Skocz do zawartości
mak777

Winning Eleven 9 / Pro Evolution Soccer 5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sialala

hej

 

warto superpatche do singla instalowac? a do muliplaya?

Co najmniej kilkanascie postow na ten temat (multi) i spokojnie ponad kilkadziesiat (single). Az tak kiepsko z czytaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych, niektórzy na siłę szukają i twierdzą że są :o W poprzednich edycjach były rożnice między WE X internatinal a PES X, w tym przypadku nie ma, może z powodu trybu online.

 

pozdro.

 

ja twierdzę że są moje spostrzeżenia

mniej fauli sędzia tak często nie przerywa akcji jak to było w PES 5

cięższa piłka fajniejsze strzały wychodzą

Ogólnie gra mi się zdecydowanie przyjemniej jakoś lepiej czuję kontrolę nad zawodnikiem zmiany może nie są wielkie ale twierdzę że są zresztą Darch stary wyjadacz PESa z którym często pogrywam podobne ma zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

ja twierdzę że są moje spostrzeżenia

mniej fauli sędzia tak często nie przerywa akcji jak to było w PES 5

cięższa piłka fajniejsze strzały wychodzą

Ogólnie gra mi się zdecydowanie przyjemniej jakoś lepiej czuję kontrolę nad zawodnikiem zmiany może nie są wielkie ale twierdzę że są zresztą Darch stary wyjadacz PESa z którym często pogrywam podobne ma zdanie

Klopot w tym, ze jedyna wersja jaka mozna zakupic w Europie jest Pro Evolution Soccer 5. Kilka dni temu gralem z jakims typem z Japonii, ktory twierdzil, ze gra na WE9. Ani ja ani on roznic nie zauwazylismy. Wiec skoro wersje sa ze soba kompatybilne w grze on-line, to dosc malo prawdopodobne wydaje mi sie, ze roznia sie czyms w ogole. Chociaz mogl to byc jakis sciemniacz ;) wiec 100% pewnosci nie daje.

 

Ma1y - no wybacz, ale mamy po raz n-ty pisac w tym topicu cos, co bylo juz walkowane wielokrotnie, bo jasnie wielmoznemu panu Ma1emu El0 sie nie chce przeleciec przez kilka stron? Korona Ci z glowy nie spadnie, moze znajdziesz pare ciekawostek, ktorych bys sie nie dowiedzial w sposob standardowy, a i pocwiczysz sie troche z czytania tekstu pisanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klopot w tym, ze jedyna wersja jaka mozna zakupic w Europie jest Pro Evolution Soccer 5. Kilka dni temu gralem z jakims typem z Japonii, ktory twierdzil, ze gra na WE9. Ani ja ani on roznic nie zauwazylismy. Wiec skoro wersje sa ze soba kompatybilne w grze on-line, to dosc malo prawdopodobne wydaje mi sie, ze roznia sie czyms w ogole. Chociaz mogl to byc jakis sciemniacz ;) wiec 100% pewnosci nie daje.

 

Ma1y - no wybacz, ale mamy po raz n-ty pisac w tym topicu cos, co bylo juz walkowane wielokrotnie, bo jasnie wielmoznemu panu Ma1emu El0 sie nie chce przeleciec przez kilka stron? Korona Ci z glowy nie spadnie, moze znajdziesz pare ciekawostek, ktorych bys sie nie dowiedzial w sposob standardowy, a i pocwiczysz sie troche z czytania tekstu pisanego.

Chyba najbardziej o tym świadczy że na cd-keyu od PES5 można grać w WE9i ;) Nie sprawdziłem jedynie wyczytałem chwilę temu, jak jutro wrócę z nocki to nie omieszkam sprawdzić bo mam obie wersje w domu :)

 

P.S.

Ojejku, co robisz w piątek wieczorem? Może wbijesz na sesję PES5@PC-TV@Piwko@pizza ;) Jak ktoś ma ochotę i jest z Wrocławia to dajcie znać :)

 

Wymagania? Własny pad (chyba że ktoś chce na klawiaturze to mam :P), kasa na piwo i pizze ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma1y - no wybacz, ale mamy po raz n-ty pisac w tym topicu cos, co bylo juz walkowane wielokrotnie, bo jasnie wielmoznemu panu Ma1emu El0 sie nie chce przeleciec przez kilka stron? Korona Ci z glowy nie spadnie, moze znajdziesz pare ciekawostek, ktorych bys sie nie dowiedzial w sposob standardowy, a i pocwiczysz sie troche z czytania tekstu pisanego.

a co ja Ci napisałem??? dziękuje?????? cytuje: "Az tak kiepsko z czytaniem?" bo za bardzo nie rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra jest swietna, fife az wstyd w ogole porownywac.

 

ale jest cos co do szewskiej pasji doprowadza: MOI ZAWODNICY (oborncy szczególnie ) TO IDIOCI :) zle nie jest ale jak czasmi oni sie zachowuje to az zal **** ściaska :/ no i o tych strzałach w powietrze z 4m bym zapomniał. super snajpersko jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

gra jest swietna, fife az wstyd w ogole porownywac.

 

ale jest cos co do szewskiej pasji doprowadza: MOI ZAWODNICY (oborncy szczególnie ) TO IDIOCI :) zle nie jest ale jak czasmi oni sie zachowuje to az zal **** ściaska :/ no i o tych strzałach w powietrze z 4m bym zapomniał. super snajpersko jest :)

Bo obrone trzeba ustawiac, a nie probowac kazdym zawodnikiem dobiec do pilki ;) ma1y - sorki jesli nastapilo nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo obrone trzeba ustawiac, a nie probowac kazdym zawodnikiem dobiec do pilki

A cos wiecej na ten temat mozesz napisac? Bo to chyba jedna z bardziej pomijanych rzeczy, wszyscy sie skupiaja na trikach zwodach a o obronie nikt nic nie pisze.

Mnie irytuje, jak wybieram manualna takse Offside i wszyscy obroncy wychodza ladnie do przodu, ale... ale DM zostaje.

Albo na 4 obroncow wychodzi 3 a czwarty jakby nigdy nic sobie stoi gdzie stal.

 

Wracajac - jak ustawic obrone? 4,3? Jakie krycie? Jak obrone (linia, normal, libero)?

 

I jak nia sterowac skutecznie w trakcie meczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

A cos wiecej na ten temat mozesz napisac? Bo to chyba jedna z bardziej pomijanych rzeczy, wszyscy sie skupiaja na trikach zwodach a o obronie nikt nic nie pisze.

Mnie irytuje, jak wybieram manualna takse Offside i wszyscy obroncy wychodza ladnie do przodu, ale... ale DM zostaje.

Albo na 4 obroncow wychodzi 3 a czwarty jakby nigdy nic sobie stoi gdzie stal.

 

Wracajac - jak ustawic obrone? 4,3? Jakie krycie? Jak obrone (linia, normal, libero)?

 

I jak nia sterowac skutecznie w trakcie meczu?

Jesli masz ustawione pod L2 offside trap to nie wierze, ze Ci nie dziala ;) - zostac moze co najwyzej ten zawodnik, ktorym Ty sterujesz. Ewentualnie probujesz zrobic offside trap za wczesnie - trzeba wyczuc moment - jak przeciwnik biegnie pod bramke (porusza sie w strone naszej bramki) i drugi zawodnik przeciwnika wychodzi na pozycje z ktorej moze podac/wysunac - wtedy offside trap musi zadzialac.

Ja zazwyczaj gram w ustawieniu 2-5-3 - tak sie nauczylem w PES3 i tak gram do dzis. Po prostu znam na pamiec pozycje kazdego zawodnika. Czasami (AC Milan, Nigeria) gram na innym ustawieniu. Wiem, wiem - to nie pr0 grac prawie kazdym zespolem w jednym ustawieniu, ale od tego sa zmiany, zeby w pomocy nie miec obroncy ;)

Krycie zazwyczaj daje standard - przy agresywnym offside trap rzadko wychodzi i czesto zamiast zlapac zawodnika, trzeba wyciagac pilke z siatki. Obrone mam w linii ze srodkowym minimalnie wysunietym do przodu - ale to ze wzgledu na specyfike gry moich znajomych, ktorzy lubia akcje skrzydlami. Z kolei oni zageszczaja srodek, bo ja skrzydlem wyprowadzam akcje, ale atak przeprowadzam srodkiem - w PES5 chyba nie trafilem jeszcze bramki z dosrodkowania :D

Jak sterowac obrona? Pozwolic im grac. Nie zmieniac taktyki co 15 sekund, bo sie pogubia. Nie zmieniac zawodnikow co chwila na tego, ktory blizszy pilki - trzymac szyki. To gra zespolowa, nie ma sensu macic w ustawieniach graczy i biegac napastkiem w miejscu, gdzie powinien biegac pomocnik. I przede wszystkim nauczyc sie ustawiac zawodnikiem, ktorym sie steruje. Oraz przewidywac gdzie moze poleciec pilka - wslizgi to potezna bron w nowym PES5. No i grajac przeciw Realowi nie pozwalac Ronaldo oddawac zadnego strzalu - wczoraj kuzyn wbil mi 4 bramki ta parowa... ;)

A tak w ogole: grac, grac, grac - najlepiej z zywym przeciwnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz ustawione pod L2 offside trap to nie wierze, ze Ci nie dziala ;) - zostac moze co najwyzej ten zawodnik, ktorym Ty sterujesz. Ewentualnie probujesz zrobic offside trap za wczesnie - trzeba wyczuc moment - jak przeciwnik biegnie pod bramke (porusza sie w strone naszej bramki) i drugi zawodnik przeciwnika wychodzi na pozycje z ktorej moze podac/wysunac - wtedy offside trap musi zadzialac.

Zazwyczaj nie dziala przy wznawianiu gry - np po moim spalonym albo rzut wolny z polowy przeciwnika. Wtedy skuteczny offside przy dlugim podaniu pomaga bezstresowo pilke odzyskac.

A offside mam zazwyczaj na trojkacie ustawiony. Znaczy R2 + trojkat.

Ja zazwyczaj gram w ustawieniu 2-5-3

Chyba raczej 352 :-)

Jak sterowac obrona? Pozwolic im grac. Nie zmieniac taktyki co 15 sekund, bo sie pogubia. Nie zmieniac zawodnikow co chwila na tego, ktory blizszy pilki - trzymac szyki. To gra zespolowa, nie ma sensu macic w ustawieniach graczy i biegac napastkiem w miejscu, gdzie powinien biegac pomocnik. I przede wszystkim nauczyc sie ustawiac zawodnikiem, ktorym sie steruje. Oraz przewidywac gdzie moze poleciec pilka - wslizgi to potezna bron w nowym PES5.

Kurde, chcialbym zobaczyc to na zywo, wtedy chyba lepsza lekcja by byla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT.

@ Maku, nie wiem coś tam nagrane na jutro mamy, zrąbany przychodze po uczelni tak jak Ty po pracy :P i dzięki tej pogodzie od razu mam ochotę na wszystko :lol: :mur:

 

Bramka messiego ładna :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos może mi powiedzieć zeby moi napastnicy nie strzelali piłek w kosmos w idealnych sytuacjach? cos trzeba wcisnąc dodatkowo? bo to akurat dość żałosnie wyglada jak napastnik za milione ojro stzrela z 5m nad ziemia z 7m od bramki :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos może mi powiedzieć zeby moi napastnicy nie strzelali piłek w kosmos w idealnych sytuacjach? cos trzeba wcisnąc dodatkowo? bo to akurat dość żałosnie wyglada jak napastnik za milione ojro stzrela z 5m nad ziemia z 7m od bramki :/

Jezu ma1y, pograj trening bo Twoje pytania są nudne... Albo poczytaj na spokojnie ten temat... Ileż można... W treningu masz wszystko, no dobra, większość rzeczy podaną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ma1y, pograj trening bo Twoje pytania są nudne... Albo poczytaj na spokojnie ten temat... Ileż można... W treningu masz wszystko, no dobra, większość rzeczy podaną...

i musze przyznać że masz racje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

mam pytanko czy ktos sie orientuje czy mozna zarejestrowac sie uzywajac klucza z gry w wersji na PS2 ??? Jesli takowy jest w ogole przy grze ...

To moze wpierw sie upewnij?

Przyznaje, ze nie mam wersji na PS2, ale podejrzewam, ze tam bez kluczy sie obylo. Ale moge sie mylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Mam pytanko odnosnie nagrywania filmikow z PESa. Bo jak zapewne czesc wie, w trybie on-line powtorek nie ma pod przyciskiem Start.

Uzywam Frapsa - najnowsza wersje. I obojetne jak ustawie we Frapsie - czy nagrywanie w rozdzielczosci o polowe nizszej, czy 25 czy 30 FPS - obojetne - to przy wlaczeniu nagrywania framerate spada mi do 10-15 FPS (niezaleznie od rozdzialki w jakiej gram - czy jest to 1280x1024 4xAA czy 640x480 no AA - zawsze to samo)

Czy ja cos robie zle, czy we Frapsie cos mozna zmienic - bo ja juz nie mam pomyslow :(

A ostatnio sporo meczymy Arsenal i Barcelone i bylo kilka bramek Henryego i Ronaldhinio, ktorymi moznaby sie naprawde pochwalic bez obciachu a tu lipa :(

Za wszelkie porady z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kapa....pykam sobie 5 sezon ML i gdy daje Start Match- wychodzi mi do windowsa :mur: wgrywam wiec starszego save-a(save-uje na dwoch slotach dla bezpiecznstwa) gram mecz bez problemu przechodze do nastepnego(wspomnianego wczesniej) i znowu wychodzi do windy :mur: trening moge grac wszystko wyglada ok ale tego jednego meczu nie moge rozegrac...Co za licho ?? ma ktos jakis pomysl bo szkoda mi tych paru miesiecy grania i budowania teamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz posiadam. Jakies inne rady?

Pentium D840, 2 GB RAM.

To pewnie program nie dzieli wątków na odzielne jajka ;) Spróbuj z inną wersją frapsa... różnie to bywało. Chociaz w peesie zawsze zwalniało, podczas zgrywania filmu frapsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...