Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Na xtremesystems pisali ze to moze pomoc w O/C ja zmian nie zauwazylem, mozesz sprobowac.

 

Podobna historia jest ze zwiekszeniem magistrali AGP do 67 lub 68, takze bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

a możliwe że po prostu mój proc sempek nie wyrabia albo pamięci mi chodzi max stabilnie 280, 285 już komp nie wstaje pamietam ze jak testowalem moje memki na abicie nf7 to chodzily max stabilnie do 225 na standartowych timingach wyzej nawet z obnizonymi timingami na maxa po 30% w goldzie walily bledami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój Sempek na "przekłamanych" napięciach puściłem maxymalnie na 2,5ghz @ 1,62v (realne - w BIOSie ustawienie 1,55 +0,3)

 

ale się już bałem tego napięcia, dlatego ciągne tak jak teraz (ustawienie BIOSa 1,55v i realne ok. 1,42-1,45v) i Sempek maxymalnie wyciąga ~2335mhz

 

a tak swoją drogą ... naprawdę wyciągnąłeś HT 4x 250 ? :blink:

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

4x250 idzie z palcem w duupie;)

dzielnik 166 a pamiatki 205

 

tera jestem pewny ze na drodze do htt300 stoją mi i pamięci i proc wstal mi komp na 300x7 dzielnik 100 a na 133 juz nie chcial (moze plyta ma problemy ze 133) a procu musialem dac dla 2,1ghz i 300htt aż 1,525V!!!!

tera mi chodzi 280 x 8 dzielnik 166

proc 1,4v ht 3x280, pamieci 224mhz 2,0-3-2-5 2,9V

mam pytanko

co dać lepiej htt280 czy ht4x250 kiedy bede kmial wieksza wydajnosc??

pozdr

 

@05_03_1992 pisz jasno te llk na 285 chcesz puscic ?? przeciez one na 99% nie sa na samsungach TCCD a tylko te kosci tak wysoko lataly.

oczywiście zmniejszałem dzielnik ;) na 166

pzodr.

edit

acha mam pytanko czy jezeli pamieci po oc nie przechodza gold memory to mozna na nich jezdzic?? jezeli nie przechodza golda memory ale jazeli ida bez problemu 2h w sp2004 stress ram (tylko 2h bo dłużej się mi nie chce

pzodr

 

edit.:

sprzecior na 280x8 (225mhz pamieci) sprzet mi sie wlacza dopiero po restarcie... znane problemy z oamieciami

sprzet smiga na 250x4 no problem 0- czyli u mnie problemem są pamięci;)

pzodr

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z doświadczenia wiem, że SP2004 pokazuje od razu 2 rzeczy...

 

1. jeśli wywali się po paru czy parunastu minutach to wina CPU (za niskie napięcie lub za wysokie taktowanie)

 

2. jeśli wywali się po godzinie, dwóch czy pięciu to wina pamięci (za "ciasne" timingi, za małe napięcie, etc.)

 

z tego co piszesz to te 2 godziny możesz sobie o tyłek wytrzeć, ja zostawiam testa na noc i przez pamięci wywala mi się np. po 5 a czasem nawet 8 godzinach :?

(kilka razy wykrzaczył się też po 10-12 godzinach...)

 

dla pewności zostaw nawet na 20-30 godzin, chociaż czasem i to nie wystarcza... :D

 

ale znowu, kto na co dzień katuje sprzęt na max obciążeniu przez kilkadziesiąt godzin? B)

 

- - - E D I T - - -

 

a tak BTW, moją DFI chyba szlag trafia :lol:

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

a jaki ewentualnie bios??

swoją drogą ta płyta przecie jeszze młoda jest dfi mogłoby sie bardziej postarać o ludzi którzy im zaufali i wypóścić jeszcze jakies biosy

pzodr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO plyta ta jest tylko przejsciowa platforma, ktorej wydanie nakazywal rynek i ogrom osob z mocnymi grafami na agp chcacymi przejsc na socket 939 a tak bylo w polowie 2005 roku. DFI wydala ta plyte by "zalatac" dziure w ich ofercie od poczatku byla skazana na zapomnienie i potraktowana po macoszemu. Nie ma co sie oszukiwac nowych oficjalnych biosow juz nie bedzie a najlepszym dostepnym jest 711.

 

Edit: Nie chce tu udowadniac ze ludzie ktorzy kupili te plyty zrobili zle bo innej alternatywy dla agp i 939 nie ma(poza plyta MSI)

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się na tej płycie. Kupiłem ją tylko dlatego iż miałem 6800LE@GT na agp i nie chcialem zmieniac. Ale teraz już mam poważne wątpliwości co do zestawu agp. W przyszłym tygodniu zamawiam DFI LanParty UT NF4 SLI-DR Expert + 7800 GT i skończy sie agp :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

a ja póki co jestem ze sprzętu happy ale mnie wasze komentarze ciekawią..... kumpel ma abita av8 i dfi przy nim tak jak maybach przy mercedesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma abita av8 i dfi przy nim tak jak maybach przy mercedesie

W 100% sie z Toba zgadzamy. Rownie dobrze mozna powiedziec tak o Dfi nf3 i Dfi nf4. Mamy zmierzch agp i nic na to nie poradzimy.

 

Edit: @Zulus5000 dogadales sie z imperium w sprawie reklamacji ??

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

dfi nf4 jest tak dużo lepsze w wydajności (nie bierzmy pod uwagę pcie bo specjalnie zostalem przy agp mam swoje powody) od dfi lanparty nf3 ultra?

właśnie robiłem testy płyty proca czestotliwosci sposcilem i poki co wycisnalem stabilnie 335 mhz htt i 1015 ht potem pobrobuje dalej na razie ni mam czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc identyczna. Nf3 ma "tylko" problemy z pamieciami, musza pracowac na 2T, brak dzielnika 183 i HTT niewiele wyzsze niz 330.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

to why mi działaja bez problemu na 1t 2,5-4-4-8 (optimum dla moich memek jak w podpisie) na 250mhz 2,9v??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm trochę to dziwne. Moje Patrioty z serii Value czyli najtańsze jakie były chodzą 2-4-4-7 @ 250MHz 2,78V. Twoje powinny bez problemu pójść 2-3-3-6 @ 250MHz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

właśnie testuje moje memki i na razie mam 2,5-3-2-5 w pełni stailne na abicie nf7 mi nie chcialy isc na 245 2,5-4-4-8 2,9v (miernikiem 3) stabilnie

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki bajer z tą mobo że jak miałem ostatni oficjalny bios 7/11 to nawet przy htt 205 już się sypał w sp2004. Teraz mam tą bete z grudnia i bez problemu idzie htt 250+ :blink: Trochę dziwne ale mi odpowiada :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

tez może potestuje z biosem beta na razie na tym mi śmiga aż miło htt w pełni stabilnie 335 (wyzej z braku czasu nie probowalem ale to tylko kwestia czasu;)) mem 251mhz 2,5-3-2-5 2,9V 1t!!! (na abicie nf7 s rev 2.0 te pamiatki mi nie chcialy sic na 2,5-4-4-8 1t 2,9v (na serio miernikiem 3) pow 240 stabilnie (245 juz waliły błędami) tak więc dla mnie plytka rarytas i polecam ją wszystki szczególnie w duecie z pamiątkami z miojeg podpisu

w sumie zaraz musze podpis aktualizowac bo 205 mhz tojuz przeszlosc

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadałem z Imperium w sprawie reklamacji, mam jeszcze potestować z BIOSami, a jak nic nie da to wysłać na serwis... właśnie nadpisałem wersję 7/11, ale nic to nie dało, dalej zgon po resecie ;)

 

ale jak już się bawię we flshowanie to sobie sprawdzę jeszcze tą ostatnią betę dla zabawy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potwierdza sie moje przekonianie o tym ze Imperium jest jednym z najlepszych sklepow :)

 

Potestuj ta bete moze Ci pomoze tak jak userowi asdatOr. Mi namieszal ale konfiguracja byla inna.

 

Powodzenia w walce.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakie lolki fajne wychodzą z tymi BIOSami :lol: :lol: :lol:

 

najpierw zaczałem od tych starszych i np. wersja 705 ... naprawiła mi wstawanie po resetach! (czyli płyta już na serwis nie pójdzie, bo oficjalna usterka zniknęła :D) ...chociaż nadal nie mogłem ruszyć magistrali :D

 

potem pojechałem beta BIOS 824 i ten ostatni z grudnia, no i ... na obu także wyeliminowałem problem z resetem, a magistrala... zamiast na wartości 200, zblokowała się na 217 :lol: :lol: :lol:

 

no i cóż mogę powiedzieć, na serwis już nie mam jak wysłać, bo poza problemem z magistralą (czyli z o/c proca) - nie ma innych oznak uszkodzenia! :D a na razie zostawię tego beta BIOSa i troszq potestuję, jak będzie dobrze to zostawię te 217mhz... zawsze lepiej mieć 1955mhz niż 1800mhz, co nie? :lol:

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ten sempron w polaczeniu z dfi nf3 ma takie problemy, niby na rdzeniu Venice ale jednak inny procesor. Na nf4 zeby wogole semprona odpalic trzeba niezle w biosie namieszac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

mnie chyba sempek w wysokim htt ogranicza bo próbowałem wszelkich mo.zliwości pamieci na 100 dzielnik i max doszedl do 350 htt (ten sempek) x2 mnożnik ht

dawałem wyższe napiecie chipsetu i nic

a zeby sempkowi dac htt350 musialem dac mu mnoznik 5 i napiecie 1,55v!!!!

co o tym myślicie możlwe ze ograniczeniem jest procesor??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@05_03_1992

działa ci zmiana mnożnika na Sempronie? :huh:

 

ja co prawda na swoim nawet nie próbowałem, ale wszystkie modele mają przecież fabrycznie zblokowany... no chyba, że jakieś mody robiłeś...

 

@Kas

nie wiem, przez cały miesiąc chodziło bardzo dobrze, na 1,45v doszedłem do 2,4ghz i tak chodził bez problemu przez cały ten czas, robiłem SP2004 przez kilkanaście godzin i żadnych zwiech, ani resetów nie było, więc to chyba nie jest jednak wina procka... :wink:

 

ale znowu z drugiej strony zastanawia mnie co może "blokować" ustawienie magistrali, że jest ona nie do ruszenia? wszystko inne mogę zmienić tylko nie to...

to coś z płytą...? z BIOSem...? z czymś innym...? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

tak mnożnik idzie w dół max 9 min 4

nic nie grzebałem

 

edit

acha na s754 maja zablokowane 939 nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...