Skocz do zawartości
Mardukpl

Multiszlifierka (popularnie Zwana Dremel)

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj gadałem ze znajomy ojca który pracuje w sklepie z narzędziami i on powiedział mi, że najlepiej brać oryginalnego Dremela (może być też Proxxon), albo jak nie mam tyle kasy to Ferma. Ten ferm jest na allegro po 100zł, ale ja go będę kupował u niego w sklepie mimo że jest o 50zł droższy, ale ma za to gwarancje, a to przy moim „szczęściu” jest dla mnie podstawą aby coś kupić.

 

Fipa najlepiej jak byś kupił używanego Dremela, albo tego Ferma.

 

Brush na pewno bym nie brał czegoś takiego za 30zl, chociaż z tego powodu że sam testowałem Kinzo który był trzy razy droższy, a jak dla mnie to wielkie G.

Edytowane przez Marduk pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci polecam dremelka PERFORMANCE POWER (kupisz w castoramie) cena 130 zł z osprzetem i wałkiem...... mocny silnik.... dobrze zbudowany niedrga duzo na nim pracuje i jestem w 100000% zadowolony no i 2 lata GWARY !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fipa najlepiej jak byś kupił używanego Dremela, albo tego Ferma.

1454005[/snapback]

Zamowilem juz nowego Dremela, oryginała. Do tego kilka tarczek do cięcia i cos to polerowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie znowu powtarzam :) naprawde polecam dremalka formy PERFORMANCE POWER potężny silnik 155w 34,000 obr. 2 lata gwaracni .... blache tnie jak po maśle w komplecie kilka akcesorii + wałek giętki tarczki do metalu są takie zwykłe i na gługo nie starczaja ale to jak wszytkie najlepiej dokupic takie z allegro wzmacniane :) dremelek tej firmy możesz bez problemu kupic w castoramie a wygląda on tak: www.dominftp.prv.pl/dremel.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku kupiłem se multiszlifierke Pegasusa... i popełniłem wielki błąd :] Teraz mam Kinzo i po prostu to jest masakryczna różnica. Porównując sobie sprobowalem wiercić w drewnie... i pegasus najnormalniej w swiecie dusił sie tam :] a Kinzo naprawde mnie zadziwił, przechodził przez 2cm grubosci drewno jak przez kartke :P polecam :D Ale tarcze to są lipne, pękają :D

 

No i troszke głośna jest ale co tam :D

 

Cene... 150 zł... aby ja tyle zapłaciłem, z fajową walizką, przedłużką giętką, stojakiem i troszke narzędzi do szlifowania itp :D 8 tarcz do cięcia bodajże ale jak juz mowilem lipne :D

 

Tak wygląda: http://www.kinzo.com/catalogue_pl?grp=19262&product=25C5010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dremel ja kupiłem takiego i co jakoś to fakt jest pierwszorzędna to samo tyczy proxxona kumpel ma takiego z 5 lat w warsztacie szewskim i jest nie do zdarcia a pracuje nim co dziennie przez jakieś 2 godziny , minusem jest tu taj zakup zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno kupiłem tego dremela ferm, no i co moge powiedzięc sprzęcik w porzątku, tylko bardzo słabiej jakości przyrządy ma do cięcie, wycinałem jedno kółko w budzie i poszły mi 4 tarcze :blink: Pozdrawiam

 

btw. ja swój sprzęt kupiłem o wiele taniej niż na allegro bo mój tata tym chandluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatni zepsul sie ten FERM, ale nie bylo problemu, 36 miesiecy gwarancji i wymienili mi na nowy model, choc nadawal sie do naprawy, bo to co sie zepsulo, to nie byla zadna czesc elektryczna, tylko ten element do ktorego mocuje sie koncowki.

 

Osobiscie polecam ten sprzet, ale ma on jedna, nie wiem czy wade, ale grzeje sie po cieciu blachy 2 mm dosc bardzo i takjakby zwalnia swoje obroty, a po chwili, bez obciazenia, obroty powracaja do pierwotnej predkosci.

 

Ogolnie jestem bardzo zadowolony. Polecam.

Edytowane przez Recall1982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego?

http://allegro.pl/show_item.php?item=53448034

miał ktoś może z czymś takim do czynienia?

 

Nie wiem jaka to firma, kumpel mówił że tym robił i sie sprawdza, ale z nim to różnie bywa ;] więc może ktoś z Was może więcej o tym powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie.czy naprawde polska zlota mlodziez robi sie takleniwa ze do odrobiny pracy potrzebuje kolejnego narzedzia elektrycznego?? ja apeluje. uzywajcie glow. cos co nadaje sie do pracy tokoszt 200-400zl i takie jest zycie. wyzej [gluteus maximus] nie podskoczysz. za jakosc sie placi i tak jest w kazdym aspekcie zycia.

uwazam ze do prac przy kompie wystarczy wiertarka, kamien szlifierski do wiertarki, brzeszczot do metalu, kilka wiertel, pilnik plaski i pilnik okragly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak przypuszczałem; dostajemy to za co płacimy ;)

 

Z tego co tam piszą jest to topex, grzeje sie ale można tym popracować.

W każdy razie dzieki :D

 

 

ludzie.czy naprawde polska zlota mlodziez robi sie takleniwa ze do odrobiny pracy potrzebuje kolejnego narzedzia elektrycznego?? ja apeluje. uzywajcie glow. cos co nadaje sie do pracy tokoszt 200-400zl i takie jest zycie. wyzej [gluteus maximus] nie podskoczysz. za jakosc sie placi i tak jest w kazdym aspekcie zycia.

uwazam ze do prac przy kompie wystarczy wiertarka, kamien szlifierski do wiertarki, brzeszczot do metalu, kilka wiertel, pilnik plaski i pilnik okragly.

Na szczęście nie wszycy, i są tacy którzy używają typowych narzędzi.

Niemniej takie urządzenie bardzo ułatwia życie.

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupilem takie oto cudo - MAC150LCD

Szczerze mowiac jestem bardzo zadowolony, wlasnie tworze za pomoca tego mojego moda i calkiem przyjemnie mi sie tym tnie, szlifuje, dziurawi itp. Sprzet jest dostepny w Castoramie za 298 PLN, za co dostajemy szlifierke, ogromna ilosc koncowek, gietki walek (w praktyce za duzo nie testowalem, ale fajny prezent), katowka (bardzo przydatny sprzet) i fajne pudelko na narzedzia. Oczywiscie z gwarancja (2 lata bodajze, ale nie jestem pewien). Goraco polecam ten sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...