Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nadal nic :D czyli blokada na 217MHz na BIOSie 12/19 :P

 

opisałem ładnie cały problem tutaj, ale chyba zagiąłem nawet forumowiczów moim problemem, bo nikt jeszcze nic nie odpowiedział :lol:

JA tylko moge powiedziec ze tez mialem takowy problem jak bawilem sie w OC...

Przestawialem szyne... az tu naraz pipczenie... zrobilem restart cmosa i wstal na szynie 349mhz :/, ale po kolejnym restarcie bylo wszystko OK...

 

Ps tez mam Semprona 939 :/... ale kurcze za nic nie wiem jak moze blokowac sie do 217mhz :/... tak z ciekawosci zapytam... wkladales pamieci do innych slotow itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy jedno raz na zawsze HT x2 nie działa na chipset'ach nForce3, wynika to z jego wady techniczenej koniec i kropka.

Zgadza sie i do tego zmierzam...

Jakim cudem 05_03_1992 ustawil HT x2... Moze jakis screen na dowod?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

oki dam screen tylko na ht x 2 htt idzie tylko 200 a ht 400

dziwne ale ht x 2 jest <lol>

pzodr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

kurcze jak wspomnialem zmienilem proca i juz na ht 2x nie chce wstac

ale mam dowod ze chodzi na 257x4

Dołączona grafika

 

na dowod stabilnosci robie wlasnie sp2004 i zrobie spim32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

PYTANKO:

SMARTGUARDIAN POKAZUJE MI 52 * MAX ILE TOP JEST W RZECZYWISTOSCI I CZY MOZE TAK PROC PRACOWAC NA CO DZIEN

 

DALBYM JESZCZE MOJE OSIAGNIECIA HT NA X3 ALE COS MI NIE CHCE ISC HTT NA 300 NIE WIEM CZEMU MOZE PROC...

WCZESNIEJ MIALEM SEMPRONA

 

edit.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ostatnio stalem sie posiadaczem tej plytki... chcialem pomalu pokazac co ta plyta potrafi...

 

Ktos kiedys mowil ze plyta nie robi wiecej niz 333Htt

 

To ja na przekor temu zrobilem dzis malego screena :rolleyes: :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

 

Wiecej tez moeg robic... ale to zaraz dodam wyniki jakies bo musze zejsc z mnoznikiem na 7 :/ (taki procek :/)

 

Wiec 3x 337,9mhz jaknajbardziej mozliwe...

 

Dzielnik HT 2x nie dziala i juz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem ht 1026 :D

Heh powiem tak porobilem pare testow i...

 

2x nie dziala :)

3x max jest 339 mhz (sprawdzalem na napieciu 1,7 / 1,8 / 1,9v na nb i nic im wyzej tym gorzej :)) jeszcze pozniej sprawdze najnizsze czyli 1,6v 340mhz odrazu restart

4x jeszcze nie sprawdzalem bo jakos nie podpasza mi z dzielnikami :), ale pozniej sie zobaczy !!!

 

Na nforce3 nigdy mnożnik 2 nie działał, only 2,5 :wink:

Gdyby Byl... :] to bym sie cieszyl :) !!!

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI nie ma mnożnika 2,5? :blink: :huh: z tego co pamiętam to właśnie ma ten dzielnik, nawet ktoś na początku pisał w tym temacie o tym, a może spróbuj starszego biosu?

NIe ma :)

 

Nie widziałem 2.5 w tej płycie, a bios mam z listopada ;]

Ja tez mam 711 i tam nic a nic :)... ale co tam da sie jakos zyc... jak cos bedzie trzeba kupic A64 3200+ zeby miec mnoznik 10 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Mam maly problem z pamieciami czyli mowiac krotko nie chca mi smigac w dualu .Moze ktos poratuje jakims ciekawym linkie o biosie bo kurna nie wiem co czynic.

Kupilem dfi i chcialem sobie po owerlokowac na opteronie 144 i tak kupilem pamieci Kingstona value cl-3 na 400mhz i mam tak 2x512 i 2x256 ale kazda kosc kupowalem osobno i teraz nie wiem czy to ma znaczenie jakies.Wsadzalem do 1i3 do 2i4-go slotu nic nie pomoglo pozniej do1i2 do3i4-go tez bez zmian ciagle jest singiel.Oczywiscie proby byly robione z 512 i 256-i wpadlem na pomysl i zmienilem bios na najnowszy chyba 19-12-2005 zadnych zmian oprocz tylko ze wszystkie pamieci wsadzone do slotow dzialaja razem czyli 1.5gb bo wczesniej byl tylko alarmik.Moze ktos poda ciekawa stronke zebym mogl walczyc dalej no chyba ze jak mam tyle ramu to bez sensu bawic sie w dual bo to na jedno wyjdzie z taka ilosci pamieci :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja mam pomysł taki żebyś wsadził 512 do tych slotów co mają ten sam kolor, w tym wypadku żółte czyli 1 i 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo jak dokupowałem 2 nastepne kości do tych które juz miałem. Jak tylko wsadziłem 4 to piszczało i komp sie nie właczał. Działały tylko albo 2 nowe albo 2 stare, razem nie. Poszłem do sklepu i dostałem 8 bym sobie mogł wybrać. Trwało to troche ale dobrałem 2 takie co z moimi starymi chciały działać. Jak widać te Kingstony sa dość kaprysne. Albo może jeszcze chodzic o proca albo o płyte, ale jak i Ty masz to samo na Kigstonach to wyglada ze raczej pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem wsadzac do tych samych slotow po dwie kosci i dalej to samo nawet procka nie moge podkrecic bo juz nie wstaje przy 220 Ht chyba cos z tym biosem jest nie tak macie moze jakis opis do biosu do OC pamieci i moze procka ? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja !!! :rolleyes:

 

Jako ze nikt tutaj nie pisze... postanowilem cos z ta mobo zrobic :)...

 

Dzis sie troszke pobawilem w krecenie procka i naraz naszlo mnie co by tutaj zrobic... pomyslalem pobawie sie Htt :)...

NO i sie zaczelo... zaczalem skromnie od 333mhz i w gore... 334...335... no i skonczylem na 344,5mhz B) B) a najlepsze to ze nie sprawdzalem czy to juz koniec zupelny bo:

 

A) Pamieci taktuja sie do 230mhz na najlepszych timingach :) (zmieniac dzielnikow mi sie nie chcialo)...

B ) Procesor od 2750mhz nie jest sprawdzony w gore :)

C) Len mnie oblecial :)... ide sprzatac w ogrodku :)

 

Zreszta sami spojrzcie :)

Dołączona grafika

 

 

Stay Tuned :)

 

Ps. Plyta coraz bardziej mi sie podoba :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

puśc smarka 01 to cię wywali - za wysokie ht

przynajmniej ja tak mialem przy htt duzym x 3 czyli duzym ht grubo ponad 1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puśc smarka 01 to cię wywali - za wysokie ht

przynajmniej ja tak mialem przy htt duzym x 3 czyli duzym ht grubo ponad 1k

Od 21 minut leci mi prime FFT :)... a "sekundke" temu puscilem marka 2001 i przeszlo a nawet prima nie wylaczylem :)... heh pod wieczor ladnie ubiore to w obrazki :) bo teraz ide na "c)" :)

 

Ps. 05_03_1992 moglbys mi zrobic wynik SuperPi 1M na 2700mhz ?? - tak dla porownania :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

spoko, zaraz puszcze spim1m, to fajnie ze 01 przeszlo :) jeszcze w nfsmw potestuj, to jest pod tym wzgledem wg mnie wymagajaca gra....

 

prosze

tylko system zasyfiony, zmienie jak porobie takie cuda do szkoły na szósteczki to zapodam wyniczki na świeżo, chociaz w spim1 nie powinno by różnicy:

Dołączona grafika

 

nom ładny wyniczek.... u mnie moze to nawet 50 mhz zanizac... ale mi przyznam sie na 2700 komp chodzi niestebilnie proc sie strasznie nagrzewa ma krzywego IHS'a

no cóż....... :)

pozdr

 

a jakie Ty mu w biosie (procowi) napięcie ustawiłeś 1,55 + ile?? wiem że bios strasznie zawyża ale z ciekwości pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie Ty mu w biosie (procowi) napięcie ustawiłeś 1,55 + ile?? wiem że bios strasznie zawyża ale z ciekwości pytam...

1,55v + 0,3 :) = pokazuje mi 1,6v :) (czasami raz na jakis czas 1,584v pokazuje)

 

Ps. Policzylem dosc sporo Prima na "ustawieniach na codzien"

Dołączona grafika

 

 

Tak zostanie tylko napiecie zmniejsze (bo dalem specialnie zeby wygrzac :P)

 

Ps. Noc dluga a ja zabieram sie za male testy :)

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hehe mi na 1,55 + 0,2 (specjalnie takie duże żeby rozgrza) na 2400mhz (na 2400 chodzi na default V stabilnie) wywala mi na sp2004 krzywa czapa :(

chłodzenie dobre bo to co z podpisu na Oczultra5

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszeczke z innej beczki:

dysk SATA 250 GB, Samsung 2504 wykrywany przez płytę jest a)tylko na portach MArvel'a (tymi genialnie zamontowanymi obok podstawki proca- super montaz z takim pentagramem CU czy freezerem:/

 

na portach sata wygodniejszych- ciagle restarty przy probie wykrycia dyskow.

 

Sam dysk- padnij na pysk- wystartuje w trybie CHS- ustawienie trybu reczne w biosie 7/11 niemozliwe- do wyboru tylko Auto(co konczy sie wspomnianym CHS'em albo Large)

 

Na DFI-street podaja kilka magicznych sztuczek, ale...jakos nie mam do tego przekonania:/ Ktos ma podobne problemy?

Edytowane przez garrett76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa pierwsza to czy masz podkręconego proca. Jeśli tak to musisz korzystać z tych portów koło proca (3 lub 4), bo tylko te są zablokowane. Na 1 i 2 nie bedzie działać chyba, że proca nie będziesz kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa pierwsza to czy masz podkręconego proca. Jeśli tak to musisz korzystać z tych portów koło proca (3 lub 4), bo tylko te są zablokowane. Na 1 i 2 nie bedzie działać chyba, że proca nie będziesz kręcił.

Venice 3k- nie kręcony- żadnego OC. Dysk pracuje poprawnie, ale płyta kolejny raz pokazała swoją ciemną stronę:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Mam sprawe...

 

Chcialem sobie zrobic Rail Moda do MOjege Ultra-D Nf3... i mam taka prosbe...

 

Spojrzcie na zdjecie i powiedzcie czy dobrze mysle... czy czegos nie "skopce" i czy wogole jest mozliwosc zalozenia rail moda... (nawet nie wiem z jakiej linii ta plyta bierze napiecie dla ramow)... Popatrzcie uważnie...

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

I Co??? Da Rade??:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...