Skocz do zawartości
Dziuby

Wojciech Jaruzelski + Vladimir Putin

Rekomendowane odpowiedzi

Generał Wojciech Jaruzelski dostał piękny medal od Putina za co ?????

1436810[/snapback]

Za to, że wyręczył rosyjskich towarzyszy :mad: :angry: :mad: :angry:

Czerwona szmata - powinien wisieć (albo przynajmniej siedzieć w mamrze) grrrr... :mad: :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nas olewają, że aż nóż się w kieszeni otwiera

1438340[/snapback]

A kim jest Polska żeby jej nie olewać - mocarstwem? Dla kogo?

Homo sovieticus w wydaniu Putina śmieje się w twarz Pl, bo dla niego jest niczym - a dlaczego tak jest ,wystarczy spojrzec do historii,dlaczego Rosja uzyskała mocarstwową pozycję już w 18 w.?Co wtedy działo sie w Polsce- do dziś Pl odczuwa skutki "niecnych rządów" elit.

A Jaruzelski jest człowiekiem tamtego systemu, Putin też więc swój do swego ciągnie.Zresztą mi to zakrawa na celową prowokację, wiadomo jaką opinię ma W.Jaruzelski w kraju - to szersza akcja Putina mająca na celu zdyskredytowanie polaków jako narodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jak nie wiecie jaki byl wklad Polski i polskich zolnierzy w dzialania wojenne II Wojny Swiatowej, to marsz poczytac troche na ten temat.

Tu nie chodzi czy Polska jest czy byla mocarstwem - to byly w koncu obchody zakonczenia IIWS i rola Polski w doprowadzeniu do jej zakonczeniu zostala po chamsku pominieta.

Oczywiscie glupi tchorze Francuzi sie puszyli, jakby to oni pierwsi do Berlina weszli, ale to juz temat na oddzielna dyskusje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi sam doczytaj

IIWŚ sie nie skonczyła 8/9 maja ( w europie moze i działa ucichły ale pacyfik... )

 

a co do pieprzonych żaboli swieta racja nicierpie tych pederastow i tchórzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym tu sie cieszyc.

Z deczszu pod rynne.

Tfuuuu juz chyba bym wolalbym pod niemiecka okupacja niz czerwonych imbecyjli. :/

Moze i Polska byla "niepodlegla" ale chyba tylko na papierze. Dalej bylismy marionetka ruskiej swoloci.

 

BTW

Widzieliscie jak te czerwone debile dalej wychwalaja Stalina?? :|

Stalinie powroc i wybij kolejne kilkanascie milionow ruskich :D

Moze w koncu przejrza na oczy.

 

Jego pomniki chca przywracac :| :| :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW

Widzieliscie jak te czerwone debile dalej wychwalaja Stalina?? :|

Stalinie powroc i wybij kolejne kilkanascie milionow ruskich :D

Moze w koncu przejrza na oczy.

 

Jego pomniki chca przywracac :| :| :|

1438567[/snapback]

ta krótką pamięć mają a zresztą więcej chyba zgineło Ukraińców i Białorusinów w czasie przymusowej kolektywizacji i głodu w latach 30-tych niż samych Rosjan, dlatego pamięć o Stalinie wiecznie żywa jak Lenin :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to, że wyręczył rosyjskich towarzyszy :mad:  :angry:  :mad:  :angry:

Czerwona szmata - powinien wisieć (albo przynajmniej siedzieć w mamrze) grrrr... :mad:  :mad:

1438267[/snapback]

Byłbym ostrożny w wydawaniu takich osądów. Jeszcze historia nie oceniła Wojciecha Jaruzelskiego. Lubisz tak jak większość bazować na tym co pokazują w telewizji albo w gazecie. Dlatego jak w mediach słyszymy same słowa krytyki na teman Pana Jaruzelskiego(wypowiadane min. przez Panów Giertycha i Rokite :angry: ), a żadnych pozytywów to poglądy tych Panów stają się naszymi poglądami.

Niestety efekt tego taki że osoby które [ciach!]o wiedzą na temat okresu stanu wojennego i PRL są najbardziej aktywne w krytyce, bo wiedzą że jest popularna grupa osób która je poprze w tych poglądach.

Dlatego proszę powstrzymać się od takich chamskich komentarzy.

Poza tym Wojciech Jaruzelski doszedł do samego Berilna z Armią Czerwoną. I cokolwiek by nie mówili to prawdą jest że kiedy Powastanie Warszawskie chyliło się ku upadkowi(o co chodziło ZSRR), Jaruzelski wraz z innym żołnierzami włączonymi do Armii Czeronej brał udział w ewakuacji żołnierzy AK. Duży problem jednak stanowi to co stało się później z tymi żołnierzami.

Putin prowadzi bardzo silną politykę zagraniczną. Rządzi mocarstwem w którym są bardzo duże jeszcze poglądy komunistyczne. Nie może pozwolić żeby Polska(która była krajem poddanym) wpływała na jego polityke. Poza tym Putin tak samo jak Stalin wie że nikt w oficjalny sposób się nie sprzeciwi(przykład ustawa o Katyniu w Parlamencie Europejskim), starając się nie wszczynać konfliktu z Rosją. Dlatego Rosja może pozwolić sobie na więcej niż Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny w wydawaniu takich osądów. Jeszcze historia nie oceniła Wojciecha Jaruzelskiego.

Poza tym Wojciech Jaruzelski doszedł do samego Berilna z Armią Czerwoną. I cokolwiek by nie mówili to prawdą jest że kiedy Powastanie Warszawskie chyliło się ku upadkowi(o co chodziło ZSRR), Jaruzelski wraz z innym żołnierzami włączonymi do Armii Czeronej brał udział w ewakuacji żołnierzy AK.

1438593[/snapback]

ta ewakuował ich do obozów przejściowych NKWD :angry: historia już go dawno oceniła tylko sądy jeszcze nie zabrały się do dzieła! Napisz coś mąrego bo taką propagandę mieliśmy przez ponad 50 lat i już się nie chce tego słuchac :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta ewakuował ich do obozów przejściowych NKWD :angry:  historia już go dawno oceniła tylko sądy jeszcze nie zabrały się do dzieła!  Napisz coś mąrego bo taką propagandę mieliśmy przez ponad 50 lat i już się nie chce tego słuchac  :mur:

1438600[/snapback]

Kto ewakuował do obozów?Wiesz jaka była wiedza na temat obozów podczas II wojny światowej?Nawet Anglicy i Amerykanie nie podawali jej do wiadomości publicznej(bo ZSRR była sojusznikiem). Nie historia oceniła tylko ludzie twojego pokroju(pisałem o nich w poprzednim poście). Do oceny historii potrzeba trochę więcej niż 15 lat. Nie popieram ani nie potępiam Jaruzelskiego z powodów o których pisałem wcześniej. Podchodzę do tej sprawy obiektywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ewakuował do obozów?Wiesz jaka była wiedza na temat obozów podczas II wojny światowej?Nawet Anglicy i Amerykanie nie podawali jej do wiadomości publicznej(bo ZSRR była sojusznikiem). Nie historia oceniła tylko ludzie twojego pokroju(pisałem o nich w poprzednim poście). Do oceny historii potrzeba trochę więcej niż 15 lat. Nie popieram ani nie potępiam Jaruzelskiego z powodów o których pisałem wcześniej. Podchodzę do tej sprawy obiektywnie.

1438615[/snapback]

ewakuowali powstańców warszawskich żołnierze LWP i przyfrontowe oddziały NKWD do obozów przejściowych zorganizowanych przez NKWD gdzie powstańcy byli przesłuchiwani potem najczęściej zsyłani na sybir lub rozstrzeliwani na miejscu. Trzeba pamiętać też o tym, że żołnierze LWP często byli w tym wojsku ponieważ była to jedyna droga powrotu do Polski więc nie oceniajmy ich zbyt pochopnie, inną sprawą jest zachowanie Jaruzelskiego w stosunku do własnego narodu. Nie wiem czy wiesz ale od '81 mineło już dużo ponad 15 lat i historia już go dawno osądziła, zreszta jak każdego tyrana, który niszczy swój naród.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy też że Jaruzelski nie był dyktatorem, struktura władzy w PRL nie była wcale taka prosta. Pozwólmy mu się też bronic przed osądami wygłaszanymi min. przez Ciebie. Poza tym 15 lat to za malo jak na ocene historii. Zważając na fakt iż przez 15 lat najważniejsze było przeistoczenie RP w państwo demokratyczne i integracja z Zachodem.

Poza tym mamy zdjąć z prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego za to że parę lat temu Policja strzelała(z gumowych kul) do protestujących rolników?

PRL to był cały system i bynajmniej nie kierował nim Wojciech Jaruzelski. Pomyśl też co by było gdyby On i jemu podobni przeciwstawili się ZSRR. W Polsce mogłoby dojść do masakry. Był to okres dużego napięcia w polityce zagranicznej i jeden nieprzemyślany ruch mógł zakończyć się tragicznie. Czasem trzeba wybrać mniejsze zło, kiedy nie można inaczej. Dla nas zwyklych, pracujących, utrzymujących rodziny ludzi(byc może nie jesteś zwykłym człowiekiem:) ale mam tu na myśli siebie i mnie podobnych) takie dylematy i wybory są obce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec IIws zakonczyla sie 2.IX.1945 w momencie podpisania aktu kapitulacji Japonii na pokładzie pancernika Missisipi...

 

A co do Polskiego wkladu wojennego w tej wojnie byl on bezporownania wiekszy niz wloskich antyfaszystow czy francuzow a jednak nawet o polskim wkladzie wojennym nie wspomnial

 

wojsko polskie w Zwiazku Radzieckim bylo tworzone juz w 1942r. Dowodca ten armii byl gen. Anders lecz gdy rosjanie chcieli w 1942 rzucic nie pelna etatowo i nie dowyposazona dywizje Andersa do walki gen. Anders poowiedzial niet tawariszy albo idziemy do walki jako polska pelna dywizja albo nie idziemy wcale.

Wtedy to po interwencji brytyjczykow armia andersa przeszla do Iraku a z tamtad do wloch gdzie walczyla ona min. pod Monte Cassino.

Pozniej w ZR utworzono dywizje im. T. Kosciuszki ktorej dowodca zostal gen. Z. Berling i to wlasnie w tej dywizji sluzyl Jaruzelski (z tej armii powstala LWP).

 

Ja na miejscu Kwasniewskiego wogole bym tam nie jechal albo w momencie gdy usłyszał bym o wysilku wojennym włochow, francuzow z celowym pominieciem polakow to bym sobie z tamtad oscentacyjnie wyszedl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy też że Jaruzelski nie był dyktatorem, struktura władzy w PRL nie była wcale taka prosta. Pozwólmy mu się też bronic przed osądami wygłaszanymi min. przez Ciebie.

może opiszesz co w niej było takiego skomplikowanego? chyba że przesłania ci widok ten parawanik niby "demokracji ludowej"? Jaruzelski był dyktatorem w pełnym tego słowa znaczeniu, co powiesz o przewrocie stanu 13 grudnia 1981 r? kto tego dokonał? przecież nie sejm, który obradował w tym czasie i który jako jedyny mógł stan wojenny wprowadzić. Przyznaję że pewne struktury były skomplikowane, trza było znać pewne szczególne koligacje poszczególnych funkcjonariuszy ze sobą a także jakie w danym momencie animozje dzielą tych czy owych- zresztą w tym temacie nie zmieniło się nic do dziś - chora spuścizna Prl-u

     

Poza tym 15 lat to za malo jak na ocene historii. Zważając na fakt iż przez 15 lat najważniejsze było przeistoczenie RP w państwo demokratyczne i integracja z  Zachodem.

Poza tym mamy zdjąć z prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego za to że parę lat temu Policja strzelała(z gumowych kul) do protestujących rolników?

a co to ma wspólnego z Jaruzelskim? chyba zapominasz o różnicach jakie dzielą państwo totalitarne (sterowanie ręczne) od państwa demokratycznego ( brak takowego) za każdym razem gdy milicja strzelała do demonstrantów decydował o tym ktoś z "góry" i zawsze wiedział o tym rządzący kacyk taki jak Jaruzelski czy inni, takich decyzji nie mógł podjąć jakiś tam pułkownik MO oni zawsze jechali na takie demonstracje z jasnymi rozkazami wydanymi przez "górę", wtedy nie było czegoś takiego jak własna inicjatywa

PRL to był cały system i bynajmniej nie kierował nim Wojciech Jaruzelski. Pomyśl też co by było gdyby On i jemu podobni przeciwstawili się ZSRR. W Polsce mogłoby dojść do masakry. Był to okres dużego napięcia w polityce zagranicznej i jeden nieprzemyślany ruch mógł zakończyć się tragicznie. Czasem trzeba wybrać mniejsze zło, kiedy nie można inaczej. Dla nas zwyklych, pracujących, utrzymujących rodziny ludzi(byc może nie jesteś zwykłym człowiekiem:) ale mam tu na myśli siebie i mnie podobnych) takie dylematy i wybory są obce.

1438679[/snapback]

gdyby on się przeciwstawił ZSRR być może mielibyśmy drugą Czechosłowację ale czy to było gorsze od tego co działo się na ulicach po wprowadzeniu stanu wojennego tu bym się niezgodził. No cóż widocznie jestem niezwykłym człowiekiem bo nigdy bym nie pozwolił sobie na mordowanie własnego narodu ale z tego co piszesz są tacy dla których to "tylko mniejsze zło" ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby on się przeciwstawił ZSRR być może mielibyśmy drugą Czechosłowację ale czy to było gorsze od tego co działo się na ulicach po wprowadzeniu stanu wojennego tu bym się niezgodził. No cóż widocznie jestem niezwykłym człowiekiem bo nigdy bym nie pozwolił sobie na mordowanie własnego narodu ale z tego co piszesz są tacy dla których to "tylko mniejsze zło" ciekawe

1438722[/snapback]

Prawdziwe słowa nic dodac nic ujac w Polsce dzialo by sie to samo co w Czechoslowacji w 1968 tylko ze na znacznie wieksza skale. Wiec nie oceniajcie krytycznie tej decyzji Jaruzelskiego bo on zrobil wszystko co mogl aby uniknac rosyjskiej inwazji a stan wojenny byl wlasciwie jedyna mozliwoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO cyganos king:

Czy wiesz w ogóle jaka była sytuacja polityczna w tamtym okresie? Jesteś zaślepiony tym co się działo podczas stanu wojennego, oczywiście nie popieram tego. Tyle że jakby ZSRR przekroczyło nasze granice wszyscy by narzekali na Jaruzelskiego że nic w tym kierunku nie zrobił, że jest marionetką i tak dalej. Tak źle i tak nie dobrze. Poza tym w każdym systemie giną ludzie. Każdy system ma swoje wady i zalety. Mamy wolnośc ale płacimy za nią pewną cene. Dla jednych jest ona niska dla innych za wysoka. Chcesz aby ukarano Jaruzelskiego? Masz prawo do tego. Tylko przeczytaj stosy dokumentów z tamtego okresu i wysłuchaj zeznań świadków. Pamiętaj że śledztwo się nie zakończyło, nawet się nie zaczęło, więc na jakiej podstawie myślisz że historia już oceniła Jaruzelskiego.

Edytowane przez piekara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO cyganos king:

Czy wiesz w ogóle jaka była sytuacja polityczna w tamtym okresie? Jesteś zaślepiony tym co się działo podczas stanu wojennego, oczywiście nie popieram tego. Tyle że jakby ZSRR przekroczyło nasze granice wszyscy by narzekali na Jaruzelskiego że nic w tym kierunku nie zrobił, że jest marionetką i tak dalej. Tak źle i tak nie dobrze. Poza tym w każdym systemie giną ludzie. Każdy system ma swoje wady i zalety. Mamy wolnośc ale płacimy za nią pewną cene. Dla jednych jest ona niska dla innych za wysoka. Chcesz aby ukarano Jaruzelskiego? Masz prawo do tego. Tylko przeczytaj stosy dokumentów z tamtego okresu i wysłuchaj zeznań świadków. Pamiętaj że śledztwo się nie zakończyło, nawet się nie zaczęło, więc na jakiej podstawie myślisz że historia już oceniła Jaruzelskiego.

1438804[/snapback]

ja nie jestem zaślepiony po prostu z racji posiadania przeze mnie pewnej wiedzy o faktach historycznych i umiejętności poprawnego czytania i rozumowania potrafię wysnuć pewne wnioski na temat tamtych wydarzeń. no cóż podsunę ci coś może zrozumiesz kim był Jaruzelski i całe "polskie" kierownictwo choć szczerze w to wątpię

dokument

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przeczytałem. Tekst ten niczego nie rozstrzyga. Poza tym rozumiem że czytasz dużo na ten temat, wyciągasz wnioski i oceniasz. Masz do tego prawo i bardzo dobrze że tak robisz. Jednak nie zapominaj że to jest twoje zdanie na ten temat i niekoniecznie musisz mieć racje.

Ja staram się to tego tematu podchodzić jak najbradziej obiektywnie, bo mam świadomość że wszystkiego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(cyganos king)

 

gdyby on się przeciwstawił ZSRR być może mielibyśmy drugą Czechosłowację ale czy to było gorsze od tego co działo się na ulicach po wprowadzeniu stanu wojennego tu bym się niezgodził.

Fakt. jako 2 latek w tym okresie możesz się autorytatywnie wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak czy zapomnieliście że wtedy na naszym terenie była armia ZSRR :>? i :> nawet by nie musieli przekraczać naszych granic. Powiem jeszcze inaczej rosjanie nie "patyczkowali" by się jak MO czy ZOMO(mimo to oni przesadzili i nie pochwalam tego ), oni mieli czołgi i karabiny.... W ZSRR dało by nam "przyjacielską" pomoc w zaprowadzeniu porządku i by napewno było 10 razy tyle ofiar. Bo Czesi i Słowacy są mniejszymi buntownikami niż My i unich to przeszło dość lekko a unas założe się że był by duży rozlew krwi lub/i więcej armii rosyjskiej mieli byśmy u Siebie, i na dłużej ??

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wiedza z histori nie jest zbyt obszerna, ale mysle ze gdyby nie stan wojenny to wybuchla by wojna domowa. znajac polakow nie odpuscili by tak latwo a ruscy cisneli by jeszcze bardziej i mieli bysmy sytuacje jak w Awganistanie no moze bez talibow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekara - siejesz starą peerelowską propagandę :angry: jaruzel jest największym zbrodniarzem we współczesnych dziejach Polski i powinien być za to osądzony i skazany. Mit jakoby "ocalił" Polskę przed inwazją ruskich wybierając mniejsze zło - stan wojenny (też mi mniejsze :angry: ) to bzdura rozsiewana przez czerwone szmaty jego pokroju. Prawda jest taka, że sam jaruzel prosił o "bratnią pomoc" w tłumieniu strajków towarzyszy radzieckich ale ci sami mieli już problemy we własnym państwie więc olali psa (nie uwłączając psom) jaruzela. ZSSR w tamtych czasach był już kolosem na glinianych nogach.

Tymczasem zbrodniarz jaruzel skierował polskie wojsko przeciwko polskiemu narodowi i za to powinien (już w '89) ponieść karę jak każdy bandyta.

 

ps. przepraszam jak napisałem zbyt ostro ale jak tylko pomyślę o tym skur... to mnie trzepie grrrrr :angry: :mur:

Edytowane przez Crazy_Ivan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...