypadków piłka była odbierana bez problemów, teraz odbiór ciałem działa na zaszadzie wślizgów - trzeba sie dwa razy zastanowić zanim się go użyje

Co do fizyki piłki - jak dla mnie pełen wypasik, nie wiem czy osoby ją krytykujące mówią poważnie czy poprostu chcą być złośliwi

Co do filmiku który zamieścił ath - dziwnie to wygląda i muszę powiedzieć, że w we9 coś takiego nie ma miejsca!, uważam, że jest to jakiś babol wynikający z konwersji imho do poprawienia.

Ogólnie gra jest trudniejsza, o ile w pes4/we8 istotną rolą był odbiór, o tyle w pes5/we9 większą rolę odgrywa podanie, które nie raz jest niedokładne, lub zostaje przecięte przez obronę drużyny przeciwnej

Jak wspomniałem wcześniej większość negatywnych komentarzy bierze się z tego, że poprostu przyzwyczailiśmy się do serii we8/pes4 dlatego wstrzymajmy się z nimi, pograjmy kilka dni, a wtedy docenimy nowe arcydzieło KONAMI

a ja was już żegnam, idę sobie zagrać w we9 na czarnulce, pa B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kucyk ma 100% RACJI. Nic dodać nic ująć. Ja nie grając jeszcze w to, słyszałem te opinie, a po odejściu( jak się okazuje jednak nie ) Wolfa ze sceny PES/WE też się o to obawiałem strasznie ( bo jakby nie było miał autorytet za patche :P i można mu było zaufać ). Po Jego i innych wypowiedziach dochodziłem do wniosku że jakiś "bug", który będzie nagminnie widać!. A co się okazało ? Wręcz przeciwnie. KONAMI poszło naprzód i zrobiło bardziej realny element tej gry... ;] Trzeba poświęcić kilka/naście meczy i nauczyć się od nowa jak grać aby fauli nie było i odbierać piłkę. Jest to bardzoooo realne, zależy od pozycji wzgl. przeciwnika i tego co się zrobi!. Na początku może to być dla Was frustrujące ale uwierzcie mi, że to OGROMNY postęp. To samo miał jeden z moich kolegów, kiedy go przekabaciłem na PES :P W PES3/WE7, PES4/WE8 narzekał już na to niemilosiernie i co ? pograł dłuższy czas i nauczył się jak odbierać piłkę. W najnowszej odsłonie jest to jeszcze lepiej zrobione, "z czuciem", więc nie denerwujcie się tak, tylko ciężki trening i po sprawie. W dawnych odsłonach wystarczyło przytrzymać X ( ewentualnie + [], aby wezwać kolegę do pomocy ) i o resztę się praktycznie nie martwić.... a w nowej odsłonie ? (nie)stety trzeba już pomyśleć, ustawić się dobrze i podjąć decyzje co zrobić :P. więc do boju panowie :=)

 

A tu niespodzianka z soccergaming :P Odblokowane opcje MENU :]]] zacytuję :P

 

open PES5.exe in hex editor and in 0x0004E6D2 change 01 to 00or try the edited file, download from here
Tu link do gotowego exe :]

 

pozdro.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHłopaki ja mam pytanie ??? jak n arazie grywammm ostro w pes 4 od ponad roku, ale teraz zaopatrzyke sie w pada - Manty ((dragon mm 801)) powiedzcie mi czy wogole da sie grac na dwoch ??? jeden chłop na klawie a drugi dżojem ??

1652260[/snapback]

jak nie jak tak ;p Jordan22 stary byku ;p nie możesz sprawdzić ? tylko taki ( wstaw sobie tutaj co chcesz ) post walisz :>

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieno giera będzie miażdżąca. W demie rozegrałem już chyba z 30 spotkań-oczywiście z trainerem :)

Sytuacja która mnie zdenerwowała ale jednocześnie uradowała :D : prostopadłe podanie do Drogby - sytuacja sam na sam - zwód - mijam bramkarza w lewą stronę, pare kroków z piłką - 5 metr - piłka delikatnie podskoczyła - Drogba uderza lewą nogą - i co? - piłka nad bramką :D - przypomne jeszcze: 5 metrów - do pustej bramki.

Za takie sytuacje nie można nie kochac PES'a :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie jak tak ;p Jordan22 stary byku ;p nie możesz sprawdzić ? tylko taki ( wstaw sobie tutaj co chcesz ) post walisz :>

1652262[/snapback]

heheeh zza bardzo zjarany jestem nowym dżojem :)) już wiem, ustawienia w opcjach :))) No to terazzz turnieik :)) a pozniej nauka, a jutro egzam ....POZDRO FOR ALL PLAYERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieno giera będzie miażdżąca. W demie rozegrałem już chyba z 30 spotkań-oczywiście z trainerem :)

Sytuacja która mnie zdenerwowała ale jednocześnie uradowała :D : prostopadłe podanie do Drogby - sytuacja sam na sam - zwód - mijam bramkarza w lewą stronę, pare kroków z piłką - 5 metr - piłka delikatnie podskoczyła - Drogba uderza lewą nogą - i co? - piłka nad bramką :D - przypomne jeszcze: 5 metrów - do pustej bramki.

Za takie sytuacje nie można nie kochac PES'a :twisted:

1652271[/snapback]

Zobacz co napisałem w poście nad Tobą :=) Menu odblokowane przed grą :> Można zmieniać w grze już czas :> On uaktywnia wszystkie opcje, ale nie zmieniajcie pogody i zima/jesień itd bo to nie jest zaimplementowane w kodzie, więc gra się wykrzaczy. Ale czas,sędziego,gwiazdki i reszte można zmieniać :P

 

Albo jak ktoś woli trainer odblokowujący opcje w Menu Meczu

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można ustawić multiplayera w tym odblokowanym menu?

Ściągam demko po raz 3 <szok>. Mam nadzieję, że teraz będzie dobrze a zagrałbym sobie multi, bo nienawidzę Single Player mode.

 

Chyba się potnę. Ściągnąłem 3 demko i też nie mogę zainstalować. Znowu jakiś error :( Ja pier...ę.

Edytowane przez Yeti666_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest doblokowane menu PRZED meczem, tam gdzie się difficulty,referee,substitutions, stadion itd ustawia. :) Tylko jak powiedziałem, nie zmieniajcie graficznych opcji bo brakuje plików ( nie jest zaimplementowane w demie ) i się wiesza. Tylko te od gameplayu można zmieniać, to chyba logiczne. Jak chcesz mutli grać ? jak jeszcze raz piszę to nie jest zaimplementowane w demie!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz wiadomo jakie menu.

Ale tak i tak lipa. Nie moge zainstalować :(

1652341[/snapback]

sory nie doczyłatem, a co dokładnie Ci wyskakuje ? może "1607: Unable to install InstallShield Scripting Runtime" ? bo na to jest sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze jestem zgred w tej chwili ale rozegrałem 3 meczem z bratem w we9 na ps2 i powiem z pełną odpowiedzialnością, że jest lepsze! co nie znaczy, że pes5 na pc jest złe :>

Czekam na WE9 na pc, bo według mnie pomiędzy we8 a pes4 na pc róznice były na tyle widoczne, że musiałem sie uczyć grać w jedno i w drugie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwszy patch, wprowadza zmiany w dźwięku a dokładnie to:

 

- new chants for every team (i only found one good chant for chelsea)

- new menusounds from remember soundpatch. the menusound change when you finish a match

- two different entrances (no idea if they change)

installation:

just extract the file and put ne new 0_sounda.afs over the one in the dat folder from your pes5 demo.

LINK

 

Jak sam autor podkreśla, na szybkiego robiony :=) Bo większa paczka się dopiero robii.. i trzeba czekać :P

 

A Tu moja bramka z wolnego.

 

P.S. gram, gram :P i z każdym meczem coraz bardziej podziwiam to wszystko :]

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma juz papugi ? :lol:

 

edit

 

Testowalem patcha:

-dodane 2 glupie pioseneczki (jedna ulubiona kibicow angielskich)

-dadany muzyczka lm, gdy druzyna wchodzi na murawe

-dodane ryki angielskich kiboli

-gwarek jak byl tak jest (jak ktos ogladal pomyslowego Dobromira, to tam byl taki ptaszek, ktory wydawal bardzo nieprzyjemne dla ucha dzwieki, moze mi ktos powiedziec co on robi w pes ? :blink: ).

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozegrałem już paredziesiąt meczy i z czystym sumieniem mogę stwierdzić że jest godnym następcą pes4/we8 :D Nawet wczoraj, w cotygodniowym wieczornym spotkaniu z kumplami przy piwku, pc, pesie i obrazie wrzuconym na TV pykaliśmy cały czas tylko w demko pes5 zamiast we8i :D Jedyne co przy dłuższej grze wkurza to te gwizdy (swoją drogą w którejś części Pana kleksa były wilkołaki i podbnie gwizdały :P)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...