Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W szale testowania nowych venice nie zapominamy o tych ktorzy z utesknieniem czekaja na to mobo :D

 

Dołączona grafika

 

Specyfikacja :

 

Lanparty UT nF3 Ultra-D

 

Chipset

 

nVidia nF3 Ultra AGPset

 

CPU

 

Socket-939 for AMD Athlon64 and Athlon64 FX51 to FX55+ processors

 

FSB

 

2000MTps Hyper Transport

 

Memory

 

128-bit Dual-channel memory architecture

4 184-pin DIMM sockets 4GB in max.

Supports unbuffered, single/double-side DDR-266/333/400 DIMMs

Supports x8/x16, non-ECC/ECC and up to 512Mb DDR devices

 

Expansion Slots

 

1 AGP-8X/4X (0.8/1.5v only)

5 x PCIs

 

Storage

 

1 Floppy port

2 parallel IDE ports with up to 133Mbps UltraDMA

4 serial ATA ports with up to 1.5Gbps (2 native; 2 via Marvell 88SR3020 S-ATA PHY)

Support nVRAID-0/1/0+1/JBOD across P-ATA and S-ATA

 

USB

 

8 USB2.0 ports (4 at rear, 4 on board)

 

 

Audio

 

Realtek ALC655 6CH audio CODEC

 

LAN

 

VITSSE VSC8201RX GbE PHY

 

IEEE 1394

 

VT6307 with 2 IEEE1394 ports

 

Legacy IO

 

IT8712F

 

Hardware Monitoring:

 

CPU/System temperature sensing w/ overheating alarm

CPU overheating protection during system boot-up

12v/5v/3.3v/Vcore/Vbat/5Vsb/Vnb/Vdimm/Vagp voltages sensing

CPU/System fan speed sensing

 

Back panel IO ports

 

1 x PS2 mouse,

1 x PS2 keyboard

1 x Printer

1 x S/PDIF-In

1 x S/PDIF-Out

1 x COM,

2 USB2.0 ports

1 x IEEE-1394

2 USB2.0 ports

1 x RJ45

3 audio jacks for 6CH audio outputs

 

Other onboard connectors

 

2x USB header for 4 USB2.0 ports

1x header for IEEEE-1394 port

1x IRDA header

3x 3-pin FAN connectors for CPU, Chipset, and Chassis

1x SPDIF-In/Out header for Optical module upgrade

1x CD-In header with housing

Front audio select header

Piezo-buzzer

Clear CMOS data header

Standby/S3 LEDs

Front panel headers (IDE LED, Power LED, Power switch, Reset button, PC speaker)

 

l 20-pin ATX & 4-pin ATX power connectors

Form Factor and PCB Size l ATX, 305x240mm

BIOS features l 4Mb flash ROM;

l ACPI; PnP; Hotkey flash; Wake on Ring/LAN/USB/Keyboard and Mouse;

Manageability l DMI 2.0, WOL by PME; WOR by PME; PXE2 Boot

Excellent Over-clocking

Capability

 

Voltage tuning

 

Vdimm (up to 3.2v)

Vagp (up to1.8v)

Vcore (up to 2.2v)

Vnb (up to 1.95v)

1MHz frequency subtle tuning for FSB

Adjustable CPU Multiplier

 

Aync. PCI/AGP mode

EMI Regulations l FCC Class B, CE

Certifications l AMD; XP WHQL

 

Accessories

 

Users Manual, CMOS Reoloaded Manual

2x Parallel IDE yellow round cable

1x FDD yellow round cable

2x Serial IDE cables with S-ATA power cable

Driver CD

1 Floppy diskette for nV RAID

I/O shield

Features Dual storage controllers deliver unmatched multi-disk performance

GbE LAN

 

NVIDIA nTune Utility

 

- Voltage, Bus frequency, Fan speed, temperature monitoring

- Voltage, Bus frequency, Fan speed, temperature On-the-fly tuning for over-clocking

- Performance auto tuning

- GPU overclock

 

nV RAID software for both S-ATA and P-ATA

NVIDIA Personal Firewall

 

 

Info z forum Hardware Asylum

Edytowane przez sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-P :-P :-P :D :D :D That's what I'm talkin' about :-P :-P :-P :D :D :D

 

Miejmy nadzieje, że nie przesadzą z ceną :wink:

 

BTW Vdimm mogłoby być ciut większe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja marze o |dfi lanparty nf4 ultra s.939 agp | wtedy szybciej zmienilbym platforme bo lada dzien bede mial juz nieglupie GPU wiec byloby szybko i ekonomicznie . ma ktos jakies info na temat plytki moich marzen ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja marze o |dfi lanparty nf4 ultra s.939 agp | wtedy szybciej zmienilbym platforme bo lada dzien bede mial juz nieglupie GPU  wiec byloby szybko i ekonomicznie . ma ktos jakies info na temat plytki moich marzen ??

1441738[/snapback]

 

Ja mam info. Możesz niestety zapomnieć o takiej płytce. nF4 + AGP... imho nie ma szans :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej cos na nforce 4 kupic?

sory za glupie pyt ale nie za bardzo jestem jesli chodzio A64 w temacie ale chyba sie tym zainteresuje;D

1442472[/snapback]

moze i lepiej ,ale wraz z grafą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonathan

plyta nie ma nic do obslugi mem bo kontroler jest w cpu , dalej ejst to co bylo pisane czyli Winni i 4x512 to 333MHz i 2T , Venice 4x512 to 400MHz i 2T

 

post yota z tematu o Venice:

QUOTE(pmp @ Apr 9 2005, 20:12)

ja już się nie mogę doczekać dla mnie najważniejszą zmianą jest możliwość normalnej pracy z 4 modułami pamięci, bez żadnych szopek...

 

No wygląda to tak:

 

4x256MB 1T DDR400 OK

4x512MB 2T DDR400 OK

4x512MB 1T DDR400 NIE

 

(źródło XS i zaufany szpieg )

Edytowane przez VerB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Panowie, w spec pisze, że obsługuje ECC...co nam - szarym ludziom - daje w praktyce korekcja błędów pamięci RAM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Info było na pierwotnej stronie (http://www.hardwareasylum.com/forums/showthread.php?p=430#post430) jednak jest to chyba tylko przypuszczenia kolesia.

 

Może ktoś napisać CO daje korekcja błędów? Czym odbija się w praktyce?

 

EDIT: klmn - czemu cię martwi 3.2V na dimm? Większość płyt ma do 2.8V a tu możesz chyba od 2.5V do 3.2V...

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Consensus86: Bo mam pamieci na kosciach BH-5. I one lubia duze napiecia. Nawet rzedu 3,5V. Wtedy super sie kreca na niskich timingach typu 2-2-2-X. Juz je puszczalem na DFi nf2 na 240MHz przy 3,3V. I mozliwosci plyty (chyba) sie niestety skonczyly. Dodatkowo jezeli pamieci sa zasilane z zasilacza z linii 3,3V to te maxymalne napiecie 3,2V bedzie bardzo niestabilne niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Hmm to mnie zdziwiłeś, ja osobiście nie spotkałem się z takim napięciem, a nawet mu bliskim. Co to za marka pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX. Lecz nie bardzo chodzi o marke calych pamieci lecz o marke kosci z ktorych zostala zrobiona. No i pamieci na kosciach winbonda tak poprostu maja. Jest gosc tu na forum ktory puscil pamieci rownierz na kosciach bh5 na 300MHz (DDR600) przy timingach 2-2-2-11 no i napiecie im dal spore bo 3,9V (gosc z tych odwazniejszych). Tylko raczej to niestabilnie bylo (ale na 270 chyba stabilnie leci)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECC daje tyle ze moge miec 1.5gb ramu za cene 1gb :P

 

ECC Registered maja dodatkowy/e cykl/e opoznienia ,ale czy maja je ECC Unbufered to nie wiem

mi w kazdym razie nie spadl wynik 3dmarka 2001 po wlozeniu pamieci ECC wiec raczej ni ma opoznien (marki sa na to czule)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

No nForce4 wyszedł "specjalnie" dla PCI-E. Jest niby odpowiednikiem nForce3, tylko, że po prostu obsługuje PCI-E, więc tak na dobrą sprawę to jest tym samym. Jak DFI wypuszcza nForce3 "po czasie" to myślę, że jest szansa, iż ten nForce3 jest naprawdę dobrze dopracowany, pod względem technologicznym można by go nazwać nawet "czwórką" tylko, że właśnie ze względów marketingowych nie można bo "czwórka = PCI-E". Oczywiście to tylko moje własne spekulacje, bo czemu by nie udoskonalić chipsetu skoro mają go znowu wypuścić? Zbyt wielką wagę przywiązujesz do samego oznaczenia.

 

EDIT: Tylko, czy ktoś może napisać CO daje korekcja błędów?:mur: Co daje owe poprawianie błędów? Chodzi mi o właściwości tej "funkcji"/"opcji" czy jak kto sobie chce to nazwać. <_<

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Consensus86: Chyba nie do konca masz racje. Chocby to ze nf4 obsluguje sata II a nf3 nie. Tyle ze wiecej roznic to ja nie znam. Mozliwosci podkrecania itp sa raczej podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

ktos wygrzebal jakies oficjalne info kiedy sie pojawi w sklepach? czerwiec, lipiec to ciut niedokladnie, juz mamy niemalze czerwiec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Tylko, czy ktoś może napisać CO daje korekcja błędów?mur.gif Co daje owe poprawianie błędów? Chodzi mi o właściwości tej "funkcji"/"opcji" czy jak kto sobie chce to nazwać. dry.gif

Pamięci ECC są wolniejsze (bo przesyłają dodatkowe bity kontroli danych) - a co mogą - mogą poprawić każdy błąd jednego bitu i wykryć błędy 2 bitowe. W zastosowaniach domowych jest to funkcja absolutnie nieprzydatna - co innego na serwerach/ komputerach liczących ISTOTNE dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci ECC są wolniejsze (bo przesyłają dodatkowe bity kontroli danych) - a co mogą - mogą poprawić każdy błąd jednego bitu i wykryć błędy 2 bitowe. W zastosowaniach domowych jest to funkcja absolutnie nieprzydatna - co innego na serwerach/ komputerach liczących ISTOTNE dane.

1454362[/snapback]

ale ty mowisz o pamieciach ECC Registered

pamieci ECC Unbufered maja jedynie dodatkowa kosc pamieci na bank i jezeli chipset nie zapoda korekcji to pracuja one normalnie

specjalnie przeprowadze testy jak bede w domu - raz wloze Kingmaxa ,raz Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie slychac. Co fit tez sie na nia czaisz ? Ja jeszcze rozwazam epoxa 9nda3J bo ma banalny vdimm mod, a przyznam ze troche sie modow boje... Ale ma swoje minusy dzielniki pamieci ( tylko 200/166/133/100) a dfi ma miec wiecej. Z drugiej strony dfi podobno ma miec vdim tylko do 3,2 V wiec pewnie bedzie z raila 3,3 V a to nie wrozy stabilnych wysokich napiec. Ja mam bh-5 wiec mnie to mocno interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...