Skocz do zawartości
voytek__19

Jakie Łącze Wybrać Na Wsi?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

W zwiazku z zaistniałą sytuacja na rynku providerów co do ofert dla klientów mieszkajacych na prowincjach, czyli braku jakichkolwiek sensownych ofert, kieruje sie z pomoca do was i licze na jakies wskazówki. Niestety o jedynej możliwej alternatywie (moim zdaniem) dla mojego modemu 56kb, czyli "neostradzie" moge zapomnieć na pare lat ( :angry: ) poniewaz moja ukochana centralka we wsi jest za słaba (gorzej chyba być nie mogło). Pisałem w tej sprawie nawet do TP !!! Ale oni powiedzieli że kierują się czynnikami ekonomicznymi i że NEO w najbliższym czasie u nas nie bedzie. :cry:

I co ja moge zrobić !? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz na własny koszt doprowadzić światłowody jeśli jesteś milionerem - w tej sytuacji pozostaje czekać na sensowne oferty innej mozliwości nie widze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

Ja mieszkam na wsi, 20 km od miasta ( Dębica 30tyś ludzi).

Razem ze znajomymi sie zebraliśmy i biegem do TeleNetu ( u mnie nie ma TP :D ), zrobili nam konkretna centrale, podpieli neta każdemu ( coś jak neo 128 kbit, ale 160 :D ). Niecik biega szybko nawet. Mam go od stycznia br. i nie narzekam. Wcześniej jak miałem modemik to zgroza !!! :mur: :mur:

Edytowane przez Przemq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam na wsi, 20 km od miasta ( Dębica 30tyś ludzi).

Razem ze znajomymi sie zebraliśmy i biegem do TeleNetu ( u mnie nie ma TP :D ), zrobili nam konkretna centrale, podpieli neta każdemu ( coś jak neo 128 kbit, ale 160 :D ). Niecik biega szybko nawet. Mam go od stycznia br. i nie narzekam. Wcześniej jak miałem modemik to zgroza !!!  :mur:  :mur:

1446866[/snapback]

 

a mozna wiedziec w jakiej dokladnie miejscowosci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh u mnie to samo mieszkam 5 km od miasta i TP nie chce nam dac neo. Wiec zrobilismy z kumplami tak ze poszlismy do jakiejs firmy, ktora swiadczy uslugi sieci bezprzewodowych i oto cala wiocha ma neta, a jeden z moich kolego ma DSL bo ma ciotke w TP. Napisalismy z tym o Tp ze on jednyny ma takie cos i po paru dniach mu odcieli :D. I Jazdaaa nawet ejstem zadowolny z tej ze sieci. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeden z moich kolego ma DSL bo ma ciotke w TP. Napisalismy z tym o Tp ze on jednyny ma takie cos i po paru dniach mu odcieli :D.

1447662[/snapback]

no i to cały Polski charakter... no commnets :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh u mnie to samo mieszkam 5 km od miasta i TP nie chce nam dac neo. Wiec zrobilismy z kumplami tak ze poszlismy do jakiejs firmy, ktora swiadczy uslugi sieci bezprzewodowych i oto cala wiocha ma neta, a jeden z moich kolego ma DSL bo ma ciotke w TP. Napisalismy z tym o Tp ze on jednyny ma takie cos i po paru dniach mu odcieli :D. I Jazdaaa nawet ejstem zadowolny z tej ze sieci. Pozdro

1447662[/snapback]

Ty co to za sieć i firma? I za darmo wam założyli tę sieć? Bo wg mnie to musiało dużo kosztować. Ile płacicie z m-ąc i jaki macie transfer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeden z moich kolego ma DSL bo ma ciotke w TP. Napisalismy z tym o Tp ze on jednyny ma takie cos i po paru dniach mu odcieli

Ta odcieli mu a świstak siedzi i zawija je w te sreberka , ile ty masz lat chłopczyku że takie rzeczy niestworzone opowiadasz , bo oczywiście ciotka tego kolesia sama pogrzebała w skrzynce otworzyła porty itd,itd ... oczywiście "Ciotka" świadczyła temu chłopczykowi usługe DSL bez umowy i oczywiście za darmo , ciekawi mnie również treść tego listu:

"Szanowna TP SA chcieliśmy poinformować że nasz kolega ma DSL jako jedyny we wsi , a nam nie chcecie podpiąć neostrady , chielibyśmy oświadczyć że jego ciotka u was pracuje i postulujemy o odcięcie mu łączą"

 

Jak czytam takie rzeczy to nie wiem czy śmiać się czy płakać cóż za fantazja z choinki się urwałeś czy co TP chyba podpisuje umowy jak świadczy jakaś usługę i obowiązuje ona zarówno jednął jak i drugą stronę zastanów się co piszesz następnym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie spokojnie.

 

Doszły mnie słuchy o Onet satelita. Maja tam chyba 3 oferty, najtańsza (320 kb/s download) bez kanału zwrotnego (trzeba go sobie samemu skombinować) to 89zl za miesiąc. Z kanałem zwrotnym to już ponad stówkę...

Tylko że po policzeniu wszystkich kosztów (sprzęt, aktywcja, instalacja) to mnie wyszło ok 1300 zł... I czy to ma sens?! :mur: :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie spokojnie.

 

Doszły mnie słuchy o Onet satelita. Maja tam chyba 3 oferty, najtańsza (320 kb/s download) bez kanału zwrotnego (trzeba go sobie samemu skombinować) to 89zl za miesiąc. Z kanałem zwrotnym to już ponad stówkę...

Tylko że po policzeniu wszystkich kosztów (sprzęt, aktywcja, instalacja) to mnie wyszło ok 1300 zł... I czy to ma sens?! :mur:  :mad:

1473009[/snapback]

Witam zastanawiałem się nad tym rozwiązaniem i nawet zadzwoniłem do onetu aby dowiedzieć się kilku szczegółów i niestety rozczarowałem sie troche. Normalnie pobierasz dane z satelity z prędkością jaką sobie wybieżesz są tam warianty 3 miedzyinnymi takie jak opisywałeś 320 kb/s, 640 kb/s i 1024 kb/s. Kanał zwrotny niestety oferowany jest przez GPRS sieci PLUS GSM opisuja że transfer jest nielimitowany to jedyny plus ale łącze jest strasznie wolne (w porywach do 64 kb/s). Bedzie się ono strasznie dusiło ale jeżeli planujesz neta na 4 urzytkowników to powinno być oki, przy wiekszej ilości lipa. Ale pamiętaj że oprócz neta masz w kompie telewizor i stacji fuul tak jak na normalnej satelicie. no i jeszcze jeden mankament do podłączenia tych dwóch technologii jest potrzebny komputer!!!!!! który chodzi non stop. Ja jestem informatykiem w gminie i szukam sposobu podłączenia szkół gminnych, jest to jak narazie jedyne rozwiązanie ale niestety kiepskie (zbyt duża ilość komputerów w szkołach), radiowo nie dolece, TPSA sie wypieła. jest jeszcze opcja żeby zamiast GPRS-u zainstalować modem EDGE ale ta usługa jest dostępna tylko w sąsiedztwie dużych miast (o tym mnie nie poinformowali w ONET.pl a powinni). Jeżeli sie myle prosze poprawcie mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcelg22

 

dziwie się tobie

jesteś gminnym informatykiem i chciałeś podłączyć szkołę za pomocą onet satellita?

 

ta usługa jest dla zwykłych ludków szczegóły szukaj tutaj forum.esat.pl

 

natomiast dla instytucji są usługi dwukierunkowego sat, "two way sat"

szybkie jak choroba (nie licząc dość dużych pingów, więc na szybkie gry online trudno liczyć) mają CIR i są niestety dość drogie (od 500 euro za miesiąc w górę) ale dla instytucji to pryszcz (w porównaniu do zwykłych fizoli) pogoogluj trochę!!

 

są nawet takie promocję, że jak kilku(nastu) fizoli z wiochy się skrzyknie to mogą

se zrobić two way sat podzielą się kosztami i wyjdzie tanio

 

w Polsce jest już kilka poważnych firm oferujących taki internet + kilkunastu dystrybutorów

 

używają tego banki w mniejszych miejscowościach (gdzie nie ma polpaku, albo gdzie zależy firmą na jakości i obsłudze czego tepsa nie jest w stanie zaoferować) stacje benzynowe, supermarkety itd.

 

ostatnio była zapowiedź że wchodzi z oferą two way sat na nasz rynek firma belgacom

 

http://ebiznes.info.superhost.pl/wiadomosc.php?id=8143

 

o i niektórzy dają jeszcze nielimitowane dzwonienie telefoniczne VOIP

 

kilka przykładów:

http://www.technologie-satelitarne.pl/inte...arny_estar.html

 

http://www.awaks.pl

 

http://www.kempa-satellite.com/internet_satelitarny.html

 

widzę nawet że niektóre ceny zaczynają się od 250 euro na miesiąc

 

a tutaj chyba są najbardziej kompetentni:

http://www.isat.pl/

 

trochę pogooglowałem za ciebie

należy się 3.50 brutto prześlij mi przelewem na konto :wink:

 

a i jeszcze jedno internet satelitarny ma dość dużą wadę LIMITY

i to niestety dość niskie a potem pasmo jest przycinane

 

w USA są oferty two way unlimited ale w Polska to nie usa

Edytowane przez falafel1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie SDI. W sam raz jak na wieś :lol:, bez obrazy :P Zasięg od centrali ma chyba 20km. To jest chyba usługa dostępna w całej polsce (teoretycznie :P ). Napewno będzie lepsza niż jakas nam wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w okolicy firmy ktora swiadczy dostep radiowy i zaproponuj im załozenie wi-fi w twojej wiosce. Jesli takiej firmy nie znajdziesz to znajdz kogos w promieniu kilku (4-7 km) kilometrow kto posiada stale i dosc szybkie łacze bez limitu i pogadaj z nim aby załozył tam punkt dostepowy interentu radiowego. Znajdzcie dobry AP w jednym z internetowych sklepów oferujacych sprzet do budowy sieci wi-fi, postawcie go w miarę wysoko (musi byc bezpośrednia widoczność anteny AP) i cała okolica moze miec dostep do internetu a ten człowiek zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zawsze myslalem, ze Dębica ma 50 tys. ludzi

1560463[/snapback]

 

tez tak myslalem,no chyba ze wybito 20k ludzi podczas mojej nieobecnosci

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...