Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Kas na 1T ale na 2T tez dobrze chodziło. Teraz pozmieniełem troche bo chłopaki na formu powiedzieli mi ze troche zawysokie napiecie mam i zmieniłem na 1.456v(CPU-Z) i puściłem go na 280 przy tych samych timingach przeszedł wszystko Spi, OCCT, 2dMarka03 i teraz juz leci 6h w SuperPrimie2004 temp nie przekracza 45 i mysle ze go tak zostawie moze jeszcze powalcze zeby ustawic go na 290

ale narazie musze porobic pare rzeczy w tym pograć sobie bo od tygodnia praktycznie nic nie robie tylko testy i testy:D

 

Pozdrawiam no i jakby ktos wiedział jak to napiecie w USB wyłaczyc bede wdzieczny

 

APEL do posiadaczy tego mobo!!!!!!!

Chłopaki gdzie sie znajduje opcja do zmiany napiecia na LDT bo w smartguardianie pokazuje mi napiecie 1.6v a jak patrzyłema po testach Prima róznych ludzi to oni mieli srednio po 1.3v na LDT Voltage Bus wiec nie wiem bo w Genie bios setting tego nie ma a na DFI NF4 to własnie tam sie znajduje. Prosze o pomoc i odpowiedz jak najszybciej bo nie chce sobie zniszczyć mobo pozdrawiam

Edytowane przez Stiopa84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

wlasnie stalem sie wczoraj szczesliwym(?) posiadaczem owej plyty i po pewnym czasie mieszanie (czytaj krecenie proca i pamiatek) cos sie wywalilo tylko niewiem w czym problem moze byc a mianowicie wszystkie 3 karty na PCI nie moga dostac swoich przerwan sa w bios wyswietlane jako N/A.

Zamiana nic nie pomaga niby jest Ok ale po restarcie znowu N/A

moze kto mial z tym stycznosc i wie w czym problem

 

Update

zapomnialem dodac ze bios po czyszczeniu CMOS podaje teraz zawsze komunikat

CMOS checksum error -defauts loaded

zmienialem go na nowszy starszy zawsze ten sam komunikat

Edytowane przez he_avy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam spory problem z "wyjcem" coolerem na chipsecie- jest strasznie głośny. Pytanie - czy jest mozliwe aby wyłaczyc wentyla tak aby było chłodzenie pasywne? Czym to grozi? Dodam ze nie ponosze napięcia na chipsecie. Niestety wieksze radiatory sie nie zmieszcza poniewaz chłodznie mojej grafy zachaczałoby o nie. Czy z pasywnym chłodzeniem oryginalnym radiatorem od wentyla mozna cos przegrzać, spalic itp? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam spory problem z "wyjcem" coolerem na chipsecie- jest strasznie głośny. Pytanie - czy jest mozliwe aby wyłaczyc wentyla tak aby było chłodzenie pasywne? Czym to grozi? Dodam ze nie ponosze napięcia na chipsecie. Niestety wieksze radiatory sie nie zmieszcza poniewaz chłodznie mojej grafy zachaczałoby o nie. Czy z pasywnym chłodzeniem oryginalnym radiatorem od wentyla mozna cos przegrzać, spalic itp? :mur:

1605514[/snapback]

Poczytaj ten watek kilka stron wcześniej, pisałem jak ja zmieniłem chłodzenie na pasywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mozesz wskazac gdzie to jest bedzie bardzo wdzieczny ;)_

Co sadzicie o tym wentylku ? Czy znacie cos lepszego

1605937[/snapback]

Łożysko ślizgowe+27 decybeli... Zamienisz jednego wyjca na drugiego...Pokombinowalbym raczej z płaskimi wentylkami a'la złota Nvidia czy co... Moje bydlę padło, i chwilowo zastąpione molexowym noname... Za dni kilka na miejscu tego nieszczescia mam nadzieje stanie niebieski Zalman...Oby:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko ślizgowe+27 decybeli... Zamienisz jednego wyjca na drugiego...Pokombinowalbym raczej z płaskimi wentylkami a'la złota Nvidia czy co... Moje bydlę padło, i chwilowo zastąpione molexowym noname... Za dni kilka na miejscu tego nieszczescia mam nadzieje stanie niebieski Zalman...Oby:)

1606562[/snapback]

zalman w moim przypadku niestety sie nie zmiesci :( moze zostawic tak jak jest tylko z wyłączonym wiatrakiem? niby radiator jest :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator może i jest ale skoro producent stwierdził że sam radiator nie wystarczy to na Twoim miejscu bym tego nie sprawdzał. Pokombinuj z dopasowaniem niebieskiego zalmana. Może wystarczy tylko kilka listków odgiąć i będzie ok?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator może i jest ale skoro producent stwierdził że sam radiator nie wystarczy to na Twoim miejscu bym tego nie sprawdzał. Pokombinuj z dopasowaniem niebieskiego zalmana. Może wystarczy tylko kilka listków odgiąć i będzie ok?

Pozdrawiam!

1606861[/snapback]

cholerka :( to chyba ponad połowe bede musiał spiłować:( no i jakie to bedzie chłodzenie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie że coś wymyśliłeś. Ja jednak bym troche to inaczej zrobił. A mianowicie zdjołbym stary radiatorek i przsmarował chipstet AS5 i dał na niemog mojego małego ale wydajnego i równie cichego coolera. :-P

 

P.S Radiatorek do mobo był przykleiony jakimś silikonem albo czymś w tym rodzaju?? :blink:

1546288[/snapback]

o jakim coolerku mowisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he_avy:

A czy po każdym wgraniu BIOS'a wył. zasilanie robisz 10-15min. CLEAR CMOS (najlepiej z wyciągniętą bateryjką), następnie odpalasz kompa wchodzisz do biosu wgrywasz Load Optimized Defaults (czy jakoś tak :wink: ) zapisujesz zmiany i resetujesz ? Teraz jeszcze raz możesz wejść do biosu i wprowadzać swoje ustawienia. Jeśli po takim zabiegu masz dalej ten błąd to jest niedobrze. :?

 

Oli20053:

Podawałem wcześniej w tym wątku przykład fajnego chodzenia dla tej MoBo firmy VANTEC, niski profil i cicha praca, tylko ciężki do dostania w polsce niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pewien problem z kręceniem Venice na tej płycie. Otóz by ustawic stabilne 2700 MHz musze mu dac aż 1.55 + 0.2. Wiem ze ta płyta oszukuje troche z napieciami, ale nie wiem jak jest z temperaturami, bo ja przy tych ustawienach po testach w Prime mam max 59'C, co uważam za troche za duzo. Proca chłodze AC Freezerem 64, który jest tylko lekko ciepły, a pisze ze proc ma 59'C. W spoczynku proc ma 39-41'C. Zastanawiam sie nad zmiana pasty na Arctic Silver, ale nie wiem czy ma to sens. W tej chwili uzywam tej dołączonej do chłodzenia, by posmaroc całego proca musiałem wywalic z tubki prawie całą. Warstwa jest dosc duża, moze by zdjąc jest troche ? Wolałem dac wiecej bo kiedys miałem przygode z Sempronem 2400+, na który jesli nałozyłem wiecej pasty to był chłodniejszy. Obudowa jest wentylowana dwoma Zalmanami 80 i 92 mm. Przy napieciu 1.55 + 0.1 grzeje sie mniej i niby działa stabilnie, ale nie moze przejsc Pime95 ani SuperPrime, wywala błady po ok 2 godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@THE_CD

Tak zrobilem co czyszczenie CMOS jak pisales ale nic to nie dalo zanioslem plyte do serwisu cos porobili i teraz i owszem IRQ przydziela bios ma dalej errory niestety

ale wyszla inna rzecz a mianowicie Hdd 60 G barakudka 4 wiesza kompa przy starcie w momencie gdy ma sie bootowac zwis pokazuje ze dysk jest pusty a winda na nim jest

to samo jak jest cd rom na 2 tasmie wpiety i ma bootowanie wlaczone tyz sie wiesza i nieodpala

ten dysk u mnie dzialal jak niedzialaly te IRQ

Kolejna rzecz ten sam dysk u kupmpla pieknie bootuje dysk od kumpla u mnie tez rusza a ta 60 co dzialala nie ma szans nie odpala

w czym problem bo juz zgłopialem?

moze ktos mial z czyms takim problem?

pozrdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kaplica... po przelozeniu sprzetu w nowa obudowe...zamianie wyjca na zalmana... komp mi zdechl....objaw pierwszy- brak restartu na 3 palce...oki... zgubienie ustawien bios'u... gorzej...potem... komp startuje diody mobo sie swieca, ale monitor nie uruchamia sie... ...."check the signal cable":( super, bo jakkolwiek kompa da sie powerem wlaczyc, to wylaczyc moge tylko przez odciecie zasilania... reset...dzialal, ale nie dziala... przez moment mimo giga ramu w biosie widzialem tylko 16 MB(!!!) potem...640kB:] ...mialem bios 6.02... jak u licha wgrac bios najnowszy stable skoro mi maszyna...nie startuje...moze ktos cos podpowie? usmazylem sobie mobo? proca?

 

emove the battery, unplug the power supply, let the thing

 

sit overnight, maybe even over the next day, if you are

 

working.

 

When you get home from work, Power everything up, battery,

 

powersupply etc. Place the 711 bios disk in and flash the

 

bios, flash it 3 or 4 times.

 

Then shut down and unplug the powersupply and clear cmos

 

again.

 

Place the power cable into the powersupply.

 

Then place the jumper to run posisition, then boot up.

I was told by a very wise ole owl that this works on DFI

 

boards 90% of the time. Don't knock it until you try it.

Coz...chyba dziala...aczkolwiek kosci z pomaranczowych musialy trafic w zolte sloty, nowy bios wgrany... ufff :mur: Edytowane przez garrett76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podobno ma wyjść na dniach nowa rewizja DFI nf 3 agp  z ulepszeniami np.  dualki na T1 niewywala i da się podkręcić czy ktoś to może potwierdzić? pozdrawiam

1617759[/snapback]

Skąd ta wiadomość? Jakiś link. Bo zastanawiam się na tą mobo, więc parę dni bym poczekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam to mobo(chyba jesli o to chodzi) od tygodnia mialem z nia trochi problemow ale obecnie venice z 24 tyg 2527mhz(nie jest to jakis rekord)

vc 1,44 (default +0,3)

na wodnym temp proca 33-34 w stresie 36

pamiatki pdp patriot dual 2x512 chodza na 1t@230mhz(dzielnik 166 szyna proca 280)

narazie niechce mieszac zabardzo bo mialem pewne przejsci z ta plyta

wiem tylko ze proc przy napieciu defaut +0.4 wstawal na szynie 300

ale super pi nie przechodzilo a moze to kwestia tego ze na pamiatkach nie zwiekszalem napiecia jest domyslne 2,6

proc to

ADA3000DAA4BP

YBBLE 0524EPBW

Q337606751815

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam to mobo(chyba jesli o to chodzi) od tygodnia mialem z nia trochi problemow ale obecnie venice z 24 tyg 2527mhz(nie jest to jakis rekord)

vc 1,44 (default +0,3)

na wodnym temp proca 33-34 w stresie 36

pamiatki pdp patriot dual 2x512 chodza na 1t@230mhz(dzielnik 166 szyna proca 280)

narazie niechce mieszac zabardzo bo mialem pewne przejsci z ta plyta

wiem tylko ze proc przy napieciu defaut +0.4 wstawal na szynie 300

ale super pi nie przechodzilo a moze to kwestia tego ze na pamiatkach nie zwiekszalem napiecia jest domyslne 2,6

proc to

ADA3000DAA4BP

YBBLE 0524EPBW

Q337606751815

pozdro

1619067[/snapback]

HELLo HEAVY

jakie masz napiecie na procy? przeslij jakas fote np z CPU-Z:) jakie dakładnie masz chłodzenie procy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie powoli zamiera ale....

mam pytanko odnosnie chlodzenia mosfet na nf3 u-d

dlaczego nie ma na tej plycie owych radiatorow jak w wersji nf4

czyzby mosfety sie tu nie grzaly? watpie

moze ktos prubowal cos na nie zalorzyc i jak OC wyglada po ich schlodzeniu?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do wszystkich ktorzy ujazmili Samsungi TCCD na tej Mobo. Bo ja mam z tym ogromne problemy pamiatki o taktowaniu 255 przechodza mi Memtesta dopiero przy timingach 3-4-4-12 div166, na div200 i 300 mhz nawet mi sie plyta nie botuje. Jakies pomysly jak mam alfy poustawiac bo chyba w nich tkwi problem ??

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...