Skocz do zawartości
ChyeNNe

Rysy Na Wyświetlaczu Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Help me ! :]

 

 

Słuchajcie mam aparat cyfrowy Minolta DiMage XT, cholera ostatnio zrobilem na nim kilka upierdliwych rys. Pomyslałem ze moze wymiana lcd nie bedzie taka droga, ale jak sie okazało :

 

"Dzień dobry

 

Wymiana wyświetlacza w Dimage Xt kosztuje 415,99 zł.

 

Z poważaniem

T Szydłowski"

 

 

Dobra wie ktos jak skutecznie usuwa sie rysy z czegos takiego?

 

boje sie robić czegos pochopnie bo z tymi rysami jeszcze jako tako sie da żyć, gorzej jakbym to jeszcze bardziej spaprał.

 

 

Jakies metody? pasta polerska? hm?

pomożecie ? :D:D :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze czyscilem wszystkie zarysowania pasta polerska ale jaki to bedzie mialo wplyw na wyswietlacz LCD to ci nie powiem.

Monitory maja chyba powierzchnie antyrefleksyjna a takie wyswietlacza w cyfrzakach posiadaja chyba zwykla szklana oslonke. Jesli tak jest to uzycie pasty nie powinno negatywnie wplynac na wyswietlacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjżyj się dokładnie, czy wyświetlacz jest chroniony jakimś plexi (u mnie w aparacie tak). Jak jest plastikowa osłona to polecam pastę firmy "Tamiya" do polerowania oszklenia modeli. Do kupienia w sklepach modelarskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wyświetlaczu była warstwa Anty-reflexu. Podkreślam _była_ :S

 

Możliwe ze teraz jest warstwa plexi albo jakiegos innego tworzywa, bo jak pukam w to paznokciem to wydaje dźwiek jak plastik czy cos, na pewno nie jest to juz sam ekran LCD...

 

 

są jakies pasty polerskie na allegro... używał ktos?? co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro - wątpie. Używałem tej co napisałem do plexi w zegarku (patelnia),

wyświetlacza telefomu, polerowaniu CD i przy budowie modeli. Efekty bardzo dobre. Przy głebokich zarysowaniach po uprzednim wyrównaniu papierem ściernym, otrzymywałem lustrzany efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...