Skocz do zawartości
Gość Amd_Powered

Na Polskim Rynku Pojawiaja Sie Kradzione Dfi!

Rekomendowane odpowiedzi

narazie spokojnie czekac, nic poza tym ...wiem, ze latwo mowic ale gdybym sam byl w takiej sytuacji to pewnie tez poniekad trzasl bym sie ze strachu

 

czoboki na biezaco nas informuje i mysle, ze milym gestem byloby, gdyby uprzedzil tu na forum jesli sledztwo weszloby w jakas bardziej "zaawansowana" faze ;) ( czyt. konfiskata plyt )

 

EDIT:

 

oto odpowiedz jaka dostalem dzisiaj od Allegro

 

Dziękuję za przesłaną wiadomość.

 

Niestety, w tej sytuacji nie jesteśmy w stanie bezpośrednio pomóc. Zgodnie z Regulaminem Allegro - serwis nie ponosi odpowiedzialności za wady prawne towaru oferowanego przez jego użytkowników ; jedyną drogą ukrócenia procederu jest zgłoszenie sprawy Policji, bądź Prokuraturze właściwej dla miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej, lub okradzionej firmy. Wszelkie  informacje na temat transakcji, i na temat sprzedającego zostały (i nadal będą)zarchwizowane, i na pisemny wniosek organów ścigania - zostaną im przekazane.

 

Miłego dnia.

czyli nie zrobia nic ;) ...no, przynajmniej narazie ;)

Edytowane przez ffx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przesłaną wiadomość.

 

Niestety, w tej sytuacji nie jesteśmy w stanie bezpośrednio pomóc. Zgodnie z Regulaminem Allegro - serwis nie ponosi odpowiedzialności za wady prawne towaru oferowanego przez jego użytkowników ; jedyną drogą ukrócenia procederu jest zgłoszenie sprawy Policji, bądź Prokuraturze właściwej dla miejsca zamieszkania osoby poszkodowanej, lub okradzionej firmy. Wszelkie  informacje na temat transakcji, i na temat sprzedającego zostały (i nadal będą)zarchwizowane, i na pisemny wniosek organów ścigania - zostaną im przekazane.

 

Miłego dnia.

To standardowa odpowiedź Allegro, wiem, bo takie odpowiedzi też dostawałem (niestety, trafiłem na parcha na Allegro)

 

Ale to wcale nie znaczy, że policja albo prokuratura nie współpracuje z Allegro w tej sprawie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy to sa bezczelne typy i probuja sprzedac ta KRADZIONĄ plyte dalej, wciskajac w dodatku kit ze posiada gwarancje miedzynarodowa!! Moderatorzy powinni zbanowac kolezke moim zdaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- zainteresowanych odsyłam do działu giełda xan już napisał co sązi o tym towarze. A osobiście uważam że ten koleś co to wystawił jest po prostu zwykłą gnidą i akurat jak jemu by mobo skonfiskowali to bym sie specjalnie nie przejął..

 

Płyta na gwarancji międzynarodowej i bez dzwięku. :mur: :mur:

Att gwarancja to chyba międzynarodowa z interpolu. Dając takie ogłoszenie ta osoba z forum staje sie zwykłym oszustem nie lepszym od osób które sprzedawały te płyty na allegro. Tylko że tamte osoby być może nie wiedziały do końca co robią a ta z forum chce kogoś oszukać z pełną premedytacją. Na miejscu moderacji walnąłbym mu pod nickiem status oszust :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie- zainteresowanych odsyłam do działu giełda xan już napisał co sązi o tym towarze. A osobiście uważam że ten koleś co to wystawił jest po prostu zwykłą gnidą i akurat jak jemu by mobo skonfiskowali to bym sie specjalnie nie przejął..

1450690[/snapback]

Ja jestem zdania, ze jego konto juz powinno byc usuniete z tego forum. Nie potrzeba nam tu oszustów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdania, ze jego konto juz powinno byc usuniete z tego forum. Nie potrzeba nam tu oszustów.

1450942[/snapback]

5) zabroniona jest oferta sprzedazy przedmiotow:

... # Towary kradzione lub wprowadzone do obrotu niezgodnie z obowiązującym prawem.

Ja nie wiem na co jeszcze czeka szanowna moderacja... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak dobrze kojarze prawo karne to w zasadzie decyzja o tym co sie stanie z plytami nalezec bedzie do DFI, z tego wzlgedu ze jak wiadomo plyty szly do (zniszczenia?) wiec DFI nie odniosle rzeczywistych strat. Wiec DFI moglaby zostawic uzytkownikom/undetakowi plyty pod warunkiem ich specjalnego oznaczenia jako niesprawne/bez gwarancji.

 

Jedynym dla mnie wyjasnieniem w tej sprawie dzialan DFI jest po prostu uczciwa walka ze zlodziejem oraz nie pozwolenie zeby plyty trafily do publicznego obiegu jako sprawne.

 

Dziwi mnie postepowanie undera, (chyba ze nie informuje nas), gdyz prawda wyjdzie na jaw i byc moze skonczy sie to dla niego gorzej niz powinno. Radilbym udac sie na policje samemu i wyjasniac sytuacje. Postawi Cie to w lepszych swietle, chociaz biorac pod uwage dzialania to under pewnie juz jest po "wywiadzie" w prokuraturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jak dobrze kojarze prawo karne to w zasadzie decyzja o tym co sie stanie z plytami nalezec bedzie do DFI, z tego wzlgedu ze jak wiadomo plyty szly do (zniszczenia?) wiec DFI nie odniosle rzeczywistych strat. Wiec DFI moglaby zostawic uzytkownikom/undetakowi plyty pod warunkiem ich specjalnego oznaczenia jako niesprawne/bez gwarancji.

 

Jedynym dla mnie wyjasnieniem w tej sprawie dzialan DFI jest po prostu uczciwa walka ze zlodziejem oraz nie pozwolenie zeby plyty trafily do publicznego obiegu jako sprawne.

...

No wlasnie, DFI jako firma nie moze (nie powinna) sobie pozwolic na to, zeby wadliwe plyty byly obecne w obiegu na rynku. Niewazne, ze szly do zniszczenia i wydaje sie, ze DFI nie byly by stratna. Tak samo z prockami, ktore nie przechodza testow - firma je niszczy, a nie przekazuje dalej, bo stracila by renome -> pieniadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

a ja bym chetnie taka wziol;) 450zl a 700-800 to spora roznica za zintegrowany dzwiek;) a gware dfi mam gdzies bo 1 i tak mi juz nie uznali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym chetnie taka wziol;) 450zl a 700-800 to spora roznica za zintegrowany dzwiek;) a gware dfi mam gdzies bo 1 i tak mi juz nie uznali...

1455232[/snapback]

Qrwa, przecież wiadomo, że to kradziony towar!! To jest paserstwo!! I jak w tym kraju ma być lepiej jak byle koleś kombinuje jak wyhooyać bliźniego??!!

 

Sqrwysyństwo do kwadratu i nie [ciach!]lcie mi tu że nie macie kasy/biedny uczeń/student/pod górkę do szkoły albo inne dyrdymały. Zło jest złem i tyle ...

 

Bez odbioru i szacunku

 

http://www.ntt.pl/news.php?news_id=112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

prawo ma mnie gdzies to ja je tez... innaczej bym nie czekal roku na hajs z allegro, nie zaginela by mi przesylka po drodze itp itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawo ma mnie gdzies to ja je tez... innaczej bym nie czekal roku na hajs z allegro, nie zaginela by mi przesylka po drodze itp itd...

1456061[/snapback]

 

No wiesz - bez obrazy ale przez takie podeście jest tak ch--wo w tym kraju, a kradzież, paserka to dla wielu po prostu dobra okazja ...

Ale zapewniam Cię że poczujesz ten smaczek goryczy- jak kiedyś okaże się że to Tobie ktoś coś ukradł ...

 

Popieram AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o plyty glowne to mialem przypadek na allegro... sprzedalem mobo asusa dwuprocesorowa, minelo pol miesiaca i koles zaczal wydzwaniac ze plyta przestala dzialac (sprzedalem ja za 450zl jakos) no wiec powiedzialem mu zeby ja odeslal i ja sprawdze, bo to jest niemozliwe chyba ze sam uszkodzil (w sumie niepotrzebnie tak powiedzialem, a gwarancji na towar nie dawalem, tylko wylacznie ze dziala). Przyszla plyta i faktycznie nie dzialala, ale z drugiej strony laminatu znalazlem ciekawe naklejki sklepowe, gwarancja itd. zadzwonilem do sklepu i sie okazalo ze one pochodza z jakiegos tam miasta blisko dosyc niego, na zakonczenie dodam ze ja ta plyte mialem od ASUSA z USA takze... straszyl mnie to go opier$% i pojechalem na policje by jako pierwszy zglosic sprawe ze taka zaistniala zeby on nie mogl mi nic wytoczyc, odeslalem i sie juz przestal odzywac.

 

Mam nadzieje ze nie przeszkadza nikomu ten off-topicowy post jednak chcialem napisac jakie to rzeczy wyrabiaja ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

No wiesz - bez obrazy ale przez takie podeście jest tak ch--wo w tym kraju, a kradzież, paserka to dla wielu po prostu dobra okazja ...

Ale zapewniam Cię że poczujesz ten smaczek goryczy- jak kiedyś okaże się że to Tobie ktoś coś ukradł ...

 

Popieram AndyN

1478722[/snapback]

oj...;) juz za duzo razy mnie okradli!! i wszystke przypadki byly na allegro... a policja i allegro jak nic nie zrobily tak dalej ku.pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj...;) juz za duzo razy mnie okradli!! i wszystke przypadki byly na allegro... a policja i allegro jak nic nie zrobily tak dalej ku.pa

1479810[/snapback]

A co , mają zamknąć allegro??

Jak policja złapie jedną gnidę to dwie nowe się znajdą...

Prawo jest prawem i powinno byc "zero tolerancji dla zła" ....

Jak się kilka razy naciąłeś to tam nie kupuj, ja na 20 transakcji nie miałem żadnych problemów i całe to lamentowanie ,również w telewizji, mnie irytuje.

Co można myśleć jak się kupuje sprzęt za 1/2 ceny sklepowej ???Promocja specjalnie dla mnie ???Wg mnie ludzie kupują taki towar ze świadomością, że może mieć "wady prawne" i tyle.

Dziękuję. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat .

 

Szykuje sie do przesiadki na DFI i znalazlem taka aukcje na allegro http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=85183146

 

Niby numer seryjny tej plyty nie pojawil sie na stronie NTT , jednak mam jakies dziwne przeczucie , ze to kolejna z kradzionych plyt (ALC880)

 

Co o tym myslicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosc podal nr , bo nie ma go na stronie NTT , czyli teoretycznie plyta jest ok . Ale mi podpada to , ze kupil za granica no i ALC880 .

 

Na NTT jedna z kradzionych DFi ma nr xxxx01 a jego ma xxxx03 , wiec albo przykleil w to miejsce nowy sticker , albo NTT nie mialo spisu wszystkich skradzionych DFI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SimooN

Niby numer seryjny tej plyty nie pojawil sie na stronie NTT , jednak mam jakies dziwne przeczucie , ze to kolejna z kradzionych plyt (ALC880)

Nie znasz numeru seryjnego płyty (na fotce jest tylko zamazany numer z opakowania - to nie to samo).

 

mnie dziwi podawanie nr seryjnego mobo.... po co?

No coż ... przesadził ;) moż wiedział że towar jest ciepły i chciał się "zabezpieczyć"?? jak klient dowie się co to za płyta sprzedawca będzie twierdził że to kupujący podmienił (numer seryjny płyty może być inny niż na kartonie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz numeru seryjnego płyty (na fotce jest tylko zamazany numer z opakowania - to nie to samo).

Wiesz dopiero jak przeczytalem twoj tekst to spojzalem na fotki . Nawet nie wiedzialem , ze jest tam fotka kartonu z nr seryjnym .

Zacytowales kawalek , w ktorym rozważalem , ze koles nakleil na plycie glownej nowego stickera bo z tego co pamietam to na mojej poprzedniej Ultra-D nr seryjny byl wlasnie biala naklejka , wiec nie ma problemu z naklejeniem wlasnego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat

Czemu tak bardzo Ciebie interesuje źródło pochodzenia mobo? Jak dostaniesz mobo to dla świętego spokoju pozrywasz wszystkie naklejki i tyle - gwarancji i tak nie masz.

Cena ekstra, jeśli mobo jest w 100% sprawna to tylko brać!

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry zę to powiem ale właśnie przez takie podejście złodziejstwo kwitnie...

co ze na giełdzie można kupić tanie części samochodowe np felgi? w końcu okzja to co mnie to obchodzi...

Zaczynasz sie wqrwaić dopiero jak to części twojej skradzionej fury tam ląduja...

Z tkaim podejściem to co za problem- dajcie jeszcze ogłoszenie na kupie- kupie tanie mobo ma być tanie mozecie nawet je Zaj***ć sąsiadowi bo mnie to zwisa ma być sprawne i tanie... :mur:

 

@Heat

Czemu tak bardzo Ciebie interesuje źródło pochodzenia mobo? Jak dostaniesz mobo to dla świętego spokoju pozrywasz wszystkie naklejki i tyle - gwarancji i tak nie masz.

Cena ekstra, jeśli mobo jest w 100% sprawna to tylko brać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat

Czemu tak bardzo Ciebie interesuje źródło pochodzenia mobo? Jak dostaniesz mobo to dla świętego spokoju pozrywasz wszystkie naklejki i tyle - gwarancji i tak nie masz.

Cena ekstra, jeśli mobo jest w 100% sprawna to tylko brać!

Gdyby mnie nie interesowalo to czy plyta jest kradziona to chyba bym nie pisal postow w tym temacie ? :huh: :mur:

 

Cena jest ekstra pod warunkiem , ze plyta nie jest kradziona . Poza tym juz i tak sie rozmyslilem . Stwierdzilem ze kupowanie DFI bez gwarancji nie jest najlepszym pomyslem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...