Skocz do zawartości
piekara

Najlepsze Z Najlepszych - 8 Bit

Ktora firma waszym zdaniem produkowala najlepsze 8 bitowce?  

280 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktora firma waszym zdaniem produkowala najlepsze 8 bitowce?

    • Amstrad
      2
    • Apple
      12
    • Atari
      83
    • Commodore
      150
    • Schneider
      1
    • Sharp
      4
    • Sinclair(ZX Spectrum)
      21
    • Inne
      7


Rekomendowane odpowiedzi

atarowca wal z gumowca!

 

:P

 

jasne, ze c64

 

pamietacie:

http://c64.nostalgia.pl/hydepark/anti_atari_song1.zip

http://c64.nostalgia.pl/hydepark/anti_atari_song2.zip

 

"pokochalem me atari, bylo z drewna i ze stali, z pradem niezbyt to dzialalo, wegiel sypac nalezalo"

 

"atari? co pan, ja nie jestem rolnikiem"

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SowaBezOka

widze ze @Fidel wpadles w to co ja... Tez ostatnio mnie wzielo by pozbierac sobie kilka konsolek (zaczynam od starszych) :D

 

jak narazie mam N64. (PS2 tez mam, ale ona nie jest stara ;) )

 

wracajac do tematu - a ja mialem i atari i c64... z gierek na atarynke wiele nie pamietam, ale c64 to juz sam obslugiwalem i gralem :D

 

pozniej amisia byla... (chlip chlip...) zarabiste czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SowaBezOka -> :P ja tez zbieram mam juz

 

Gameboy, SNES, Megadrive, PSone, PS2, SABA Videoplay, Intellivision

 

brakuje w nakiecie NES'a Gameboy'ów, Master System'a - to powinno sie tam znalesc bo ma 8bit:P i jesli chodzi o gry to napewno radzilo sobie z nimi lepiej niz to co tam jest wypisane:Pbo bylo do nich stworzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Commodore 64 "The Best", zawsze jak o nim myśle to przypomina mi się moje dziecinstwo. Nie umiem zrozumieć osób które sprzedają swoje stare 8 bitowce, to jak sprzedać część siebie. One maja coś w sobie to ne nasze dzisiajsze szajsy gdzie sie tylko gra w jakieś denne, głupie gry. Z drugiej strony fajnie że sprzedają czasami za grosze bo moge sobie je zbierać :).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem zrozumieć osób które sprzedają swoje stare 8 bitowce, to jak sprzedać część siebie.

1727253[/snapback]

Sam teraz żałuję, że sprzedałem moje kochane Atari 65 XE (są jeszcze emulatory ale to nie to samo).

 

Jeśli chodzi o 8-bitowe konsole to NES i cudna gierka Goal 3 rządzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na smietniku :P. Mowimy o komputerach a nie zabawkach! :roll:

Lol, ale atari to też moze byc konsola i też 8 bitowa, np Atari 2600 to była konsola do gier wideo produkowana od roku 1977. Była jedną z pierwszych konsol, które używały wymiennych modułów z grami tzw. kartridży, zamiast wbudowania na stałe jednej lub więcej gier. Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcz atarynkę (popielniczke :D ) dzieciaki wysmieli jak zapuściłem im Robbo albo Misje.

Starszy powiedzał co za pixeloza ale to nie to pokolenie.Pamiętam wgrywanie z kaseciaka i modły

aby zaskoczyło za pierwszym razem i szalało się do rana (nie było UPS i innych wynalazków) B)

A dzisiaj czasami w nocy pogrywam w stare gierki.

Dlatego TYLKO ATARI.

Commodore :26: Atari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszą mnie teksty że coś jest SUXX pisane przez osoby które często nie miały styczności (lub niewielką) z rzeczą o której piszą :D , a piszą tak często dlatego że miały wtedy konkurenyjną platformę.

 

To ja dodam parę słów od siebie B) jako że miałem długo C64 a znajomy miał Atari i robilismy porównania na żywo tych samych tytułów np Draconusa ....w praktyce wygląda to tak że Atari miało większą paletę barw ale w trybach graficznych które nadawały sie do użycia w grach miało mniej kolorów niz C64 oraz mniejszą rozdzielczość niż C64.

 

Pozwoliłem sobie poszukac w necie jakiegoś przykładu, poniżej screeny z Draconusa na obie platformy:

 

Wybrałem tę samą lokacje w Draconusie by było łatwiej ocenić

zwróćcie uwagę np na kolce tych "kaktusów" na dole planszy

- w wersji na Atari zabrakło rozdziałki by je dobrze odwzorować, ilość kolorów tez widać wyraźnie.

 

ATARI - kliknąć by powiększyć

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

C64 - kliknąć by powiększyć

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ZATOICHI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te czasy z Commodore to było kasety z gierkami ;) przed TV siedziałem dobami rodzice wyganiali bo chcieli oglądać coś. Aż łezka się w oku kręci. A commodore leży sprawy teraz w szafie ;) chyba zaraz go podłączę do Karty TV :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

animozje nie osłabły:-) - atari czy c64- pracowałem na obydwu + timex 128 -na kogo padło na tego bęc -comodore miał lepszą współprace z magnetofonem przez co został maszynką do gier dla ambitniejszych atari- nie wiem czy ktoś z elektroników pamięta jak łatwo było wyprowadzić na złącze joja sygnał i sterować we\wy 256 użądzeń! reasumując - ATARI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam parę słów od siebie B) jako że miałem długo C64 a znajomy miał Atari i robilismy porównania na żywo tych samych tytułów np Draconusa ....w praktyce wygląda to tak że Atari miało większą paletę barw ale w trybach graficznych które nadawały sie do użycia w grach miało mniej kolorów niz C64 oraz mniejszą rozdzielczość niż C64.

Co do grafy to nie ma wątpliwości ale jak było z dźwiękiem na C64? Na Atari bardzo mi się podobały odgłosy w Draconusie ale nie miałem okazji słyszeć odgłosów z tej gry na C64. Jest duża różnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atarynka miała lepszy układ dźwiękowy od C64. Układ POKEY pozwalał na generowanie 4 niezależnych dźwięków jednocześnie. Dodam jeszcze, że popularny pegasus (NES) oparty jest na procesorze małego Atari, czyli MOS 6502 1,77 MHz. Z tym, że pegasus zawiera dodatkowy układ graficzny taktowany zegarem 5,37 MHz (można powiedzieć akcelerator :D ).

Commodore C64 posiada procesor MOS kompatybilny z CPU Atari z tym, że nieco wolniej taktowany (niecały 1 MHz z tego co pamiętam).

To były piękne czasy. Mam jeszcze moją Atarynkę 65XE. Pamiętam te noce zarwane na graniu w Pitfall 2, Encounter, Behind, River Raid. Kawał życia przy Basicu. Piękne wspomienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

River Raid na Timex'ie to było to (co miesiąc nowy joystick ^^) potem zmiana na ZXSpectrum i ciąg dalszy (mam ciągle w szafie, nawet odpalałem to jakieś 5 lat temu po 12 latach leżakowania ^^ )

A dalej to już c64 i nowe Renegade...eh to były czasy.

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Atari 800XE wyposażone w 320kB ramu, QMEG OS, stereo puls stacja LDW Super 2000 (z systemem Toms Multi Drive. Do tego zielony monitor neptun B-) Wszystko działa sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w atari mimo pokey chyba nie było samplingu... zresztą C64 i jego możliwości audio przeszły do historii - nawet ten łysol z Kombi [pierwszego kombi - lider w okularkach] używał c64 do generowania muzyki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja też miałem kiedyś c64.

Pamiętam jak chciałem ustawić głowice w magnetofonie, matka mi zabroniła i mówiła: "Nowy komputer a ty już w nim chcesz śrubokrętem kręcić" :)

( Najmilej wspominam Amigę, ale to pewnie więcej niż 8 bitów. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zresztą C64 i jego możliwości audio przeszły do historii - nawet ten łysol z Kombi [pierwszego kombi - lider w okularkach] używał c64 do generowania muzyki ;)

Slawek mu bylo :P.

 

Z reszta nie tylko on, muzyke w nieco podobnym guscie tworzyl Welle Erdball, a ze wspolczesnych chociazby lamus Timbaland (pod postacia SIDstation).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZX Spectrum melduje się.

 

Ach, te gumowe klawisze... I to w zasadzie wszystko, co pamiętam z przygody z tym niezwykłym komputerem, jako że przestał być używany w moim domu, kiedy osiągnąłem wiek 3 lat. No, pamiętam jeszcze scenkę z jakiejś -zdaje się -gry. Czarno-biały obrazek jakiegoś parku.

 

Bardzo dobrze za to przypominam sobie tą oto podróbę Atari xyzw zwaną popularnie RAMBEM... Gierki miało to to całkiem grywalne (Pitfall, River Raid, Space Invaders), niestety; nadawało się jedynie do grania.

 

post-163607-1235181069_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...