Skocz do zawartości
JORDAN22

Co Zrobić Żeby Przytyć (nabrac Masy) ?

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec, od czego zacząć, mam 22 lat 187 cm wzr, i waże ok 75 kg, i od praru dobrych miechów zaczynam bawić sie na siłowni, w celu przybrania masy ciała. Ale jakoś nie widze efektów, jedynie "może" sylwetka sie poprawiła, próbowalem juz różnych odżywek, itp. ale nic nie pomagają, jem wszystko dosłownie wszystko owoce, chipssy, pizzy itp, ale wciaż waże tyle ile wazylem hmmm ? Moze ma ktos jakiegoś pomysła jak przybrać ? na masie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys za mlodu rowniez mialem taki problem.

Chcialem przytyc.

Teraz sie ciesze, ze tego nie osiagnalem.

Jezeli Ci to poprawi humor to ja w wieku 18 lat mialem 193cm i 66kg wagi stary.

Teram mam tyle samo wzrostu, a wagi maksymalnie 20 kg wiecej.

Nie chce wiecej chociaz nadal wygladam na dosc szczuplego to niezle sie z tym czuje.

 

A dietka najwazniejsza, powie Ci to kazdy. Wsuwaj mnostwo bialka, to na mase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego , przytyć chcesz masy nabrać ,może pikawe otłuścić przy okazji

potem w wieku 37-40 lat zawał i zdziwienie ........ dlaczego ?????

Ogólnie jak jesteś szczupły to musisz dużo pakować na siłowni i odżywiać się wysokojakościowymi białkami , polędwiczka,szyneczka wędzona/gotowana

2-3 jaja per day , nie jadaj tłuszczy ,pieczywo bez masła/maragryny

za to z grubym plastrem chudej wędliny i ,ćwiczenia na mase

to chyba wiadomo że większe ciężary ,krótkie serie w paru powtórzeniach

Jak chcesz sobie skopać wątrobe/nery i później pikawe to zażywaj odżywki ogólnie dostępne w sklepach Muscle&Fitnes ,te wszystkie proteiny mają w swej zawartości 5-10% różnego rodzaju chemi , i dotyczy to również tych najlepszych i najdroższych "odżywek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego  , przytyć chcesz  masy  nabrać  ,może  pikawe  otłuścić  przy  okazji

potem w wieku  37-40 lat  zawał  i  zdziwienie ........  dlaczego  ?????

Ogólnie jak jesteś szczupły  to musisz  dużo  pakować na siłowni i odżywiać się wysokojakościowymi  białkami  ,  polędwiczka,szyneczka  wędzona/gotowana

2-3  jaja per day  , nie  jadaj  tłuszczy  ,pieczywo  bez  masła/maragryny

za to z  grubym plastrem  chudej wędliny i  ,ćwiczenia  na mase

to chyba  wiadomo że  większe ciężary  ,krótkie serie w paru  powtórzeniach

Jak chcesz  sobie skopać wątrobe/nery i później  pikawe  to  zażywaj odżywki ogólnie dostępne  w  sklepach  Muscle&Fitnes ,te wszystkie  proteiny  mają  w swej zawartości 5-10%  różnego rodzaju  chemi  ,  i dotyczy to  również  tych najlepszych i najdroższych "odżywek"

1437369[/snapback]

ty chyba kolego nie masz pojecia o odrzywianiu w tym sporcie. Nie jadaj tłuszczy :lol: , zajrzyj na ta strone co podałęm wyrzej . Myślałem ze chce nabrac masy mięśniowej (no i tez troche tłuszczyku złapie, ale przyjdzie czas na redukcje) .A pozatym jakie jedzieie w dzisiajesych czasach nie jest faszerowane chemią, chyba takie jakie sam zasadzisz/wychodzujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec, od czego zacząć, mam 22 lat 187 cm wzr, i waże ok 75 kg, i od praru dobrych miechów zaczynam bawić sie na siłowni, w celu przybrania masy ciała. Ale jakoś nie widze efektów, jedynie "może" sylwetka sie poprawiła, próbowalem juz różnych odżywek, itp. ale nic nie pomagają, jem wszystko dosłownie wszystko owoce, chipssy, pizzy itp, ale wciaż waże tyle ile wazylem hmmm ? Moze ma ktos jakiegoś pomysła jak przybrać ? na masie,

1437332[/snapback]

 

No nie ten sam problem mam :( 175 i 50 kg :( Tylko ze troche mlodszy jestem od nich :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Songoku

 

Niegdzie nie podałem że jestem znawcą tematu , tak tylko doradzilem to co zaobserwowałem ,mam kilku kumpli co pakują po piwnicach , jedni mają przyrost masy widoczny juz po 3 miechach przy prawie standardowej diecie inni żreją odżywki niszczą sobie nery i wątrobe a przyrost maja minimalnie większy , nie podlega wątpliwości że dzis chemia w żarciu to STANDARD

 

tylko zastanów się gdzie jej będzie więcej :

 

1. 1kg zakupione surowej szynki

w Aughane w promocji 10.50 /KG

 

czy w

 

2. 1kg sproszkowanej odżywki ( niby protein )

 

 

Ja Ci podpowiem ,w owych proteinach będzie nawet i 500%

więcej chemi niż w tej surowej faszerowanej szynce

Mam w rodzinie pracownika Sanepidu ,więc mniej więcej znam temat od środka

 

 

Jak ktoś chce szybko i nie zależy mu na zdrowiu

to polecam Strombe i Metke dobre dla tych co wolą mięśnie od mózgownicy

należy dodać że 80-90 % tych co pakują i majądobre rezultaty szprycuje się

podobnymi środkami , pośród naszych Strongmenów 97%

takie są realia

pęd dziki pęd wyścig szczurów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QUOTE(magx2k @ May 10 2005, 15:28)

Kolego  , przytyć chcesz  masy  nabrać  ,może  pikawe  otłuścić  przy  okazji

potem w wieku  37-40 lat  zawał  i  zdziwienie ........  dlaczego  ?????

Ogólnie jak jesteś szczupły  to musisz  dużo  pakować na siłowni i odżywiać się wysokojakościowymi  białkami  ,  polędwiczka,szyneczka  wędzona/gotowana

2-3  jaja per day  , nie  jadaj  tłuszczy  ,pieczywo  bez  masła/maragryny

za to z  grubym plastrem  chudej wędliny i  ,ćwiczenia  na mase

to chyba  wiadomo że  większe ciężary  ,krótkie serie w paru  powtórzeniach

Jak chcesz  sobie skopać wątrobe/nery i później  pikawe  to  zażywaj odżywki ogólnie dostępne  w  sklepach  Muscle&Fitnes ,te wszystkie  proteiny  mają  w swej zawartości 5-10%  różnego rodzaju  chemi  ,  i dotyczy to  również  tych najlepszych i najdroższych "odżywek"

 

 

 

 

 

 

ty chyba kolego nie masz pojecia o odrzywianiu w tym sporcie. Nie jadaj tłuszczy  , zajrzyj na ta strone co podałęm wyrzej . Myślałem ze chce nabrac masy mięśniowej (no i tez troche tłuszczyku złapie, ale przyjdzie czas na redukcje) .A pozatym jakie jedzieie w dzisiajesych czasach nie jest faszerowane chemią, chyba takie jakie sam zasadzisz/wychodzujesz

jestem tego samego zdania !

a co do diety to najlepiej sie poradzic dietetyka i czesto konsultowac sie z lekarzem dużo też daje trener -jak jest na siłowni na którą chodzisz :D i nie chodzi o to żeby wsuwac wszystko ale o to zeby miec odpowiednio zbilansowany posiłek zeby żadnych witamin w nim nie brakło ! i powinno sie miec około 5 lżejszych posiłków dziennie zamiast 3 obfitych i ciężkostrawnych!to pomaga organizmowi w regeneracji po treningu i chroni przed jego szkodliwym niekiedy działaniem ! Jest taka opinia że dobre efekty daje kreatyna z HMB !

a co do odżywek to na mase są te z wiekszą ilością węglowodanów niż białka! z tego co mi wiadomo to białko z mięsa rybiego jest %-ntowo najlepiej przyswajane przez ludzki organizm! co jakiś czas zmienia sie tez zestawy ćwiczeń na poszczególne partie mięśni żeby pobudzac coraz to inne czesci ciała by miesnie nie przyzwyczaiły sie do tego samego ćwiczenia bo efektów nie bedzie widać ! i moze najważniejsze to tak pracować ciężarem żeby podczas ćwiczeń zyskać maxymalną objętośc mieśnia (napompować) bo im lepiej sie pompuje tym lepiej rośnie !

 

pewnie moja wypowiedz jest nieco chaotyczna ale mam nadzieje ze ci w czym te kilka rad pomoze ! jak mi cos jeszcze przyjdzie do głowy to napisze ! powodzenia w treningach

 

Ps

lepsze to niż chlać pod budką z piwem! albo rozrabiać! budujesz tez pewnośc siebie :D

 

banany są dobre po treningu bo mają potas :D

Edytowane przez Jaro830628

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro830628 no no znasz sie troche :D. A pozatym kolega wyrzej chyba nie wie jakie rygorystyczne testy i badania musza przejśc odrzywki i suplementy renomowanych firm alby trafiły na sklepowe półki mówie odrzywki a nie jakieś koksy typu meta oma od których nieźle sobie mozesz zdrowie zniszczyć , choć wiadomo co naturalne lepsze a odzywki to tylko dodatek, ale jak napisał Jaro830628 najlepiej iść do dietetyka i lekarzą sportowego ale sportowego a nie jakiegoś zwykłego (bo te sie ch*** znają) i sie zapytać. A narazie poczytaj na www.sfd.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak odrazu po traninug zjesz cos wysoko odzywczego np. banany i do tego woreczek ryżu.Organizm wtedy potrzebuje energii i jesli jej nie dostarczysz to zacznie ja czerpac "zjadając" twoje mięsnie-jak to niektórzy powiadają.Jak bedziesz tak robił to odrazu zobaczysz efekt.A i jak ktos napisał lepiej jest jesc mniej a częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem Ci jedno. Natury nie oszukasz. Czy sie za młodu wypakujesz za starego bedzie na odwrót, kości, zawał, złe krążenie itp. Więc dobrze Ci radze daj sobie spokój. Jedz do syta, chodz na siłownie ale tak dla gimnastyki a nie dla pakowania. I co Ci z tego przyjdzie że bedziesz miał biceps jak Pudzian ?

Za kilka lat nikt o Pudzianie nie bedzie pamiętac bo bedzie "grubszy" a on bedzie w "rozsypce". Czytałem kiedyś że takich sportowców to w przyszłości wózek inwalidzki czeka. Wiec po co to komu ? Dla sławy ? Dzięki bardzo ! Wole być mało sławny ale za to zdrowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ćwicze 2 razy lajtowo w domku mam łąweczke i pare cieżarków, zrobie tych kilka powtórzeń itp, ostatnio mam odżywkle? moze ktos zna albo ja brał a mianowicie "magnum 5000" jem to jedynie przed jak i po cwiczeniu, pewnie macie racje ze jest tym toche chemii itd, ale gdzie nie ma, wole i tak jeść wszysyko + plus te badziewne odzywki niz łykać szpilki w tyłek, tak jak niektórzy, a wlasnie a co powiecie na kreatyne???? która dodaje siły, wiekszej wytrzymałości, stabilności itd, słyszale też ze mozną nieco przybrac od samej kryśki czy to rawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreatyna daje i to bardzo dużo.

 

Ja np. nic nie biorę, trochę ćwiczę, jem normalnie i nadal mam 173 przy 55 kg :|, zauważyłem tylko nieco, że ręce mam mocniejsze.

 

Z kolei kumpel z klasy przy identycznym wzroście ma 78 kg wagi :blink: :blink: , bierze kreatynę. Oprócz tego masakrycznie dużo żre, wszystko co popadnie: w szkole: zapiekanki, pączki wszystko :D Ogólnie dużo pustych kalorii, jeszcze pół roku temu miał 65 kg, teraz mówi, że ćwiczy na masę, a sylwetkę sobie zrobi później. Wyciska 100 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyluzujcie chłopaki

też byłem w dolnej granicy normalnej wagi

teraz powoli muszę zacząć uważać na brzucho

samo się ureguluje, a jak będziesz sztucznie podbijać wagę to może zaprocentować po latach

nie muszę dodawać że niefajnie :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreatyne bierzesz 5g przed treningiem i 5g po treningu, w dni nie treningowe rano i wieczorem przed posilkami.

 

Nie powinienes laczyc w jednej porcij kreatyny i bialka bo bialko bedzie stopowac wchlanianie kreatyny. Bialko stosujesz zaleznie od diety wtedy kiedy ci potrzeba, aby uzupelnic jego braki w organizmie. Jak bedziesz bral kreatyne to pamietaj zeby okolo 20 min przed i 20 min po nic nie jesc. Pozatym do kreatyny dobrze jest dokupic tauryne i dextroze (ew. glukoze) bo polepsza to jej efekt anaboliczny. Przy dobrej diecie i kreatynie mozesz utyc wiecej niz po gainerach, przynajmniej w moim przypadku tak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troche zawale OT, ale czasem mi się wydaje że jestem po maxie chudy, ale z tego co widze że nie jest jeszcze ze mną aż tak źle... Waże 63 KG przy 171 cm wzrostu.

Kiedyś troszke tyrałem na siłce, lecz atmosfera wśród mojego "towarzycha" i moje wewnętrzne lenistwo mi przeszkodziło aby być tam po dzień dzisiejszy. Swego czasu zjadłem sporo białka i węglowodancyh przy solidnym ćwiczeniu i doszedłem do 68 kg przy 169 wzrostu (ćwiczyłem ze 2 miechy).

 

PS. To co się dzieje teraz na siłce to woła o pomstwę do nieba :( W sumie to każdego indywidualna sprawa ale takie szprycowanie napewno im na dobre nie wyjdzie w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G prawda, suplementy dopuszczone do sprzedazy sa calkowicie bezpieczne i nie maja skutkow ubocznych, przynajmniej u ludzi z optymalnym cisnieniem, zdrowych itp.

 

Na pierwszy cykl kreatyny mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> vitalmaxa podobno bardzo dobry, oczywiscie monohydrat bo efekty beda takie same jak po jablacznie na pierwszym cyklu wiec po co przeplacac :> Ja osobiscie polecam kreatyne Treca Vip Series 280g+120g gratis, ma w sobie tauryne i do opakowania za 65zl dokladaja 0,5kg dextrozy gratis, dextroza starczy ci na 1/3 pudelka wiec bedziesz musial sobie dokupic jeszcze dwie albo glukoze spozywcza w sklepie to juz zalezy od kasy. Jak chcesz do kreatyny mozesz kupic sobie jeszcze HMB, bcaa lub l-glutamine, chociaz przy twojej wadze odradzalbym hmb bo spadniesz. W sumie to jezeli chodzi o mase to najlepiej ci wyjdzie jak ulozysz sobie diete a jak bedziesz mial problemy z jej utrzymaniem to jakies bialko i carbo, ew. gainera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane na mnie :

 

Sojaprotein 90% protein, Kreatyna 500mg, WPC 80% Koncentrat białek serwatkowych. Oczywiście dieta wyskobiełkowa - kasza gryczana, ryż, ryby, mięsko, nabiał itd...

 

W dzień bez treningowy (regeneracja)

4:30 - 1 tab. Kreatyna , 5 tab. Sojaprotein + posiłek po 30 minutach

10:00 – WPC 20g z100ml mleka + posiłek

14:00 - posiłek + po 30 minutach Kreatyna

17:00 - 5 tab. Sojaprotein + posiłek

22:00 - 20g WPC z 100ml mleka. + posiłek + po 30 minutach Kreatyna

 

W dni treningowe

4:30 - 8 tab. Sojaprotein + 30g WPC z 120ml mleka. + posiłek

10:00 - 1 tab. Kreatyna + po 30 minutach posiłek

14:00 - 40g WPC z 200ml mleka. i posiłek + po 30 minutach Kreatyna

17:00 - 10 tab. Sojaprotein + posiłek

22:00 - 30g WPC z 120ml mleka. + posiłek

 

Codziennie przez 2 miesiące, ćwiczenia „lekkie” w domu co drugi dzień, posiłki obfite.

Rezultat +8-9kg

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1439291[/snapback]

hmm w tym linku co podales niczego konkretnego nie da sie dowiedziec, no poza kilkoma wymyslami takimi jak chcesz nabrac masy idz na basen, albo na rower, uprawiajac tak zwany trening aeorobwy kilka razy w tygodniu bedziesz systematycznie tracil mase wiec za to bym sie nie bral. Pozatym nie jedz 5 razy dziennie w malych ilosciach tylko poszukaj po forach typu sfd.pl kfd.pl fbb.pl rozpisanej diety takiej, ktora by ci pasowala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_ares

Nie powinienes laczyc w jednej porcij kreatyny i bialka bo bialko bedzie stopowac wchlanianie kreatyny

o tym nie słyszałem. Tymbardziej ze są do kupienia w pierwszym lepszym sklepie odżywki z kreatyną w jednym są to odżywki raczej węglowodanowe ale ze 40% białka też sie tam znajdzie! mam rozumiec ze ten rpodukt to bubel?

 

a co do kreatyny to najszybciej sie wchłania w proszku i płynie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_ares

 

o tym nie słyszałem. Tymbardziej ze są do kupienia w pierwszym lepszym sklepie odżywki z kreatyną w jednym są to odżywki raczej węglowodanowe ale ze 40% białka też sie tam znajdzie! mam rozumiec ze ten rpodukt to bubel?

 

a co do kreatyny to najszybciej sie wchłania w proszku i płynie!

1439338[/snapback]

poczytaj a sie dowiesz jak dziala kreatyna w takich odzywkach jak: vitalmax gainer 2 albo trec magnum 5000, efekty "kreatynowe" po takim gainerze sa niewidoczne, poczytaj troche na tych forach co podalem na temat brania kreatyny.

 

a i of korz lepsza jest kreta w proszku tylko pamietaj zeby kupic mikro rozdrobniona 200 lub 250 mesh i nie mieszaj jej pod zadnym pozorem mlekiem tylko z woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może troche zawale OT, ale czasem mi się wydaje że jestem po maxie chudy, ale z tego co widze że nie jest jeszcze ze mną aż tak źle... Waże 63 KG przy 171 cm wzrostu.

Kiedyś troszke tyrałem na siłce, lecz atmosfera wśród mojego "towarzycha" i moje wewnętrzne lenistwo mi przeszkodziło aby być tam po dzień dzisiejszy. Swego czasu zjadłem sporo białka i węglowodancyh przy solidnym ćwiczeniu i doszedłem do 68 kg przy 169 wzrostu (ćwiczyłem ze 2 miechy).

 

PS. To co się dzieje teraz na siłce to woła o pomstwę do nieba  :(  W sumie to każdego indywidualna sprawa ale takie szprycowanie napewno im na dobre nie wyjdzie w przyszłości.

1439161[/snapback]

Nie narzekaj ;) Moj qmpel z klasy ma 174cm i wazy rowne 50kg :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...