Skocz do zawartości
kosa351

Idiotyczne, Lcd I Oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem LCD Samsung SyncMaster 710N. Dołaćzone jest do niego oprogramowanie w postaci Natural Color i Magic Tune. Monitor jest oblepiony nalepkami w postaci wymienionych nazw Natural Color i Magic Tune.

Instaluje program Natural Color i wszystko działa. Instaluje Magic Tune i tu ZONK!!!, pozainstalowaniu i uruchomieniu programu wyskakuje że ten program nie może współpracować z monitorem :) heheheh co za idiotyzm.

Sterowniki monitora zainstalowałem z dołączonej płyty.

Nie wiedziałem gdzie to umieścić w oprogramowaniu czy monitorach, i umieściłem tutaj

Edytowane przez kosa351

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E a ja wogle niewiem po co instalujesz te glupie programy i sterowniki do monitora. Lepiej dac sobie z tym sposkoj moj Samsung 710T najlepiej czuje sie jakos zainstalowany przez Windowsa Monitor Plug and Play

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no program Natural Color (abym mgól sobie ustawić kolorki jak mi odpowiada), a sterwonik po to aby sprzęt działał lepiej. i było z niego wyciągane co się da.

To jakbyś miał SB audigy i do tego sterwoniki z windy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Karta graficzna musi współpracować z monitorami PnP. Komunikacja odbywa się po szynie I2C, dwa kabelki w złączce D-SUB 15 muszą być podłączone gdzieś_tam w układzie. Komputer rozpoznał typ monitora? bez wybierania z menu i instalacji sterowników - nie o to chodzi, system powinien po podłączeniu wykryć nowy sprzęt i napisać "Znaleziono nowy sprzęt: Monitor PnP Samsung SyncMaster 710N". Tak było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Jak nie ma połączenia po szynie I2C z monitorem, to program "nie wie" że masz 710N :D (bo niby skąd ma wiedzieć)

Kabel masz ten co dawali w komplecie? nie żaden "z wykopalisk?

 

... zapomniałem ...

Jaki masz system? jaka karta graficzna?

 

Nie wiem czego się czepiać, instalowałem ten soft kilka razy (dla 710N też) i wydaje mi się że działał :?

Wydaje mi się - bo robię tego dużo i nie jestem w stanie zapamiętać wszystkich modeli. Ale problemy pamiętam ;)

 

Dobra, już nie sprawdzaj. Podobno jest problem z tym oprogramowaniem na niektórych kompach, i (nadal : podobno) istnieje nowsza wersja. Wiadomości zasłyszane, ja nic o tym nie wiem (nie spotkałem się z problemem przy instalacji).

Jak masz w okolicy sklep który ma "na stanie" nowszy model Samsunga (dowolny, płytki ze sterownikami zawsze dają te same) to poproś o skopiowanie CD od jakiegoś nowego modelu. Na płytce jest nadrukowana wersja, sprawdź czy naprawdę jest nowsza. Z netu chyba też da się ściągnąć, sprawdź.

Edytowane przez aTaSerwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to WinXp pro+ sp2, karta graficzna ATI sapphire radeon x600 na szynie PIC-E.

Czy to pomoze odinstalowanie tego monitora i ponowne zainstalowanie sterów??Jesli tak to jak usunąc na stałe te stery ,gdy wywale z menedżera urządzeń to on automatycznie po restarcie znajdzie ten sterwonik:(

a kabel mam oryginalny z pudełka.

Edytowane przez kosa351

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

karta graficzna ATI sapphire radeon x600 na szynie PIC-E.

1436087[/snapback]

No to może być ten numer - oprogramowanie pisane pod AGP nie poradzi sobie z PCI-E. Jedyna rada to nowy soft, nic nie wymyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem po co wam te jakies sterowniki do monitora skoro na zwyklych sterownikach chodzi on wysmienicie. Niewiem nawet czy nie lepiej niz na tych Samsunga bo o ile mnie pamiec nie myli na tych samsnga mialem problemy z odswiezaniem i nie moglem chyba dac wiecej jak 60Hz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Niewiem po co wam te jakies sterowniki do monitora skoro na zwyklych sterownikach chodzi on wysmienicie.

Magic Tune to nie sterownki, ten program ma sporo ciekawych opcji ;)

Niewiem nawet czy nie lepiej niz na tych Samsunga bo o ile mnie pamiec nie myli na tych samsnga mialem problemy z odswiezaniem i nie moglem chyba dac wiecej jak 60Hz....

1436368[/snapback]

Monitory LCD mają stałe odswieżanie, ustalone przez producenta. W starszych modelach było to 60Hz, a nowe mają 75Hz. Ustawianie pod windowsem innej częstotliwości nic nie daje, co najwyżej obraz będzie gorszy :P

 

(wiem że istnieją panele o innych (-> wyższych) częstotliwościach odświeżania, ale to nie ta klasa cenowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dziś miałem ten problem.

All OK się zainstalowało i działa, ale Magic Tune niestety stwierdził że nie będzie gadał z moim monitorem :D 913N

Rozwiązanie problemu jest bardzo proste: należy wejść na stronę supportu Szajsunka i zassać 17,5MB nowszego MT w wersji 3.5 updatnąć posiadany MT 2.5 i wszystko śmiga jak ta lala (oczywiście po reboocie) :)

BTW, miodny monitorek. Zero smużenia w grach czy DVD. Ciesze się jak dziecko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitory LCD mają stałe odswieżanie, ustalone przez producenta. W starszych modelach było to 60Hz, a nowe mają 75Hz. Ustawianie pod windowsem innej częstotliwości nic nie daje, co najwyżej obraz będzie gorszy :P

Ja ustawilem 75Hz zarowno na DVI jak i na D-SUBIE i jakosc jakosc obrazu mi sie nie pogorszyla. jednya roznica miedzy 75 a 60 Hz jaka zauwazylem to plynniejsze poroszanie sie myszki oczywiscie na tych 75 Hz. Skoro wszystko dziala jak nalezy i dla mnie jest plynniej wiec czemu mialbym rezygnowac z tych 75Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawilem 75Hz zarowno na DVI jak i na D-SUBIE i jakosc jakosc obrazu mi sie nie pogorszyla. jednya roznica miedzy 75 a 60 Hz jaka zauwazylem to plynniejsze poroszanie sie myszki oczywiscie na tych 75 Hz. Skoro wszystko dziala jak nalezy i dla mnie jest plynniej wiec czemu mialbym rezygnowac z tych 75Hz

1437665[/snapback]

Hmm no właśne kupiłem Samsunga 710T tylko, że u mnie sprawa wygląda troszeczkę inaczej. Po wykryciu monitora przez winxp mogłem ustawić o dziwo max 70Hz odświeżanie O.O. Zainstalowałem stery z płyty i już jest tylko 60Hz (a przeciez wyraznie na pudelku jest 1280x1024/75Hz ........). Teraz nawet jak ustawiam monitor PnP to mam 60 max:/ Nie wiem co z tym zrobić. Dodatkowo u mnie pojawił się inny problem. Mam dwa konta w winie: Admina i Gościa włączonego. Po zalogowaniu do gościa i powtórnym powrocie do admina restartuje mi się komp :/

 

Nyny jak tu ustawiałeś to 75Hz? Bo mi wyraźnie miga obraz przy ciemniejszych kolorach np w Sacred, a prawie na bank jest to spowodowane odświeżaniem 60Hz (monitor powienien pracować w swoim nominalnym odswiezaniu , tj 75). Help :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...