Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

uff, wreszcie ktos zwrocil uwage ze topic skutkiem pisaniny o niczym przestał być advocacy dla tej mobo. Szczerze piszac kupilem te plytkę za namowa kumpla, wielkiego fana DFI i pod karte AGP. Biegalo mi o stabilna płyte- jak skala... I dziala slicznie, juz prawie miesiac:) Zero problemow, nawet nieszczesne chlodzenie chipsetu przestalo dawac po uszach, choc aby bylo smieszniej... Zalman czeka, ale poczeka do czasu nowej budy

 

W OC jak na razie bawic sie nie zamierzam, niemniej milo jest miec swiadomosc, ze takowa mozliwosc istnieje...

 

Jedyny minus to skandalicznie mała instrukcja do tej płyty. No sorki, ale do starenkiej MSI KT133 mialem ksiazeczka ca. 80 str, min krok po kroku wytlumaczone co do czego w biosie. Za nowosciami jesli nie musze nie ganiam, wiec z ciekawosci zabralem sie za lekture i zonk...malo, cholerka... Wspomniana MSI miala opisane poszczegolne gniazda, ktory pin do czego etc, a tu lipa, edytorska takze. Nie wiem, gdzies w sieci istnieje jakis obszerniejszy pdf? wyposazenie dodatkowe okazuje sie ze malawo... Znajomy w USA kupuja DFI na NF2 zostal doslownie obwieszony gadzetami, wiec doradzajac mi jej zakup byl pewien ze przyrostek ULTRA oznacza min. gadzetomanie;) Kubka do kawy sie niespodziewalem ale zdaje sie ze wspomniane bylo cos na ksztalt nosidelka do budy(?) gdzies winienem miec fotki

 

A, na opakowaniu jest ze plyta jest UV, znaczy swieci w ultrafiloecie. Niestety, katody Akasy ktore posiadam, pieknie wydobywaja kolorki w wetylatorkow etc. natomiast MOBO...szkoda gadac. Niby szczegol, ale...

 

*EDIT* sprawdzilem zupelnie niechcacy przyczyne ucichniecia chlodzenia mostka...on sobie radosnie stal:] Mam solidny nawiew z z 5 wentyli, plus nadmuch z Ati Silencera...no ale...rany...pracowalo toto stabilnie :unsure: Hm, ktory temperaturka podwana przez SpeedFana jest ta mostka?

Edytowane przez garrett76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_:

Coś mi się wydaje że podałeś źle zegar pamięci bo przy dzielniku 166 powinny mieć coś koło 240 MHz jak się nie myle. Co do wyników z Everesta to nie powiem ci czy masz CMD na 1T czy 2T. Sciągnij sobie i odpal wspaniały programik A64Tweaker i będziesz wiedział. Pozatym jak startuje BIOS to podaje aktualne wartości kilku najważniejszych timingów w tym CMD.

 

 

garrett76:

Przyrostek ULTRA nie oznacza w produktach DFI "gadżetomani" tylko rodzaj chipset'u w tym przypadku nForce3 ULTRA. Co do instrukcji to faktycznie nie jest zbyt obszerna. Ale dla znających temat więcej nie trzeba. :wink: Sprawa wiatraka już była poruszana i niestety potrafi się bardzo szybko zniszczyć chyba że się go troche spowolni a dźwięki jakie z siebie wydaje nie będe komentował. :angry:

Musze przyznać że mi też pare razy się zatrzymał czy też wogule nie wystartował z systemem ale nie powodowało to niestabilności nawet przy lekkim OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_:

Coś mi się wydaje że podałeś źle zegar pamięci bo przy dzielniku 166 powinny mieć coś koło 240 MHz jak się nie myle. Co do wyników z Everesta to nie powiem ci czy masz CMD na 1T czy 2T. Sciągnij sobie i odpal wspaniały programik A64Tweaker i będziesz wiedział. Pozatym jak startuje BIOS to podaje aktualne wartości kilku najważniejszych timingów w tym CMD.

1582168[/snapback]

Chciałem trochę podstępem, ale nie wyszło ;)

 

Wiesz, wszystkie programy pokazują, że mam T1 bios też - ale chciałem się Was zapytać - bo się znacie ;)

 

Chodzi mi o to, że wszyscy w tym wątku mówią, że z tym DFI ŻADNE pamięci nie chodza na T1, a mi jak widać chodzą - KIingmax Hardcore na Hynix D5

 

 

Co do częstotliwości - zobacz sobei tutaj: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177-3 i przelicz wg tabeli - wyjdzie Ci dokładnie 229 MHz :)

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups sorki faktycznie mój błąd nie policzyłem dobrze :?

No widze że masz takie same pamiątki jak ja. Jak narazie nie miałem z nimi żadnego problemu z CMD 1T chyba że na startowym biosie 6/02.

 

Co do wyposażenia to faktycznie jak na DFI jest troche ubogie, tylko okrągłe kabelki do IDE i FDD do tego dwa kabeli do S-ATA. Reszta to standardzik. Ale jak dlamnie wystarczy.

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups sorki faktycznie mój błąd nie policzyłem dobrze  :?

No widze że masz takie same pamiątki jak ja. Jak narazie nie miałem z nimi żadnego problemu z CMD 1T chyba że na startowym biosie 6/02.

 

Co do wyposażenia to faktycznie jak na DFI jest troche ubogie, tylko okrągłe kabelki do IDE i FDD do tego dwa kabeli do S-ATA. Reszta to standardzik. Ale jak dlamnie wystarczy.

1582215[/snapback]

 

To powiedz mi, czemu wszyscy "trąbią" tutaj, że ta płyta nie chodzi z T1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi, czemu wszyscy "trąbią" tutaj, że ta płyta nie chodzi z T1?

1582221[/snapback]

Przeczytaj uważnie cały wątek. To że nie chodzi na 1T, głównie trąbił wincento, który tej płyty... nie ma :mur: Ja kilkukrotnie wcześniej pisałem że u mnie chodzi wszystko ok na 1T. Może faktycznie powyżej 260Mhz jest problem na 1T, ale nie mam jak tego sprawdzić, moje pamięci chyba tyle nie pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj uważnie cały wątek. To że nie chodzi na 1T, głównie trąbił wincento, który tej płyty... nie ma :mur: Ja kilkukrotnie wcześniej pisałem że u mnie chodzi wszystko ok na 1T. Może faktycznie powyżej 260Mhz jest problem na 1T, ale nie mam jak tego sprawdzić, moje pamięci chyba tyle nie pójdą.

1582247[/snapback]

Generalnie prawda jest nieco inna. Płyta DFI LanParty UT NF3 Ultra-D ma problemy z wieloma pamięciami i prawdą jest, że z 1T

 

Mam w domu - sprawdzałem - tą płytę na trzech różnych kościach:

 

Astaki na TCCD - 300 Mhz

Kingmax Hardcore na Hynixach D5 - 250 MHz

Kingstony na promosach - 200 MHz

 

I 1T działa TYLKO na Kingmaxach (Hynixach) - po obsadzeniu Samsungami, niezależnie od częstotliwości pamięci - czy jest to 180 MHz czy 250 MHz i niezależnie od pozostałych timingów - płyta się po prostu wiesza - albo przy starcie systemu, albo zaraz po jego włączeniu

 

Analogiczna jest sytuacja na Kingstonach - tyle, że tam nie wyciągłem 250 MHz.

 

Po włożeniu Hynixów (Kingmaxów) - problem znika

 

Nie jestem jeszcze co do tego pewien, bo mam wrażenie, że albo się mi procesor psuje ( :blink: ) albo DFI Nf4 SLI-DR szwankuje - ale zaraz się tego dowiem - bo właśnie postawiłem system

 

Generalnie wygląda mi jednak na to, że to DFI jest niezwykle wybredne jesli chodzi o pamięci i ich pracę na T1

 

A jakie ty masz pamięci?

 

Edit. Aha Windbondy - widocznie one działają na T1 z tym DFI.

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_:

Napisz na jakim biosie męczyłeś te pamięci.

 

Wracając do napięcia dla pamięci. Wygląda że jak linia 3.3V jest troche słabawa to przy ustawieniu w biosie 3.2V rzeczywista wartość może zawierać się w przedziale 3.12V-3.15. Pozatym płyta zawyża napięcie i przy np. ustawieniu w biosie na poziomie 3.1V już uzyskujemy realne napięcie w okolicach 3.2V. Powoduje to że ustawienie 3.2 nie daje prawie żadnego realnego przyrostu napięcia. Dzieje sie tak właśnie z powodu zasilania stabilizatorów dla pamięci z lini 3.3V

Teraz zaczyna się ciekawsza część. Jeden z użytkowników tej płyty po zmodowaniu tej lini w zasilaczu Antec 430 True Power na 3.6V przy ustawieniu w biosie wartości 3.2V uzyskuje 3.37V realnego napięci mierzonego przy pomocy mulitmera.

Przyrost całkiem całkiem, myśle że posiadacze WinBond'ów by nie narzekali. :rolleyes:

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak w BIOS-ie z serii 705 lub 711 ustawić HTT na 3 ? W 602 chodzi bez problemu a w 7XX płyta nie wstaje. Efekt taki , że mam proca chodzącego na 9x300 a nie mogę tak puścić bo na HTT 4 płyta powyżej 250MHz nie wstaje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam działa dobrze HT 3x, pracuje teraz na 3x300 i jest wszysko OK. Ogólnie płyta jest bardzo dobra, niemiałem żadnych problemów z 1T.

 

Jedyne co mi przeszkadza i denerwuje to, ze niewiadomo jakie jest napiecie na procu :mur: Podkręcałbym jeszcze swojego Venice (tak do 2.8 GHz, wtedy bede szczęsliwy :) ), ale nie wiem jakie jest napiecie, bo ta płyta oszukuje. Niby ustawiam 1.55 + 0.2, a programy pokazują, ze jest 1.46-1.49 (SpeedFan, Everest, CPU-Z). proc nie grzeje sie bardzo i dałbym jeszce troche, ale z drugiej strony nie chce mu zaszkodzic za wysokim napieciem. Z tego co wiem są mierniki do tego ? Ile takie ustroistwo kosztuje i czy sprawdzanie za pomocą tego jest w pełni bezpeczne ?

 

Co do slotów, to moje pamieci jakos bardziej sie lubią z zółtymi, w pomarańczowych miałem pewne problemy. W zóltych mam mniejsze, ale niestety mam. Otóz przechodza testy w memtest86, wszystkie 3dmarki i sandre, ale wywalają sie przy testach pamięci w PCmarku04, to znaczy raz sie wywalą, raz przejdą, zalezy od ich humoru <_< . Zmieniłem kilka timingów na takie co są przypisane 200 MHz, ustawiłęm 2T oraz 50% reduction i idle cycle 128 (tak wogule to o co z tym chodzi, bo wyczytałęm ze tak powinno byc i zmieniłem). Timingi pozmieniałem do read to write daley włącznie. Pozostałe nie wiem co oznaczają i nimi sie nie bawiłem. Nic to nie pomogło. Nie jest to jakis ogromny problem ale jednak mnie to dręczy. jesli zwiększe napiecie do 2.7V wszystko jest Ok, łacznie z PCMarkiem.

pozdro,

hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

focus_:

Napisz na jakim biosie męczyłeś te pamięci.

 

1582355[/snapback]

Na najnowszym - ale teraz nie jestem pewien który to był, bo leżą mi na dysku "stosy" biosów do DFI i nie wiem, które są do której płyty - 7.11 - to chyba ten.

 

Ale problem okazuje się być inny - wygląda na to, że procesor który został mi dzisiaj wypożyczony jest jakiś nie teges i identyczny problem miałem z DFI na nforce4 - po całodniowym zmaganiu się z tą płytą po Samsungach włożyłęm Hynixy i chodzi T1 - więc jak będę miał inną sztukę procka to sprawdzę jeszcez to T1 na tym DFI nf3

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam działa dobrze HT 3x, pracuje teraz na 3x300 i jest wszysko OK. Ogólnie płyta jest bardzo dobra, niemiałem żadnych problemów z 1T.

No kur...de balans, czyli z tą płytą to jednak loteria. Jak trafisz to jest GIT jak masz pecha to dupencja. Swoją drogą DFI takie numery nie powinny się zdarzać. Na BIOS-ie 602 mogę ustawić 9x300 i to jest prime stable , ale co z tego jak BIOS gubi ustawienia i przy każdym uruchomieniu należy wejść do setup-u i wszystko poustawiać. :angry: W BIOS-ach 7.XX ustawienia są zapamiętywane ale należy zmieniać każdą opcję osobno , zachowywać i znowu do BIOS-u. Nie byłby to problem gdyby nie to , że HTT działa tylko x 4 (żadna inna opcja nie wstaje). Na dobrą sprawę to nawet nie mogę reklamować tej płyty bo w default-owych ustawieniach wszystko działa. Ale goowno.... :mur:

Edytowane przez joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kur...de balans, czyli z tą płytą to jednak loteria. Jak trafisz to jest GIT jak masz pecha to dupencja. Swoją drogą DFI takie numery nie powinny się zdarzać. Na BIOS-ie 602 mogę ustawić 9x300 i to jest prime stable , ale co z tego jak BIOS gubi ustawienia i przy każdym uruchomieniu należy wejść do setup-u i wszystko poustawiać. :angry: W BIOS-ach 7.XX ustawienia są zapamiętywane ale należy zmieniać każdą opcję osobno , zachowywać i znowu do BIOS-u. Nie byłby to problem gdyby nie to , że HTT działa tylko x 4 (żadna inna opcja nie wstaje). Na dobrą sprawę to nawet nie mogę reklamować tej płyty bo w default-owych ustawieniach wszystko działa. Ale goowno.... :mur:

1582872[/snapback]

 

mam już czwartą sztukę tej płyty i na każdej działa HTx3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz michał_anioł nie ja krytykowałem to mobo :)

teraz znalazła się tez inna osoba a mianowicie joshua :) I widze że tu kazdy na mnie nastaje jakbym to ja bym winny temu że w necie piszą źle o tej mobo. Niema co ukrywać jeszcze nieustrzegli się niektórych błedów. A to że michałowi się trafiła dobra płytka to tylko i wyłacznie jego szczęście.

A joshua takiego już widocznie niemiał. To co ktoś płaci 450zł i jeszcze ma liczyć na loterie czy mobo bedzie dobre?? :blink:

Ja w żaden sposób niechce nastawac na to mobo. Ale z tego co czytałem niejest takie extra. Być może będzie jak będa wychodziłby nowe poprawione biosy.

A teraz sami widzicie żę są problemy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś dobra dusza poda mi swoje temperaturki (uśrednione) mostka północnego? Zwłaszcza po wstawieniu Zalmana "niebieskiego"? I jak się on mieści z pełnowymiarowowymi kartami typu np. Radeon 9800? Przymierzyłem, i albo Zalman albo Silencer na radeonie, ech:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem tą płyte(nf3 ultra) i mam z nią problem. Mianowicie, nie chce iść powyżej 240Mhz. Próbowałem różnych ustawień i nic. Winda sie nie uruchamia. Brałem mnożnik x6, pamięci nawet na 100 i powyżej 240 nie idzie. Mam prośbe do użytkowników posiadających tą płytę podrasowaną, żeby mi napisali swoje ustawienia biosu. Płyta wspólpracuje z pamięciami 2x 512 Twinmos 1A4T bh5. Zasilacz Chieftec 410W (w speedfanie i nvmonitorze trzyma napięcia, w biosie 5V ma 5.17, 12V 11.98). Procesor od PiTera (selekt 1.39V 2.7Ghz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dysk masz na SATA? bo jezeli tak to przepnij go na porty 3;4 (te kolo procesora) bo one maja zablokowana szyne!!! Jezeli nie to, to jest jeszcze jedna mozliwosc pisza na dfi street zeby podniesc taktowanie AGP na 67 - 68 - podobo jest to niezbedne do HTT wyzszego od 230 - a jak z tym jest naprawde to nie wiem:) Aha nie napisales jeszcze na jakom jedziesz mnozniku HTT - ma byc ustawione na 3X przy kreceniu!!!!

Pozdrawiam

Edytowane przez finch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapodasz na grafe SILENCERA to może zapomnieć o niebieskim ZALMANIE na Chipset'cie. :wink:

Jeszcze nie wiem jak wygląda sprawa przy chłodzeniu grafiki ZALMANEM ale jeszcze nikt nie zgłaszał takiego problemu więc może się zmieści.

Co do temp. samego chipseta to z tego co wiem żadno ze wskazań tepmeratury z biosu nie odnosi się do mostka. To są czujniki umieszczone chyba gdzieś na zewnątrz MoBo. Jednak moge się mylić, jak ktoś wie gdzie one są dokładnie umieszczone to prosze napisać.

 

Ant:

Spróbuj przestawić (jak jeszcze tego zmieniłeś) zegar AGP na 67 albo 68 i jak używsz s-ata to koniecznie podł. do portów bliżej proca (3&4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapodasz na grafe SILENCERA to może zapomnieć o niebieskim ZALMANIE na Chipset'cie.  :wink:

Jeszcze nie wiem jak wygląda sprawa przy chłodzeniu grafiki ZALMANEM ale jeszcze nikt nie zgłaszał takiego problemu więc może się zmieści.

Co do temp. samego chipseta to z tego co wiem żadno ze wskazań tepmeratury z biosu nie odnosi się do mostka. To są czujniki umieszczone chyba gdzieś na zewnątrz MoBo. Jednak moge się mylić, jak ktoś wie gdzie one są dokładnie umieszczone to prosze napisać.

Zmiescic sie zmiesci... piszą o tym ludzie na DFI street, i chodzi też bez problemu. Bios podaje wskazania temperatur z 3 miejsc...CPU, PWM(cokolwiek skrot oznacza na anandTech wyczytalem ze tyo miejsce miedzy IDE a Power) i NF3 chipset. Sadzilem ze to ostanie wskazanie odnosi sie ni mniej ni wiecej tylko do mostka północnego. Mylę się? Edytowane przez garrett76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dysk masz na SATA? bo jezeli tak to przepnij go na porty 3;4 (te kolo procesora) bo one maja zablokowana szyne!!! Jezeli nie to, to jest jeszcze jedna mozliwosc pisza na dfi street zeby podniesc taktowanie AGP na 67 - 68 - podobo jest to niezbedne do HTT wyzszego od 230 -  a jak z tym jest naprawde to nie wiem:) Aha nie napisales jeszcze na jakom jedziesz mnozniku HTT - ma byc ustawione na 3X przy kreceniu!!!!

Pozdrawiam

1583622[/snapback]

U mnie się nie da HTT 3x !!!!!!!!!!!!!!!! Ta płyta to SZAJS jakich mało. Kupiłem dziś Epox-a i mam problem z czapy. Najpierw miałem problemy z odpaleniem kompa na BIOS-ie 602. Odpalał się raz na 10 razy albo trzeba było resetować i następnie dopiero włączać (opisali tę metodę na dfi-street). Z BIOS-em 602 mogłem ustawić wszystkie parametry łacznie z pamiątkami na 133MHz ale co z tego jak po wyłączeniu kompa mobo uruchamiało się w SAFE MODE. No sorry panowie ale jak za każdym włączeniem kompa mam ustawiać BIOS to ja chrzanię taki interes. Przyszedł BIOS 705 i tu skończyły się problemy z zachowywaniem ustawień w BIOS-ie , ale co z tego jak HTT da się ustawić tylko x4 (na każdym innym mobo się nie odpala) a pamięci tylko 166MHz i 200MHz. W BIOS-ie 711 nie mogłem zmienić NIC. Jakakolwiek zmiana parametrów proca (np. FSB na 210) powodowała , że płyta nie wstawała. Dziś kupiłem Epox-a i wszystko mi chodzi cacy pupa. Było to pierwsze i ostatnie DFI w moim życiu (miesiąć pierdzielenia się , czytania setek postów forów dyskusyjnych itp.)....Ktoś chętny kupić to mobo??? Bo do reklamacji się nie nadaje bo jak na serwisie odpalą na domyślnych ustawieniach to będzie rock stable... :lol: :lol: :lol:

 

PS: W życiu nie widziałem tak kretyńskiej zapinki (blokady) na kartę graficzną...

Edytowane przez joshua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

garrett76:

Nie wiem jakiego SILENCER'a masz na myśli ale ja mam ATI SILENCER 4 i powiem tyle że przykrywa on prawie cały chipset i jest 1mm nad nim. Nie wiem jak ty byś tam zmieścił tego niebieskiego ZALMANA. :-P

 

joshua:

Przykro mi stary że tak myślisz o tej płycie ale ja uważam że jest super :wink:

Co do twojego egzemplarza to myśle że jest walnięty i jak najbardziej nadaje się do serwisu. Wyślij go napisz że nie działa mnożnik HT x3 z żadnym biosem. Skoro producent udostępnia możliwość zmiany tego parametru i nie wpływa on negatywnie na inne urządzenia w systemie to musi działać. Robie w sprzęcie komputerowym już troche latek i nie takie usterki szły do serwisu i wymieniali na nowy model albo naprawiali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Problem leżał w dysku sata. U mnie był podpięty pod 1 wejście. Podłączyłem go pod gniazdo przy procku tak jak mówiliście i poszło (agp nie ruszałem). Na razie mam 260 HTTx3 i pamięci 166 2.5-3-3-8. Bios 7.05.Przeszło superpi 8M w 6m41s. Zobaczymy jak dalej będzie. Dzieki za szybką odpowiedź.

Edytowane przez Ant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam ustawione 9x300 HTTx3, pamięci 133 2.5-3-3-8 i jak na razie jest ok. Próbowałem różnych ustawień m in. 8x300 i pamięci na 133 też chodziło. Teraz nie mam czasu, ale potem sprawdzę jak ze stabilnością i osiągami. Myślę, że jak wszystko będzie OK, to na stałe zostawie sobie bezpieczne 8x300 z pamiątkami na 133.

Edytowane przez Ant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej 9x300??

No zgadzam się tobie i kilku osobom działa dobrze 1T i HT3x. Ale naprzykład innym juz nie. I każdy może się znaleźć w tej grupie kupując to mobo.

A taki Epox 9nda3+ ma wsio czego potrzeba jednynie słabo działa z OCZ bosterem i Hynixami. To pierwsze mozna załatwić robiąc prostego moda :)

A to drugie niestety też wystarczy zmienić pamięci na naprzykład Kingmax'y i wsio działa ok. A z tym DFI jak narazie jeszcze zadużo problemów :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej 9x300??

No zgadzam się tobie i  kilku osobom działa dobrze 1T i HT3x. Ale naprzykład innym juz nie. I każdy może się znaleźć w tej grupie kupując to mobo.

A taki Epox 9nda3+ ma wsio czego potrzeba jednynie słabo działa z OCZ bosterem i Hynixami. To pierwsze mozna załatwić robiąc prostego moda :)

A to drugie niestety też wystarczy zmienić pamięci na naprzykład Kingmax'y i wsio działa ok. A z tym DFI jak narazie jeszcze zadużo problemów :|

1583831[/snapback]

No i mam co chciałem czyli 9x300 prime stable. Epox-a mam 9NDA3J...Jak sobie pomyślę ile czasu straciłem z tym DFI to mnie szlag trafia... :mur:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...