Skocz do zawartości
best-boy

Terminal NT z Dialog-u "ISDN" (CDI)

Rekomendowane odpowiedzi

1.Zaczne od tego ze wlasnie zakladam to cos :-) WKONCU

2. Moja MoBo ma szybki port szeregowy tzn. powyzej 115,5 kbps

3.moze ktos ma jakies dokumentacje tego terminala , protokoly itp.

4.Jak wymusic ciagla prace na dwoch kanalach "chodzi o modyfikacje init string" ale na stale , tzn. zeby nie mieszcac recznie tylko wpisac stringa gdzie trzeba i niech go juz pamieta.

5.Na modemie V.90 jest fajna kompresja , jak wysylam plik np. BMP , DOC , to mam fajne transferwki nawet powyzej 12 kb/s 8O czy ISDN tez ma jakas kompresje czy leci tylko tyle ile fabryka dala i koniec. ??

6.Jakies mozliwosci przyspieszenia pracy terminala ? skoro mam szybki COM ??

7.No i przede wszystkim interesuja mnie wszelkie dokuentacje na temat terminala NT ...podlaczenia , zasada dzialania , moze jakis opis komend AT...???

8. No i co tez bardzo wazne , opinia innych uzytkownikow CDI :wink:

 

A zakladam sobie ISDN-a bo jest promocja 100 zl zalozenie :-P wkoncu koniec z modemem .

 

moze ktos ma znajomych w Dialogu czy cos , jakies informacje z pewnego zrodla ile widziane !

 

 

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to cdi sie ciagle rozlancza , wqrwia mnie to

Jaki masz terminal ??

Jak Aethra , to wina dialogu ze masz disconnecty

A jak jakis na E.... juz nie pamietam to jest jego wina , jak zadzwoisz do doalogu to odrazu bez gadania wymienia ci na Aethre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam isdn po pierwsze nie wymusisz pracy na dwóch kanałach. przynajmniej ja nie mogłem a drugi kanał ci się <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> jeśli pierwszy jest przeciążony. I coś masz słaby transfer ja u siebie mam 30 do 50Kb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ciesz sie tak bardzo, terminal ISDN to przeciez też modem

nie wiem jak pod wingrozą, ale wiem jak wymusić pracę 2 kanałów pod linuxem

a pod wingrozą trzeba chyba będzie zainstalować drugi modem, na pewno jest to w ustawieniach połączenia(jeden modem na kanał A, drugi modem na kanał B)

razem z terminalem dostaniesz świetną instrukcję, z rozpiską komend AT włącznie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to cdi sie ciagle rozlancza , wqrwia mnie to

Jaki masz terminal ??

Jak Aethra , to wina dialogu ze masz disconnecty

A jak jakis na E.... juz nie pamietam to jest jego wina , jak zadzwoisz do doalogu to odrazu bez gadania wymienia ci na Aethre

zadzwonilem do nich beda dzisiaj albo jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam isdn po pierwsze nie wymusisz pracy na dwóch kanałach. przynajmniej ja nie mogłem a drugi kanał ci się <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> jeśli pierwszy jest przeciążony. I coś masz słaby transfer ja u siebie mam 30 do 50Kb/s.

30 - 50 kb/s to chyba nie na ISDN-ie !!!!!!!!!!!!!!

piliczmy 128 kbps / 9 = 14,2 kb/s

I jeden kanal to jest 64 kbps a dwa to jest 128 kbps

mozna wymusic prace na dwoch kanalach nie zaleznie od obciazenia

jest programik do ustawien (BIOS-u modemu) niskopoziomowe ustawienia. Odrazu po polaczeniu dzialaja dwa kanaly, jeden jest zwalniany tylko podczas rozmowy telefonicznej , po zakonczeniu rozmowy telefoniczne odrazu wskakuje drugi kanal.

 

Aha napisales Kb/s a ja kb/s a to roznica :-)

ale chyba chodzilo ci o kb/s :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam isdn po pierwsze nie wymusisz pracy na dwóch kanałach. przynajmniej ja nie mogłem a drugi kanał ci się <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> jeśli pierwszy jest przeciążony. I coś masz słaby transfer ja u siebie mam 30 do 50Kb/s.

chyba cie synek ktos kopnal z wyskoku w czolko :?

podziel 115 kb przez 8 i wyjdzie ci cos kolo 15 kilo/s

A to ze ci jakis lewy program tyle pokazuje to nie znaczy, ze tyle jest rzeczywiscie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zadam niezbyt mądre pytanko dzieli się przez 9 czy przez 8 prędkości?

8 bitow danych i 1 bit stopu razem 9

czasami dochodzi jeszcze bit parzystosci ale akurat w tym przypadku nie

wiec dzielimy przez 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zakladam sobie ISDN-a bo jest promocja 100 zl zalozenie :-P wkoncu koniec z modemem .

 

moze ktos ma znajomych w Dialogu czy cos , jakies informacje z pewnego zrodla ile widziane !

 

thx

Hyh na Aethre nie licz ... dostaniesz Elcona [ w końcu promocja :lol: ], bedziesz płakał jak zaczniesz coś sciągać przez FlashGeta albo GetRighta bedzie cię rozłaczać co 5 minut. Te Elcony mają coś z buforem pomieszane jak zaczniesz coś sciagać wielowątkowo to cie rozłączy albo sie shit zawiesi tak ze nawet niebedziesz mógł przez telefon rozmawiać.

 

P.s Wymienić na Aethre bedzie duzy problem bo za tą promocyjną cene mąntują NT te same co innym z domów zabierali :? [ widziałem u znajomego tez ma z promocji ]

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A zakladam sobie ISDN-a bo jest promocja 100 zl zalozenie :-P wkoncu koniec z modemem .

 

moze ktos ma znajomych w Dialogu czy cos , jakies informacje z pewnego zrodla ile widziane !

 

thx

Hyh na Aethre nie licz ... dostaniesz Elcona [ w końcu promocja :lol: ], bedziesz płakał jak zaczniesz coś sciągać przez FlashGeta albo GetRighta bedzie cię rozłaczać co 5 minut. Te Elcony mają coś z buforem pomieszane jak zaczniesz coś sciagać wielowątkowo to cie rozłączy albo sie shit zawiesi tak ze nawet niebedziesz mógł przez telefon rozmawiać.

 

P.s Wymienić na Aethre bedzie duzy problem bo za tą promocyjną cene mąntują NT te same co innym z domów zabierali :? [ widziałem u znajomego tez ma z promocji ]

 

Pozdrawiam.

kiedy byla promocja u twojego kolegi?? , bo Elcony juz ponoc dawno przestali montowac wogole. Sami by sobie problem na glowe sciagali i gowno w promocji dawali....nie wieze w to.

Oni dobrze wiedza ze to shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy byla promocja u twojego kolegi?? , bo Elcony juz ponoc dawno przestali montowac wogole. Sami by sobie problem na glowe sciagali i gowno w promocji dawali....nie wieze w to.

Oni dobrze wiedza ze to shit.

Kolega ma to chyba od września napewno od tego momentu kiedy zaczeła się promocja i jak mówiłem dostał stare NT używane ! - wiem bo co chwila mu je instaluje :evil: [ taka lama ]. Aethra jest napewno droższa i dają w promocji to co im zalega czyli Elcony, bo gdyby tak niebyło to dali by mu Aethre która jest dostepna przecierz juz od roku ! im sie to nie opłaca, na prośby wymiany mają prostą odpowiedź - niemamy NT z Aethry i to wszystko :evil:

 

Założą ci to się wszystkiego dowiemy, ale jestem przekonany na 90 % ze to bedzie stare NT :(

 

Pozdrawiam - życze szcześcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 bitow danych i 1 bit stopu razem 9

czasami dochodzi jeszcze bit parzystosci ale akurat w tym przypadku nie

wiec dzielimy przez 9

Podczas transmisji danych przez port szeregowy mamy kolejno 1 bit startu (zawsze "0"), 8 bitów danych, 1 bit stopu (zawsze "1") oraz opcjonalnie bit kontroli parzystosci => razem 10 bitów bez kontroli parzystości. 115.2kb/s na porcie szeregowym da więc około 11.5kB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...