Skocz do zawartości
666wolf

Modernizacja Kompa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio grając w gry typu nfsu2, doom3 oraz bawiac sie grafika w 3ds max 7, stwierdzilem ze moj proc jest slaaby :/ Otoz jest to Sempron 2400+ przetaktowany na 2004 MHz. Mam 2 rozwiązania co do modernizacji i chciałbym, abyście mi pomogli wykonać TRAFNEGO wyboru :)

 

1. Przejście na platformę Intela:

 

:arrow: Pentium 4 3 GHz HT (775) - 778 zł

:arrow: Abit AS8 - 396 zł

:arrow: Zalman 7700 Cu - 189 zł

--------------------------------------------------------

:arrow: Łączny koszt = 1363 zł

 

 

2. Pozostanie wiernym AMD ;) i kupienie procka 64 bitowego:

 

:arrow: Athlon 64 3000+ (939) - 639 zł

:arrow: Asus A8V Deluxe Via K8T800Pro - 424 zł

:arrow: Zalman 7000A AlCu - mam ;)

--------------------------------------------------------

:arrow: Łączny koszt = 1063 zł

 

 

Po baardzo długich obserwacjach stwierdzam, ze rozwiazanie nr 2 jest tansze ;) A tak na serio, to sam nie wiem co wybrac, ale chyba bardziej przyszlosciowe jest rozwiazanie nr 2... Prosze Was o opinie komentarze i w ogole to moj pierwszy post na forum :D

 

Pozdrawiam

666wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 bedzie lepszym rozwiazaniem i jak chcesz krecic to MSI bedzie najlepsza (zakladajac, ze zostajesz przy zlaczu AGP) Procka najlepiej kup venice'a(na forum Luks_pl sprzedaje po 700zl wersje box) bo winchestery z 2005 roku to porazka do O/C. No i na twoim miejscu sprzedal bym grafe i za otrzymana za nia kase plus zaoszczedzone 300 (z platformy na intelu ktorej nie kupiles ;) ) wzialbym cos mocniejszego np GF6600GT, jakby nie starczylo kasy to Radka9800Pro np tego. Pozdro

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka najlepiej kup venice'a(na forum Luks_pl sprzedaje po 700zl wersje box) bo winchestery z 2005 roku to porazka do O/C.

A jakaś znaczna roznica cenowa jest pomiedzy tymi dwoma prockami? (mowa o nówkach)

Edytowane przez 666wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winchester ~500 zł

Venice w Polsce na razie dostępne tylko u nielicznych ~700 zł

 

EDIT: Jeżeli mogę: to nie myśl, że jak zmienisz platformę gry będą Ci bosko śmigać, bo z radkiem 9600 to i FX 55 będzie w gierkach mulił, więc radzę pomyśleć nad nową grafą...

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Jeżeli mogę: to nie myśl, że jak zmienisz platformę gry będą Ci bosko śmigać, bo z radkiem 9600 to i FX 55 będzie w gierkach mulił, więc radzę pomyśleć nad nową grafą...

Zdaję sobie z tego sprawe. Grafa pojdzie na drugi ogien ;) Najbardziej mnie wqrza proc. Dzieki wszystkim za odpowiedzi :wink:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powinienes odwrotnie... o_O

 

najpierw grafa, pozniej plyta z procem... :]

Mówisz? No ale na swoim radku chyba jeszcze troche pociagne, co? :P

 

ale z drugiej strony mistrzowska to ona nie jest :/, to trzeba przyznac. jak ja kupowalem, to w ogole nie mialem pojecia o oc i ogolnie myslalem ze 9600 to jest niezla :)... no jeszcze przemysle :D - u mnie decyzje zmieniaja sie jak w kalejdoskopie :roll:

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powinienes odwrotnie... o_O

 

najpierw grafa, pozniej plyta z procem... :]

1433255[/snapback]

 

dokladnie tak!! jezeli chodzi o gry, to w pierwszej kolejnosci zmien grafike

np. na radeona 9800pro i gierki beda ladnie chodzily na tym sprzecie

no i sporo kasy zostanie Ci w kieszeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz? No ale na swoim radku chyba jeszcze troche pociagne, co? :P

 

ale z drugiej strony mistrzowska to ona nie jest :/, to trzeba przyznac. jak ja kupowalem, to w ogole nie mialem pojecia o oc i ogolnie myslalem ze 9600 to jest niezla :)... no jeszcze przemysle :D - u mnie decyzje zmieniaja sie jak w kalejdoskopie :roll:

 

Pozdro

1433287[/snapback]

Źle myślisz, nie pociągniesz długo,

na allegro masz 9800 Pro za ~410 zł - jak nie masz wielu funduszy weź właśnie jego, a za resztę $ możesz postawić kompa na Sempronie s 754 i dobrej mobo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytajac Wasze opinie doszedlem do jedynego chyba slysznego wniosku:

 

Procek Athlon 64 3000+ ~700 zł

MB: DFI LanParty UT NF4 Ultra-D - 575 zł (komputronik)

GPU: Ati Radeon X700 Pro - 878 zł (komputronik)

 

Tylko kiedy ja na to dozbieram :(

 

W komputroniku raczej nie bede kupowal. Najprawdopodobniej na allegro gdzie X700 Pro dostane za ok. 600 zł. Dziękuje za wszystkie opinie i pozdrawiam wszystkich :)

Edytowane przez 666wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...