Skocz do zawartości
JORDAN22

Co Zrobić Żeby Przytyć (nabrac Masy) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sLiM JiM

no wiesz regularnie mi sie niechce cwiczyc :P

W wakacje mam zamiar chodzic regularnie

w bicku mam 35 cm i mi tyle styka :D

Edytowane przez sLiM JiM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slim Jim jak na 2 lata to cieniutko , napewno diety nie miałeś i dlatego chudy jesteś ale zalerzy co sie chce osiągnąć.

DO jordana, ares dobrze gada o odrzywkach :wink: , monohydrat + carbo + tauryna super poąłczenie , mono ponoć nie ważne jakiej firmy ale dobrze było jak byś kupił z znaczkiem Creapure, a i Vitalmax ale nie classic bo ten podobno cienki jest. A podstawą jest dieta i nie zadne pchanie na maxa jakies gówien typu pączki pizze czipsy . Musisz obliczyć sowje dzienne zapotrzeowanie na kalorie + 500kalori extra jak chcesz przytyć, ukłądasz diete według np 1.8g białka na kg , 6g ww na kg i 1.5g tłuszczy na kg masy ciała. Jesz 5, 6 średnich posiłków. Same chude miesa, tłuste ryby, ryz, kasza, płątki owsiane, jęczmienne, żytnie, tran, oliwa z oliwek,olej lniany duzo ważyw, owoców mniej (bo cukier, 1 dziennie moze być), ale to tylko tak ogólnie jak chcesz więcej (3 raz to pisze :mur: ) www.sfd.pl[/size][/b] , Masz tam wsyzstko posty jak ułorzyć diete, trening jakie odzywki, poczytaj o tym ,ułuż sobie wszystko daj do sprawdzenia poźniej uzbruj sie w ciepliwosć i patrz na efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreatyna + dużo wody dużo (sok z winogron najlepszy)....... jednak ją trzeba płukać bo się odkłada .... dieta dieta wysokobiałkowa siłka dużo powtórzeń małe ciężary (rzeźba) to lepsze niż masa jednak to obciąża stawy i itd. Pozatym rozciąganie. No i ćwiczenie pod okiem doświadczonych (czyt technicznie mały ciężar dobrze wykonane ćwiczenie niż ćwiczenie z techniką która leży i z dużym ciężarem). A co do koksów fakt jesteś wielki ale na ile :>? i potem kolejny cykl a potem cyk i serce lub ginekomastia :>? dziękuje postoje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skoro mowa o tym to powiedzcie stosował ktoś z was kreatyne .

Kupiłem kreatyne na allegro no i zazywam juz jakiś czas dokadnei miesiac i bez efektów kompletnie (KREATYNA XXL +MEGA MASS XXL)

 

Stosował ktoś może z was kreatyne.może coś poradzić odnośnie tego typu sumplementów??

a co do mojej wagi to tragicznie 180cm i 58 kg naprawde widac jak mi kości wystają ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie piszecie o diecie, które napewo spełniaja jedna z kluczowych ról w "tym wszystkim" ale niewiem jak jest u was, ale u mnie nieraz mam holerny apetyty gdize potrafie duzoo zjeść, i to naprawde, a nieraz nie moge wykonczyć jporcji obiadowiej, wiec jak stosowac oidpowiednia diete i co ? iile? może ktos ma jakies przeliczniki ? albo cos podobnego bo ja w tym jestem zielony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden mały szczególik panowie na te wszystkie odżywki trzeba mieć sporo floty bo te powerprochy są drogie .... no chyba że ktoś b edzie jechał na samej serwatce :lol:

 

a i Jordan z takimi pytaniami o diety to nie tutaj wyżej masz linki do boardów poświęconych Kulturystyce tam są działy o dietach znajdz coś dla siebie albo po prostu zadaj tam pytanie ludzie którzy tam piszą na pewno Ci doradzą co i jak podaj wszystkie dane ile ćwiczysz z jaką częstotliwością, waga, wzrost co chcesz osiągnąć i takie tam :) Powodzenia

a i ja tez miałem kiedyś taki problem ale dalem sobie spokój z dietami i innymi rzeczami bo to nie dla mnie trza się pilnować a mi sie nie chce :lol: tera raz za czas chodze na siłkę i to mi starcza.

:wink:

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zycze powodzenia za 20 lat :/

Ja naturalnie w ciagu 3miesiecy potrafie przybrac kolo 10KG masy miesniowej.

Odrzywki sa dobre dla leniuchow.

Wystarczy sporo treningu + dobra dieta obfita w weglowodany i bialko.

Do tego sporo witamin i duza ilosc plynow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to niektórych nie rozumiem. Przeciez waga zależy też od genów, budowy ciała, grubości gnatów itd. Po cholerę zarzynac się wyczerpującym treningiem, jesli to niektórym i tak nic nie da. Jeśli masz 180 cm i ważysz 60 kg to widocznie jest to najlepsza waga dla ciebie, a każda usilna zmiana(tym bardziej szprycowanie się chemią) moze tylko zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan nie do konca bo nie kazdy ma taką samą przemiane jeden moze jesc i jesc i bedzie nadal chudy a drugi nie bedzie jadł a sie spasie :)

1440268[/snapback]

 

Dokladnie o tym wiem.

Ja naprzyklad w wieku 17-19 lat mialem wielka przemiane materii.

Wpieprzalem po 3 sniadania i dwa obiady i nic.

Zaczolem trenowac i doszlo.

Poprostu dobre odrzywianie w odpowiednich porach. Dostarczalem cialu energii i budulca wtedy kiedy tego potrzebowalo.

 

A te rozpiski

5 tabletek o 6

10 tabletek plus kreatyna o 11

itd to poprostu idiotyzm.

Nie ma to jak rozlegulowac chormonalnie swoje wlasne cialo.

Tylko zastanawiam sie po co??

Dla kilku kilo??

Pocwiczyc porzadnie to samo przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan po to by się lansować yoyo to jest coool i trendi i laski na to lecą wiesz siłka dropsy solara ;) :lol:

to tak jak byś był na chemioterapii 6 rano 10 połodniem 8 wieczorem heheh

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie

mam 184cm wzrostu i 67kg i teraz jak nabrac duzo sily nie pryzbierajac zbyt duzo na wadze. zalozylem sobie zeby wazyc max70-72kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sLiM JiM

Jak juz pisałem to przez te dwa lata niecwicze regularnie tylko jak mi sie chce ;] , (mam siłownie w garażu), nieuważam że jestem chudy, (nick na szybko wymyslałem), moim celem niej est bycie "klockiem" a raczej atletyczna budowa ciała, dużo biegam, startuje w zawodach chodze na muay thai ostatnio, jakbym chciał to nafaszerowałbym sie odżywkami ale niechce ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ćwicze dopeiro albo aż około roku, i robie to tylko dla sieibe :)) - a nie \dla kogoś innego :) jasne kazdy chce sie podobać itd, ale ja juzz :) mam swoją "muzę" heheeh tzn,ukofffaną, i moge z tego miejsca ja serdecznie pozdrowić :** i przeslac buziaka, ((cmok)) . Ale do rzeczy - kuple zawsze powtarzali ze jak chcesz Piotrek przytyć to odstaw piłke, zero kosza, zro ruchuitd. ale panowie nie da rady ...nie wytrzymam bez ruchu, a ćwicze soibe regularnie w domu, amatorsko jasne, pompki, + ciężarki, --> od czasu do czasu myknę na siłkę, I jeszcze powie jedno , moge jeść jeść i jeść a itak pozostaje przy swojej wadze, jedyine buduje mi sie rzezba czy jakoś tak :)) nieiwme moze z wiekime jak sie wszystko ustatkuje , będę nabierał ??? niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko.

Z czasem ustabilizuja sie szalejace chormony.

Brzusio zacznie powoli rosnac :D

 

A co do przybierania masy w czasie ruchu to nie sluchaj kumpli!!

Ja w ciagu miesiecznego obozu siatkowki przybralem 5kilo na plecach i lapach. 8godzin treningow na dobe robi swoje. Czescia treningow byly biegi dlugodystansowe i kajaki.

Kajaczki rulezzz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 22 lata 184cm i 93kg! powoli dochodze do wniosku ze to chcialem osiągnąć 39cm bic a klate mam duża! przynajmniej wszyscy mi tak mówią ! poprostu jak miałem tak 15 lat to zacząlem dużo pompek robić ! teraz musze zacząc powoli walczyć z brzuchem! po tym jak udało mi sie przybrać na masie wpieprzając wszystko początkowo okolo 8kg a potem poszło! na starcie ważylem 73kg!mozna powiedziec ze moja zabawa zaczeła sie około hoho to już 7 lat ! nigdy nie chodziłem głodny kiedy czułem ze głodnieje lodówa-open i zamykałem kiedy była pusta :D ! ale jak sie zaczyna przybierac na masie to potem samo szybko leci ! teraz ćwicze jak mam czas jak mam tydzien na popołudnie do roboty to 5 razy w tygodniu a jak mam tydzien na rano do roboty to 3 razy i to góra jak mi sie zachce !nie wiem jak to sie dzieje ale łapa mi sama rośnie pokazują mi sie rozstępy na bicepsie i tricepsie a tłuszczu tam nie mam ! mało serii robie !tak tylko zeby sie na maxa napompowac ale zeby sie nie wypompować ! jedna partia dziennie czasem 2 ale tylko czasem i jakoś leci !

 

a co do łapy to ważniejszy jest triceps !to on nadaje łukowaty kształt ramieniu ! nawet przy niewielkim bicepsie ręka wyglada atletycznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak koledzy radza , do dobrego dietetyka idz , tylko na jakas szanujaca sie silownie , a nie na taka gdzie ci same drechy chodza bo beda ci wciskali co 5 minut Mete i "witaminke o250 " . W zasadzie tak jest na wiekszosci silowni ale na tych porzadnych to trener ci uswiadomi np wszystkie skutki uboczne itp , i sam bedzie cie namawial zebys nie bral .

Sam wiem bo pokusa jest bardzo bardzo duza ,wiem z wlasnego doswiadczenia , czego to sie nie bralo :). Ale odradzam , skutki i tak sa tymczasowe w zasadzie .

Kreatyna w zupenosci ci wystarczy , ja przybralem przez 2 miesiace po kreatynie bez zadnej innej chemi ok 5kg .

 

Najprawdopodobniej masz bardzo szybka przemiane materi , tak samo jak ja , wiec i tak nie licz ze bedziesz wygladal jak Arnold . Ja najwiecej wazylem ok 96-98kg , ale przy ladniej rzezbie , ale to mi zajelo ok 2lat , wczesniej wazylem ok 75kg .

 

Teraz mam juz prawie 24 lata i to "pakowanie " mi przeszlo , jak teraz bym zobaczyl serwatke w ilosci kilku szklanek dziennie i poczul jej zapach to bym chyba belta puscil .

 

A jesli chcesz cwiczyc zeby byc grozniejszym itp , wygladac na postrach , to sobie daruj i lepiej zrob pozwolenie na bron :)

Tak to cwicza dresy zeby pozniej straszyc na ulicach .:)

Edytowane przez apollo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEHEHE APollo masz racje odnośnie ty ożywke, czasem idize sie ....yyyyyyyy i ten smka ,najgorsze to chyba waniliowe masakra i jak to pić, a co do kreayny to mam zamiar soibe kupić, ;) hehehe a co do dresów to często chodze w dresiokach ale tylko na basket ;) hehehehe aaa i zaczynam jeść :) ryż z bananem + jogurcik + może to coś poprawi noi jasne ćwiczonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sLiM JiM

Zdjęcia- dawać zdjęcia na poparcie swoich teorii :-) .

1442447[/snapback]

A ty sie tu sucharze niewypowiadaj :P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba dużo jeść wieczorem ;) 182 / 84kg,, z mięśni mam naprawdę wyrobione tylko pśladki,, nie mam za dużo okazji do ćwiczenia na inne partie mięśni ;) poza tym dla siły a nie "duzego bica" codziennie trochę pompeczek z nóżkami na parapecie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prawda zasilam chudszą część społeczeństwa.. 180@60.. kiedyś żarłem odżywki itroche tam przybyło.. podobnie z kreatyną w proszku... działała tak świetnie że idąc czułem ze mi ręce wadzą o korpus.. (efekt nosicieli televizorów pod pachami :lol: )...

Ale miała widoczny skutek uboczny... jako że kreatynina zawarta kreatynie powoduje rozszerzanie komórek (za pomocą wody) więc rozszerzały sie tez komórki i tym samym naczynia krwionośne w nosie.. co prowadziło do krwotoków ... czasami obfitych.. potem przestałem brać... i przestało lecieć... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek, dla wszystkich, ktorzy chca zaczac cwiczyc(i nie tylko), koniecznie www.sfd.pl.

Bylo podawane kilka razy, ale dla pewnosci powtarzam :D

 

Zeby nie zrobic sobie krzywdy, trzeba ustalic jakies prioretyty w tym sporcie.

Na poczatek ustalamy sobie diete, bez porzadnego odzywiania za wiele nie przybedzie, ustawiamy pod wzgledem tego co chcemy osiagnac, czy mase, czy moze rzezbe czy tam jeszcze co innego:)

Druga sprawa to dobrze ulozony trening. I znow, czy chcemy zbijac mase, czy rzezbe, czy sile itd itp. Wazna kolejnosc cwiczen, wazne zeby nie cwiczyc jednej parti na jednym treningu ( np, po treningu klatki za nic w swiecie nie trenowalem tricepsa, bo ciezarka 1 kilo nie moglem ugiac)

 

No i na samym koncu sa odzywki. Trzeba pamietac, ze sa one suplementami, uzupelnienem diety, a nie na odwrot. Bo widze, ze niektorzy na tym forum mysleli, ze jak sobie kupia gainera albo bialko to juz nic wiecej nie trzeba jesc. A tak niestety nie jest, za latwo by bylo :D

 

Na poczatek wystarczy, jak sie opanuje podstawy, mozna kombinowac dalej. ZMieniac trening, zmieniac cwiczenia, kolejnosc, uczyc sie techniki itd itp

 

Ja cwiczylem prawie 2 lata, z 95 kilo przy 190 wzrostu przybylo do 115 kilo, 42 w bicepsie, sila przybywala, ale pozniej trzeba bylo sie zajac praca, szkola, czasu mniej i teraz wszystko troche opadlo niestety :(

Katorgi przezywalem spore, zadnych slodyczy, zadnego gazowanego, tylko woda i czasem soki, prawie zadnego alko, czasem moze jakies pifko, i efekty byly. I jakie super samopoczucie :)

Ale mam zamiar niedlugo wrocic, choc juz pewnie nie z takim zaangazowaniem.

Edytowane przez Kominiara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwólcie że zacytuje "najtrudniejsze z całej kulturystyki jest jedzenie, siłownia to część przyjemniejsza" trzeba wchłaniać wielkie ilości żarcia, i to w odpowiednich ilościach, tyle białka, tyle węglowodanów, i tyle tłuszczu

 

 

Ja to niektórych nie rozumiem. Przeciez waga zależy też od genów, budowy ciała, grubości gnatów itd. Po cholerę zarzynac się wyczerpującym treningiem, jesli to niektórym i tak nic nie da. Jeśli masz 180 cm i ważysz 60 kg to widocznie jest to najlepsza waga dla ciebie, a każda usilna zmiana(tym bardziej szprycowanie się chemią) moze tylko zaszkodzić.

1440473[/snapback]

 

może w twoim przypadku 180cm i 60kg jest odpowiednio, a co ma zrobić gość który ma 160 i waży 140kg ?? "przeciez waga zależy od genów", nie ??

Edytowane przez TOMAHAWK_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 187cm 77kg i 17 lat, do tego 35 w rece po 2ch miechach cwiczen z odpowiednim treningiem i suplementacja (na poczatku mialem 31,5), uwazam ze wiele zalezy od odpowiendiej diety ale nie kazdy moze ja utrzymac wiec wszelkiego rodzaju suplementy moga w tym pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...