Skocz do zawartości
weronica

Skradziony Telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś skradziono mi telefon. GRRRRR nie moge sie opanowac. Zadzwonilam na swoj nr i okazalo sie ze ten ch*j rozmawia sobie na moj koszt. Natychmiast zablokowalam rozmowy wychodzace i przychodzace, ale jednoczesnie poprosilam miła panią z Infolinii Idei by podała mi ostatni nr na ktory ten s[ciach!]iel dzwonił. Co się okazalo? ze kobieta mi go nie poda bo istnieje cos takiego jak ochrona danych osobowych. Musze albo zglosic sie na policje albo czekac do 26.05 az przysla mi rachunek szczegolowy. To jest jakis absurd!!! po 26 to juz raczej goscia nie dorwe, a tak jeszcze mozna by cos zrobic :( Weźcie mi coś poradzcie, blokować telefon przez IMEI ?? Prosze o podanie adresu stronki gdzie moglabym zarejestrowac IMEI mojego telefonu. Przynajmniej dobiore sie chamowi do [gluteus maximus]!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko maly ot dorzuce.... ;]

 

jak wy to cholera robicie....kolejna osoba, ktorej skradziono komorke.....

sam komorke posiadam chyba 7 rok i mimo prob...nie skradziono mi telefonu.... :/

w tym czasie sam znalazlem 2 ;]

ehhh

 

a co robic....

IDZ NA POLICJE

 

ale naprawde nie rozumiem, ajk moze nie chciec podac ci numerow rozmow z TWOJEGO numeru.... :/

pffff

 

nie ma telefonu do siedziby idei??

moglabys zadzwonic i OPIER*** ich...

albo zadzwon na infolinie jeszcze raz i moze inny konsultant bedzie bardziej rozgarniety??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

sledztwo na policji w sprawie telefonu mojej matki umorzono po tygodniu mimo iż byl adres zamieszkania osoby ktora go ukradła :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: HWDP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsluga klienta w IDEI jest beznadziejna:/ Chyba, ze trafisz na normalnego konsultanta, co w tej sieci jest niestety wyjątkiem:/

 

Ps.

W jaki sposob go skradziono??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze sie nie zostawia, ale nie zawsze sie pamieta o telefonie...

 

teraz juz nie ma co biadolic, zastanawiam sie tylko jak s[ciach!]lić złodziejowi "zabawe"

1441144[/snapback]

 

AHHH te kobiety :mur: :mur: :mur:

CHWDP: chce wstapic do policji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idz na policje, zglos kradziez telefonu (ale bedziesz musiala posiadac jakis dowod zakupu lub gwarancje cokolwiek, na czym jest IMEI), potem do operatora i zablokuj IMEI

i tylko tyle jestes w stanie zrobic, a jak sie zlodziej postara to i tak to IMEI zmieni

jaki to byl telefon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"WERONICA" = > ja wiem, że to jest straszne, i wiem jak sie czujesz, bo mnie też zwineli na dysce, takze chciałem wszystkich i wiesz....grrrrrrrrrrrrr byłem strasznie zły, i wogole, maskara, ale co tu zorbic, są ludzie i ludziska, dlatego WIKI nic sie nie martw, :) bedzie dobrze, 3mam za toba :)) ja aiwme ze to powoduje ......^^^^ ale co zrobic !!!!!!! 3maj sie ciepło i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

z ciekawosci....

soker...opowiedz jak to bylo... ;]

bo zaintrygowales mnie ;]

Sytuacja nie jest taka wesoła no ale...

 

Gdy moja matka była w szpitalu miala ze sobą telefon + 250zł w portfelu. Wszystko to trzymała w torebce i bylo ok, dzien przed operacja zaczeli ja szpikowac lekami które ja totalnie wybijały z rytmu a pare godzin przed operacja miala dac torebke z zawartoscia do zaprzyjaźnionych pielęgniarek. Lecz zapomniala o tym. W sali (2 osobowej) mieszkala z nia babka (cyganka) która przyszła na poważna operacje a w dniu kradzieży wypisała się i stwierdzila ze z tym da się zyć (nowotwór).

 

Policja przyszła i 30min męczyła matke która byla w bardzo złym stanie po operacji i dopiero po tych 30minutach zadzwonili do mnie laskawie spytac o IMEI i model telefonu oraz cene.

 

btw. jest ciekawostka

 

Za nokie 3510i dostał bym bez pierdnięcia ok 240zł poniewaz byla w idealnym stanie zaś pan policjant spojrzal przy mnie na allegro i wynalazł aukcje (licytacje) na ktorej cena zatrzymala sie przy 120zl... :lol:

 

za cholere nie dało sie z nimi dogadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaś pan policjant spojrzal przy mnie na allegro i wynalazł aukcje (licytacje) na ktorej cena zatrzymala sie przy 120zl... icon_lol.gif

:lol: hahahah .... n/c :lol:

Nie mniej sprawy nie smieszne...

Co do kradzieży koma, jakiś czas temu z kilkoma kuplami wybralismy sie po budzie do lasqu, oni na faje, ja pogadac, bom niepalący ;] Za chwile podjeżdza typ z pifem w ręce ... "TELEFONY" :lol: "co telefony?" :lol: "TELEFONY MOWIE" :lol: "NO CO TELEFONY K***?" :lol: Zaczęła sie rozmowa z panem bez dwoch przednich jedynek :lol:

Na początku smiechowo,do momentu zdania... "działam z polecania, na parkingu moja wiara" W tym momencie WTF :blink: ? Jeden lol, bezproblemu bysmy natlukali ;] ale sytuacja sie skomplikowała... Jeszcze kilka razy pokazywał na dziurę w ziemi i wypowiadał zdanie, a wlasciwie wyraz ;] - TELEFONy :lol: Dzifny typ, postanowilismy olać sprawe i ruszyc w dluga ;> kolo nie dał za wygraną i chwycił kumpla za łape :| Zaczęła sie szarpanina, kumpel uwolniony, spadamy ;] Jego ostatnie słowa, to to że nas jeszcze dorwie ;> jak sie okazało wiara z budy nasłała go, na jednego z naszych kumpli... a za co? uj wie ;] A juz nie raz probowano mnie skroić, jakos sie to udawało wszsystko, najlepsze są akcje typu, "daj wyslac eske" ;] A tak wogole to rowiez CHWDP za ich wywiązywanie się z obowiązków...

Tak teraz patrze to mały OT, ale jakoś przebolejecie ;]

Edytowane przez emilooos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co robic....

IDZ NA POLICJE

hahahah lol, kabaret... :lol: bruce na pewno szanowni panowie policjanci zrobią wszystko by odzyskać zjumany telefon! LMAO, nawet jak będą mieli typa który to zawinął to wątpię ze odzyskał bys telexa... no chyba ze masz jakieś specjalne względy ( hahah nie wnikam w twoje kontakty z psami ^_^' ). :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

dzwonilem dzis jeszcze na komende z prośba o odzyskanie pudełka i ładowarki, niestety

nie udalo się :D ładowarka jest jeszcze w prokuraturze a pudełko razem z numerem IMEI spalili bądź zniszczyli, poniewaz jak on to ładnie ujął "nie bedzie ci juz potrzebne" :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policja wprost "kocha" zgloszenia o kradziezy telefonu ... odzyskac fona sie praktycznie nie da wiec skutecznosc 0 a zgloszenie trzeba odnotowac i skutecznosc calej policji spada o x% ... powodzenia przy zglaszaniu na palach ...

ps. wspolczucia ... mojemu kuzynowi tez niedawno skradziono fona ...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zaden operator nie poda numerow z billingu - jest to zlamanie jakiegos tam prawa, dostaniesz billing to bedziesz miala numery

2. oczywiscie mozesz (i powinnas) to zglosic na policje ale oni nic nie beda robic zeby tel znalezc (chyba ze przypadkiem wpadnie im w rece), tak bylo jak mi tablice rejestracyjne ukradli - gdy zglaszalem to gosciu od razu powiedzial ze nie beda ich szukac...

3. imei da sie zablokowac ale to raczej nie ma sensu - kazdy koles ktory pracuje w serwisie i dorabia na boku zdejmowaniem simlokow, zmiana softu, itp. jest w stanie w przeciagu 5 min zmienic imei na dowolny...

 

szczerze wspolczuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem kiedyś w plusie i tam konsultant nie ma możliwości zobaczenia gdzie ostatnio ktoś dzwonił przed zakończeniem cyklu bilingowego. Podejrzewam że u innych operatorów jest tak samo. O ile mi wiadomo możliwośc techniczna istnieje ale po prostu konsultanci jej nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem kiedyś w plusie i tam konsultant nie ma możliwości zobaczenia gdzie ostatnio ktoś dzwonił przed zakończeniem cyklu bilingowego. Podejrzewam że u innych operatorów jest tak samo. O ile mi wiadomo możliwośc techniczna istnieje ale po prostu konsultanci jej nie mają.

1443281[/snapback]

dokladnie tak samo jest w idei - nie maja wgladu, maja wglad jedynie do prepaidow ale pewnie tez nie moga podac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat.

Ukradziono mi wczoraj telefon i mam pytanie czy blokować imei czy nie? Na policji wszystko zrobiłem dostałem zasiwiadczenie itp. Wie ktoś może jakie są szanse żeby go odzyskać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem na basenie i zostawilem telefon w szafce w spodniach, spodnie nie były jakoś super schowane. W szatni sa takie hamskie szafki ze z odrobina siły mozna to otworzyć, moja nie była otwarta ale telefonu w nie je tez nie było, kluczyk miałem cały czas przy sobie.

 

Policjant na komendzie powiedział mi że dość dużo telefonów sie znajduje ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jednego. Czemu miałbyś nie zablokować? Może trafiłeś na złodzieja idiotę, który nie będzie wiedział co z tym zrobić, a nie ma "zaprzyjaźnionego" serwisanta który się podejmie zmiany IMEI. Więc nie widzę powodu, abyś miał mu dawać prezent w postaci telefonu ZDATNEGO do używania.

Bo na odnalezienie to już bym nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego znajomego naprzykład znaleźli telefon, policja przeszukiwała jakis ludzi i znalazła jego fona, dlatego że nie był zablokowany imei. Koleś sobie z niego korzystał ,myśląc że kupił od kogoś w "okazji". Ale raczej io tak i tak go zablokuje.

 

Mam jeszcze jedno pytanie: czy jest możliwosc odblokowania telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest możliwość. Kiedyś mojej siostrze ukradli nokie 3510i, ale złodziej się przestraszył i oddał. Po 1 piśmie do plusa odblokowali.

 

Mi zwinęli SE D750i w kwietniu, akurat jak ten telefon był wart całkiem sporą kasę. Telefon kupiony za granicą, więc jak zablokuję IMEI u operatora to i tak w Polsce będzie działać. Siedziałem 2 godziny na komendzie, a policjant najczęściej zadawał pytanie "po co Ci w ogóle telefon", bo jego syn nie ma. W międzyczasie zniknął z pokoju na 20 minut, a jak wrócił szukał 10 minut czegoś w telefonie. Napisał cały protokół, po czym go niechcący skasował. Współczuję każdemu, kto musi załatwiać takie sprawy na policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jęsli chodzi o policjie to szło im bardzo sprawnie przez 30min uporali sie ze wszystkimi papierami. Pochodze jeszcze po komisach i moze go znajde bo to raczej jakies mlony go zwineły bo w tej samej kieszeni były orginalne sluchawki których nie wzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o jakimś namierzaniu poprzez email - operator może Ci to zrobić, może się myle ? Ale mówie, że coś takiego o uszy mi się obiło

 

Swoją droga - macie drogie telefony, ubezpieczcie je. Tym bardziej, jak wiecie, że chodzicie w niebezpieczne okolice bądź w publiczne miejsca, typu basen etc...

A btw - ja też znam pare osób, którym policja odzyskała telefony ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...