Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodze się z tobą jednak z różnych opini wynika że tragiczne działanie objawia się na procesorach z rdzeniem Venice. Na innych prockach ponoć chodzi całkiem spoko.

Co nie zmienia faktu że aż się prosi o nowy biosik :rolleyes:

 

EDIT:

Bios 8/24 powędrował do sekcji BETA jednak chyba miał za dużo błędów :?

chorerka... a polecano mi te plyte.. bo support git:(

Rok opoznienia we wprowadzeniu... i na deser kolejne pol bez biosu stable... cold booty na dzien dobry, oj... no mam Venice... odwolywac sie przez okno bede... wrrr... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam zaryzykuje mimo tych opinii. Jakoś nie widze godnego konkurenta dla tej płyty biorąc pod uwagę, że może chodzić całkowicie normalnie. Jeśli wyjdzie nowy bios który poprawi działanie płyty to będzie zupełnie miodzio.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko sie opłaciło.

Jak widać moje hynixy chodzą stabilnie na HTT 260Mhz przy 1T.

Póki co nie chce podkręcać proca bo nie mam pojęcia jak to jest z tymi napięciami. Standardowowe napięcie dla Venice to 1.4V o ile sie nie myle, a Bios pokazuje 1.28V i nie wiem czy poprostu tyle pokazuje, a realne napiecie jest 1.4V czy poprostu płyta zaniża napięcie.

Pomoże mi ktoś w tej kwestii bo nie usmiecha mi sie dawać o 0.1V za dużo na proca, który robi 2.7Ghz@1.52V (na dfi nf4)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego biosa to juz pare stron temu było o tym ale ja akurat nie w tej sprawie pisze. Chłopaki czy któryś z was na tej płycie ustawił stabilnie Synchro na 300 jeśli tak to jakie alfy daliscie na pamieci ja sam mam Patrioty XBLK na TCCD ddr600 gwarantowane przez producenta a jakoś nie moge wydolić z nich tych 600mhz:( i nie wiem dlaczego czasami jest tak ze wszystko jest ok działa SPi mod przechodzi nawet 32min ale za to jak gram w CSS to mi sie wykrzacza zawiesze restartuje co moze byc przyczyną pomóżcie albo dajcie mi pomysł na jaką płyte mam kupic pod PCI-Expres bo mnie juz powoli to DFI zaczyna drzaźnić wiec zaczynam sie zastanawiać. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje A-Daty chodzą powyżej 300MHz na 2T przy 3 4 4 10, następnie trc 12, trfc 16, trrd 2, trp 4, twr 2, twtr 2(w biosie dałem 1, a64 tweaker tak pokazuje), trtw 3 (tu możesz dać 4 jak ci nie wydala), max async. latency 7ns (możesz 8 spróbować), read preamble 5ns, idle cycle limit 256 clks i dzielnik oczywiście 200. Reszta ustawień z biosu to na pewno weak ustawione, ale w sumie dużo rzeczy może być na default i też chodzi. Tak mam na codzień i starcza mi 2,7-2,8v w biosie, ale dodam, że moje A-Daty mogą być specyficzne. Oczywiście o 1T powyżej 260 nie mam co marzyć. Niedługo sprzedaję nF3 oraz grafę i przesiadam się na nF4. Płyta generalnie ma swoje fochy odnośnie ramu i niektórych mnożników proca i dzielników zwłaszcza na 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego biosa to juz pare stron temu było o tym ale ja akurat nie w tej sprawie pisze. Chłopaki czy któryś z was na tej płycie ustawił stabilnie Synchro na 300 jeśli tak to jakie alfy daliscie na pamieci ja sam mam Patrioty XBLK na TCCD ddr600 gwarantowane przez producenta a jakoś nie moge wydolić z nich tych 600mhz:( i nie wiem dlaczego czasami jest tak ze wszystko jest ok działa SPi mod przechodzi nawet 32min ale za to jak gram w CSS to mi sie wykrzacza zawiesze restartuje co moze byc przyczyną pomóżcie albo dajcie mi pomysł na jaką płyte mam kupic pod PCI-Expres bo mnie juz powoli to DFI zaczyna drzaźnić wiec zaczynam sie zastanawiać. Pozdrawiam i czekam na odpowiedz jeszcze raz dzieki

A próbowales ustawaić napięcie LDT na 1.75V? może to powoduje niestabilność przy HTT 300

Osobiście na płyte nie narzekam, wszystko jest ok tyle, że chłodzenie mam cieńkie i w o/c specjalnie bawic się nie moge, ale już niedługo.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu no własnie gdzie sie ustawia napiecie LDT bo na DFI Street jakis czas temu przeczytałem zeby miec 1T na wysokich ustawieniach Mhz czyli 300 albo wiecej trzeba dac LDT na 1.75v tylko ze nie mogłem znależć tej opcji i dlatego pytam. A co do ustawien Kikas sprubuje tak jak ty masz ale skoro producent twierdzi ze pamieci chodzi na 2.5 4 4 8 to chyba tak powinno byc dlatego jak mi sie nie uda fajnie synchro poleciec nawet na 2T to tez w styczniu przesiade sie na NF4 i jakies PCI-Expres chodz szkoda mi mojego Radka jest strasznym potworem no ale cóż na NF4 nie ma takich problemow 1T chodzi full Stable nie ma takich fowów i wogle całkiem przyjemnie sie zapowiada z tego co przeczytałem. No chyba ze uda mi sie w jakis sposób ustawic stable 1T przy 300 :D w co watpie no ale prubowac nie zaszkodzi. Grzechu czekam na podpowiedz gdzie znajde ta opcje pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu no własnie gdzie sie ustawia napiecie LDT bo na DFI Street jakis czas temu przeczytałem zeby miec 1T na wysokich ustawieniach Mhz czyli 300 albo wiecej trzeba dac LDT na 1.75v tylko ze nie mogłem znależć tej opcji i dlatego pytam. A co do ustawien Kikas sprubuje tak jak ty masz ale skoro producent twierdzi ze pamieci chodzi na 2.5 4 4 8 to chyba tak powinno byc dlatego jak mi sie nie uda fajnie synchro poleciec nawet na 2T to tez w styczniu przesiade sie na NF4 i jakies PCI-Expres chodz szkoda mi mojego Radka jest strasznym potworem no ale cóż na NF4 nie ma takich problemow 1T chodzi full Stable nie ma takich fowów i wogle całkiem przyjemnie sie zapowiada z tego co przeczytałem. No chyba ze uda mi sie w jakis sposób ustawic stable 1T przy 300 :D w co watpie no ale prubowac nie zaszkodzi. Grzechu czekam na podpowiedz gdzie znajde ta opcje pozdrawiam.

 

Próbowałeś już pamięci w slotach żółtych i pomarańczowych ? Pozatym stosowałeś sie do innych "myków" w postaci mnożnika HTT na 3x i AGP na 67 czy 68.

Generalnie powinieneś bez problemu dojechać do 300 z "FSB" a widziałem gości co z tymi pamięciami do 320-330 wyciagali na tej mobo, tylko niestety obawiam sie że przy 2T :?

A napisz jeszcze w jakiej konfiguracji masz pamięci 2x256 czy 2x512 i jakie biosy już sprawdzałeś ?

 

Edit:

Ups poprawka nie zerknołem sobie na sig'a, masz 2x512 :wink:

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar zakupic DFI nf3 ultra-d + do tego opterona 144 s.939 i tutaj rodzi sie pytanie: czy te mobo "pociagnie" tego procka? Czy jest tutaj jakikolwiek uzyszkodnik takiego duetu? Ostatni bios do tej plyty raczej "nie informuje" o tym, ze te procesory sa obslugiwane ;/ a nie chcialbym tracic czasu na czekanie az DFI laskawie wystawi odpowiedni bios. Lub tez czy jakikolwiek producent mobo z czipsetem nf3 ultra "gwarantuje" wsparcie dla opterona 144?

A dlaczego akurat mobo na nf3 ultra? A dlatego, ze posiada agp, ktore jest mi niezbedne ;| :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na DFI-Street znalazłem 4 kolesi z opteronami 144 i 146 i 165 na tych płytach. Kręcą się im dość dobrze, lepiej niż na MSI. Działają na biosie 711, ale mogą wgrywać także 815 i 824, jednak różnie chodzą. Ja swoją NF3 sprzedam niedługo. NF4 zamówione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ja mam dość dziwną sytuacje ze swoją płytą, przełączyłem mysz z ps2 na usb i windowsie nic nie dało sie nią zrobić, nawet nie świeciła sie (optyczną posiadam), a jak podłączam do ps2 to jak wyłączam kompa to mi sie ona świeci cały czas, szukłem w biosie jakiejś opcji na temat ps2 i usb ale nie znalezłem, wiecie co to może być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam zamiar zakupic DFI nf3 ultra-d + do tego opterona 144 s.939 i tutaj rodzi sie pytanie: czy te mobo "pociagnie" tego procka? Czy jest tutaj jakikolwiek uzyszkodnik takiego duetu? Ostatni bios do tej plyty raczej "nie informuje" o tym, ze te procesory sa obslugiwane ;/ a nie chcialbym tracic czasu na czekanie az DFI laskawie wystawi odpowiedni bios. Lub tez czy jakikolwiek producent mobo z czipsetem nf3 ultra "gwarantuje" wsparcie dla opterona 144?

A dlaczego akurat mobo na nf3 ultra? A dlatego, ze posiada agp, ktore jest mi niezbedne ;| :)

Najnowszy beta bios obsługuje oficjalnie Opteron'y. Niestety nic nie wiem o jego stabilności i możliwościach OC ale pewnie chłopaki z dfi-street.com już go na warsztat wzieli. :wink:

Jednak jak już ktoś wcześniej wspomniał bios 7/11 doskonale sobie z nimi radzi i jak narazie niestety jest najnowszym oficjalnym biosem ale jak dla mnie rewelacyjnie się spisuje, tylko niestety ja nie posiadam Opteron'a :-P

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! W poprzedni weekend dalem PC na parapet (-14*C za oknem) i wziolem sie za podkrecanie. Temperatury bardzo niskie, wszystko na dobrej drodze...Doszedlem do "chyba" 1.55v i 2.91Ghz; ale nie wiedzialem czy dalej dawac volty czy przypadkiem nie mam juz np.1.66v poniewaz plyta przeklamuje napiecia :mur: Testowal moze ktos miernikiem albo z doswiadczenia wie jak obliczyc napiecie na CPU? np. teraz mam ustawione w biosie 1.300V, a wyswietla 1.21v; w CPU-Z wyswietla 1.84v!

Teraz pytanie, ktore jest prawdziwe! Mam zamiar wziac sie za max o/c ale nie znajac prawdziwego napiecia jest to bez sensu!

Pozdrawiam!

EDIT:Dziala komus HT x2? Bo u mnie niezaleznie od ustawien to i tak nie dziala stabilnie! Takze ustawienie np.8x340 odpada..a szkoda!

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napięć to zapraszam tu http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=17498

ale najlepiej i najbezpieczniej będzie jak sam sobie zmierzysz napięcia np. multimetrem.

 

Co do HTx2 to było już o tym pare razy wcześniej mówione więc sobie doczytaj ale generalnie możesz zapomnieć o tym mnożniku a także o HTx1. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! W sekcji beta jest nowy bios, wiem ze jest dedykowany dla opteronów ale moze dziala rowniez z AMD64 (z DFI nigdy nie wiadomo)? Sprawdzal ktos, a moze ktos chcialby sie pobawic i potestowac?! Jestem ciekaw czy dziala prawidlowo z A64 czy jak w przypadku 8.24 jedna wielka lipa...

Pozdrawiam i czekam na testy (jak bym mial wiecej czasu to bym sam zrobil testy ale niestety nie dysponuje czasem)!

 

EDIT1:Jednak znalazlem troche czasu i wgralem bios "C19"! Duzo dodatkowych opcji, wszystko stabilne na default! Ale nie mozna wogole podkrecac, nawet o 1 mhz bo albo nie laduje windy albo zawiesza sie w windzie! Moze jak by sie wiecej pokombinowalo to by dalo rade podkrecic i cieszyc sie np.stabilnoscia, prawidlowo wyswietlana temperatura, dodatkowymi mnoznikami pamieci, wiekszym zakresem v core itd

 

EDIT2:Wczoraj probowalem wycisnac max o/c na tej plycie i doszedlem az do 333x9=3Ghz (screen w sygnaturce) i dalej nie mozna bo nie dziala HT x2 (wiem bylo o tym wspomniane wczesniej) na zadnym dostepnym biosie dlatego nie moge sie doczekac nowego i stabilnego biosu! Sa jakies przecieki o nowym biosie dzialajacym z A64?

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że nikt o tym wcześniej nie wspomniał (tak mi się wydaje :? ) jednak chciałem napisać o problemie ze sterownikami do nForce'a.

Już kawałek czasu temu nVidia wdała stery dedykowane platformie nForce3 chodzi o wersjie 5.11. Sterowniki są troche "zwalone". Przy instalacji ich na chipsetach nForce 3 250 i nForce 3 Ultra w czasie instalacji resetują system a przy tym czasami załatwiają jeszcze pare innych sterowników :angry: . Oprócz płyty DFI nF3 ULTRA-D testowałem te sterowniki na płytach innych producentów jak MSI, ASUS czy GIGABYTE.

Efekt był zawsze taki sam czyli restart.

Na początku myślałem że poprostu może wydali wadliwą paczkę sterowników ale po miesiącu zassałem ją znowu i problem dalej występuje.

Osobiście sprawe załatwiłem prostym "mykiem". Jako że sterownik Ethernet dla 5.11 jak i w wersji 6.70 przewidzianej dla nForce4 AMD jest taki sam więc wypakowałem oba archiwa i podmieniłem katalog Ethernet z wersji 6.70. Po takim "zabiegu" wszystko instaluje sie bez problemu.

Swoją drogą mam wrażenie że nVidia nie przykłada sie do sterów dla nf3 i bardzo rzadko je aktualizuje. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz sprawdzić palcem które się najbardziej grzeją. :-P

A tak serio to myśle że 10 MOSFET'ów między s.939 a IDE, to są te które zasilają procesor, najbardziej bedą się grzały. Nie oznacza to jednak że wymagają jakiegokolwiek radiatora. Współczynnik tremiczny tych układów jest duży i 80-90 stopni nie robi na nich dużego wrażenia. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przegladajac DFI-Street wyczytalem ze jak mamy w biosie default vcore (1.4v) to w rzeczywistosci mamy 1.317v (mierzone cyfrowym miernikiem)!

Reszta pomiarów:

1.400 = 1.317

1.425 = 1.355

1.450 = 1.382

1.475 = 1.410

1.500 = 1.437

1.525 = 1.464

1.550 = 1.494

1.550+.10 = 1.538

1.550+.20 = 1.635

1.550+.30 = 1.681

1.550+.40 = 1.819

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jesty chyba prawda...aż takich dużych różnic nie ma

Niestety to raczej prawda i wlasnie po to taka tabelka powstala!

Pochodzi ona z DFI Street a wartosci byly mierzone miernikiem! Takze (chyba) nie ma mowy o pomylce!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem...zdziwiło mnie to :P dużo jak na taką płyte ;)

Niestety DFI wypuscilo ta plyte posiadajaca o jeden rezystor za duzo! Stad te przeklamania!

Co do pamieci:

2.5V = 2.58V

2.6V = 2.69V

2.7V = 2.80V

2.8V = 2.91V

2.9V = 3.00V

3.0V = 3.10V

3.1V = 3.16V

3.2V = 3.17V

 

Grzechu Wiem ze juz byly podawane lecz roznia sie od tych co znalazlem!

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem...trzeba przestudiowac DFi street zeby sie dowiedziec!

Jest już od jakiegoś czasu w sprzedaży troszke ulepszona wersja tej płyty z wgranym BIOS'em 7/11 i właśnie bez tego rezystorka.

Sam rezystorek R716 można usunąć nawet firma DFI to zaleca :-P . Jednak ja osobiście go nie zamierzam usuwać. Już się przyzwyczaiłem do zaniżonych wskazań napięć.

Dokładny opis co daje jego usunięcie jest dokładnie opisane tu:

 

http://www.dfi-street.com/forum/showthread.php?t=27466

 

PS ta tabela z napięciami mierzonymi miernikiem jest jak się nie myle dla BIOS'u 7/11 jednak w nowszych wersjach sposób zmiany napięcia został całkowicei zmieniony i trudno z niej już skorzystać. :?

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...