Skocz do zawartości
global

Sennheiser Hd 202

Rekomendowane odpowiedzi

Sennheiser? Też miałem kupić słuchawki z tej firmy. Miałem do dyspozycji 100zł, a nigdzie nie mogłem dostać jakiegokolwiek produktu z tej firmy (allegro nie wchodzilo w gre, chcialem w swoim miescie).

Chciałeś jakieś info o Sennheiser'ach, a może zainteresujesz się Creative'm HQ-1300? Kupiłem je w zamian za Sennheiser'y i nie są najgorsze (ale i tak gorsze niż Sennheiser, z pewnością). Opinie o Sennheiser mówią same za siebie, ale jak chciałbyś się dowiedzieć czegoś o tych creative'ach to służe pomocą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mówiono, że tanie Sennheisery są dość kiepskie, ale to było wtedy kiedy tanie zaczynały się od 250zł...teraz to chyba strach się bać :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miales je chociaz raz na uszach ?

Od miesiaca odsluciach!e na tym modelu muzyke. Sluchawki bardzo dobre - szczegolenie ze nie wysrubowali za bardzo cen. Dzwiek jest czysty, glebokie basy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie to mialem je na uszach pare miesiecy temu. Dzialo sie to w Kieleckim MM. Graly calkiem fajnie, no moze troche bas byl za duzo.

Do Creativa jako producenta sluchawek nie mam zaufania, bo nigdy wczesniej ze sluchawkami tej firmy sie nie spotkalem.

Wybieram Sennheisera :)

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem test w jakiejs gazecie z rodziny komputer swiata. KOSS The Plug byl chyba na 10 miejscu!! Napisali, ze brakuje im basów!! Moje wrazenie jest prawie odwrotne. Maja miodny bas, taki, jaki powinien byc. Napisali tez, ze ciezko sie zmienia gąbeczki na nich..... Przeciez to sie robi latwiej niz na zwykluch dousznych pchełkach... PARANOJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HD 202 i usze powiedziec, ze w tej klasie cenowej nie maja sobie rownych (nie mniej jak jestes przyzwyczajony do HD580, to tego nawet na uszy nie zakladaj).

Sluchawki sa zorientowane mocno na niskie czestotliwoasci - bas daje mocno po uszach (pretenduja do miana sluchawek dla DJa, a tam to jest norma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pretenduja do miana sluchawek dla DJa, a tam to jest norma

1498700[/snapback]

chyba nie do konca...

 

moj kolega kupil sobie sluchawki reloop'a. To sa wlasnie takie dla dj (regulowane i obracane, wiele innych udogodniej) i tam nie ma takiego basu jak w moich sluchawkach z podpisu, philipsa. dj nie musi miec duzo basu, to sa sluchawki do odsluchu chyba.... nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polece w przedziale do 200zł bardzo dobre słuchawki...

 

Technnics RP-F350Bardzo miekki i głęboki bas i bardzo dobre soprany (uwydatnione do tego stopnia że gałkę od sopranów w zmacniaczu trzeba ustawić na 0). Posiadam je od dwóch lat i na inne nie mógłbym zamienić. Senheisery w tej samej cenie wymiękają. Dopiero model (nie pamietam ktory) Senheisera za 870zł był słuchowo lepszy, inne tensze senheisery po prostu brzmialy plasko i jak to zwykle w tanszych modelach bywalo sopranow brakuje... :(

 

Polecam. Technics RP-F350

Cena:

(kiedy kupowalem w 2003 roku - 260zł)

(teraz) - 199zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kolega kupil sobie sluchawki reloop'a. To sa wlasnie takie dla dj (regulowane i obracane, wiele innych udogodniej) i tam nie ma takiego basu jak w moich sluchawkach z podpisu, philipsa. dj nie musi miec duzo basu, to sa sluchawki do odsluchu chyba.... nie?

1498734[/snapback]

No tak - to jest odsluch. Ale robota dja zazwyczaj wyzwala duzo basu, ktory on musi slyszec.

Poza tym nie iwem gdzie sie w HP195 doslyszales basu - co najwyzej jakies brzeczenie na dole (w porownaniu do hd202 - przesiadlem sie z nich na sennheisery wlasnie :)

A reloopy graja jak je sobie ustawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polece w przedziale do 200zł bardzo dobre słuchawki...

 

Technnics RP-F350Bardzo miekki i głęboki bas i bardzo dobre soprany (uwydatnione do tego stopnia że gałkę od sopranów w zmacniaczu trzeba ustawić na 0). Posiadam je od dwóch lat i na inne nie mógłbym zamienić. Senheisery w tej samej cenie wymiękają. Dopiero model (nie pamietam ktory) Senheisera za 870zł był słuchowo lepszy, inne tensze senheisery po prostu brzmialy plasko i jak to zwykle w tanszych modelach bywalo sopranow brakuje... :(

 

Polecam. Technics RP-F350

              Cena:

              (kiedy kupowalem w 2003 roku - 260zł)

              (teraz) - 199zł

1500516[/snapback]

Po twoim poscie wziołem techicsy które polecasz bo sam myślałem na Sennheiser Hd 202 mam nadzieje że się nie mylisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dokładnie ten sam problem. Chcę kupic słuchawki do 100 zł (na więcej mnie budżet nie puszcza :mur: ) moje senncheisery HD430 już są na skraju wyczerpania poprostu opłakany stan więc musze coś z tym zrobić :cry:

Miałem zamiar brac te senncheisery o których mówicie (HD202,HD150), ale zniechęciło mnie to że mówicie że jest lekko przesterowany bas,a to mnie denerwuje :angry: Co sądzicie o AKG k-55 http://www.gmm.com.pl/produkty/Akg_k-55 lub KOSS UR29 http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68128914 Może ktoś słuchał tych słuchawek, jak wypadają w konfrontacji z senncheiserem.Proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar brac te senncheisery o których mówicie (HD202,HD150), ale zniechęciło mnie to że mówicie że jest lekko przesterowany bas

Nie jest przesterowany, ale raczej go podbijaja :) Zreszta zgodnie z ladnymi literkami DJ na opakowaniu

KOSS - zdecydowanie lepsze imho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kolega kupil sobie sluchawki reloop'a. To sa wlasnie takie dla dj (regulowane i obracane, wiele innych udogodniej) i tam nie ma takiego basu jak w moich sluchawkach z podpisu, philipsa. dj nie musi miec duzo basu, to sa sluchawki do odsluchu chyba.... nie?

RH-2450 maja tyle wspólnego z DJ co ja z hodowlą świń....

Nie tykać kijem... Polecam Technicsy - za 150 PLN można mieć całkiem niezłe już.

Sam osobiście przymierzam się do Sennheiserków 215. Ewentualnie polecam jeszcze Beyyerdynamic DTX 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem Sennheserów HD202 PRZEZ KILKA LAT i miałem okazję porównać je z wieloma innymi słuchawkami różnych producentów.

 

Powiem to wprost, w tym zakresie cenowym (do 100zł) nie uświadczyłem lepszych słuchawek!!

 

HD202 mają bardzo dynamiczny i szczegółowy dźwięk, można je katować ze straszliwą wręcz głośnością, dźwięk na nich wcale się nie zniekształca wraz ze wrostem głośności, szybciej chyba bębenki w uszach pękną niż usłyszymy jakieś zniekształcenia. :-P

Ich przyzwoita przestrzeń dźwiękową ujawnia się jak podłączymy je do dobrego wzmaka słuchawkowego. Wyjścia słuchawkowe w popularnych kartach dźwiękowych nawet nie wykorzystają pełnych możliości tych słuchawek!

 

Patrząc pod kątem ceny, można się jedynie przyczepić do zbytniego podbarwienia przez nie dźwięku w kierunku basowym (ale nie jest to rażące, a dla zwolenników basu jest to nawet zaleta! :lol: ), o innych wadach nie wypada chyba wspomninać gdyż inne słuchawki z tego przedziału cenowego posiadają je uwydatnione w dużo większym stopniu.

 

Dla mnie najlepiej sprawdziły się w muzyce elektronicznej i techno.

Wg producenta są dedykowane na DJ-ów. :wink:

Serdecznie polecam te słuchawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Bumcykcyk.

Zawezmy wiec wybor do Sennheiserow.

- eH150 - ktos powiedzial, ze to ulepszona wersja HD 202 - ile w tym jest prawdy ? - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67568628

 

- HD201 - najpiekniejsze sluchawki jakie widzialem. czy z ich dzwiekiem jest tak samo dobrze ? - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=67636106

 

- HD202 - uzywane tylko widzialem na allegro :/ W sklepach za drogie dla mnie - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=68934358

 

Ktore ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaeres

 

Nie miałem jeszcze okazji posłuchać eH150 i HD201.

Również spotkałem się z powiedzeniem, że eH150 są "ulepszoną" wersją HD202. :wink:

 

O eH150 wyczytałem, że mogą trochę rezonować.

Poza tym mają nieco inną charakterystykę przenoszenia niż HD202.

 

Polecam zapoznać się z wykresami na stronach:

HD 202

EH 150

 

Jak widać HD202 ma dosyć pokaźne dołki w górnej części pasma, ale jeśli twoje uszy nie są przyzwyczjone do zbyt nachalnych wysokich tonów może to być nawet zaleta :), natomiast EH150 powinien wypaść troszkę gorzej pod względem basu.

To tyle z teorytycznych rozważań. :?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sluchalem hd201 w mm to zero basu... z kolei w hd202 bas byl taki jakby ktos mnie walił po glowie kawalkiem drewna... koniecznie posluchaj sluchawek zanim kupisz

1716883[/snapback]

Z Twojej wypowiedzi wynika zeby obu modeli nie kupowac :)

Lubie basy ale od tego jest equalizer w winapmie.

Wybralem HD 201 glownie ze wzgledu na wyglad oraz niezle opinie o dzwieku w grach.

Co do muzyki to nie jestem audiofilem wiec mi styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w hd 202 po 2 godzinach sluchania koniecznie trzeba zrobic sobie przerwe ... dzieki temu ze sa zamkniete bardzo dobrze odcinaja od otoczenia ale jest w nich starsznie goraco..

 

gdy pierwszy raz ich sluchalem dzwiek bardzo mi sie spodobal ... teraz troszke zmienilem swoje upodobania i niezby podobaja mi sie zbyt podobite basy i sam fakt iz sa zamkniete

 

jesli ktos jest zainteresowany kupnem to moj znajomy ma takie na sprzedaz w stanie praktycznie idealnym ( uzywane z 3 miesiace w domu gdzie byly wyjatkowo dobrze traktowane) o ile sie orientuje to cena oscylowala gdzies kolo 100 zl kontakt gg 1687978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak basu nie ma w sluchawkach to equalizer nic nie pomoze... no i bledem jest kupowanie sluchawek nie posluchawszy ich

1720220[/snapback]

Rozumiem, to oczywiste.

Jednak wydobyc troszke glebsze dzwieki mozna.

Mam juz te HD 201 i z wygladu sa rzeczywiscie boskie, ergonomia rowniez stoi na wysokim poziomie.

Sa lekkie wiec nie czuc ich na glowie.

Prawda jest, ze zamkniete sluchawki powoduja, ze po kilku godzinach uszy sa po prostu spocone. Jednak doswiadczamy tego dopiero po sciagnieciu sluchawek czyli gdy juz odchodzimy od sluchania/grania.

Jednak dla mnie priorytetem byla zamknieta konstrukcja bo gram w gry multi i dzwieki z zewnatrz sa wielce nieporzadane, a glosnoscia nie chce nadwyrezac uszu.

Basy sa i tak dobre w porownaniu do moim poprzednich Philipsow za 50pln.

Kabelek 3m jest wystarczajacy nawet do tego abym sobie poznym wieczorkiem zakladal sluchawki do ogladania TV (aby nie przeszkadzac spiacym).

Jak sie maja w porownaniu do innych modeli Sennheisera stwierdzic niestety nie moge widze tylko, ze moze istniec roznica miedzy sluchawkami za 50 jak i 100pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...