Skocz do zawartości
big

Buda Biggiego

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taką koncepcję że ten wentyl z przodu (120mm chyba) to on zasysa powietrze przez jakiś taki mały otwór (za pośrednictwem lejka) to pewnie wydajność ma nienajlepszą.

To tak jak pić piwo przez słomkę. :)

 

O to mi chodzi:

http://members.lycos.co.uk/big5/Koncowka/100_8468.jpg

 

A może się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu jest 120 mm, była tam wcześniej 80. I na te upały porostu nic nie dawała. Zrobiłem przejściówkę z wazonu cmentarnego, tak naprawdę zrobiłem dwie przejściówki jedna długa gdzie wiatrak dmuchał na grafikę, a druga tą, która widać. Nie ma tam małego otworu, najmniejszy otwór ma 80 mm wiec wystarczy mu, robi trąbę powietrzną na podłodze, chłodzę sobie nogi w te upały podstawiając stopy tam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezus maria... lio_lio ja rozumiem ze nie ma limitu na wielkość zdjęć linkowanych.. ale 2032x1524 pixele tylko po to żeby pokazać linijke to OOOgrmona przesada! Ludzie pomyślcie trochę o innych... nie każdy ma neostrade 1024 na 1 kompa... to zdjecie równie miało by ten sam przekaz w rozdzilczości 640x480 (ewentualnie 320x240 po cropie).. i zajmowało by 10KB...

a tak.. otwieram po 6 postów tweaka na raz... i mi się ładują zdjęcia po 2 minuty.. żeby ujrzeć na zdjęciu 2 x większym niż mój ekran to samo co można by równie dobrze pokazać w rozdzielczośći 4x mniejszej (8x mniejszy plik!)

1521323[/snapback]

*16x mniejszy plik ;)

 

Do autora: Skad masz te pokretła w reulatorze obrotow wentylatorow? Ile dałes? Jaki opor maja? Mozesz opiac jego budowe :>

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie mam żadnych pokręteł :-) Szukam właśnie jakiś ładnych srebrnych. Są to potencjometry zwykłe 2,2 k Już nie pamiętam ile poszczególne części kosztowały ale wszystko to 30 zł mnie wyniosło, najdroższe były właśnie potencjometry. Co do opisania obudowy to popatrz, jak znajdę schemat to wrzucę.

 

http://members.lycos.co.uk/big5/Probkowanie/100_7465.jpg

 

http://members.lycos.co.uk/big5/Probkowanie/100_7467.jpg

 

Tu jest schemat i wszystkie części regulatora.

 

http://members.lycos.co.uk/big5/Etap%201/schemat_214.jpg

Edytowane przez big

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak zwykle następny problem. :-)

Czy ktoś wie gdzie dostane takie „paseczki” srebrne lub innego jasnaego koloru, by zakończyć obudowę?? Cdrom i Fdd nie są równe i widać to bardzo, górne panele różnią się szerokością od CD wiec to brzydko wygląda, i chciałbym ukryć tą wadę.

Tez od razu się spytam gdzie mogę dostać Srebrne ładne pokrętła. Gdzie się pytałem mają takie zwykłe czarne stożkowe plastikowe, bleee,

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Sorry że powtarzam fotki ale nie mam cyfry i nie mam jak zrobić nowych fot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za ten neon i gdzie go kupiłeś?????

1603545[/snapback]

Pewnie allegro i katoda, czyz nie? :wink:

 

ALe co do samego projektu fajnie wymyslone, ale juz takie standardowe projekty, takze nudyyy B) Ale wykonanie bardzo ladnie czysto, takze ogolnie wyszedl Ci ten mod :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katodę, kupiłem na allegro. Dałem chyba 30 zł :/ już nie pamiętam dokładnie. Ja Ci dam nudy :P Wiem ze z oknem to dowaliłem, ale trudno się mówi, może następny będzie o wiele mniej nudny. Co do listwy chromowanej to już kupiłem, teraz dysk jest modowany, będzie zasysał powietrze w z panelu, jak będzie aparat to pokażę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli już o dysku mowa, to widzę, że zamontowałeś go w zatoce 5,25. ja zrobiłem tak samo. jeżeli chciałbyś go skutecznie wyciszyć i wyelminować wibracje przede wszystkim, to polecam rozwiązanie, które zastosowałem w moim kompie, tzn powieszenie dysku na gumach :) naprawdę działa. sposób montażu widać na którejś z ostatnich fotek w moim topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katodę, kupiłem na allegro. Dałem chyba 30 zł :/ już nie pamiętam dokładnie. Ja Ci dam nudy :P Wiem ze z oknem to dowaliłem, ale trudno się mówi, może następny będzie o wiele mniej nudny. Co do listwy chromowanej to już kupiłem, teraz dysk jest modowany, będzie zasysał powietrze w z panelu, jak będzie aparat to pokażę :-)

1603572[/snapback]

Nie chcialem jakos tutaj Ciebie zniechcecac, czy cus, tak zeby bylo smieszniej powiedzialem, ze nudy :D Bo wszyscy zawsze tak samo robia :wink:

 

A co do dysku to czekam na efekty i na zdjecia :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kedzil, u mnie jest lipa w budzie z tymi zatoczkami 5,25, musiałem ją całą zniekształcić, by się wszystko tam ładnie zmieściło, brzydko to wyszło, jak będzie przypływ kasy to planuje zrobić cały szkielet odpowiadający pod „nowy” standard. Co do dysku jest umieszczony na karimacie, z tyłu w obudowie są 2 Arctici i jak je puszcze to zasysają powietrze właśnie przez ta zatoczkę i schładza mi dysk do 36 wiec nie narzekam. Co do M@Ly to ja się już sam zniechęciłem do modowania, wiec jest śmiesznie :P wiec się nie martw. Jak czasami mnie najdzie to coś robię przy budzie, a jak mnie nie nachodzi to siedzi we mnie leń :P Jeszcze nie znalazłem rozwiązania dla pokręteł już 3 raz kupuje i mi nie odpowiadają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu doprosiłem się by mi sfocono budę. Jak widać dodałem parę zmian, ciągle przy niej coś robię. Pokrętła będę robił z małych śrub, które można wkręcać palcami, zostanie to odcięte kawałek i powiercone dziurki by weszło to na potencjometry moje. W miejscu gdzie ma być USB będzie wyświetlacz, za niedługo mam dostać to się pobawię. Na razie pare fotek z tego co zrobiłem, plexi + lutownica :-)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie mi sie podoba... ALE.... kable... jak mnie to zawsze razi, jak wisza, ale wiem, jak ciezko je schowac. poza kablami to calkiem mi sie podoba, chociaz sam mam zamknieta bude, bo okno to by chyba moja psica docenila tylko jak czasem pod biurko wlazi.

 

 

moderem nie jestem, wiec nie domagac sie fot, moze kiedys, jak mnie bedzie na to stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, jak ja to moglem przegapic? Jeden z lepiej (technicznie) zrobionych modow jakie widzialem. Mozna by sie przyczepic oryginalnosci moda, ale mi sie podoba taki, jaki jest. Prosty, porzadnie zrobiony. Co wazniejsze, swietna dokumentacja. Mozeby z tego worklog z prawdziwego zdarzenia zrobic? Malo u nas takich... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to do gustu nie przypadło... kolejny schemat.. być może lepiej wykonany od innych. No i w dzień.. na niebiesko oświetlona czerwona mobo - imho nie pasuje kolorystyka...

 

jeszcze jedna rzecz jakiej można sie czepiać to niepomalowana szara tacka na cd :), no i środek niepomalowany..

 

Ogólnie chyba dobrze wykonany mod bez wodotrysków - jeśli takie ktoś lubi. Ja tam jestem jednak zwolennikiem modów które powalają na kolana :D a nie jedynie cieszsą oko miłym kolorem i gładkością obudowy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jest ladnie i schludnie, choc niektore kable sa w zly sposob poprowadzone (o ile mialy byc chowane :> )

 

Ogólnie chyba dobrze wykonany mod bez wodotrysków - jeśli takie ktoś lubi. Ja tam jestem jednak zwolennikiem modów które powalają na kolana icon_biggrin3.gif a nie jedynie cieszsą oko miłym kolorem i gładkością obudowy

to samo ;) Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec, co do otwierania DVD w Windowsie to używam CD Eject Tool. A jak nie mam jak to … hehe To jest plexi, i to tez zostało przemyślane, dociśniecie plexi pod tacką powoduje naciśniecie przycisku odpowiedzialnego za wysunięcie. Dość często zdarzały mi się formaty i trzeba było cdeka włożyć, i dlatego to tak zrobiłem. Ale nie używam tego, zostało to sprawdzone czy działa i działa, raz na jakiś czas będzie użyte przy przeinstalowywaniu systemu a tak to program :-) No i chyba nie ma porażki :P Za niedługo wrzucę nowe foty robione lepszym aparatem. Dzięki za komentarze!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...