Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chłopaki do czego w pamieciach jest opcja idle cycle limit 256 clks i jakie jest najlepsze ustawienie tego 256 czy niższe z góry dzieki za info a co do napiecia to duzo stabilniej płyta chodzi jak ma na chipsecie 1.75.

 

Pozdrawiam

 

A własnei prawie bym zapomniał. Wie moze któryś z was co moze byc przyczyna niestabilności systemu a dokładnie Win XP pro. Wykluczam niestabilnosc kompa z tego wzgledu ze: Pamiatki moze i chodza na nieprzecietnych ustawieniach(podpis) ale wytrzymuja godzine w Memtescie 1.65 przechodza Super Pi mod wiec raczej sa stabilne, Grafa przechodzi 3dMark, Proc przechodzi OCCT no i oczywiscie udziela sie we wczesniej podanych testach a gdy ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m Pirma2004 to chodzi normalnie ale nie wykrzacza sie tylko sie po jakims czasie resetuje ale wczesniej wyskakuje bluescreen wiec chciałem zapytac czy którys z was nie wie moze jak moge sprawdzic czy system jest stabylny i cz przypadkiem nie mam jakiegos nieciekawego oprogramowania badz sterow które moga mi krzaczyć sprzet. Na poczatku myślałem ze to przez to za małe napiecie na LTD ale teraz mam juz 1.75 i wszystko jest ok no oprucz tego ze ten Prime mi sie z bluescreenem pokazuje:( Czekam na podpowiedz i pozdrawiam

Edytowane przez Stiopa84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy włanczam Pirma2004 to chodzi normalnie ale nie wykrzacza sie tylko sie po jakims czasie resetuje ale wczesniej wyskakuje bluescreen wiec chciałem zapytac czy którys z was nie wie moze jak moge sprawdzic czy system jest stabylny i cz przypadkiem nie mam jakiegos nieciekawego oprogramowania badz sterow które moga mi krzaczyć sprzet.

A po jakim czasie nastepuje reset?! Jezeli podczas Prime2004 miales reset oraz bluescreen oznacza to ze niedokonca jest stabilny! Daj wiecej voltow i sprawdz czy przejdzie 3 godz w PRIME2004! Wydaje mi sie ze niedowoltowanie moze byc przyczyna, albo zle dobrane timingi... Pozdr

 

EDIT:Ja tez pracuje na Win XP Pro takze winda nie ma nic wspolnego ze stabilnoscia chyba ze wyjatkowo zasmiecona!

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obecnych w temacie, kłaniam się jako nowy uczestnik zabawki DFI nF3 Ultra-D :D

 

mam ją od tygodnia, także testy dopiero trwają, ale już mi się płytka bardzo podoba B)

 

także będę tu obecny i o swoich wynikach będę informował na bieżąco :rolleyes:

 

jadę oczywiście na BIOSie 711, póki co mogę powiedzieć, że pamiątki mi bardzo krucho chodzą na 1T, nawet na niskich ustawieniach magistrali i luźnych timingach, ale za to na 2T hulają naprawdę nieprzeciętnie (nawet dualddr370 @ 2-2-2-5 @ 2,6v :D), także nie mam zamiaru z tym walczyć i zostawiam w spokoju to 2T B)

 

- - - - -

 

jeśli chodzi o proca (Sempron 3000+ z siga) to:

 

przy nominalnym 9x 200 chodzi mi na 1,20v +0,1v, ale Everest pokazuje 1,10-1,14v :D CPU-Z bardzo podobne, w granicach 1,11-1,13v

 

przy fsb 222 chodzi jako 2,0 GHz (HTTx4=888mhz) na 1,30v +0,1v i Everest pokazuje 1,22-1,24v :razz: CPU-Z podaje 1,21-1,23v

 

- - - - -

 

Everest pokazuje mi temperature proca jako Aux B)

 

zaopatrzyłem się także w SpeedFana i temperatur jest sporo, nawet w porównaniu z Everestem jest jedna więcej i nie wiem co to! :?

 

mam proca, płytę, otoczenie płyty, grafikę, otoczenie grafiki, 2 dyski, no i jeszcze jakiś jeden ...

 

- - - - -

 

o dalszych wynikach postaram się informować na bieżąco B)

 

pozdrawiam całą ekipę DFI nF3 Ultra-D ! :mrgreen:

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych ale u mnie zawyża i to znacznie. W porównaniu do 824 nowego róznica to kilka stopni. Także z napięciami jest dośc ciekawie, ale to juz jest napisane dokładnie wcześniej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, kolejne wyniki gotowe :P tak więc:

 

9x fsb200 = 1,8 ghz @ 1,20v +0,1v - efektywne 1,12-1,13v (HTTx4=800)

 

9x fsb222 = 2,0 ghz @ 1,30v +0,1v - efektywne 1,24-1,26v (HTTx4=888)

 

9x fsb233 = 2,1 ghz @ 1,35v +0,1v - efektywne 1,31v (HTTx4=933)

 

9x fsb245 = 2,2 ghz @ 1,40v +0,1v - efektywne 1,37v (HTTx3=733)

 

9x fsb256 = 2,3 ghz @ 1,50v +0,1v - efektywne 1,42-1,43v (HTTx3=767)

 

9x fsb267 = 2,4 ghz @ 1,50v +0,2v - efektywne 1,51-1,52v (HTTx3=800)

 

9x fsb278 = 2,5 ghz @ 1,55v +0,3v - efektywne 1,62-1,64v (HTTx3=833)

 

 

...ostatni wynik już jest mocno przesadzony, jak widać po napięciu... tu się chyba już kończy mój procek :(

 

pomijając sprawę zawyżonej temperatury, SpeedFan pokazuje mi przy SP2004 już 58-60'C !

 

więc dalej się bawić na razie nie będę :(

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Everest pokazuje mi temperature proca jako Aux

Mi też pokazuje jakąś AUX ale nie wiem co to i leje na to ;] Wcześniej mi też wskazywał obroty na chipsecie a teraz ich nie widze 8) A bios mam z listopada, trzeba będzie go zaktualizować chyba ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pytanko czy to jest normalne ze:

Mam pamiatki Patrioty Xblk DDR 600Mhz przez producenta jest podane ze na 600Mhz chodza na CL 2.5-4-4-8 no i wszystko fajnie ale jak ustawie własnie takie timingi to w MemTescie jest wszystko ok 3h chodzi i zadnych błedów, GoldMem chodził 9h na ustawienieach 2.5-5-4-9 bo na 2.5-4-4-8 cos wywalał błedy ale to chyba przez to ze napiecie nia podwyższyłem no ale wszystko byłoby ok gdyby po testach które przeszły pomyślnie winda alebo sie nie chce załadowac albo sie załaduje pochodzi chwile a jak włącze SPi mod to nie przejdze a jak odpalam Prima 2004 to sie restartuje i tak zawsze zawsze jest ten restart czasami przechodzi 3Dmarka i nawet SPi przejdzie ale po jakims czasie restart i od nowa a jak ustawie luzne timingi 3-4-4-8 to wszystko bez zadnego zajaknienie przechodzi moge miec odpalonego Prima2004 DC++ i jeszcze pare innych progsów i nic bez zajaknienia chodzi i przechodzi testy. Co moze byc przyczyna tego?? Jakbyscie wiedziele albo mieli jakies sugestie to piszcie zawsze sie jakies nowe doświadczenie przyda. Dodam jeszcze ze Chipset jest ustawiony na 1.75 a procek tak jak powiniene przy 2700 1.42V Dzieki z góry za podpowiedzi albo odpowiedzi.

 

Pozdrawiam Stiopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Ustawiłem w biosie 1.2V na rdzeń a w cpu-z pokazuje 1.1V, wprawdzie soft ale jak ustawiłem w biosie 1.1V to komp nie za bardzo chciał wstać i w biosie było 1.0V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pytanko czy to jest normalne ze:

Mam pamiatki Patrioty Xblk DDR 600Mhz przez producenta jest podane ze na 600Mhz chodza na CL 2.5-4-4-8 no i wszystko fajnie ale jak ustawie własnie takie timingi to w MemTescie jest wszystko ok 3h chodzi i zadnych błedów, GoldMem chodził 9h na ustawienieach 2.5-5-4-9 bo na 2.5-4-4-8 cos wywalał błedy ale to chyba przez to ze napiecie nia podwyższyłem no ale wszystko byłoby ok gdyby po testach które przeszły pomyślnie winda alebo sie nie chce załadowac albo sie załaduje pochodzi chwile a jak włącze SPi mod to nie przejdze a jak odpalam Prima 2004 to sie restartuje i tak zawsze zawsze jest ten restart czasami przechodzi 3Dmarka i nawet SPi przejdzie ale po jakims czasie restart i od nowa a jak ustawie luzne timingi 3-4-4-8 to wszystko bez zadnego zajaknienie przechodzi moge miec odpalonego Prima2004 DC++ i jeszcze pare innych progsów i nic bez zajaknienia chodzi i przechodzi testy. Co moze byc przyczyna tego?? Jakbyscie wiedziele albo mieli jakies sugestie to piszcie zawsze sie jakies nowe doświadczenie przyda. Dodam jeszcze ze Chipset jest ustawiony na 1.75 a procek tak jak powiniene przy 2700 1.42V Dzieki z góry za podpowiedzi albo odpowiedzi.

 

Pozdrawiam Stiopa

Hej.

te pamiątki sa na TCCD?

Coś czytałem na dfistreet o problemach tych kostek na tej płycie - było podane rozwiązanie problemu.

Radze przeczytac wątek o tej płycie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z odczytem temp. proca na tej plycie?

Wiem ze temp procka to czujka w everescie opisana jako AUX, ale mam dziwne odczyty.Temp pokazuje na oko wyzsza o pare stopni, ale nie to mnie martwi.Co chwile na sekunde pokazuje mi temp 22 l po czym wraca do poprzedniego wyniku.Zauwazylem ze temp. pokazywana na chwile jest prawie zawsze o okolo 10 stopni nizsza.

Wy tez tak macie?

Szczerze mowiac to juz troche zglupialem z tymi temp.Sam juz nie wiem ile mam na tym procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano skacze temperaturka i to dość często :) ale u mnie o wiele bardziej, jak katowałem go SP2004 to grzał się nawet do 45-50'C (wg czujnika) i spadał chwilowo na 20-25'C :D

 

pamiętam, że na jakiejś starej płycie też miałem taki bajer B) chociaż nie były to tak ogromne skoki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki pytanko czy to jest normalne ze:

Mam pamiatki Patrioty Xblk DDR 600Mhz przez producenta jest podane ze na 600Mhz chodza na CL 2.5-4-4-8 no i wszystko fajnie ale jak ustawie własnie takie timingi to w MemTescie jest wszystko ok 3h chodzi i zadnych błedów, GoldMem chodził 9h na ustawienieach 2.5-5-4-9 bo na 2.5-4-4-8 cos wywalał błedy ale to chyba przez to ze napiecie nia podwyższyłem no ale wszystko byłoby ok gdyby po testach które przeszły pomyślnie winda alebo sie nie chce załadowac albo sie załaduje pochodzi chwile a jak włącze SPi mod to nie przejdze a jak odpalam Prima 2004 to sie restartuje i tak zawsze zawsze jest ten restart czasami przechodzi 3Dmarka i nawet SPi przejdzie ale po jakims czasie restart i od nowa a jak ustawie luzne timingi 3-4-4-8 to wszystko bez zadnego zajaknienie przechodzi moge miec odpalonego Prima2004 DC++ i jeszcze pare innych progsów i nic bez zajaknienia chodzi i przechodzi testy. Co moze byc przyczyna tego?? Jakbyscie wiedziele albo mieli jakies sugestie to piszcie zawsze sie jakies nowe doświadczenie przyda. Dodam jeszcze ze Chipset jest ustawiony na 1.75 a procek tak jak powiniene przy 2700 1.42V Dzieki z góry za podpowiedzi albo odpowiedzi.

 

Pozdrawiam Stiopa

Jak masz ustawione CMD 1T to pozostaje zmiana na 2T. Na tej mobo przy pamięciach 2x512MB 1T kończy się gdzieś koło 270-280 max. Radze także sprawdzić pamięci zarówno w żółtych jak i pomarańczowych slotach. Z napięciem na pamięciach nie przesadzaj, powyżej 2,8-2,9V zysku nie ma żadnego, pozatym płyta zawyża o około 0,1V napięcie pamięci ustawione w biosie. Dla pamięci TCCD zaleca się także ustawienie opcji DDR DQ drive strength na 50%.

 

 

' date='16 Lut 2006, 17:02' post='1959918']

Jak to jest z odczytem temp. proca na tej plycie?

Wiem ze temp procka to czujka w everescie opisana jako AUX, ale mam dziwne odczyty.Temp pokazuje na oko wyzsza o pare stopni, ale nie to mnie martwi.Co chwile na sekunde pokazuje mi temp 22 l po czym wraca do poprzedniego wyniku.Zauwazylem ze temp. pokazywana na chwile jest prawie zawsze o okolo 10 stopni nizsza.

Wy tez tak macie?

Szczerze mowiac to juz troche zglupialem z tymi temp.Sam juz nie wiem ile mam na tym procu.

Umnie jest tak samo, co jakiś czas skok temp. w dół na chwilkę i znowu powrót do normalnej. :mrgreen: Co się tyczy odczytów ja używam CPU-Z i SPEEDFAN'a. Ten pierwszy bardzo dobrze wskazuje napięcie proca a do reszty ten drugi. Sprawdzają się super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@05 03 1992

Spojrz na kilka postow wyzej zulus5000 ma ta plyte (ktora kiedys nalezala do mnie ;) i semprona o ktorego sie rozchodzi.

 

Co do tempow skacza momentalnie o kilkanascie stopni, to normalne przy rdzeniu venice.

 

Bios 7.11 zawyza temperatury, bo po przesiadce na nf4 pozostajac przy takim samym procesorze, pascie, chlodzeniu napieciu i HTT temperatury odczytywane przez everesta sa nizsze o okolo 5C.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tempow skacza momentalnie o kilkanascie stopni, to normalne przy rdzeniu venice.

Mi skakał temp i na Athlonie z rdzeniem Venice i teraz dalej skacze na Opteronie. Stawiam że jest tak raczej na wszystkiech wersjach procesorów jakie obsługuje ta płyta. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

WITAM

jako ze przed chwila zlozylem mjego kompa jak w podpisie prosilbym o kilka odp na moje pytania:

temp w biosie to 39-38* w momencie czasem osiąga 19 cooler zimny (zalman cu) letni tylko przy samym procu (dobrze wentylowana buda ;))

która temp jest ok.?

do których slotów włożyć moje 2x512 pdp do 1-3 czy 2-4??

mam w 2-4

płyta przekłamuje napięcia czy to normalne na -5v mam -0,63;) na +12 11,60 a miernikiem 12,06

prosze o link jak sie mierzy napiecia cpu i pamieci na dfi

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

acha jeszcze pytnanko o co chodzi z tym rezystorem czy jak to sie tam nazywa co on zlego robi - mam go;) właśnie zabieram się za kręcenie cpu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci wkladasz nie do slotow 1-3 czy 2-4 tylko do 1-2 lub 3-4. Duala otrzymasz wkladajac pamiatki do slotow w jednym kolorze.

 

Dobra temperatura jest 38-39 z tym ze jest ona o okolo 5 stopni zawyzona, skoki temperatury sa normalne na tej plycie, zreszta bylo juz o tym wczesniej napisane.

 

Edit: Nie pisz posta pod postem uzyj opcji edytuj.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

http://img498.imageshack.us/img498/3183/beztytuu9od.jpg

czy wszystko jest ok? sprzet jak w podpisie teraz testuje rime 95 torture max health juz chyba z 30 min idzie czy temp w porzo i jak sie maja prawdziwe do tych

rozumiem napiecia sa falszywe??

czy smartguardian pokazuje dobre vcore cpu??

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

05_03_1992:

Radze przeczytać dokładnie cały ten wątek to dowiesz się wielu przydatnych rzeczy. Wbrew pozorom nie jest wcale taki duży... :wink:

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@05_03_1992

Zastanawia mnie fakt po co testujesz Prime`m niepodkreconego proca ?? Sadzac po napieciu tak jest...

 

Pozatym mowilem Ci ze smartguardian i cpu-z pokazuja dobre napiecia.

 

ehmm mlodziez :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś DFI nie fatyguje się o wydanie nowego Biosu. A szkoda bo 824 Beta ma wiele ciekawych funkcji ale niestety nie zawsze jest stabilna. Nie wspominając juz o o/c. Testowałem na tym biosie (824 od Tmod'a) i max co dało się wycisnąc z memków to 249 ;/ Dziś znów wrociłem do 711 z stronki DFI i o dziwo memki chodza jak narazie stable 264 (właśnie leci 7 godzina sp2004). Bios 711 jest wporządku ale ma niedociągnięcia i mam nadzieje że DFI wreszcie wypuści jakiegos nowego oficjalnego Biosa <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wypuszczaja nowego biosu, poniewaz 711 jest kresem mozliwosci plyty. Tej mobo juz raczej zaden bios nie pomoze ma ograniczenia fizyczne ktorych zaden softwearowy update nie przeskoczy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

eeeeee

załamują mnie zaczynajacego sie dopiero cieszyc z dfi lp nf3 takie pesymistyczne wypowiedzi :/

mam pytanko

mam sprzecior jak w podpisie i za bank nie chce zrobic mi mobo htt 300 oczywiscie obnizam ht mnoznik do 3x czy moze tutaj stac na przeszkodzie sempek??

dzielnik daje 133 tak wiec moje pamiatki na bank wyrabiaja a proc jezlei chodzi o szybkosc tez na bank wyrabia o mu daje mnoznik 7

????????????????????????????????????????????????????

pzodr

edit. moze ktos napisze do dfi z zapytaniem o nowe biosy dla dfi lp nf3 ultra-d

a moze nie wypuszczają nie dlatego że już nic nie pomoże tylk odlatego że już nie mają interesu na tych płytach.... :/ - przecie dfi juz tych plyt nie robi :(

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw na ramy dzielnik 100 albo poluzuj timingi.

 

@asdatOr & 05_03_1992 Zmniejszcie sygnaturki bo wam je moderatorzy usuna i % dostaniecie.

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej plyta sie konczy... sprobuj z jedna kostka ramu, albo przeluz go do slotow w innym kolorze. Moja robila HTT 330 jak wiekszosc tych plyt. Moze ma problemy z mnoznikiem X7 na proca sprobuj X8. Kombinuj i sie nie poddawaj ;)

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...