Skocz do zawartości
Oort

Paranoja - Raz Się Włącza, Raz Nie

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest taki: po włączeniu komputer uruchamia się normalnie, ale jeśli się go uruchomi ponownie, to monitor się już nie włącza i nic się nie dzieje (żadnych pisków). Po wyłączeniu i ponownym włączeniu uruchamia się poprawnie - natomiast z resetu nie. Sytuacja powtarza się za każdym razem.

Sprzęt to asus a7v8x, thoroughbred 2000+. Wcześniej przez ponad rok miał 256 MB pamięci JetRam :) Potem do drugiego banku doszła kość 512 MB TwinMOSa i przez 3 miesiące działało to normalnie. Ostatnio zaczęły się problemy, bo komputer zaczął się zawieszać. MemTest wykazał błędy nowej kości jednak serwis tego nie potwierdził. Potem faktycznie, gdy włożyłem samą 512 to błędów nie było. Włożyłem więc samą 512 ale zaczęły się problemy. Komputer nie zawsze się uruchamiał - także po normalnym włączeniu. Natomiast z kością 256 włącza się, ale już po resecie nie.

Może ktoś się zetknął z podobnym problemem albo podejrzewa co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Podłączyłem mój zasilacz, ale dało to tylko tyle, że bios zawsze rozpoznaje, że jest 768 MB ramu (raz rozpoznał, że jest 256). Dopiero moja karta graficzna rozwiązała problem całkowicie. Martwi mnie tylko to, że raz nie zobaczył drugiej kości. Może to wina nowego biosu (1014) - swoją drogą jakiś skopany jest, bo się czasem zawiesza przy starcie jak się w nieodpowiednim momencie naciśnie DEL :>

 

edit:

Teraz wszystko jest tak jak przedtem (tj. wujka grafika i zasilacz) i działa :blink: Podejrzewam jednak, że jak zasilacz się trochę podhrzeje, to problem może wrócić. Ale to się okaże :)

 

edit2:

Dzisiaj pożyczyliśmy ze sklepu zasilacz i problem pozostaje. Wygląda to jednak na problem z płytą główną. Swoją droga na grupach dyskusyjnych takie problemy z a7v8x występują dość często. Szkoda, bo do tej pory nigdy nie miałem problemów z asusami :)

Edytowane przez Oort

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...