Skocz do zawartości
ChyeNNe

Obudowa Tracer - Warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Mam nieużywaną obudowe tracera :mur: http://sklep.tpc.pl/images/tracer/tracer_focus_gray.jpg .

 

Mialem zamiar posiedziec troche przy pracy nad kompem, tylko nie wiem czy za tą obudowę warto sie brać... Teraz korzystam z budy Enlighta.

 

Tracera rozłożyłem na częsci pierwsze, na pewno te wszystkie plastiki z góry i z przedniego panela wywale ;]

 

Pytanie do Was: Warto dłubać przy tej budzie? czy z tyłu po modyfikacjach da sie tam wcisnąć wiatrak 120mm?

Bo nie wiem czy warto pchac w nią kase i czas ...

 

 

2. Jezeli juz to jak samemu najlepiej wykonywać przedni panel??

 

 

 

pozdrawiam =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche wyobraźni i można zrobić z tego prawdziwe cudo. Ale to zależy od "zapału" do pracy nad nią. Czy warto. Hmm. To zależy tylko od Ciebie.

A w sprawie przedniego panelu to do czego on ma służyć????

Edytowane przez Nostradamus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc wnętrze obudowy pomalowałbym na jakis kolor (może chrom?) - zeby dobrze wyglądał z 'otoczeniem', podświetlenia (jakies katody\ledy\wiatraki) chciałbym w kolorze białym.

 

Of course plexa w bocznym panelu z otworem na wiatrak. Całość w kolorze czarnym lub jakiś ciemny metalik.

 

A jeżeli chodzi o przód, chciałbym zarobić cos podobnego do Chiefteca UNI - http://www.angela.pl/zdjecia_duze/143/917.jpg

 

Ciekawe jak zrobić takie 'żeberka', zastanawiam się nad materiałami. Wykorzystam chyba plastikowy przód, ktory rozebrałem, podocinam co trzeba zeby był płaski, potem jakos te żeberka.

Aha i z przodu planuje wiatrak 120mm chyba, tylko dyskretnie schowany wiec tez musze pomóżdżyć co i jak ;]

 

dorzuce fotki soon. :ploom:

 

btw

zainspirował mnie Dziuby jak obejrzałem co on zrobił ze swoją obudową :]

Planowalem zakup chiefteca ale bede miał więcej satysfakcji jak zrobie coś ładnego sam =] No i pod względem ekonomicznym będe szczęśliwszy ;D

Edytowane przez ChyeNNe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co takie topiki jak ten

masz 5 lat ? poglowkuj i DO ROBOTY ;]

modding to taka dziedzina w ktorej trzeba samemu wykazac sie pomyslowoscia i pracowitoscia

pozdro

Edytowane przez Radek_BVB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek spoko, pomysł i koncepcje to ja mam. Topic zalozylem zeby sie zapytac czy taka badziewna obudowa jak ten tracer , pomimo ze włożyłbym w nią wiele trudu i czasu , będzie zadowalająco sie sprawować. Jak wiadomo jakość jej nie jest powalająca :]

 

W piątek pojade kupić wszystkie materiały i sie zabieram do dłubania =]

 

priorytet estetyka :D ,ergonomiczność :razz: ,cisza :rolleyes: ,chłod :huh:

 

 

 

dlatego myslalem ze taki topic ma sens... wszystkiego i tak sie dowiedzialem czytając forum (bo was bardzo drazni jak ktos zlaozy topic a jest laikiem :D), jednak to chyba nie ma sensu gdy ty udzielasz takich odpowiedzi.... nevermind

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytasz się czy warto.......moja odp. PEWNIE jak cię to kreci i nie masz nic do roboty to baw się odrazu ci mówie, że to fajna sprawa !! i w końcu satysfakcja , żę zrobiłeś to sam :D :D a tak apropo pomysłu to ja bym sam zrobił front panel a nie bawił się z tamtym !! może plexi i folia imitująca blachę ?? i na górze tak samo......bok plexi of course podswietlić na biało (fajny kolorek) i bedzie całkiem fajnie wyglądało ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ktos mnie troche zrozumiał :D

 

najwiekszy problem z frontem i górą.... z czego ja to kurde zrobie to bede sie jeszcze pare dni głowił :]

 

btw to nie bedzie moj 1st mod ale ten bylby szczegolny ze wzgledu na jego radykalnosc i budowe od postaw :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie propozycje, nie korzystaj z nich jezeli nie pasuja do twego gustu bo bedziesz zalowal :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Reszta typu kolor oswietlenia we wnatrz obudowy, np. WC :wink:, roznego rodzaju dodatki we wnatrz, kolor obudowy, oraz kolor w srodku nalezy do Ciebie, to tylko taka moja mala sugestia :rolleyes: aaa i do Ciebie nalezy wykonanie tego dziela :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też moze byc ale mi sie nie podoba ta rączna u góry ;/ wiocha taka..... nie lepiej całość równo machnąć????

1439292[/snapback]

M to sie podoba :P nawet bardzo fajny efekt da, niczego waznego nawet nie bedzie zakrywac, a nawet lepeij ta gorna zakryje niepotrzebne kable :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastik z góry wywalam na 100%, wygląda tandetnie, poza tym skrzypi/rezonuje i mi sie nie podoba. Mysle nad wentylatorem z tylu obudowy...

 

 

http://unia.3lo.lublin.pl/~grzesiek/kamil/1.JPG

 

Front chce zrobic na podobieństwo tej którą widać na fotce :P tylko między zeberkami chce wyciąc otwory jak to pokazalem. Dzieki temu wiatrak bedzie ładnie schowany.

Nad tym będzie miejsce na panel reg. i przyciki PWR/reset i te inne bajery :P.

 

panel boczny zrobie wg linii jakie są zaznaczone na obudowie.

No to jakos niebawem lece do sklepu po farby, i przenosze sie do garażu na 'chwile' = ]

 

szkoda ze mało na rynku jest wiatraków podświetlanych na biało, bo taki kolor widzialem wewnatrz obudowy...

 

i mam ciekawe pomysły z UV, ale to niespodzianka =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w koncu dział modding, nie ? = ]

 

Wykorzystam stary przód od tej budy, kultiszlifierką obrobie go zeby był płaski, pousuwam zbędne [ciach!]ły, reszte podoklejam itp itd, should be nice.

 

Męczy mnie kolor na jaki zrobic wnętrze... Kurde od razu bym wziął sie za zasilacz... tylko nie ten z opisu <LOL> tylko cos nabył... (do 200zl :C )

 

jako że jestem z lublina, moze kupie od tego kolesia http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1564552 chefa 420W...

 

z tymi zasilaczami jeszcze wiekszy dylemat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdołuje Cie, ale nie rozumiesz :D

 

Stary panel przedni mam od tej obudowy tracera, ale przerobienie go nie bedzie trudne, musze tylko zdobyć materiały.

 

wygładzam go na plaski, ucinam te boki ktore wystają, potem robie te żeberka i je doklejam. tak w skrócie ;)

 

Będzie ładnie :D tylko mi dajcie troche czasu hehehe, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tracera i z Nimi jest ten problem, ze sa nitowane:/ cale, tzn nie mozna nawet zdjac drugiej sciany, wg. mnie jest to troche uciazliwe przy niektorych rzeczach:P a to to ja bym na zelazko przerobil, rączke juz ma:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...