Skocz do zawartości
Trendzik

Przesiadka Z Socket A Na Socket 754 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. Miałem w planach kupno procesora Athlon Mobile 2500 za 400zł z dobrej serii. Ale teraz tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić sobie za te same pieniądze procesor Amd Sempron s. 754 + płyta główna. W sumie wyjdzie na to samo. Bo na mojego Abita kupca już mam.

 

Ale teraz nasuwają się pytania:

 

1) Kasy nie strace, więc czy warto się przesiadać ??

 

2) Jaką płytę główną polecacie , aby można było troszke pokręcić, oraz oby była stabilna ??

 

3) Teraz pamięci chodzą w DUAL CHANNEL , a na socket 754 nie chodzą w Dual Channel, czy dużo na tym strace ??

 

4) Co myślicie ?? Wydać 400zł na procesor na socket A czy lepiej juz sie wpakowac w nowsze urządzonka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej by było gdybyś przesiadł się odrazu na Athlona 64, nie ma sensu pakować się w Semprona pod socket 754. Jeżeli chodzi o dual channel to przyśpiesza on niewiele ale zauważalnie(największy przyrost wydajnoście jest jak ustawisz taktowanie pamięci synchronicznie do FSB).

A co do płyty głównej poszukaj na forum, pełno jest postów na ten temat.

Edytowane przez piekara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej by było gdybyś przesiadł się odrazu na Athlona 64, nie ma sensu pakować się w Semprona pod socket 754. Jeżeli chodzi o dual channel to przyśpiesza on niewiele ale zauważalnie.

A co do płyty głównej poszukaj na forum, pełno jest postów na ten temat.

1435010[/snapback]

Nom, ale mi chodzi o to że nie mam kasy na s 939 :cry:

 

Słyszałem że z tych Sempronów można dużo wycisnąć, szczególnie z tego 2800 i 3000 (0,09)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro możesz dostać a64 już za 400 zł w wersji box. a co do sempronów to podobno najlepiej kręcą się 2200+, te wyższe modele nie są już tak bardzo podatne na kręcenie jak ten najniższy. Jeżeli nie chcesz zmieniać płyty to polecam jakiegoś Bartona(najlepiej Mobile) za 400zł na pewno kupisz jakiegoś dopasionego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

pikar to nie socket A... a jak dla mnie to nie arto kupowac a64 obecnie i tak nie ma nic co by to wykorzytalo, kup lepiej sobie 2600/2800 sempa za 250zl i plyte jakas za 250 i wyjdzie ci taniej niz socket a ..a na pewno nie mniej wydajne , na dualu prawie nic nie tracisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pikar to nie socket A... a jak dla mnie to nie arto kupowac a64 obecnie i tak nie ma nic co by to wykorzytalo, kup lepiej sobie 2600/2800 sempa za 250zl i plyte jakas za 250 i wyjdzie ci taniej niz socket a ..a na pewno nie mniej wydajne , na dualu prawie nic nie tracisz

1435055[/snapback]

pewnie że nie ma niczego co by wykorzystało a64 ale to nie znaczy że nie ma sensu go kupować. przecież pod socket 754 chodzą a64,wiec nie wiem o co wam chodzi. Edytowane przez piekara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadka jak najbardziej ma sens - zwlaszcza jesli nic nie doplacasz. przykladowy sempron 2800+ i plytka na s754 (msi, epox) powiny dac spory wzrost wydajnosci. a kiedy pojawi sie winxp64 i wiecej softu pod 64bit - zmienisz np. na a64 lub mobilnego turiona. do tego czasu na pewno wszystko stanieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie rozumiem odpowiedzi typu - przesiadanie się na 754 nie ma sensu !, jak to nie ma !! za około 400zł masz bartona M, za tą samą kase kupisz już Athlona 64 2800+ a nawet! 3000+ (u mnie w sklepie osiedlowym 3000+ jest za dokładnie 401zł!), sprzedasz starą płyte- dopłacisz 100-150zł ! i za taką cene masz nowoczesnego kompa - kupno 939 jest opłacalne tylko w sytuacji kiedy masz zamiar kupić grafe na pciX, jeżeli ma się już np 6600 gt to nie widze sensu dopłacania do 939 ! dla dual'a !?

 

co do płyty głównej- myśle że dobrym jak nie najlepszym wyborem biorąc pod uwage możliwości O/C będzie - Epox 8KDA3J - sam ją kupuje - za 300zł nie ma nic lepszego ! do tego athlon 64 3000+, lub ekonomicznie semptrona 2800+ za 250zł :)

Edytowane przez yakumo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesiadka jak najbardziej ma sens - zwlaszcza jesli nic nie doplacasz. przykladowy sempron 2800+ i plytka na s754 (msi, epox) powiny dac spory wzrost wydajnosci. a kiedy pojawi sie winxp64 i wiecej softu pod 64bit - zmienisz np. na a64 lub mobilnego turiona. do tego czasu na pewno wszystko stanieje.

1435097[/snapback]

No właśnie, nic nie bede musial dopłacać ;)

 

Myślicie że ta płyta głowna będzie dobra Epox

 

Interesowałem się też DFI ale jest za droga. Czytałem troche o tym Epoxie i jest chyba spox.

 

A procesor mam do wyboru taki:

 

AMD Sempron 2800+ bulk (Socket 754) - 314zł (czyli krzywdy nie ma)

lub

AMD Athlon 64 2800+ bulk (Socket 754) - 420zł (cenn wyższa, ale procek chyba lepszy)

 

Później zmienie sobie na tego mobilnego TURIONA, czy jak to się tam nazywa ;)

 

Myślicie że taka konfiguracja:

 

Amd Athlon 64 2800/Sempron 2800

Epox xxxx (ten co w linku)

GeForce 6800

zmienie pentagrama na arctic freezer 64

Oczywiście pasywne chłodzenie chipsetu (to co teraz mam)

2x512 ram A-data (nie będzie konfliktu ?? )

 

myślicie że to będzie wydajniejsza platforma niż ta co teraz posiadam ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w www.esc.pl znajdziesz semptrona 2800+ oem za 250zł ! więc po zo przepłacać ! a co do epoxa to jest podobno jedną z lepszych jeśli chodzi o O/C - jest też stosunkowo tania !

Edytowane przez yakumo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w www.ecs.pl znajdziesz semptrona 2800+ oem za 250zł ! więc po zo przepłacać ! a co do epoxa to jest podobno jedną z lepszych jeśli chodzi o O/C - jest też stosunkowo tania !

1435221[/snapback]

No właśnie też tak czytałem. Podobno pierwsza wielka trójka to :

 

1. Dfi LanParty nForce 3

2. Epox (ten z linka)

3. MSI FSR czy jakoś tak ... też na nForce 3

 

 

Nie lepiej kupić Athlona 64 2800+ ???????

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - mam podobny dylemat - semptron jest bbbaaaarrrdddzzzoo tani, zatem jego cena nie powinna zabardzo spaść, natomiast athlon 64 2800+ kosztuje 400zł - zaniedługo pojawi się w polsce venice na socet 939, mobile na socet 754 - czyli dużo się zmieni - a cena przedewszystkim - zatem może/ a nawet musi stanieć - wybór należy do Ciebie ! :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - mam podobny dylemat - semptron jest bbbaaaarrrdddzzzoo tani, zatem jego cena nie powinna zabardzo spaść, natomiast athlon 64 2800+ kosztuje 400zł - zaniedługo pojawi się w polsce venice na socet 939, mobile na socet 754 - czyli dużo się zmieni - a cena przedewszystkim - zatem może/ a nawet musi stanieć - wybór należy do Ciebie ! :) Pozdrawiam

1435325[/snapback]

Jaką płyte główną będziesz brał ?? Ja się zdecydowałem na tego Epox-a.

 

Do tego Procek AMD Athlon 64 3000+ na allegro w firmie 4speed.pl za 440zł (za 419zł miałem kupić Athlon Mobile) Wezme sobie na fakture żeby krzywdy nie było i powinno być ok. A procka juz nie bede wymieniał, moze kiedys ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać to można w nieskończoność - dziwi mnie postawa osob, ktore ciagle na coś czekają - w świecie elektroniki to wszystko sie tak szybko zmienia, ze nie ma sensu czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać to można w nieskończoność - dziwi mnie postawa osob, ktore ciagle na coś czekają - w świecie elektroniki to wszystko sie tak szybko zmienia, ze nie ma sensu czekać.

1435336[/snapback]

dobra to podsumujmy, czy to się sprawdzi :

 

1. Athlon 64 3000+

2. Epox EP-8KDA3J (nVidia nForce3 250Gb)

3. Arctic Freezer 64

 

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie przesiadka na 754 jest kompletnie bez sensu - chyba ze ktos lubi zamknięte systemy... pozatym NF na A64 nie ma soundstorma...

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trendzik - czyli będziemy mieli taki sam sprzęt :) przed chwilą zamówiłem taki właśnie zestaw ! Na dzień dzisiejszy najlepszy wybór! za ile kupujesz epoxa ?? - ja za proca płace 435zł (3000+:) , epoxa za 315zł i freezera za 70zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trendzik - czyli będziemy mieli taki sam sprzęt :) przed chwilą zamówiłem taki właśnie zestaw ! Na dzień dzisiejszy najlepszy wybór! za ile kupujesz epoxa ?? -  ja za proca płace 435zł (3000+:) , epoxa za 315zł i freezera za 70zł.

1435429[/snapback]

Za Epox-a 301zł brutto ; za Procesor 440zł a za Freezera to chyba 65zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie chesz zmienac to bierz mobilak a jak chcesz zmniac mobo to to only s.939 to w inne glamoty nie ma sie co pakowac. Era s.754 juz powloli przemija a za rok przeminie tak ja s.A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny nie doinformowany !! socet 754 nie przemija !! będzi żył jeszcze długo, choćby dlatego że właśnie na tą podstawke wyjdą mobilne athlony 64 !! na dobrą sprawe można powiedzieć że socet 939 też przemija bo AMD wprowadza już inną podstawke :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no socket 754 przemija........ nie chce mi sie tego komentowac , kupujesz sempa i takiego epoxa albo dfi i masz taniej niz nf7 + bartek mobile a wydajnosc wieksza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no socket 754 przemija........ nie chce mi sie tego komentowac , kupujesz sempa i takiego epoxa albo dfi i masz taniej niz nf7 + bartek mobile a wydajnosc wieksza

1435558[/snapback]

I oto chodzi. Jakbym brał Athlon Mobile 2500 z dobrej serii to by mnie kosztował 419zł w firmie ARCHE. Natomiast Athlon 64 3000+ będzie mnie kosztował 440zł (biore na fakture więc odlicze sobie ten podatek VAT później i wyjdzie na to że dałem za niego ponad 300zł)

 

A co do płyty głownej...to tą moją kolesiowi sprzedaje za 320zł z tym Pentagramem. Procesor też jemu sprzedaje.

 

Na starcie mam 400zł + 320zł za płyte głowną + xxx zł za procek = nic nie strace, i raczej dopłacać nie będę musiał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też własnie mysle o przesadce ztego co mam na socket 754

tzn. a64 2800+ i epoxa tego oraz 512 hynixa

jak taki zestaw powinien sie krecic??

dobre sa do oc te procki na 754?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie analizowałem i kupie sobie chyba amd 64 2800+ (słyszłaem ze sie łądnie kręca) i to DFI sobie wciągne na allegro za 3785 widziałem, dobry wybór??

będzie dużo lepszy zestaw niz ten co mam teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja lubie dyskursy o 'nowoczescnosci', 'przyszlosciowosci' jakiegos elementu kompa.. bzdura! kupuje sie to co ma najlepszy stosunek wydajnosci do poniesionych kosztow - a w wypadku s754 wspolczynnik ten wypada wprost rewelacyjnie. jak ktos ma fure kasy to moze ladowac sie w s939 - prosze bardzo. tylko niech mi tu nie rozprawia jakiego to ma nowoczesnego kompa i ile czasu bedzie sie nim szczycil... prawda jest taka ze co chwila bedzie wychodzil nowy proc, nowe pomysly = nowy socket. a korporacje pokroju AMD chyba stac na tyle rozsadku zeby zatrzymac przy sobie klientow - jak ktos kupil s754 i bedzie chcial za jakis czas to zmodeernizowac to na pewno bedzie mial takowa mozliwosc - wkoncu to dla producenta ogromne pieniadze. dzis przejscie z socketA na 754 to minimalne koszty(zakladajac plyte nf3 i semprona). wedle woli mozna w najblizszym czasie dokupic do tego A64/turiona i dalej wszystko hula... a za rok czy dwa - kolejna przesiadka na siakis socket, ale po minimalnych kosztach... tyle. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...