Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Consensus86

No ale skąd te 99% pewności? Nikt jeszcze nie podał żadnych faktów.

 

Zresztą co to za problem aby producenci płyt zablokowali wszystkie porty SATA? :huh:

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nas moze trafic z innym coolerkiem, tak jak to bylo z SLI-D na poczatku na fotkach mialy pasywne chlodzenie, a co do odstepów pomiedzy pamieciami to naprawde zwalili sprawe, moze byc problem z obsadzeniem 4 kostek z radiatorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale skąd te 99% pewności? Nikt jeszcze nie podał żadnych faktów.

 

Zresztą co to za problem aby producenci płyt zablokowali wszystkie porty SATA? :huh:

1498394[/snapback]

:mur: Pewnie jakiś problem to jednak jest- na neo2 też 2porty sata są odblokowane. I pewnie dlatego na 99% zablokowane są te dwa przy cpu, bo tak samo wygląda na (zgadłeś) neo2. Zadanie dla ciebie- znajdź sobie na jakim chipsetcie jest neo2...

 

Bez urazy, ale zadajesz zupełnie lamerskie pytania, a chcesz się brać za o/c? Przydałoby się conieco wiedzieć zanim się w biosie pogrzebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no powiesic za jajka za umiejscowienie 2xSATA..pod socketem :mur: :mur: :mur: :mur: no lol po prostu..ja mam np. Pentagrama 120Cu i jestem ciekaw jakbym mial pociagnac kabelki aby mi nie wkrecilo w wiatrak :blink: :blink: :blink: :mur: :mur:

 

podobnie z gniazdami zasilania...ja mam zrobiony np taki myk ze mam zasilacz poza obudowa, z tylu budy mam "uchylone" te metalowe blaszki (mam bude Codegen big tower pod serwer chyba..nie wiem..w kazdym badz razie mam miejsce jakby na 2xwszytskie tylne wyjscia z plyty)..i mam tam poprowadzone kable..wiec NIC nie zaklucaja przeplywu powietrza, nawet ich nie widac prawie..a tu z prawej strony :mur: :mur: tam gdzie akurat mozna miec dysk w zatoczne 3,5..nie no super

 

kurcze ja nie wiem...czy ulozenie komponentow na plycie gl. to az taka niesamowicie trudna sprawa?? :? :? przeciez nawet szympans by lepiej je umiescil :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Co do umiejscowienia komponentów to zgadzam się. Dlaczego ilość SATA została tak zmniejszona? Dlaczego gniazda pamięci są teraz ułożone bliżej siebie? Dlaczego taki (chociaz narazie to tylko pozory) kiepski "szary" cooler na chipsecie? I kilka innych bugów.

 

I jeszcze odnośnie mojego "lamerskiego" pytania:

 

- Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, pytałem jaki to może być problem bo ja nie widze żadego aby zablokować wszystkie SATA. Hmm dlaczego nie odpowiedziałeś? Bo nie wiedziałeś? Aha....no cóż - bywa.

 

- Co do O/C to akurat co nieco wiem, nie nazwał bym się żadnym znawcą ani overclockerem (żebyś potem nie przekręcał moich słów) ale swoje poczytałem odnośnie O/C A64, po prostu wciąż używam AXP i ATA i akurat tak się złożyło, że nigdy nie spotkałem się takowym zagadnieniem. No cóż - bywa.

 

- Wiem, że obie płyty są na nForce3, lecz zapewne to nie oznacza, że każdy producent płyty na nForce3 musi zablokować akurat 2 z 4 SATA.

 

- Nie musisz od razu tak na mnie bluzgać, na jaką osobę ja bym wyszedł gdybym (spekulując) jutro zbluzgał kogoś innego za to czego się np. dzisiaj dowiedziałem? Cały czas się uczymy, ty też zapewne się tego dowiedziałeś w jakimś czasie, w końcu z tą wiedzą się nie urodziłeś. Ty kiedyś, Ja teraz. Gdybym posiadał SATA już od dłuższego czasu to zapewne bym to wiedział, ale tak nie jest.

 

Ten post nie miał być niemiły tylko jest odpowiedzią na twój, z takim samym poziomem uprzejmości, gdy to Ty zwracałeś się do Mnie.

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie płyty na nf3 mają te porty tak ułożone . Te porty są obsługiwane z czipsetu, a te dwa pozostałe to jest silicon albo jakiś inny czip. A ułożenie elementów to nie jest chyba takie proste wydaje mi się że ma znaczenie długość ścieżek, jakieś pola też pewnie niektóre elementy wytwarzają. Tak ja myślę ale nie znam się na elektonice i projektowaniu płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Jak tak myślę to pewnie masz rację, skoro tacy ludzie jak my "wiedzą lepiej" jak umieścić elementy na płycie, skoro widać to na pierwszy rzut oka, to inżynierowie z "topowej" firmy na świecie produkującej płyty główne, chyba nie są tacy ślepi lub durni.....

 

Mimo wszystko jednak wcześniej płyta była dużo lepsza, więcej elementów i lepsze ich umiejscowienie, czy tak ciężko było przy tym zostać? Bo skoro wprowadzili jakieś zmiany, a napewno tak było, to ciekawe co takiego? Ja nie widzę niczego zmienionego na lepsze.

Edytowane przez Consensus86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie płyty na nf3 mają te porty tak ułożone . Te porty są obsługiwane z czipsetu, a te dwa pozostałe to jest silicon albo jakiś inny czip. A ułożenie elementów to nie jest chyba takie proste wydaje mi się że ma znaczenie długość ścieżek, jakieś pola też pewnie niektóre elementy wytwarzają. Tak ja myślę ale nie znam się na elektonice i projektowaniu płyt.

1498629[/snapback]

inne (np. moj epox) maja SATA pod AGP..i to juz lepsze rozwiazanie..nie idealne aczkolwiek lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk miałem też epoxa i musialem wtyczki od sata przerabiać bo chłodzenie z grafy idealnie zakrywało te porty :mur: umieszczenie zasilania na epoxie to też jest genialne jak się ma nap. XP -120, za każdym razem jak przyniosłem nowy procesor do sprawdzenia to musiałem grafikę wyciągać żeby te wtyczki poodłączać, inaczej radiarora nie dało się ściągnąć. Edytowane przez samael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak myślę to pewnie masz rację, skoro tacy ludzie jak my "wiedzą lepiej" jak umieścić elementy na płycie, skoro widać to na pierwszy rzut oka, to inżynierowie z "topowej" firmy na świecie produkującej płyty główne, chyba nie są tacy ślepi lub durni.....

1498640[/snapback]

 

Ja dam taki przyklad, producenci samochodow tez powinni przez sam bagaz doswiadczen juz robic auta idealne badz pozbawione wad swoich poprzednich modeli a tak nie jest wszystko wychodzi w trakcie uzytkowania. Dlatego uwazam ze nie sztuka jest zaprojektowac cos dobrego co na papierze dobrze wyglada. Gorzej jest polaczyc te dwie cechy. Oczywiscie nie mowie przez to ze lepiej bym to zrobil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Consensus86

Zapominasz o jednym małym niuansie :) Jeśli chodzi o samochody to podczas użytkowania to wychodzi a kierownice, fotele czy pedały masz dobrze ustawione - najefektywniej jak się da :) Natomiast w przypadku płyt głównych widać na pierwszy rzut oka co jest nie tak, co można poprawić. Nowy "high-endowy" samochód nawet bez silnika na pierwszy rzut oka będzie wyglądał idealnie B) - dopiero jak go zaczniesz używać to się okaże czego mu brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos juz zamowil ta plyte? Sa juz gdzies testy? W Imperium kosztuje to MOBO  480zł. Chce ja brac, ale nie w ciemno:) Wie ktos, czy ta plyta nie"gryzie" sie z pamieciami Kingtsona CL3?

1502041[/snapback]

Na DFI-street pisza ze sa jakies problemy z ta plyta. Bios podobno jeszcze nie dopracowany. Winda nie chce wstawac na 1T... testy pamieci podobno ok na 1T ale podczas ladowania zwisy. Tez mysle nad zakupem tej plyty ale moze sie jeszcze wstrzymam przynajmniej jeszcze kilka dni jak wiecej ludzi potestuje ja i bedzie mozna cos konktetnego o niej powiedziec. Moze wyjdzie nowy bios to zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1502123[/snapback]

 

Jasne jasne nie ma sie czym przejmowac

 

Taki sam przypadek byl z plytami Abita NF8 zauwazcie jak na poczatku slabo chodzily a teraz wraz z nowymi biosami... coraz ciekawiej jest :).

 

PLytka dla mnie BARDZO obiecujaca tylko Semprony 939 i sie przesiadam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam raczej tez poczekam troche az sytuacja sie ustabilizuje i dopiero sobie kupie. Mysle ze jakos w lipcu.

 

Ps. Nie wiadomo jak z dzielnikami pamieci w niej jest ? tak jak w dfi nf4 czy tylko 100/133/166/200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec sam sobie odpowiem na pytanie z dzielnikami pamieci. Jest poki co 100/133/166/200. Jezeli nic sie nie zmieni to dla mnie lipa... Wtedy wzialbym epoxa 9nda3J (chyba taki model, pisze z pamieci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Parówkowy_Skrytożerca

Straszna lipa :/

Czyzbym musial pozamieniac wszystkie kompy na P4 aby moc kozystac z 2GB ramu?? :/

1442594[/snapback]

wcale nie, zawsze możesz wsadzić do kompa któreś z układów 2x1024 MB i będziesz miał 2 Giga :)

 

 

Pamięci ECC, jak się nie mylę, mają dłuższe opóźnienia :-(

1442627[/snapback]

nie, ze mają dłuższe opóżnienia ale producenci certyfikują je do pracy z większymi opóźnieniami przy taktowaniu takim samym jak dla pamieci non_ECC

 

sam sprawdzałęm, zazwyczaj dla ECC nie da sięprzy tym samym taktowaniu ustawictak samo ostrych timingów co dla non_ECC ...

 

Pamięci ECC są wolniejsze (bo przesyłają dodatkowe bity kontroli danych) - a co mogą - mogą poprawić każdy błąd jednego bitu i wykryć błędy 2 bitowe. W zastosowaniach domowych jest to funkcja absolutnie nieprzydatna - co innego na serwerach/ komputerach liczących ISTOTNE dane.

1454362[/snapback]

nie zawsze są wolniejsze, zależy od zastosowań ... sprawdzałęm w konfiguracji dual AMD MP i raz jest wzrost a raz spadek wydajności w zależnosci od rodzaju testów i o ile pamietam zadania typu 3Dmarki, gierki chodziły wolniej ale już testy typu Seti czy CLimate Prediction wykazywały symboliczny wzrost wydajności ...

Edytowane przez Parówkowy_Skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector19- swoje przeczucia zachowaj dla siebie, nikogo one nie obchodzą. A co do jakości i potencjału o/c tego "nowego" dfi to można poczytać zachodnie fora- tam ludzie nie wypisują bzdur o swoich przeczuciach, a odczucia z użytkowania ich własnych dfi@nf3. Ot, drobna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz DFI napewno bedzie lepsza... (takie przeczucie :P)

a miałeś MSI bądź DFI? Jak połowa osób - przeczucia wyssane z palca... :?

MSI jest bardzo dobra, ja bym na Twoim miejscu poczekał aż ktoś będzie miał to DFI albo śledził zagraniczne fora. I dopiero wtedy decydować się...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sector19- swoje przeczucia zachowaj dla siebie, nikogo one nie obchodzą. A co do jakości i potencjału o/c tego "nowego" dfi to można poczytać zachodnie fora- tam ludzie nie wypisują bzdur o swoich przeczuciach, a odczucia z użytkowania ich własnych dfi@nf3. Ot, drobna różnica.

1509954[/snapback]

Nie no to nie sa przeczucia "wyssane z palca" ciagle patrze na dokonania ludzi ktorzy ja juz posiadaja... i podoba mi sie... tylko ten wentylatorek na Nb wymienic i juz wszystko ok :)...

 

Dlatego Polecam chociaz sam nie mam :)...(zbieram :P - a wikadomo jak to ze zbieraniem :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...