Skocz do zawartości
PiotrekT

Kamera Do Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje zrobić serwer na windowsie, gdzie 24h na dobę będzie leciał obraz z kamery.

Jaką wypada kupić kamerę by obraz wielkości mniej więcej 400x400 px by wyraźny i ostry. Czy wystarczy kamera inetrentowa pod USB czy lepiej kupić jakaś normalną cyfrową i jeśli tak to jaką do niej kartę?

Koszty są na 2 planie, ważne jest jakość obrazu.

 

Z góry dziękuje za pomocne porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co ma leciec z tej kamery.

 

Zwykła kamerka z 640 na USB będzie miała dobry obraz tylko trzeba uwazac, bo niektóre nic nie widzą bez dobrego oswietlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy co ma leciec z tej kamery.

 

Zwykła kamerka z 640 na USB będzie miała dobry obraz tylko trzeba uwazac, bo niektóre nic nie widzą bez dobrego oswietlenia.

1431326[/snapback]

To ma być pokoju (w biurze) i ludzie mają być na niej

Edytowane przez PiotrekT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Zastanawiam sie nad kupnem kamery internetowej tak gdzies do 150zl,,takiej zeby obraz byl w miare dobry i zeby sie dobrze"nosila".

niestety nigdzie nie ma sensownych informacji, opini lub testow kamer...stad tez moj problem.........

zastanawialem sie nad ta: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5813 ale nie wiem, podobno obraz nie jest tak ladny jak sama kamerka

jesli ktos ma jakies pomysly na kamerke do 150zl to prosze o pomoc......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten model i jestem z niego zadowolony. Przy rozdzielczości 640x480 oczywiście trochę śnieży, ale jeśli chodzi o konferencje jest wystarczająca. Ilość klatek na sekundę zapewnia w miarę płynny obraz, wszystko zależy jeszcze pod jakim komunikatorem będziesz z niej korzystał. Soft umożliwia oczywiście regulację ustawień, dodatkowo robienie zdjęć i nagrywanie sekwencji wideo (ograniczone wyłącznie pojemnością dysku). Wydaje mi się, że za tę cenę jest to rozsądny zakup, przy czym jeśli się rozejrzysz, to możesz jeszcze zaoszczędzić kilkanaście złotych.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w tescie KŚ: http://www.komputerswiat.pl/informacje/tes...id=sprzet-08_04

ta kamerka logitech-a wypadla cieniutko(obraz).........

lepsza podobno jest ta: http://www.cyfrowe.com.pl/index.php/id_pr,...id,details.html

ale ta rozdzielczosc(troche mala chyba)....

to teraz juz nie wiem......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech QuickCam to poprostu gOOwno.... ledwo na nim obraz widac.. wiem bo mam ta kamerke... a kombinowalem z roznymi sterami... trust natomiast jest okej.... obraz ladny i nie sniezy... a tak pozatym poszukaj sobie medion-ów na allegro... sa fajne, tanie.. i jakosc nie jest najgorsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logitech QuickCam to poprostu gOOwno.... ledwo na nim obraz widac.. wiem bo mam ta kamerke... a kombinowalem z roznymi sterami... trust natomiast jest okej.... obraz ladny i nie sniezy... a tak pozatym poszukaj sobie medion-ów na allegro... sa fajne, tanie.. i jakosc nie jest najgorsza :)

1549205[/snapback]

Nie wiem dlaczego twierdzisz, że ledwo obraz widać ;) Zamiast szukać innych sterów możebyś ustawił konf kamerki na default ? To najczęściej pomaga :-P Co do medionów nie mogę się wypowiadać bo nie znam, a w cenie logitecha na pewno można kupić coś, co będzie miało lepszy obraz :)

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie chciałem kupić kamerę internetową, która może nagrywac obraż dopiero gdy wykryje ruch w pokoju. Kolega me Creativa taką tanią coś za 80zł i ona może się uruchomić gdy tylko wykryje ruch i zaczyna nagrywać jednak nie kończy nagrywać obrazu gdy ktoś wyjdzie z pokoju co powoduje, że nagrany obraz ma gigantyczny rozmiar :blink: . Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pobrałem już sobie ten program i naprawde fajnie wygląda. Czy mógłbyś jeszcze tylko w skrócie opisać gdzie szukać tej funkcji automatycznej detekcji ruchu?? Jeszcze raz dziękuje za pomoc. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie to ja powiem inaczej.

 

Potrzebuje kamerki internetowej o parametrach:

- rozdzielczość wideo: 640x480

- możliwość nagrywania obrazu w bardzo małej ilości światła (czyli noc z włączonym niebieskim podświetleniem komputera)

- nie musi mieć opcji robienia zdjęć, po to mam cyfrówke.

- cena do 150-170 zł max, mogą być kamerki używane.

- chcę nagrywać i rozmawiać wieczorami więc nie może smużyć w takich warunkach

 

Jakieś sugestie lub pomysły na produkty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja inaczej, mam kamerę Creative Web Cam Vista. W oświetleniu pokojowym sprawuje się dobrze jak na cenę grubo poniżej 100zł. A le nie potrafię jej wykorzystać odwrotnie, np. do filmowania z okna, podrwórka, obraz jest biały i żadna regulacja nie pomaga. Pracuje na Linuxie i sprawdzałem już sporo aplikacji, zaglądałem do configów, nic z tego. Albo któras aplikacja przywraca ustawienia domyślne albo kamera nie potrafi tego wyświetlić. Myślałem że z oświetleniem słonecznym łatwiej pracować a tu masz taki zonk. Macie jakieś pomysły? ......Lex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam mały dylemat chce kupić kamere internetową i zastanawiam się nad Trust 320 SPACEC@M lub

Labtec Webcam Pro - 1280x960 . Ta druga tylko dlatego że robi zdjęcia z rozdzielczością 1280x960 . Nie ukrywam że cena jest tu dla mnie ważna bo różnica około 50 zł ale czy warto przepłacać . Prosze o porade lub sugestje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...