Skocz do zawartości
weronica

Skradziony Telefon

Rekomendowane odpowiedzi

w sumie co do zmiany imei to nie taka prosta sprawa

w komach typu nokia 3310 imei sie zmienial wraz ze zmaiana softu

a w nowszych teleofnach zeby zminic imei trza cos sprzetowo pogrzebac, przelutowac jakis ukladzik

wiec malo kto by sie w to bawil

 

no chyba ze sa jakies nowe metody o ktorych nie slyszalem (przestalem sie interesowac komorkami jakis czas temu:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast doszukiwać się jakichś trudności w zmianie IMEI, zacznijmy od tego że rozwiązanie jest znacznie prostsze- jest to NIELEGALNE, więc mało osób się tego podejmuje, bo po co być karanym za jadną słuchawkę. Jak już pisałem wcześniej- bez znajomego serwisanta, to idąc do komisu/serwisu z taką sprawą można sobie jeszcze problemów narobić.

Handel takimi telefonami odbywa się poza pośrednictem komisów, więc szukanie w nich na niewiele może się zdać.

 

Co do namierzania po IMEI- wiem tylko, że sieć jest w stanie sprawdzić w obrębie którego nadajnika znajduje się telefon. A to w żaden sposób pomocne nie będzie, bo mają one często b. duży zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handel takimi telefonami odbywa się poza pośrednictem komisów, więc szukanie w nich na niewiele może się zdać.

kiedys kolega znalazl w komisie. zadzwonil po wladze i zgarneli pracownika komisu. po jakims czase odzyskal tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie co do zmiany imei to nie taka prosta sprawa

w komach typu nokia 3310 imei sie zmienial wraz ze zmaiana softu

a w nowszych teleofnach zeby zminic imei trza cos sprzetowo pogrzebac, przelutowac jakis ukladzik

wiec malo kto by sie w to bawil

 

no chyba ze sa jakies nowe metody o ktorych nie slyszalem (przestalem sie interesowac komorkami jakis czas temu:))

zmiana imei w siemensie serii x65 bądź c75 trwa kilka minut( miałem c65 kupionego w plusie, od nowości u mnie, to się czasami bawiłem numerem imei, np. tefonRegaciarza :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pie..... taki kraj, 5 min szedłem na parking i po drodze pozbyłem się mojego ZEN-a, normalnie na ulicę tutaj nie da się bezpiecznie wyjść przez paru idiotów co im się nigdy pracować nie chciało tylko na łatwiznę poszli. Szkoda słów...

 

Na policję nawet nie idę bo szkoda dodatkowo sobie nerwy psuć....

 

Teraz jak jestem w polsce, chyba będe nosił przy sobie tylko jakiś cegłofon, może z tym będzie dało się wyjsc na ulicę i wrócić do domu.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem tacy ludzie mówią, że policja g... robi.

 

Gratuluje podejścia :|

Bo g... robi !! Jak w tamtym roku poszedłem z kolegą któremu skradziono telefon, usłyszeliśmy że czy napisze protokół czy też nie i tak telefon nie do odnalezienia bo takimi sprawami się nie zajmują z powodu ważniejszych powodów (np. czepianie się mnie gdy wyjeżdżam z domu że przejeżdżam na podwójnej ciągłej, gdy innego wyjazdu z posesji nie mam, sprawe w sądzie wygrałem, a na drodze dalej jest krecha), po czym zasugerował nam opuszczenie pokoju wykręcając się.

Gdybym się przeszedł dzisiaj zapewne usłyszałbym to samo...

 

Może to odosobniony przypadek lubińskiej policji ale, jak dla mnie panowie w niebieskich wdziankach to organ żerujący niemal na ludziach, który gdy wypadało by ruszyć d... wypiera się ważniejszą robotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najwidoczej miałeś pecha, ja tydzien temu zgłaszałem kradzież telefonu i policjanci byli całkiem spoko.

 

Jak tak odnosisz sie do policji to proponuje Ci też niczego nie zgłaszać jak Ci okradną chate, bo po co jak i tak mają ważniejsze sprawy...

 

PS. mój fon juz zablokowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najwidoczej miałeś pecha, ja tydzien temu zgłaszałem kradzież telefonu i policjanci byli całkiem spoko.

 

Jak tak odnosisz sie do policji to proponuje Ci też niczego nie zgłaszać jak Ci okradną chate, bo po co jak i tak mają ważniejsze sprawy...

 

PS. mój fon juz zablokowany...

Heh może i mam pecha do policji w Lubinie ale z tego co wiem to każdego załatwiają podobnie :angry:

 

Z tego co się dzisiaj dowiedziałem to w miejscu gdzie wyrwał mi kolo zena urzęduję jakas stałą paczka z Technikum obok a jak znam życie to jutro ten <cenzura> będzie latał z moim Zenkiem, jutro wyśle tam kogoś z pracy żeby posiedział i popatrzył co nieco czy nie ma tam żadnego kolesia z ZEN-em Visionem (co by tu nie mówić to jest to dość znaczna rzecz i niewiele ludzi to kupuje w jednym mieście). Jak znajde tego <cenzura> to za siebie nie ręcze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mnie ktoś poinformować czy jest jakaś możliwość zmiany osoby na która jest zarejestrowany tel? Ukradziono mi komórkę, zgłosiłem na policje, i chciałem zablokować IMEI, ale do tego muszę telefon zarejestrować w Orange. Niestety telefonik był kupiony na abonament i kupiłem go na allegro od jednego typa.

 

Czy teraz możliwe jest "przepisanie" telefonu na mnie żebym mogł go zablokować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie rozumiem... co wy macie komórki, mp3, inne śmieci wywieszone na wierzchu że widać? ja mimo że mam śmieciowatego cx75 to trzymam go w kieszeni za/pod portfelem (99% czasu pustym ;p ), więc nie widać... jeśli rozmawiam przez fona na ulicy to w ostateczności...

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrisJR - jesteś z Lubina ??? , w którym to dokładnie miejscu było ??? mnie raz próbowali okroić z telefonu w Lubinie na tzw zegarek, ale tak wykręciłem kolesiowi rękę że mało mu jej nie złamałem i szybko zrezygnowali i uciekli. btw pewnie telefon jest już w jakimś skupie , albo ktoś z nim biega. co to za model dokładnie i jak go straciłeś ???

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie czaje was ... ; > Wy te telefony oddajecie im czy co ? Ja jakos z telefonem sie nie kryje i rozmawiam kiedy potrzeba z mp3 tez sie nie chowam i jakos problemow nie mialem nigdy : >

slige - ja się tylko pytałem jak KrisJR stracił telefon , ja nie straciłem mimo iż próbowali ale w porę się zorientowałem i im się nie udało, najlepsze jest to że ktoś mnie wystawił bo w tym samym czasie zaczął mi dzwonić telefon i oczywiście ktoś dzwonił z numeru zastrzeżonego <_<

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slige - ja się tylko pytałem jak KrisJR stracił telefon , ja nie straciłem mimo iż próbowali ale w porę się zorientowałem i im się nie udało, najlepsze jest to że ktoś mnie wystawił bo w tym samym czasie zaczął mi dzwonić telefon i oczywiście ktoś dzwonił z numeru zastrzeżonego <_<

Właśnie słyszałem, że tak robią... Biorą Twój numer, śledzą Cię i odpowiednim momencie dzwonią do Ciebie... Ty normalnie odbierasz telefon, a ktoś od tyłu biegnąć Ci go wyrywa;/ Tylko swoją drogą jestem ciekaw, bo mimo, że ktoś dzwonił z zastrzeżonego to policja jest w stanie bez problemu ściągnąć jego numer... Tylko, czy w takiej sytuacji byliby chętnie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No koledze telefon odnalazł sie po roku... Policja spisywała jakiegoś gościa i sprawdzili przy okazji IMEI, a że był w bazie jako kradziony szczęśliwie trafił w ręce prawowitego właściciela :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

No koledze telefon odnalazł sie po roku... Policja spisywała jakiegoś gościa i sprawdzili przy okazji IMEI, a że był w bazie jako kradziony szczęśliwie trafił w ręce prawowitego właściciela :) .

Ja dziękuję bardzo za wyeksplatowany przez rok telefon <_< Ciekawe na co się nadaje przy szybko spadających cenach telefonów, nie podejrzewam tez tego złodzieja o dbanie o tel...

 

Właśnie miałem to napisać że IMEI warto zgłaszać bo nie wszyscy zmieniają i są sytuacje jak ta opisana przez medyka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokada IMEI to bardzo dobra sprawa, szczególnie w nowych telefonach (np. Nokia N czy E-series czy inne nowe). Tam zmiana IMEI jest naprawdę sporą trudnością i nawet przy drogich telefonach się często nie opłaca.

Swoją drogą jak wszystkie firmy tak zabezpieczą modele przed zmianą IMEI to się w końcu nie będzie opłacało kraść... no chyba, że wymyślą sposób na tania zmianę IMEI. Jak wiadomo potrzeba matką wynalazku:]

A tak na marginesie. Opiszcie jak ukradli wam telefony (chodzi o metody). Będzie wiadomo czego się wystrzegać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skradziono telefon? Trzy lata temu, samo południe, droga z metro Centralny na dworzec, trzech kolesiów, strzykawka do uda, "dawaj telefon i kasę," nijak [ciach!]ć. Byli o tyle kulturalni, że oddali SIMkartę i spytali czy na bilet nie potrzebuję. Jako, że miałem miesięczny powiedziałem, że na fajki by się przydało. Zostawili mi 5,60 na L&M.

 

Nigdy więcej nie szedłem ulicą ze spuszczoną głową, powoli i powłócząc nogami (chyba, że w rodzinnej mieścinie), zawsze szybko i rześko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak skradziono telefon? Trzy lata temu, samo południe, droga z metro Centralny na dworzec, trzech kolesiów, strzykawka do uda, "dawaj telefon i kasę," nijak [ciach!]ć. Byli o tyle kulturalni, że oddali SIMkartę i spytali czy na bilet nie potrzebuję. Jako, że miałem miesięczny powiedziałem, że na fajki by się przydało. Zostawili mi 5,60 na L&M.

 

Nigdy więcej nie szedłem ulicą ze spuszczoną głową, powoli i powłócząc nogami (chyba, że w rodzinnej mieścinie), zawsze szybko i rześko.

O której takie rzeczy? I ofc wawa? Jakoś ja nigdy nie spotkałem się z czymś takim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...