Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Consensus86

W zasadzie to tak pisze przy każdej płycie 939 :huh:

 

Cena zapewne będzie wynosiła 400-500zł. Ja bym osobiście liczył na coś koło 450zł.

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

na dfi street sie jaraja ze ma byc niebawem i w tuesday. A tuesdey niebawem jest jutro ;)

1495144[/snapback]

mamy tuesday i nic ;)

tak czy inaczej w tym tygodniu powinna wyjsc jesli wierzyc dfi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum XtremeSystems juz niektorzy maja plytke i byli na tyle uprzejmi ze pokazali fotki:D

 

Fotki

 

Uwage zwraca szpetny NB fan wyglada jak gowno w lesie ale z drugiej strony i tak wiekszosc zmienia chlodzenie na NB.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum XtremeSystems juz niektorzy maja plytke i byli na tyle uprzejmi ze pokazali fotki:D

 

1497441[/snapback]

Nb wcale nie jest szpetny... moim zdaniem ten wiatraczek bedzie lapszy niz taki standardowo montowany np na Abicie NF7 a fe....

 

Zreszta znajaz cycie tez odrazu bym wymienil :) (nawet bym nie odpalala na tamtym) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by mial troche ten buczek dluzsze lopatki to by wcale nie zgrzeszyl jednak te chocby z epoxow wzbudzaly we mnie wieksze zaufanie :)

 

z wygladem to gadka szmatka ...

moze ktos wie kiedy to sie pojawi na naszej polskiej pieknej wsi oraz ile pln trzeba bedzie wydac by wejsc w posiadanie tego mobo ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nb wcale nie jest szpetny... moim zdaniem ten wiatraczek bedzie lapszy niz taki standardowo montowany np na Abicie NF7 a fe....

1497467[/snapback]

 

Oczywiscie ze to kwestia gustu a o tej sie nie dyskutuje. Sama konstrukcja mi nie przeszkadza tylko mogli go zrobic chociaz w kolorze slotow PCI to by fajnie sie trzymalo calosci a teraz to jest taki powrot do przeszlosci (tak wyrwany z kontekstu):) Niemniej to tylko wiatrak i nie ma co sie rozwodzic nad nim :D

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche sie zawiodlem bo zmienili w wersji finalnej kilka szczegolow na ktore zwracalem uwage miedzy innymi:

 

- odstepy miedzy slotami ramu (sa mniejsze niz wczesniej)

- umieszczenie gniazdek 3 pin (teraz rozwalone po calej plycie jest)

- jednak 4 sata a nie 8

- 2 porty sata kolo socketu (porazka)

 

 

No ale cuz pozostaje czekac na jakies testy i opinie innych uzytkownikow ktorzy ja kupia. mam nadzieje ze bedzie to dobra plytka mimo tych ciec budrzetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Ekhem...proszę o pomoc. Nie mam bladego pojęcia o co chodzi więc proszę o bardzo prosto sformuowaną odpowiedź :huh:. Będę wdzięczny "for any kind of help".

 

Na owym forum trwa dyskusja na temat "zamkniętych"/"zablokowanych" ("locked") portów SATA.

 

- O co chodzi z tymi "locked" portami SATA? Co to ma wspólnego ze stabilnością FSB? Czy to jak bardzo mi się uda podkręcić procesor ma coś wspólnego z tym do którego portu SATA podłączę HDD? Mam jeden dysk, nie zamierzam bawić się w RAID i nigdy tego nie robiłem - zresztą i tak z 1 HDD nic nie zrobie.

 

- Wnioskując z jednej wypowiedzi lepiej żeby owe porty SATA były "locked", dlaczego?

 

- Cytat "The lame part is when we find out if those are only ports are only 2 that stay locked at high FSB". Potrafię bardzo dobrze sobie to przełożyć na język ojczysty ale byłbym wdzięczny za jakieś wyjaśnienie o co chodzi. Zaznaczam, nie o przetłumaczenie tylko wyjaśnienie B) Chodzi mi głównie o pogrubioną część...

 

- "I'm willing to bet the SATA is there for locked FSB stability". Jak wyżej.

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

No ja dopiero się przesiądę z ATA na SATA więc chyba coś mi umknęło, ale co ma wspólnego SATA z O/C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiekszajac taktowanie szyny zwiekszasz taktowanie niezablokowanych portow SATA co moze i raczej wplynie na ich poprawne dzialanie.

Podobno SATA jest na to bardziej czyle niz PATA.

Z tego wniosek jak chcesz krecic > musisz dyski SATA wetknac do zablokowanych gniazd. Nie jestem dokladnie w temacie. A jak jest z AGP i PCI??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Ekhem...PATA? :rolleyes:

 

Co masz na myśli mówiąc, że AGP i PCI są zablokowane? Można zmieniać częstotliwość i napięcie AGP z BIOSu (nie wiem jak tam z PCI). Co masz dokładnie na myśli?

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Consensus86

Parallel ATA czyli poprostu zwylke stare ATA.

Teraz zablokowane PCI i AGP mial np nf2

Czyli niezaleznie ile miales na FSB to AGP mialo 66MHz a PCI 33MHz

Chyba ze ustawiles AGP inaczej.

Na chipsetach np KT 266; KT 333; KT 400 byly dzielniki.

Znaczy majac fsb 333 miales dzielnik tak 5 tak by na AGP bylo 66Mhz.

Jak jechales na fsb powiedzmy na 400/5 dawalo to 80 MHz na AGP i 40 MHz na PCI co nie kazdy sprzet juz lubil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

No to chyba logiczne, to było by śmieszne gdyby tak się działo. Nie wiedziałem, że takie płyty istniały.

 

A w jaki sposób mogę sprawdzić które porty SATA są zablokowane? Czy coś takiego jest podawane w instrukcji czy muszę po prostu zrobić to metodą prób i błędów?

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...