Skocz do zawartości
el_gringo_dado

Trzy Problemy Z Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak: to co teraz składam to nie będzie moje pierwszy WC, ale poprzednie było takie, że... pożal się Boże. Chciałem teraz uzyskać coś wydajniejszego i przedewszystkim upchać to w budzie. No i już na początku pojawiły się dwa problemy.

 

1. Pompka - Maxi-Jet 1000 - drży jak szalona. Jest dość cicha, ale drgania doprowadzają mnie do szału, wprawiając w wibracje całą obudowę. Co zrobić, żeby tak nie wariowała?

 

2. Chciałem zrobić pompke jako inline, ale tu pojawił się ten drugi problem. Mianowicie wlot wody do pompki ma średnicę 19.2 mm a ja mam węże 12/16mm. jak zrobić taką... hmm przejściówkę, żeby zrobić pompke inline nie kupując innego węża. Oczywiście domowymi sposobami.

 

Teraz chłodnica. Chciałem kupić na allegro jakąś już gotową, ale po tym co zobaczyłem w jednym temacie (dobrze wiecie w którym) darowałem sobie, dozbierałem kaski i kupiłem BIP2. Wszystko byłoby super gdyby nie jeden mały szczegół. Chłodnica cieknie mi w miejscu przykręcenia krućców. Jak i czym to uszczelnić?

 

To narazie tyle. Jak jeszcze pojawią się jakieś problemy to napisze.

 

A dodam jeszcze że szukałem tego odnoście pompki i jedyne co znalazłem to pytanie czy kupić MJ czy Eheim więc zadałem takie pytanie.

 

BTW zaraz rozlutowuje swojego starego Fiaciora. Już widze że jest nieziemski syf, a obawiam się tego co jeszcze zobacze... :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

jak powiesisz pompkę to nie będzie problemu drgań - możesz użyć do tego wężyków do napowietrzania stosowanych w akwarystyce. druga rze - jaką masz budę bo te z cienkimi blachami heh.... trzęsą się... sporo dają maty wygłuszające - jak upiłem sobie hiper-super-bleblebla maty APP za niebotyczną kwotę 4.98zł i uważam że nawet taka mata daje sporo - bok sobie wykleiłem jeden i jak komp jest wyłączony i przystawie ucho do tego boku to nie słyszę pompki a jak do tego boku nie wyłożonego przystawie ucho to szmer lekki słyszę

 

 

 

w BIP masz wkręcane choinkowe króćce - smarujesz gwint silikonm i wkręcasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie miałem napisać jaką mam bude ino zapomniałem, a mam Chieftec Dragon midi

 

Ok czyli dwa problemy rozwiązane, zostaje tylko trzeci. Jak zrobić taką redukcje?

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli hodzi o pompke to polecam postawienie jej na gapce jakiejs i bedzie cichodko :)

przejsciowke kup sobie niedziana w sklepie kosztuje okolo 2 zl albo jak masz czas to sie pomacz z naciagnieciem weza (rozgrzej go mocno wrzadkiem ) mi sie udalo :) hyba ze masz zbrojone :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej nałożenia węży to weź 4cm węża 16/20, redukcję miedzianą 16(lub 15)->12 i tu wąż 12 już dajesz. tylko skręć to wszystko pożądnie cybantami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawy rozwiązane, ale musze jeszcze raz zaprokektowac od podstaw rozmieszczenie pompki i chłodnicy.

 

A teraz mały bonus. Rozlutowałem swojego starego fiaciora

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Widział ktoś kiedyś coś bardziej zasyfionego? Bo ja nie. To czerwone to nie błąd aparatu - to tak wygląda naprawde. Sora za jakość zdjęć, ale robiłem je telefonem, bo aparat pożyczyłem. Dodam, że conajmniej połowa kanałów wylotowych jest niedrożna. Wplanach: wyczyszczenie, uszczelnienie, sprzedaż. Nie wiem czy tego dokonam.

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do uszczelnienia kroccow mozna tez uzyc tasmy teflonowej.

Polecam ten sposob, szczelne a poza tym jak odkrecisz krociec to zdejmujesz tasme i masz czysciutkie gwinty.Koszt jakies 2-3 zlote o ile dobrze pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...