Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Oplotki Na Kable

Rekomendowane odpowiedzi

60 szczęśliwych metrów już znalazło swojego właściciela, pozostałe 40 tęsknie patrzy w dal i czeka... może właśnie na Ciebie?

:D :D :D

daj tak jak ktos pisał ogłoszenie w dziale sprzedam moze znajda sie chetni szybciej :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na zlacza SATA i P4 tez zakkladacie oploty?? Jak sciagacie te wtyczki??

najlepsze narzędzia z jakimi się spotkałem do wszelkich operacji na gniazdach z zasilacza to takie "prudełko", do prucia szwów, nie wiem jak się zwie; oraz szydełko, do wyłuskiwania tych zapadek przed ponownym włożeniem ich od tej obudowy :]

 

wybacz jeśli to niezrozumiałe jest, ale fachowe nazewnictwo części molexa jest mi obce - podsumuję tylko, szydełko i takie coś do prucia to dwa najlepszy przyrządy improwizowane - każda mama je ma ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też specjalne narzędzie podobne do strzykawki , którym szybko wyjmuje się kable z molexów. Na angeli jest chyba za 24zł. Jeżeli ktoś się boi , nie może zrobić , robi to często to w sumie się nada , mi wystarczyły nożyczki do paznokci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to juz miałem pisać się na Wasze 5m oplotek, ale za taką cenę to chyba bardziej opłaca się kupić to: http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=1042

 

Trzy metry, UV, za 12zł średnica 3 lub 6mm... Jak dla mnie odpowiada, bo planuję oplatać kabelki te z moleksami, gdzie mamy 4 kable w wiązce. Tylko pytanie które oploty lepiej się do tego nadadzą - 3 czy 6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą to juz miałem pisać się na Wasze 5m oplotek, ale za taką cenę to chyba bardziej opłaca się kupić to: http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=1042

 

Trzy metry, UV, za 12zł średnica 3 lub 6mm... Jak dla mnie odpowiada, bo planuję oplatać kabelki te z moleksami, gdzie mamy 4 kable w wiązce. Tylko pytanie które oploty lepiej się do tego nadadzą - 3 czy 6 ?

Trzy metry mogą Tobie nie starczyć. Po za tym z własnych doświadczeń wiem, że średnica, która w miarę bezboleśnie pozwala na przeciągnięcie tych kabli to 8 mm. Sam oplotłem większość kabli oplotami 8 mm...ale linką (foty na stronie 20 tego tematu)...bo akurat chciałem niebieskie. Jednak to co zamawiał wcześniej Hipo i teraz Pekaok to bardzo dobre rozwiązanie....wydaj mie sie że lepsze niz ten zestaw Xmod.

Edytowane przez Proxsac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pekaok

Czy ostatnio ktoś dołonczył jeszcze do zamówienia.

Ile pozostało jeszcze metrów do rozdania ?? :D

jak tylko ktoś dołącza to uaktualniam listę...

 

stan bez zmian - jest nas jedenastu, póki co chętnych na 60 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Witam

 

Sorki że zrobie malutki offtop ale po częsci jest związane z oplotkami na kable, otóż mam straszną plontanine kabli w obudowie i zamiast bawic sie z oplotkami chciałbym kable obwinąc taśmą izolacyjną :-P postanowaiłem zrobić taki teścik jak to będzie wyglądac na zasilaczu mojego brata B) powiem że wyszło całkiem ładnie i w obudowie zrobiło sie dużo luźniej ale czy sa jakieś przeciwwskazania wobec tej taśmy na kablach?? Czy można spokojnie owijać??

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy sa jakieś przeciwwskazania wobec tej taśmy na kablach?? Czy można spokojnie owijać??

po jakimś czasie, jak zdejmiesz taśmę z kabli będą się tak kleić, że ich nie doczyścisz

 

klej + kurz = :zonk:

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Hmm... w takim razie możesz coś polecić zamiast oplotek??

 

p.s obkleiłem u brata taśmą te kable i wygląda całkiem całkiem, pozatym temperatura nie będzie duża bo obudowe mam otwartą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w takim razie możesz coś polecić zamiast oplotek??

 

p.s obkleiłem u brata taśmą te kable i wygląda całkiem całkiem, pozatym temperatura nie będzie duża bo obudowe mam otwartą :lol:

a naprzyklad koszulki termokurczliwe, bardzo tanie i nawet łaldne tylko sztywne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

a naprzyklad koszulki termokurczliwe, bardzo tanie i nawet łaldne tylko sztywne

Hmm..pomyślimy a wiesz może gdzie w Krakowie można kupić takie koszulki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe zakupy tutaj widze. Po czesci bylem "pomysłodawcą" takiego oplotu i jakos na poczatku nie bylo chetnych ;)

Co dziwne oplot założyłem dopiero wczoraj wiec polezał sobie dobry rok :D

 

Uzywałem tylko igły i koszulki termo-kurczliwej.

Wtyczki SATA sa akurat najłatwiejsze.Ostatnia koncówke zdejmujemy podwazajac plazdykowy zaczep.Ten w srodku jest jeszcze łatwiejszy bo zdjemujemy z tylu tylko czarna nakładke i wyjmujemy kable.Koszulka rozmiar 8mm(mozna pokusic sie o mniejsza ale 8 bylo w sam raz)

Do kurczenia użyłem zapalniczki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastąpił zwrot w akcji, lista jest pełna.

 

Osoby, które obserwowały i wahały się, zapraszam do negocjacji z użytkownikiem Jarogniew

 

Wszyscy zainteresowani dostali ode mnie PMke z danymi do przelewu, prosiłbym o PM zwrotny z danymi kontaktowymi - adresem przede wszystkim, telefon też może w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu mamy wolne 10m, ja bym trochę dobrał żeby już to wreszcie skończyć, ale nie mam na to kasy :]

 

Kuba zrezygnował z 5m, tak samo Rascal666.

 

Lista jest uaktualniona, wystarczy ściągnąć ponownie (to do Ciebie Jarogniewie ;))

 

Vibovit dzięki za szybką wpłatę :]

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pekaok

Powiedz mi jakbys mógł ile kosztuje najtańsza paczka z tymi oplotkami (jeśli sie wogole orientujesz :D :D ) acha i jeszcze bym prosil o potweierdzenie czy moje PW z danymi doszlo do ciebie :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...