Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Dzielnika 183 póki co nie ma. Przed chwilą robiłem testy dzielnika 166 i doszedł do HTT 344 wg CPU-Z, potem już nie wchodził do windowsa. Pamięci na 1:1 robią błędy przy 320 i nie da się tego ustawić timingami, ale na 312 chodzą... To jest pierwszy bios, nie ma co oczekiwać zbyt wiele po nim. 1T nie działa, ale ostatnie bety u niektórych to naprawiają, jednak mają inne bugi. Trzeba czekać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawil sie nowy bios :D

wersja 7.05.2005! tylko nie moge go wgrac ( nie boot'uje mi dyskietki)...

PS.Bios znajduje sie na stronie DFI!!!

Jak ktos sobie z tym poradzi to niech da zanc!

 

EDIT:OK! Juz sobie poradzilem! Widac ze DFI sie rozkreca :D bo nowy bios dodaje bardzo widoczne i znaczace zmiany takie jak:

-nie "gubi" ustawien w biosie

-wlacza sie normalnie (bez reset'u)

-temperatura spadla o 10*C i stoi jak skala

Pewnie ma jeszcze kilka zman...ale jeszcze ich nie odkrylem bo mam ten bios 10 minut :D

DFi naprawde sie postaralo oby tak dalej...ale w sumie nie powinoo dopuscic do takich bledow w pierwotynym biosie...ach te DFI

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wgraniu nowego biosu zauważyłem że na pamięciach mogę ustawić jeszcze 200, wczesniej nie mogłem. Zauważyłem natomiast inna rzecz: W instrukcji jak wół jest napisane że pamięci muszą być w osobnych channelach, aby chodziły w dualu, a u mnie gdy daje je w osobnych (tzn. jedną do jednego koloru, drugą do drugiego) to podcas bootowania pisze Single channel 64 bit. a gdy włożę do tego samego to mam Dual 128bit. Dokładnie na odwrót jak w instrukcji... Czegoś tu nie rozumiem. Jak to jest z tym u was?

I mam jeszcze jedno pytanie: co zrobić z tym cholernym wiatrakiem na chipsecie, przeciez on jest nie do zniesienia.. ponad 6000 obrotów. Mam radeona 9800 z załozonym VGA silencerem i ten wiatrak jest idealnie pod karta i chłodzeniem więc nie bardzo można zastapić tego wyjca czymś innym. WC odpada. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie zastanawiam się nad tym DFI na nF3 albo nad MSI też na nF3. I jak narazie widze że DFI jest lepsze do OC ale jest mniej stabilne. Napewno będę śledził ten temat może wyczytam coś ciekawego. A tak apropo mam pytanie:

 

Ma ktoś frezera 64bity na tym DFI?? Jak tak to w którą on strone wieje a z której zasysa podwietrze?? Z Nad grafiki i wieje w góre czy może zasysa z przodu i wieje w tył budy?? Będę wdzięczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki mi taki układ pasuje :D

Tylko teraz co z tymi bugami w tej płycie?? Wyszedł już nowy bios do niej który to wszystko likwiduje??

 

Podobno ten nowy bios to pic na wode jak jest w prawdzie?? Przeczytałem każdy post z dokładnością i jak narazie czytałem że są problemy z tą płytką a nowy bios może załatwić sprawe. Ale dalej znów pisze że niewszystko załatwił nowy bios. Może wyjdzie następny?? Jeśli ktoś sie orientuje w tych nowych biosach i co one dzadzą to bardzo bym prosił o jakiś opis. Może nawet być data kiedy może wyjść taki nowy bios :?

 

 

A tak apropo to to mobo DFI ma zasilanie CPU 2 fazowe czy 3??

Bo MSI ma 2 co wpływa na mniejsze możliwości OC ;( Oraz słyszałem że MSI gryzie się z niektórymi zasilaczami więc raczej z niej zrezygnowałem.

A może jeszcze Abit coś dobrego do OC wypuści albo ASUS :rolleyes:

Poczekamy zobaczymy czas wszystko pokaże. Ale ja chyba wziołbym to DFI tylko narazie się wstrzymam do tego momentu aż się dowiem który bios jest stabilny i niema problemów a jak takiego niema to kiedy wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dfi-street piszą aby unikać biosu 705 jak ognia. Powoduje u niektórych konieczność zrobienia hot flash, aby odpalić znowu płytę. Póki co najlpeszy jest 602 i niestety trzeba czekać. Okres od wydania płyty do w miarę dobrego biosu szacują na 3-8 tygodni minimum, więc tylko cierpliwość nam zostaje. Udało mi się do testów uruchomić 1T przy ok 250MHz 2.5 3 3 9, ale jak tylko zrobiłem benchmarki - reset i tyle... Może jeszcze się pomęczę trochę z tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dfi-street piszą aby unikać biosu 705 jak ognia. Powoduje u niektórych konieczność zrobienia hot flash, aby odpalić znowu płytę. Póki co najlpeszy jest 602 i niestety trzeba czekać. Okres od wydania płyty do w miarę dobrego biosu szacują na 3-8 tygodni minimum, więc tylko cierpliwość nam zostaje.

1540558[/snapback]

Wgraj 705 a zobaczysz kolosalne zmiany! A 602 ma mase bugów! To tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jedni piszą żęby wgrać ten 705 inni żeby go unikać jak ognia :? Oco tu własciwie chodzi??

 

Jesli możecie to mi wytłumacie jedna rzecz. NA tym 602 niemożna kompa wyłączyć ale co się dzieje?? Trzeba resetować i jak wejdzie do biosa to da się wyłączyć?? Czy może trzeba z zasilacza wyłączyc oco chodzi?? :blink:

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auć problem za problemem na tej DFI pewnie już wielu potencjalnych userów owa mobo odstraszyła jak tak dalej pójdzie to nie wróżę jej takiej kariery jaką zrobiła jej starsza siostra na NF4 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po prostu niektórzy za bardzo panikują  :wink:

1541047[/snapback]

..hmm...obys mial racje ;)..

A tak z innej beczki to na DFIStreet goscie otrzymali maila od DFI. Jakos dziwnie napisany ten mail....nie wiadomo czy nowy bios wyjdzie czy nowa rewizja plyty?! Jest wzmianka o reklamowaniu plyt...... :huh: No i jakies zdjecie na ktorym brakuje siakiegos rezystorka :?

Dziwna sprawa z ta plytą.....a taka mialem ochote na ta plyte :cry: Coz ..moze jednak kupie Abita AV8 <_<

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tak czuje że i ja zakupie coś innego a nie DFI. Napaliłem się troche na to DFI bo ma duzo opcji w biosie. A ja lubie sobie pogrzebać :D

OD przybytku głowa nieboli :D

 

slither---> Jakiego abita polecasz?? Mówiłeś coś o tym AV8 ale mało danych może jakiegoś linka zapodasz.

 

Jabuszko--> Tak na szybko z tego co czytałem to MSI k8 neo 2 platinum jest niezłe. Można poczytać o niej na tym forum. Ale tez ma troche błędów ale już mniej niż ta DFI. A może Epoxa jakiegoś?? MO wałśnie dołanczam sie do pytania co dobrego niedrożej jak 450zł na S.939 z AGP?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tak czuje że i ja zakupie coś innego a nie DFI. Napaliłem się troche na to DFI bo ma duzo opcji w biosie. A ja lubie sobie pogrzebać :D

OD przybytku głowa nieboli :D

 

slither---> Jakiego abita polecasz?? Mówiłeś coś o tym AV8 ale mało danych może jakiegoś linka zapodasz.

 

Jabuszko--> Tak na szybko z tego co czytałem to MSI k8 neo 2 platinum jest niezłe. Można poczytać o niej na tym forum. Ale tez ma troche błędów ale już mniej niż ta DFI. A może Epoxa jakiegoś?? MO wałśnie dołanczam sie do pytania co dobrego niedrożej jak 450zł na S.939 z AGP?? :rolleyes:

1541340[/snapback]

 

Szukam jakiejs plytki pod AMD X2 (mam zamiar kupic 2-rdzeniowca) Bralem pod uwage plyte Epoxa EP-9NDA3+ ale z tego co wiem nie obsluguje AMD X2. DFI Lanparty Nf3 obsluguje te procki, Abit AV8-3rd Eye tez obsluguje. A do MSI k8 neo 2 mam jakies uprzedzenia <_<

 

Ja bym sie zdecydowal na ta DFI...zaznacze ze nie mam zamiaru podkrecac sprzetu...chodzi mi tylko o to zeby chodzila stabilnie z pamieciami OCZ 2x1GB 400DDR na nominalnych timingach(2-3-2-5) przy 1T bez zadnych BSOD'ow i procek tez nominalnie przy magistrali 200 i HTT x5(jestem tego zdania ze jak jest to htt x5 to ma dzialac x5..a nie zwalniac na x4 :mur: )....jesli to wszystko spelnia to wezme raczej DFI...jesli slabo to raczej Abit'a AV8(choc tez ma pare "bykow" :angry: )

 

Pozdrawiam

 

linki do recki abita av8:

http://www.rage3d.com/reviews/mobo/abitav8/index.php?p=1

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=222

Edytowane przez slither

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja powiem tak chyba się zdecydowałem na EPOX 9nda3+

Ale narazie będę śledził temat o tym DFI cały czas wybiore pomiędzy Epox a DFI.

Wziołbym DFI raczej ale skoro ma tyle bugów i nowe biosy niezałatwią sprawy to wezme Epoxa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam plyte Abit AV8 smiga caly czas bez wylaczania nie mialem zadnych problemu z ta plyta ale BIOS musza jeszcze dopracowac bo przy 250x9 smiga stabilnie ale juz przy 260mhz sa juz klopoty ale dziwne jest to ze z biosem v17 plyta wstaje przy 295mhz a z najnowszym biosem v21 tylko przy 275 ale windows jest nie stabilny . Ale jesli ktos sie nie bawi sie w O/C to polecam ta plyte . Ja mysle nad zakupem DFI nf3 s939 ale tak czytam i ..... no wlasnie co zrobic mam procka selekcjonowanego ktory robi 300x9 na 1,4v byl testowany na plytach DFI nf4 i na Asus nf4 . Prosze pomozcie co wybrac pod agp do O/C DFi nf3 s939 a moze MSI nf3 s939 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy to EPOX 9nda3+ jest fajnym zakupewm. Jak wyjdzie bios do DFI który załatwi całe kłopoty to czywiście żę DFI ale narazie moim zdaniem rządzi Epox. MSI dużo problemów z nią strasznie. :cry: I niemam przekonania do MSI. :? Jakoś tak dziwnie mi to śmierdzi. Ja bym brał teraz Epoxa jak wyjdzie bios DFI. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz tez sie zastanawialem na Epoxem . Jeszcze mam czas wiec poczekam i zobaczymy co sie stanie z tym DFI kolego odebral ja podkrecil Vinice na 2,9mhz ale po kilku godzinach plyta padla ale to chyba wina jego zasilacza bo mial na obudowie napiecie 3v i chyba to uszkodzilo plyte .Jak juz zmienie plyte albo Abit zapoda dobry BIOSIK to zobaczymy co ten moj Vinice potrafi bo te 300x9 na 1,4 to mysle ze dobry wynik . Teraz sobie smiga na 250x9 i czeka na nowy poklad . A moze ktos zna tajemnice podkrecania na Abit AV8 :) .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz tez sie zastanawialem na Epoxem . Jeszcze mam czas wiec poczekam i zobaczymy co sie stanie z tym DFI kolego odebral ja podkrecil Vinice na 2,9mhz ale po kilku godzinach plyta padla ale to chyba wina jego zasilacza bo mial na obudowie napiecie 3v i chyba to uszkodzilo plyte .Jak juz zmienie plyte albo Abit zapoda dobry BIOSIK to zobaczymy co ten moj Vinice potrafi bo te 300x9 na 1,4 to mysle ze dobry wynik . Teraz sobie smiga na 250x9 i czeka na nowy poklad . A moze ktos zna tajemnice podkrecania na Abit AV8  :) .

Pozdrawiam

1541585[/snapback]

ooo...kolega ma tego abita :) napisz jak tam sprawa z bankami pamieci?? sa jakies problemy z bankami 1&2?? W jakich Ty bankach uzywasz pamieci? Dziala 1T? Przy okazji ;).... jak konfiguracja SATA??

Napisz co wyswietla system diagnostyczny LED po zaladowaniu windy...wielu uzytkownikom wyswietlalo "48" :huh: ...a powinno chyba "FF"...

 

pozdrawiam

Edytowane przez slither

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo...kolega ma tego abita :)  napisz jak tam sprawa z bankami pamieci?? sa jakies problemy z bankami 1&2?? W jakich Ty bankach uzywasz pamieci? Dziala 1T?  Przy okazji ;).... jak konfiguracja SATA??

Napisz co wyswietla system diagnostyczny LED po zaladowaniu windy...wielu uzytkownikom wyswietlalo "48" :huh: ...a powinno chyba "FF"...

 

pozdrawiam

1541602[/snapback]

A wiec tak pamieci mam Kingmax PC3500 433 smigaj mi we wszystkich bankach teraz mam w bank 1 i bank2 (DUAL) a czy dzial T1 nie wiem nie sprwdzalem ale sprawdze dzis . SATA nie mam dysku. Na wyswietlaczu LED mam raz 69 , 21 ,27 i to tez mnie dziwi bo jak sie zalcza leci i jest FF ale potem sie przelacza a tych nr nie ma w tabeli . Ale plyta stabilna jak skala do 250mhz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że po prostu niektórzy za bardzo panikują  :wink:

1541047[/snapback]

michal_aniol zgadzam sie z Toba w 100%!!! Najbardziej panikuja te osoby które widzialy ta mobo na pułce w sklepie:P A co do samej plyty to po wgraniu biosu 705 nie ma najmniejszego problemu z plytka! Wszystko stabilnie chodzi, dziala bez problemu 1T, nie trzeba kombinowac z wylaczaniem i wlaczaniem poprzez reset! Poprostu gucio :D Ludzie wiecej zaufania do tej mobo wkoncu to DFI!

PS.Pytanie do posiadaczy tej plyty:Zakladal ktos niebieskiego zalmana na nb? Bez problemu pasuje? Przylega na caly chipset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal_aniol zgadzam sie z Toba w 100%!!! Najbardziej panikuja te osoby które widzialy ta mobo na pułce w sklepie:P A co do samej plyty to po wgraniu biosu 705 nie ma najmniejszego problemu z plytka! Wszystko stabilnie chodzi, dziala bez problemu 1T, nie trzeba kombinowac z wylaczaniem i wlaczaniem poprzez reset! Poprostu gucio :D Ludzie wiecej zaufania do tej mobo wkoncu to DFI!

PS.Pytanie do posiadaczy tej plyty:Zakladal ktos niebieskiego zalmana na nb? Bez problemu pasuje? Przylega na caly chipset?

1541968[/snapback]

No właśnie mam to mobo na warsztacie.Z tym BIOS-em 705 w testowanym egzemplarzu to kicha bo płyta wstaje raz na 10 uruchomień. Grzebie teraz na 602 i max stabilne co uzyskałem to 9x270. Najgorsze jest to , że płyta rzeczywiście gubi ustawienia i to nie tylko OC ale także np. elementów wbudowanych w płytę (LAN , IDE itp.).Wygląda na to , że ustawienie pamięci na 133 wogóle nie działa. Nie ma też HTT 2x. Kaszaneczka na razie. Zobaczymy co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam to mobo na warsztacie.Z tym BIOS-em 705 w testowanym egzemplarzu to kicha bo płyta wstaje raz na 10 uruchomień. Grzebie teraz na 602 i max stabilne co uzyskałem to 9x270. Najgorsze jest to , że płyta rzeczywiście gubi ustawienia i to nie tylko OC ale także np. elementów wbudowanych w płytę (LAN , IDE itp.).Wygląda na to , że ustawienie pamięci na 133 wogóle nie działa. Nie ma też HTT 2x. Kaszaneczka na razie. Zobaczymy co dalej...

1542014[/snapback]

Dziwna sprawa! Mi komp wlacza sie zawsze bez problemu! Na biosie 705 NIE gubi ustawien! Jade na co dzien 310x9 1.47v bo wiecej mi nie potrzeba(a jest jeszcze zapas)! A co do HT 2x to zaraz sprawdze...Jak dla mnie ta mobo to W Y P A S ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem natomiast inna rzecz: W instrukcji jak wół jest napisane że pamięci muszą być w osobnych channelach, aby chodziły w dualu, a u mnie gdy daje je w osobnych (tzn. jedną do jednego koloru, drugą do drugiego) to podcas bootowania pisze Single channel 64 bit. a gdy włożę do tego samego to mam Dual 128bit. Dokładnie na odwrót jak w instrukcji... Czegoś tu nie rozumiem. Jak to jest z tym u was?

Dokładnie tak samo.Mało tego , włożenie pamięci w slot numer 1 i 4 powoduje literalny pisk z płyty...

 

I mam jeszcze jedno pytanie: co zrobić z tym cholernym wiatrakiem na chipsecie, przeciez on jest nie do zniesienia.. ponad 6000 obrotów. Mam radeona 9800 z załozonym VGA silencerem i ten wiatrak jest idealnie pod karta i chłodzeniem więc nie bardzo można zastapić tego wyjca czymś innym.

Ja też testuję tę płytę z Radkiem + silencer ale mój egzemplarz wiatraka jest jednym z najcichszych z jakimi miałem do czynienia w chipsetach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa! Mi komp wlacza sie zawsze bez problemu! Na biosie 705 NIE gubi ustawien! Jade na co dzien 310x9 1.47v bo wiecej mi nie potrzeba(a jest jeszcze zapas)! A co do HT 2x to zaraz sprawdze...Jak dla mnie ta mobo to  W Y P A S ! ! !

1542043[/snapback]

U mnie też nie gubi ustawień ale po co to za robota jak płyta wstaje raz na 10 włączeń (nawet w domyślnych ustawieniach). Ustawiłem 9x300 przeszła prime , wyłaczam i

.

.

.

.

.

.

.

.

moim gałom ukazuje się 1800MHz :lol: :lol: :lol: :lol: Miałem wziąć tę płytę do drugiego (a w zasadzie czwartego) kompa ale coś widzę , że cienizną pachnie.Albo loteria z tymi płytami albo ja mam uwalony egzemplarz do "katowania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie gubi ustawień ale po co to za robota jak płyta wstaje raz na 10 włączeń (nawet w domyślnych ustawieniach). Ustawiłem 9x300 przeszła prime , wyłaczam i

.

.

.

.

.

.

.

.

moim gałom ukazuje się  1800MHz  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: Miałem wziąć tę płytę do drugiego (a w zasadzie czwartego) kompa ale coś widzę , że cienizną pachnie.Albo loteria z tymi płytami albo ja mam uwalony egzemplarz do "katowania"

1542056[/snapback]

Ogladnij ta mobo po kawaleczku i zobacz czy wszystko ok bo cos tu "smierdzi"...co do HT to jest 1x,2x,3x,4x,5x; dlatego nie wiem czemu pisales: "nie ma tez HTT 2x"?! :mur: Co do wlaczania to rowniez dziwna sprawa...wydaje mi sie ze masz jakis pechowy egzemplarz bo u mnie naprawde wszystko jest ok- ZADNYCH PROBLEMÓW!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...