Skocz do zawartości
tomek176

Test Programów Antywirusowych

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki niczego sobie, ale powie mi może ktoś który AV działa pod win2003 i jest darmowy?? Próbowałem ściągnąć NOD32, ale trza się rejstrować i podać numer seryjny którego nie mam, aby ściągnąć go:). Norton odpada, Avast także...są jakies inne propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Kaspersky zasługuje na 1 miejsce. Co prawda, Panda nie jest zła, sam miałem na starym kompie, znalazła dialera, ale spowalniała mocno komputer.

1454434[/snapback]

Jak mniemam pomyliłeś Pandę Platinum 7.xx.xx z Pandą Platinum Internet Security 2005 ( wersja 9.xx.xx ) . Stara rzeczywiście dość mocno spowalniała . W porównaniu do nowej była to ciuchcia parowa . Wersja 9.02.00 skanuje jak express pośpieszny i nie muli tak jak stara i większość antywirów . Dziś , to absolutna czołówka . Zaden test nie przekona mnie do zamiany na nic innego .

Odpowiadając na pytanie zadane wcześniej : obydwie Pandy zawierają firewalla , ale wersja Platinum , tym się różni od Titanium , że jest bardziej rozbudowana i posiada czytelniejsze raporty . Ma więcej możliwości konfiguracji , jest skuteczniejsza i szybsza . Titanium jest raczej dla totalnych laików , czyli zainstaluj i zapomnij . Ale w większości sytuacji nie masz jak to się mówi wiele do powiedzenia , co może , a co nie może się połączyć z internetem . Wypuści większość programów systemowych , przydzielając im domyślne połączenia . Ja muszę kontrolować cały ruch internetowy z mojego komputera i dlatego wybieram Platinum . W każdej chwili mogę podejrzeć w niej logi z połączeń .

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam nortona antyvira 2003 adaware i spyboota i wydaje mi sie ze nic nie mam ! skanowanie nic nie pokazuje ! dziwi mnie ze nawet jej nie ma na tej liście ! ale fakt ze nie moge zmienic swojej strony startowej w explorerze z strony głownej windowsa microsofru na jakąkolwiek przemawia na niekorzyśc skuteczności tego zestawu programów ! a tak przy okazji czym moge jeszcze zeskanowac w cenu usuniecia teko syfu co zapewne mam na kompie ! skoro opinia krąży ze ten ranking jest nierzetelny to jaki prog jaki zestaw programów jest najlepszy(dobra skutecznośc małe obciążenie kompa!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używam nortona antyvira 2003 adaware i spyboota i wydaje mi sie ze nic nie mam ! skanowanie nic nie pokazuje ! dziwi mnie ze nawet jej nie ma na tej liście ! ale fakt ze nie moge zmienic swojej strony startowej w explorerze z strony głownej windowsa microsofru na jakąkolwiek przemawia na niekorzyśc skuteczności tego zestawu programów ! a tak przy okazji czym moge jeszcze zeskanowac w cenu usuniecia teko syfu co zapewne mam na kompie ! skoro opinia krąży ze ten ranking jest nierzetelny to jaki prog jaki zestaw programów jest najlepszy(dobra skutecznośc małe obciążenie kompa!)

1455186[/snapback]

Panda Platinum Internet Security 2005 ( 9.02.00 ) + CounterSpy + Opera . Finito .

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko dziwi w miare wysoka pozycja tego gó...., znaczy MKS'a.

Ja ostatnio docenilem MKSa, gdy zlapalem jakies badziewie (nie mam pojecia skad - komp od pazdziernika w necie bez zadnych firewalli i antywirow i spokoj byl). FreeAV chcial wywalic wszystkie pliki EXE, gdyz uznal ze nie da sie ich wyleczyc. Na szczescie wywalilem jedynie kawalek Windowsa i pomyslalem, o MKS Online. Uruchomilem i dokonal rzeczy, ktora dla FAV byla niemozliwa - wyleczyl mi wszystkie EXEki.

 

Nadal nie mam antywira i firewalla zainstalowanego (bo nie potrzebuje) oraz nadal nie wiem skad wzial sie ten robak.

Podejrzewam, ze mlodszy brat szukal "trajnera" do jakiejs gierki i mi uruchomil cos na kompie.

 

Szkoda ze w tym teście nie ma programu AntiVirenKit, bo ciekawe jakby wypadł(posiada 2 bazy wirusów i 2 skanery).

AVK z pozycji 2 to nie jest przypadkiem on? Niby skrot odpowiada calej nazwie...

 

Szkoda, ze czolowke stanowia programy komercyjne...

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio docenilem MKSa, gdy zlapalem jakies badziewie (nie mam pojecia skad - komp od pazdziernika w necie bez zadnych firewalli i antywirow i spokoj byl). Nadal nie mam antywira i firewalla zainstalowanego (bo nie potrzebuje) oraz nadal nie wiem skad wzial sie ten robak.

Podejrzewam, ze mlodszy brat szukal "trajnera" do jakiejs gierki i mi uruchomil cos na kompie.

1457046[/snapback]

Skoro masz komputer w sieci i nie masz żadnych zabezpieczeń , to skąd u diabła twoja pewność , że wszystko masz ok ??? Przecież niczego nie jesteś w stanie sprawdzić , bo i czym ? Czy nie potrzebujesz zabezpieczeń , to wyjdzie przy kolejnej zainfekowanej przygodzie . Dobrze , że masz brata , który objawił ci , czym jest internet . Od zaglądania tylko na Onet , można się nabawić robactwa . W chwili , kiedy włączasz komputer do internetu , ktoś kto szuka , to cię znajdzie , bo cię poprostu widać jak na dłoni . Pamiętaj , że są robale , które są w stanie wykończyć cały twój komputer , uszkadzając np. bios płyty głównej . Ale skoro nie potrzebujesz żadnych zabezpieczeń , to i po co ci dobre rady . Prawda ??? Przecież jesteś na tyle rozgarnięty , żeby samemu dojść do właściwych wniosków . A mówią , że "mądry polak po szkodzie" , ale mówią też , że "tylko polska wieś jest zacofana umysłowo" !!!

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz komputer w sieci i nie masz żadnych zabezpieczeń , to skąd u diabła twoja pewność , że wszystko masz ok ??? Przecież niczego nie jesteś w stanie sprawdzić , bo i czym ? Czy nie potrzebujesz zabezpieczeń , to wyjdzie przy kolejnej zainfekowanej przygodzie . Dobrze , że masz brata , który objawił ci , czym jest internet . Od zaglądania tylko na Onet , można się nabawić robactwa . W chwili , kiedy włączasz komputer do internetu , ktoś kto szuka , to cię znajdzie , bo cię poprostu widać jak na dłoni . Pamiętaj , że są robale , które są w stanie wykończyć cały twój komputer , uszkadzając np. bios płyty głównej . Ale skoro nie potrzebujesz żadnych zabezpieczeń , to i po co ci dobre rady . Prawda ??? Przecież jesteś na tyle rozgarnięty , żeby samemu dojść do właściwych wniosków . A mówią , że "mądry polak po szkodzie" , ale mówią też , że "tylko polska wieś jest zacofana umysłowo" !!!

Pozdrawiam .

1459121[/snapback]

Zgadzam sie ze wszystkim, ale yto pogrubione to jest moim zdaniem troche stereotypowe myslenie. Nie slyszalem jeszcze o takim przypadku.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz komputer w sieci i nie masz żadnych zabezpieczeń , to skąd u diabła twoja pewność , że wszystko masz ok ??? Przecież niczego nie jesteś w stanie sprawdzić , bo i czym ? Czy nie potrzebujesz zabezpieczeń , to wyjdzie przy kolejnej zainfekowanej przygodzie . Dobrze , że masz brata , który objawił ci , czym jest internet .

Hehehe...

Mam pewnosc, bo:

- mam odpowiednie SP

- uzywam odpowiedniej przegladarki

- znam angielski

- net mam juz dosc dlugo

- kompa jeszcze dluzej..

 

Od zaglądania tylko na Onet , można się nabawić robactwa . W chwili , kiedy włączasz komputer do internetu , ktoś kto szuka , to cię znajdzie , bo cię poprostu widać jak na dłoni . Pamiętaj , że są robale , które są w stanie wykończyć cały twój komputer , uszkadzając np. bios płyty głównej .

Onetu nie ogladam, znalezc to mnie moze tylko ktos w sieci lokalnej, jak sie najpierw wlamie do AP i wlaczy lan...

Robale nie uszkadzaja sprzetu.. a wgranie biosu to 20 sekund razem z bootowaniem.

 

Ale skoro nie potrzebujesz żadnych zabezpieczeń , to i po co ci dobre rady . Prawda ??? Przecież jesteś na tyle rozgarnięty , żeby samemu dojść do właściwych wniosków . A mówią , że "mądry polak po szkodzie" , ale mówią też , że "tylko polska wieś jest zacofana umysłowo" !!!

Szczere dzieki za rady i kazanie, ale na tym forum jestem jedna z ostatnich osob, ktora ich potrzebuje. Jeszcze raz dzieki za dobre checi.. ale moze do kogos innego to przemowi.. :) Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja.. "kultura musi byc" :D

 

BTW: Przetestowalem BitDefendera (pierwsza darmowa wersja z tych lepszych) i niby fajny, ale nie ma tzw "aktywnej ochrony" czyli czuwania na pasku zadan. Tzn siedzi tam ale sama konsola programu, niczego nie skanuje.

Moze ktos inny sprawdzal pozostale i dopadl jakiegos freeware/adware, ktory ma aktywna ochrone, nie zamula systemu i jest w miare wysoko na tej liscie..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat dwóch dośc popularnych darmowych programów, a mianowicie AVAST i Antivir Personal 6 (1460656[/snapback]

 

Do niedawna używałem Avasta, co można o nim powiedzieć, nie zpowalnia zbytnio kompa, sam się aktualizuje, jest za free cheh i to chyba jego wszystkie zalety, przepuszcza wirusy (szczególnie trojany), ciężko ma je usunąc praktycznie w 90% wiąze się to z utratą pliku który został zakażony, ogólni pożytek z niego nie wielki

Co do drugiego programu wypowiadać się nie będe nie używałem

Reasumując MKS-online wykrywa mi mniejwięcej tyle samo syfów teraz gdy komp praktycznie nie jest zabezpieczony, jak i wówczas kiedy miałem Avasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu musze powiedzieć, że Avast spisał się dużo lepiej niż norton(2003), przy nortonie bez problemu ze stron ściągały się trojany, a w Avast jak tylko weszło się na "niepewną" stronę odrazu wyskakiwał komunikat o wirusie. Jeszcze dobre miałem zdanie o Pandzie, ale wbudowany firewall szybko je zmienił, choć dobry, to jednak na moje "warunki" zbyt słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onetu nie ogladam, znalezc to mnie moze tylko ktos w sieci lokalnej, jak sie najpierw wlamie do AP i wlaczy lan...

Robale nie uszkadzaja sprzetu.. a wgranie biosu to 20 sekund razem z bootowaniem.

Szczere dzieki za rady i kazanie, ale na tym forum jestem jedna z ostatnich osob, ktora ich potrzebuje. Jeszcze raz dzieki za dobre checi.. ale moze do kogos innego to przemowi.. :)

1459357[/snapback]

No proszę trafił się wszystkowiedzący "Super Omnibus" ???

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz uzywam mcafee wersji 6 i z tego co widze to strasznie spowolnił kompa....nortona przestałem uzywa kiedy wysypał mi sie kompletnie komp ( norton nie mogł usunąć wirusów). Zastanawiam sie teraz nad kuipeniem kasperskiego... qwie ktos moze czy mniej obciaza kompa niz mcafee?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja teraz uzywam mcafee wersji 6 i z tego co widze to strasznie spowolnił kompa....nortona przestałem uzywa kiedy wysypał mi sie kompletnie komp ( norton nie mogł usunąć wirusów). Zastanawiam sie teraz nad kuipeniem kasperskiego... qwie ktos moze czy mniej obciaza kompa niz mcafee?????

1478030[/snapback]

Odpowiedź jest prosta - NOD32 - skuteczny, szybki, bardzo często aktualizowana baza, nie obciąża kompa.

Jak dla mnie Number 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Online

 

1. Kaspersky > skanowanie tylko pojedynczych plików

3. Fsecure > powiesił IE podczas ładowania...

5/6. Norton > tylko skanuje (nie usuwa wirusów), skanuje wszystko/brak opcji wyboru

9. BitDefender > wybór dysku/foldery/ lub pełne skanowanie.

11. Panda > wersja online ma pełną funkcjonalność.

13. MKS > jak wyżej, tyle że często nie potrafi naprawic plików/umożliwia ich kasowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam NOD32 i program wymiata mam go już 1,5roku i nic do mnie nie weszło poza tym takie mówienie że wiry nie uszkadzają sprzętu to tylko [ciach!]lenie bez sensu stary czy ty na oczy widziałeś wirusa "nimda" staremu w robocie rozjebał dwa dyski twarde wejś trochę poczytaj i użyj google zanim bedziesz wypowiadał się bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam NOD32 i program wymiata mam go już 1,5roku i nic do mnie nie weszło poza tym takie mówienie że wiry nie uszkadzają sprzętu to tylko [ciach!]lenie bez sensu stary czy ty na oczy widziałeś wirusa "nimda" staremu w robocie rozjebał dwa dyski twarde wejś trochę poczytaj i użyj google zanim bedziesz wypowiadał się bez sensu

1514655[/snapback]

Wirusa na wlasne oczy to jeszcze nie widzialem. Co najwyzej mialem kilka w komputerze. Nie mialem do czynienia ani z nimdą, ani z cih'em. Powiedz kiedy ostatnio slyszales o wirusie niszczacym sprzet, napisz tez kiedy ostatnio miales do czynienia ze sprzetem popsutym przez wirusa.

Do mnie pijesz? Jesli tak, to troszke sobie poluzuj... bo sie zagalopowales. Nie Ty bedziesz mnie uczyl uzywania googli. Jestes na Tym forum zbyt krótko, aby mnie pouczac, szczegolnie, ze nie mialem jeszcze zadnego upomnienia, czy % (oprocz tych na wlasne zyczenie). Nie lubie jak ktos mnie obraza (moderatorzy na tym forum tez nie lubia, kiedy userzy sie wyzywaja i obrazają). To tylko taki mały TIP, zebys nie dostal zbyt duzo %.

Edytowane przez fipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygasła mi subskrypcja na eZtrusta i zajrzałem do tego wątku bo trzeba wybrać nowego av. Niestety link w wersji angielskiej nie działa, za to z tej 2-giej wersji niewiele rozumiem.

ALE jeśli się nie myle i dobrze zrozumiałem ten test, to wg. mnie jest on o d.. potłuc. Jeśli ktoś ma dostęp do wersji ang to niech mnie poprawi.

Z tego co zrozumiałem to testowali pod windą, antywirusy przy użyciu spreparowanych plików zawierających wirusy dla róznych systemów ??

 

File = BeOS, FreeBSD, Linux, Palm, OS2, Unix, BinaryImage, BAS viruses, MenuetOS viruses.

MS-DOS = MS-DOS και HLL*. viruses.

Windows = Win.*.* viruses.

Macro = Macro και Formula viruses.

Malware = Adware, DoS, Constructors, Exploit, Flooders, Nukers, Sniffers, Spoofers, Virus Construction Tools, Virus Tools, Droppers, polyEngines.

Script = BAT, Corel, HTML, Java, Scripts, VBS, WBS, Worms, PHP, Perl viruses.

Trojans-Backdoors = Trojan και Backdoor viruses.

 

Jak av przeznaczony TYLKO dla windowsa ma radzić sobie z "BeOS, FreeBSD, Linux, Palm, OS2, Unix, BinaryImage, BAS viruses, MenuetOS viruses" Poza tym, czysty av nie wykrywa przeważnie "Adware, DoS, Constructors, Exploit, Flooders, Nukers, Sniffers, Spoofers, Virus Construction Tools, Virus Tools, Dropper, Trojans-Backdoors".

 

Więc jak dla mnie to ten test nic nie wnosi. Gdyby można wybrać "interesujące" kogoś rubryki i wtedy sobie porównać to byłoby super.

 

Kaspersky, avk, symantec, mcafee itp to kombajny wielosystemowe - av + antyspyware + coś tam jeszcze. Nod, avast to raczej czyste av, ale dla paru systemów, eztrust 7 to czysty av tylko dla windowsa xp/2000/nt.

 

Jestem ciekawy jakie bylyby wyniki przy teście obejmującym tylko virusy dla windows 9x/nt/200x/xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystam z pandy platinum i jestem zadowolony, choc chyba mniej niz z titanium ktorego mialem poprzednio.tamten przynajmniej do mnie nie mowil, bo ten przy wlaczeniu i skanie gada do mnie ludzkim glosem - brrrr...przerazajace;-)))) a powaznie, to mysle ze jest spoks.w porownaniu do nortona chocby.tego niegdys mialem. w przypadku wykrycia wira wpadal w histerie i mnie stresowal zajebistym komunikatem.panda jest dyskretna.i chyba tak nie zamula jak niektorzy gadajo;))) tym bardziej ze oprocz niej hula mi jeszcze zonealarm (co juz jest chyba przejawem lekkiej aberracji mentalnej;-))) pozdrowki dla wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...