Skocz do zawartości
Kaminski99

Auto Połączenie Z Netem (a'la Autoconnect) Update!

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Wie ktoś jak zrobić coś takiego jak AUTOCONNECT shidera pod slacka ??

Może jest już takie coś a ja nie wiem o tym :? bo mnie juz denerwuje co 24h logowanie sie na roota i wpisywanie startadsl :)

Posiadam Slacka 10.1 i stery od moedmu (fasta 800) eagle.

 

 

Pozdrawiam

 

NEWBIE z [brzydkie określenie na linuksa]a:D

Edytowane przez Kaminski99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe problemy, okazało się, że stery eagle krzaczą się za każdym razem po restarcie koma, działaja tylko do reboota po instalce, więc przesiadłem się na jakies z www.sagem.com

teraz mam polecenie ADI_PPP_Go

 

Jednak nie pomaga dopisanie tego i oczywiscie zamiana startadsl na ADI....

 

Jakoś wogule nie startują dopsiane skrypty.

 

Co jest ??:) Moze jakis inny pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie myślenie jest bez sensu jedno jest pewne wszyscy używacie pppd jako demon kontrolującego połączenie a więc wystarczy sobie dopisać w pliku konfiguracyjnym tym który jest wywoływany przez wasze skrypty w postaci takiej jak pppd call "i tu wasz plik " a znajduje sie on w katalogu /etc/ppp/peers/ taką linijeczke jak : "persist" która powoduje że jak nam sie połączenie rozłączy to nasz pppd sprubuje sie ponownie połaczyć a opcja "maxfail" mówie mu ile razy ma sprubować "holdoff" mówi jak ma długo czekać pomiędzy poszczegulnymi prubami czytając many można sie wiele dowiedzieć he. jest to sprawdzona metoda mi działa pozdoro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...