Skocz do zawartości
greg505

Asrock K7vm2 R3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupic ta plytke ze wzgledu na wbudowana grafe.

I sie tak zastanawiam czy pamieci 400 beda na niej normalnie chodzic, niby sa kompatybilne ;)

proca wsadze tam durnia 1.2 wiec bede smigac na 200

mial ktos moze stycznosc z ta plyta, bo jakos nigdzie nie moge znalezc tematów z nia zwiazanych.

Prosze o szybka odpowiedz bo czas goni :wink:

 

plytka jest na VIA KM266

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbudowana grafa bardzo zwalnia kompa - mam w robocie Asusa na KM400A czy jakoś tak... Tranfsery z ramu są tragiczne - na poziomie 1500MB/s...

 

Lepiej kupić jakąś normalną płytę (albo tą ze zintegrowaną grafą) i włożyć do niej grafikę AGP, chocby TNT2 czy jakiegoś RAGE'a. Uwaga tylko na karty AGP 2x - na płycie z AGP 8x działać nie będą.

 

Do gier tak czy siak się nie nada, ale przynajmniej inne programy będą lepiej działały.

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpier 1435138[/snapback]

jeśli masz na myśli FSB 200 MHz to raczej radzę zapomnieć.

Edytowane przez DeTe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpier 1436400[/snapback]

mam na mysli 100 (200ddr) ;)

 

@grogi Czyli po wlozeniu karty na agp do takiej plyty transfery wzrosna?

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na mysli 100 (200ddr) ;)

 

@grogi Czyli po wlozeniu karty na agp do takiej plyty transfery wzrosna?

1436625[/snapback]

Tak - wyłącza sie wbudowany kontroler grafiki, zwalnia (oddaje do systemu) pamięć i wszystko wraca do normy. Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświerzyć wątek. Może ktoś ma doświadczenie z K7VM2 R3.0. i wie jak ta płyta radzi sobie z kośćmi PC3200 ?

Kupiłem K7vm2 niby okazyjnie i podobno sprawną, ale proby uruchomienia kończą się zwisem lub brakiem sygnału na monitor. Dzieje się tak zarówno przy wykorzystaniu grafiki płyty jak i przy zamontowabje karcie na AGP.

Z góry dzięki za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wilczydziadek Może padł Twój procesor a nie płyta?

Pozyczylem dzis Sempron™ 2400+ i Duronka 600, podmieniałem i nic. Dla wszystkiego podmieniłem też RAM i grafikę. Przy okazji sprawdziłem tez K7S8X v3 - http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2559467 . Dalej to samo. Nie mam pomysłu, wychodzi, że albo obie płyty są do wyrzucenia. albo pechowo 1400 jest walniety (trzeba bedzie sprawdzić na dobrym sprzecie) , a 2400-ka i 600-ka (FSB zmienialem) nie obsługiwana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...