Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Heh dzieki dzieki... pomagac nie musi bo znam to "na pamiec" ale zawsze warto popytac co i jak :), a noz sobie zle narysowalem :P.

 

Zreszta narazie mi sie nie chce obudowy rozbierac... jak bede montowal Gf2Ti to sie pobawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Mam sprawe...

 

Chcialem sobie zrobic Rail Moda do MOjege Ultra-D Nf3... i mam taka prosbe...

 

Spojrzcie na zdjecie i powiedzcie czy dobrze mysle... czy czegos nie "skopce" i czy wogole jest mozliwosc zalozenia rail moda... (nawet nie wiem z jakiej linii ta plyta bierze napiecie dla ramow)... Popatrzcie uważnie...

 

I Co??? Da Rade??:]

Pamięci są zasilane z lini 3.3V. Rail Mod jak najbardziej możliwy, jest gościu na dfi-steet co go zrobił i przy ustawieniu w BIOS'ie 3.2V dla pamięci miał napięcie realne mierzone miernikiem coś koło 3.35-3.4V jak się myle. Linia 3.3 chyba leciała na 3.5-3.6V.

Przyrost taki sobie ale zawsze coś... są pamięci którym by troche to pomogło przy OC. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci są zasilane z lini 3.3V. Rail Mod jak najbardziej możliwy, jest gościu na dfi-steet co go zrobił i przy ustawieniu w BIOS'ie 3.2V dla pamięci miał napięcie realne mierzone miernikiem coś koło 3.35-3.4V jak się myle. Linia 3.3 chyba leciała na 3.5-3.6V.

Przyrost taki sobie ale zawsze coś... są pamięci którym by troche to pomogło przy OC. :mrgreen:

Chcialem tylko zauwazyc ze ustawienia w biosie nie maja wplywu na napiecia... Rail mod polega wlansie na tym ze zasilanie jest prosto z linii 3,3v :)... CZyli niezlaeznie od ustawienia w biosie powinno byc tyle ile podaje zasilka :)... potem mod zasilki i juz mamy regulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem ale tak też da rade ale chodziło mi raczej o to że mobo wytrzymuje podanie z lini 3.3V nawet 3.6V a może i więcej i nie ma problemów ze stabilnością.

Pozatym taki sposób jaki ty masz na myśli to nie widziałem żeby ktoś już zrobił na tej płycie tylko taki jak ja opisałem co nieznaczy że się nie da. :wink:

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pentagram QVC 100 wchodzi na tą mobo??

pozdr

Dzis mialem Pentagrama QVC100 w rekach akurat :lol2: :lol2: :lol2:

 

Wejdzie lightowo B) B) ale ale... jak bedziesz podlaczal kable S-ATA :) to janie wiem :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

właśnie sprzedałem moją mobo pythoonowi za 330zł i pokrywam koszta przesyłki B) teraz poszukuję DFi LP nf4 ultra-D :rolleyes:

a weekend chyba bez kompa bedzie (nie zdaze dfi znalezc - uzywka ) :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sprzedałem moją mobo pythoonowi za 330zł i pokrywam koszta przesyłki B) teraz poszukuję DFi LP nf4 ultra-D :rolleyes:

a weekend chyba bez kompa bedzie (nie zdaze dfi znalezc - uzywka ) :cry:

NO to ladnie jak za 330zl :]...

 

JA tez moja bede pomalu sprzedawal... ale tylko z tego powodu ze na PCI-E chce przejsc...a tak to swietna plytka :rolleyes: bardzo fajnie sie z nia dogaduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

To ja może odkopie temat, czy pod czas podkręcania piszczą Wam cewki?? Mi zaczeły piszczeć i jest to troche wkruzające ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może odkopie temat, czy pod czas podkręcania piszczą Wam cewki?? Mi zaczeły piszczeć i jest to troche wkruzające ;)

Piszcza przy dzuym O/C nie ma sie czym martwic, jakby to nie zabrzmialo, jest to normalne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może odkopie temat, czy pod czas podkręcania piszczą Wam cewki?? Mi zaczeły piszczeć i jest to troche wkruzające ;)

U mnie nie piszcza...

 

tzn. To jest tak... Bez OC piszcza (i to w idle)... a z OC juz nie :rolleyes: (w idle rowniez cisza...) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jeszcze jedno, całe moje oc ostatnie jest tylko przez clockgena, w biosie jak ustawie napięcie na 1.6V, ht na x3, i htt na 290 to windows sie załaduje ale potem czarny ekran. Mieliście tak na tej płycie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, całe moje oc ostatnie jest tylko przez clockgena, w biosie jak ustawie napięcie na 1.6V, ht na x3, i htt na 290 to windows sie załaduje ale potem czarny ekran. Mieliście tak na tej płycie??

 

U mnie wszystko szlo wlacznie z powyzej magicznej granicy HTT - 330mhz wszystko robione na HT x3

Tylko w tej plycie jest u mnie tylko jedna zasada...

 

Zapisuj kazde ustawienie pojedynczo... bo jak zmienisz np 5 ustawien to nie wstanie... ale jak kazde po kolei to spoko luzik B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Zapisuj kazde ustawienie pojedynczo... bo jak zmienisz np 5 ustawien to nie wstanie... ale jak kazde po kolei to spoko luzik cool.gif

Też zauważyłem czasami coś takiego, ja zmieniam napięcie, ramy, ht i zapisuje i nie ma problemu ze wstaniem ;) Ale dzięki za wskazówkę. Zobacze jeszcze dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbował może ktoś wgrać na to mobo "ztuningowany" bios ? Ja miałem przez krótki czas bios Tmoda ale podkręcalność wzrosła nieznacznie. Nie wiem czy to wina płyty albo procka ale nie umiem u mnie przekroczyć granicy 2500MHz :mur: U kumpla na asusie nf4 + woda osiągnełem 2700MHz więc zastanawiam się czy warto zainwestować w wodę czy kupić mobo na nf4 i spróbować pokręcić <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał taki przypadek że w biosie nie posiadał mnożnika x9,największy jaki mam to x8. Posiadam procek venice 3000, 2x512ddr 600mhz a-data vitesta. Ten ewenement występuje na każdej wersji biosa począwszy od najstarszego do wersji 7.11. Prosze o szybka jakas porade co moze byc tego przyczyną. Jak ktoś ma to niech poda jakis link do wersji biosów modowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny zmodowany bios jaki widzaiałem do nf3 ultra-d to biosy od Tmoda. Sciągasz obraz płyty i tam znajdziesz biosy do prawie wszystkich płyt DFI od nf2 di nf4. Oczywiście wszystko na własne ryzyko. Nie wiem jak z innymi mobo ale na moim mod bios dziala dobrze. Żadnych problemów. Jak ktoś będzie zainteresowany to moe podać dokładne namiary. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ta plytke i mam maly problem z O/C.

 

Moje pamiatki : 4x512 Kingston - dwie kosci sa CL 2,5 a nastepne dwie CL3.

Maks co osiagnalem to 238x9 (1,6V), , to jest stabilne. Testowane 10h w SP2004. Niestety przy 239 juz Windows sie nie laduje. Tak wiec... to na pewno wina pamieci. Na dodatek wykrywa je jako 333 w dualu. Po wrzuceniu w Biosie 400 komp nawet nie wstaje. Proc chodzil wczesniej na Asusie A8v Deluxe (tylko przy 2x512 ramu) - osiagal 265x9, wiec zapas ma.

 

Co mam zrobic ? Chcialbym z 2500 przynajmniej osiagnac, ale chyba z tymi pamieciami to nie za bardzo...

 

Moze ktos jakas rade wrzuci :)

Edytowane przez subon2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

O obsadzaniu 4 banków i pracy 333/400 już było. Zwiększ napięcie na procu, zmniejsz mnożnik ht, dzielnik ramu zmień, pobaw sie timingami.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie : Bardzo denerwuje mnie ten glosny wiatrak na chipsecie. Jesli bym go odlaczyl, to chipset bedzie sie mocno grzal ? Ten wiatrak zbyt wydajnie to nie wyglada.

 

 

Edit : HA ! Udalo sie :) Wystarczylo przelozyc kabelek SATA do gniazda pod procesorem. Narazie 250 Mhz stable przy 2,5-3-3-7

Bawie sie dalej.

Edytowane przez subon2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...