Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Teraz ja ponarzekam <_< Mam problem z orginalnym chłodzeniem na mostku, ten wiatraczek ma około UWAGA 100-600 obrotów, komp nie zawsze chce mi sie włączyć bo... wiatrak sie nie kręci, swoją drogą to ciężko chodzi jak nim ruszałem, i co zrobić w takim wypadku, odesłać płyte na gware czy zmienić chłodzenie, jeżeli tak to na jakie??

BTW czy u was to on działa normalnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wiatraczek na NB na większości płyt sie psuje po czasie. U mnie chodził 2 miesiące i poprostu sie lożysko zatarło <_< Wymieniłem poprostu na miedzianego Pentagrama i teraz mam ciszę i niższą temperaturę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz go przesmarowac ja tak zrobilem i mialem spokoj bo wiatraczek sie krecil miedzy 5000-6000 i temp na procku nie byla wieksza jak 35. mozesz rownie dobrze zmienic na inny podobny wiatrak alebo niebieskiego zalmana tylko musialbys przyciac 3 zeberka ale tez dobrze dziala. Ok jak cos pisz to ci poradze ja juz tej plyty nie mam ale nie mialem zadnego problemu z nia chodzil caly czas mi na 2700 pamiatki na 600 i super smigalo:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kurcze, a jeżeli będe tak pracował przez jakiś czas (do zakupu chłodzenia) to czy może sie coś stać z chipsetem, oczywiście temperatury monitoruje i nie przekraczają 40 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a jeżeli będe tak pracował przez jakiś czas (do zakupu chłodzenia) to czy może sie coś stać z chipsetem, oczywiście temperatury monitoruje i nie przekraczają 40 stopni.

jesli temperatura nie bedzie przekraczala 40st to nie masz sie o co martwic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy owej płyty czy warto ją kupować ?? Niechce narazie zmieniać grafy bo niedawno kupiłem GF 6600 GT. Teraz wiem że był to błąd kupno karty na agp no ale stało się. Więc przesiadka na s939 z agp więc proszę o porade, no i mam kilka pytań.Czy wyszła w końcu poprawiona wersja bo na stronie DFI wszystkie pliki są do rev. A co jak sądze jest pierwsze wydanie, czy niema tu miejsce frezów w przypadku używania kart na chipsetach nvidia 6600/6800 jak to było w przypadku nforce 250 na socket 754, no i czy polecacie może jakąś inną płytę pod s939.

THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

ja od siebie polecam;)

jak kupilem 2 tygodnie temu używke na allegro z gwar i doslownie wymiasta zero problemow z pamiecmi chodza mi 1t 2x512 dual 250 cl 2,5-3-2-5 2,9v a jak na moje pamieci to ladny wynik;)

plyta (przynajmniej moj egzemplarZ) jest bezproblemowa i jest duzo opcji w biosie duze vdimm, tej plytty nie zmienie do czasu, kiedy ostatnia karta agp nie bedzaie brala na fulla wszystkich gier

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis sie nia bawilem.. i calkiem calkiem plytka... szkoda ze v dimm tylko do 3,2v (3,13v real) ale luzno da sie wyzyc...

 

najlepsze sa problemy z bootowaniem przy oc raz rusza na jakis ustaieniach a raz nie :P..>

 

Ale luz da sie przyzwyczaic :)... jak juz raz ruszy to zawsze rusza...

 

narazie na pokladnie sempron (tandetny) 3000+@2500mhz smiga od 2 godzin luzno...

Narazie testuje na pamieciach Bh5 ale potem wrzuce Tccd i zobacze jak dziala z dzielnikiem 200

 

Ah i SZKODA ze sa tylko 4 dzielniki pamieci czyli 100 133 166 200... :/ przydaloby sie wiecej... zwlaszcza brakuje mi 183 i 150 :) !!!

 

Ale luzno jakos sie to Obejdzie...

 

narazie max ht jakie osiagnalem to 303mhz ale to poczateczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na sempku 345 mhz htt miałem ale to temu ze proc byl blokada

- tez nie najlepsza sztuka

Jak miales 345htt skoro mnoznik HTx2 nie dziala? Mozliwy max na tej plycie to narazie 333mhz i HTx3! Moze w inncyh biosach to poprawia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

juz nie pamietam jutro sprawdze to dam znac

chyba na x3 mi smigalo automatycznie z wiekszym ht

na 335 na 100% chodzilo na x3 a na 345 juz nie pamietam albo na x2 albo na x3

jutro dam znac pozdr.

ale 345 mi chyba raczej na x2 smigalo z tego co pamietam

a dlaczego x2 nie dziala?

 

edit.

ja mam najnowszy oficjalny bios z podpisu

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy owej płyty czy warto ją kupować ?? Niechce narazie zmieniać grafy bo niedawno kupiłem GF 6600 GT. Teraz wiem że był to błąd kupno karty na agp no ale stało się. Więc przesiadka na s939 z agp więc proszę o porade, no i mam kilka pytań.Czy wyszła w końcu poprawiona wersja bo na stronie DFI wszystkie pliki są do rev. A co jak sądze jest pierwsze wydanie, czy niema tu miejsce frezów w przypadku używania kart na chipsetach nvidia 6600/6800 jak to było w przypadku nforce 250 na socket 754, no i czy polecacie może jakąś inną płytę pod s939.

THX.

Jezeli masz swiezo kupiona grafe na agp i chcesz miec 939 to masz trzy wysjcia DFI, MSI i Epox poczytaj watki o tych plytach i wybierz najbardziej bezproblemowa. Kazda z nich ma swoje wady i zalety.

 

@05_03_1992 to naprawde magiczna plyta Ci sie trafila nie dosc ze HTT powyzej magicznych 333Mhz to jeszcze pamiatki 250 na 1T tylko pogratulowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis sie troszke pobawilem...

 

Pamiatki na T1 Bh5 chodza na 250mhz :) 2-2-2-5 na 3,2v (3,12-3,13v real)chociaz jeszcze troche bledow wali ale mam nadzieje ze do opanowania :).

 

A znowu mam takie pytanie... Czy napiecie na Nb wplywa wam jakos na szyne Ht???... Bo ja bawilem sie od 1,65v do 1,95v i zadnej roznicy nie widze :P

 

Ah i wnerwia mnie odczyt temperatury procka... bo mam normalne temperatury a raz na jakis czas np pojawia sie temperatura 06St C :)... albo 11St C :)... ale juz sie przyzwyczajam :)

 

I wogole to stwierdzam ze Nf3 sie tez nie grzeje wiele bo narazie max co widzialem to 26St :]

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie pamietam jutro sprawdze to dam znac

chyba na x3 mi smigalo automatycznie z wiekszym ht

na 335 na 100% chodzilo na x3 a na 345 juz nie pamietam albo na x2 albo na x3

jutro dam znac pozdr.

ale 345 mi chyba raczej na x2 smigalo z tego co pamietam

a dlaczego x2 nie dziala?

 

edit.

ja mam najnowszy oficjalny bios z podpisu

Na biosie 7.11 tez nie dziala HTx2! (przynajmniej nie bylo osoby u ktorej by dzialalo i uznano ze nie dziala)! Poczytaj DFI-Street...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

oki spox jeszcze popróbuję bo dopiero ze szkoly przyszedlem

jakbyscie nie wierzyli to dam wam screeny z 250mhz 1t i htt 345

wiem ze u mnie blokada htt jest proc bo zeby mu dac 345 musialem dac mu 1,55V na 1800mhz!!! proc jak z podpisu

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

<lol> cieżko mi uwierzyć że macie takie problemy z tą mobo..... ;)

mi śmiga 345 a mnoznik ht dziala na x2..... pamiatki "no problem" chodza na 1t na co dzien jak w podpisie a na co dzien mam 250x4 synchronicznie z pamiatkami

mi plyta wymiata kupilem ja 2 tygodnie temu na allegro uzywaną daję wam link: http://allegro.pl/item88119246_dfi_lp_ut_n...ready_gwar.html

 

tak w rzeczywistosci mobo kupilem za 390(dogadalem sie i sprzedajacy zakonczyl aukcje) - troszke duzo, ale jak widzac oplacalo sie.....

moze wasze pamieci albo procy gryza się z tą mobo??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jesteś niesamowity farciarz:

-nie dość, że Ci chodzą pamiątki na 1T;

-jeszcze dociągasz HTT do granic 1000 MHz albo i więcej;

-przekroczyłeś na procu magistralę 340 MHz;

-no i masz działający mnożnik 2x... :blink:

 

magiczna sztuka DFI nF3 Ultra-D! :blink:

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

z tego co pamietam to ht mi szlo 1025 chociaz nie mialem zamiaru osiagac duzego ht tzn wiekszego ;) ale tez sie pobawie

mam pytanko

bo testuje jedne ramy i czy zwis w gold memory oznacza przegrzewanie się?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

lol ht x2 dziala ale po restarcie jest ht x2 ale htt200 chociaz dawalem 345 - lol

sorki za wprowadzenie w blad dopiero dzis zobaczylem do everestka a wczesniej komp wstawal to myslalem ze x2 345

ale x3 śmiga 1025 i pamieci 1t nie chce isc 5x200ht ale 4x250 bądź 255 idzie bez problemu

mysle ze i tak dobra sztuka

pzodr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że niektóre osoby kompletnie nie przeczytały tego wątku wogule co powoduje że wałkujecie ten sam problem po 3 razy.

Ustalmy jedno raz na zawsze HT x2 nie działa na chipset'ach nForce3, wynika to z jego wady techniczenej koniec i kropka.

Następna sprawa to to nieszczęsne HT które na tej płycie powyżej 1000 raczej nie działa a nawet już przy 990 jest problem. Jednak jego wartość KOMPLETNIE nie wpływa na wydajność systemu więc przy OC ustawia się mnożnik HT x3 i po sprawie.

Dalej następny mit który mnie rozbraja, to przekonanie że na tej płycie CMD 1T prawie wogule nie działa. Śledząc wątek z dfi-street i ten skromny dość na tweak'u wydaje mi się że jest więcz odwrotnie. Sam wyciągam na niej 260 HT przy 1T na marnych HARDCORE'ach firmy KINGMAX na kościach Hynnix D5, tu macie link'a:

 

http://img357.imageshack.us/my.php?image=opteron6ji.jpg

 

Może i by poszlo więcej ale kompletnie nie mam czasu na dalszą zabawe i wogule że tak powiem mi to "zwisa" :-P czy da rade więcej. Akurat mam proca z odblokowanym mnożnikiem więc OC jest łatwiejsze :mrgreen:

Generalnie płytka jak dla mnie super, bardzo stabilna i po opanowaniu kilku jej "humorów" OC na niej to czysta przyjemność. Myśle że nie ma lepszej na s.939 i AGP.

To tyle... over and out... :wink:

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

lol zmieniam sempka na athlona 3200+venice

ciekawe jak bedzie smigal....

ale juz nie bede go testami oc mordowal

pozdr

ps

moze bedzie wyzsze ht :D

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok więc jednak agp good bye.Sprzedaje i grafę na agp :)Mam dobrą propozycje więc będzie grafika na pcie, a co za tym idzie znów dylemat jaką płytę, tu wystarczyło przeczytanie trzech tematów, a na s939 i pcie producenci maja większe pole do popisu, troszkę wiekszy mam wybór, ehh jeszcze parę nocy nieprzespanych przed zakupem sprzętu hihi.No ale cóż do odważnych swiat należy poczytam,pooglądam,popytam i kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się ile sztuk płyt DFI nF4 Ultra-D i w ogóle ile płyt firmy DFI (także nF3 Ultra-D :wink: czu NFII Ultra-B, etc.) znajduje się obecnie w naszym pięknym kraju...

 

bo mi się wydaje, że chyba zajmowalibyśmy jedno z czołowych miejsc nie tylko w Europie, ale i na świecie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wiedziemy prym w posiadaniu i podkrecaniu sempronow na 939.

 

Co do DFI mozesz miec racje na oficjalnej stronie DFI z nielicznych jezykow mozna wybrac nasz ojczysty :)

 

@zulus5000 jak Twoja plytka ruszylo sie cos ??

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...