Skocz do zawartości
ndx

zna ktos pamiec spectek ?

Rekomendowane odpowiedzi

pamiec jak pamieć, albo trafisz na dobra albo nie. Ja mialem PC 133 i chodzila na 143 MHz a mój kumpel swojego specteca na blisko 150 puszczał.Tak poza tym nie sprawiala zadnych problemow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam... Niestety jak narazie od zlej strony... Kolega kupil 2x 256 SDRam i na jego mobo Asus(intel815;) nie odpalily wpadl do mnie Epox(kt133a) nie odpalily... a na Shuttle(nie znam chipsetu) w sklepie poszly bezproblemowo ...(chyba jakas wanlnieta seria byla i tyle). Ale ogolnie krazy opinia ze sa ta pamieci z gornej polki klasy masowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiec jak pamieć, albo trafisz na dobra albo nie. Ja mialem PC 133 i chodzila na 143 MHz a mój kumpel swojego specteca na blisko 150 puszczał.Tak poza tym nie sprawiala zadnych problemow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedna taka kostke 256 MB. W tej chwili chodzi (jesli mnie pamiec :) nie zawodzi) na 154. Zreszta calkiem przypadkowo, bo podnosilem FSB a zapomnialem zmienic dzielnik i tak juz zostalo. Dziala od paru tygodni bez zauwazalnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o seitekach mam 256 sdr i chodza no problem na 150 slyszlem ze niektore sa ok a niektore do bani :-) zalezy jak sie trafi

na moje to raczej zalezy od ustawień w biosie, :-( sam na sobie to przetrenowałem, jak się źle poprzestawia to "widzę ciemność ..."

i powrót do poprzednich dimków.

 

tomas13 mozesz podać dokładnie na jakich ustawieniach ta pamięć u ciebie chodzi, bo też mam abita

dzięki

 

pzodrawiam Marcinm :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomas13 mozesz podać dokładnie na jakich ustawieniach ta pamięć u ciebie chodzi, bo też mam abita

dzięki

 

pzodrawiam Marcinm :-)

Na domyslnych. Jak mowilem wyszlo to troche przypadkiem a ze wczesniej w podkrecanie pamieci sie nie bawilem to zostawilem tak jak bylo. Jesli chcialbys konkretne ustawienia to najwczesniej moglbym podac je wieczorem albo jutro rano bo teraz siedze w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie zależy od wykonawcy tzn. są specteki Made In USA i o ile mnie pamięć nie myli Made In Taiwan czy Korea. Te z USA są spox latają b. dobrze, natomiast te z .... to szajs totalny jak trafisz na dobrze działającą to święto (gorzej niz z ECS :lol: 8O ) . Ostatnio miałem takie to dopiero 6 była ok :? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Na domyslnych. Jak mowilem wyszlo to troche przypadkiem a ze >wczesniej w podkrecanie pamieci sie nie bawilem to zostawilem tak jak >bylo.

 

:-) ja po włożeniu specteka 256/133 i restarcie z memtestem86 w fdd

zobaczyłem że Memory ma 320 MB/s, no i potem pogrzebałem w biosie i się zrobił -blind-, przywróciłem bios optimized na starej kości i po powtórnym włożeniu specteka -memtest86 pokazał 270 MB/s czyli sporo mniej. trzeba będzie dojść do ustawień de_beściarskich :-)

 

pozdrawiam MarcinM

 

ps. Tomas13 twoje sety pomogą zapodawaj na forum lub gg:707634

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taka kosc 64Mb spectec i gowno mi plyte spalilo abita bh6 naszczescie odzyskalem za nia kase ale nie polecam jej

Ja mam też takie pamięci (256MB) i zaczynam bać się o swoją płytę 8O kupiłem je niedawno i jutro albo po jutrze idę je oddać jak jóż wspomniałem są 256mb i co ciekawe płyta wykrywa mi tylko 128mb :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że widzi 128 to klasyka, ile jest kości na tej pamięci, bo może dostałeś

tzw. "żadką" i wtedy niektóre płyty widzą połowe nominału.

 

Tomas13 - uruchomiłem moje pudło i ustawiłem te ramy.

efekt: przy ustaw. 8x100+10 / 33 memtest86 daje 318 MB/s

. . . . . .przy ustaw. 8x115 / 38 . . . memtest86 daje 333 MB/s

a zaczynałem od 8x 100 / 33 i 286 MB/s

 

pozdrawiam

MarcinM :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia Spectek = Shit, mialem rzekomo PC333, juz na 168MHz DDR sie wywalaly, dlaem do wymiany, juz mi drugi tydzien wymieniaja... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...